Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

ArdeliaLortz

Richard Stryke se vrátil jako smrtelník :) Jsem ujetá na Kinga a mám zvrácenou radost ze všech adaptací, ať už více, či méně povedených. O úskalích adaptací děl Krále hororu už bylo napsáno mnoho, nicméně já si každé (kromě Temné věže - tam posrali, co mohli i nemohli) nesmírně vážím. Co se týče této, jsem taková nenadšená. Z námětu se dalo vytěžit daleko víc. Film postrádal atmosféru a sledovala jsem ho s neměnným výrazem. Casting se velmi povedl, Donald jako vždy božský, ale věřím, že s lepšími notičkami, by dokázal ještě víc. Jasně, že každý misteriozni film / horor nemůže být krvák plný lekaček a zvratů... Ani předloha nebyla extra krvavá, ale nějaký to mrazení by si přece divák zasloužil - při čtení to fungovalo :) Dávám *** 1. za Donalda a jeho fotku z dětství 2. za neprznění předlohy 3. za casting ()

LordKafonio

Tohle se mi opravdu líbilo, ale jen do půlky. Začátek skvělej, v půlce rozuzlení, konec sračka. Nechápu jak někdo může takhle skvělej začátek tak posrat . ()

Mikijvc99

Film ,který vás nutí zamyslet se nad životem ,vcítit se do pocitů člověka který ,právě přišel o dlouholetého přítele....a pomyslet na to co kdyby.... ()

jabbo123

Utahaná nuda, která má sice svou Kingovskou atmosféru, ale naprosto nulový děj - odnikud nikam. Horor to není ani omylem. Funguje to jako kdyby jste vzali skvělou premisu anime Death Note, úplně z ní odsekali všechno co je na ní zajímavé, téměř vynulovaly bodycount a všechno to nechali vyšumět do prázdnoty. ()

Jirkacek

Americký film Telefon pana Harrigana z roku 2022 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX poté, co jsme jej měli už několik dnů v merku, ale vždy jsme si vybrali něco jiného. Museli jsme na něj totiž mít náladu, protože se jednalo o filmový počin podle povídky mistra hororů Stephena Kinga a už dávno jsme věděli, že jeho díla nekončívají dobře. Jednoho večera jsme tu správnou chuť na něco děsivého dostali a tak se Telefon pana Harrigana rozběhl na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s malým klukem Craigem (Colin O'Brien), jemuž zemřela maminka (Chelsea Kurtz) a následně se seznámil s velmi starým bývalým obchodníkem Johnem Harriganem (Donald Sutherland). Bohatý muž si mladíka najal, aby mu třikrát týdně předčítal z knih a tak se také dělo. Následně jsme se přesunuli v čase o pět let dopředu, během nichž se dospívající Craig (Jaeden Kartelů) a stárnoucí Harrigan stali přáteli. Vzápětí mladík nastoupil na střední školu, kde se spřátelil s černošskou učitelkou Hartovou (Kirby Howell-Baptiste). Jenže i na této škole se našel tyran jménem Kenny Yankovich (Cyrus Arnold), který šikanoval děti a vyhlídl si také Craiga. Dny ubíhaly a přišly vánoce. Jako každý rok i tentokrát dostal Craig od starce los, na který konečně vyhrál pořádnou částku. Kromě výhry 3 000 $ dostal mladík k Vánocům svůj první iPhone od táty (Joe Tippett) a na oplátku Craig koupil mobil také Harriganovi. Navzdory počátečnímu odporu vůči nové technologii si bohatý a nedůvěřivý stařec telefon začal užívat, zejména kvůli aktuálním cenám na burze a obchodním zprávám. Jenže pak Harrigan nečekaně zemřel, což Craiga velmi rozesmutnilo a na pohřbu dal Harriganův telefon do rakve. Poté byl Harriganovým společníkem informován, že na něj Harrigan myslel i v závěti a Craig obdržel 800 000 dolarů, uložených ve svěřeneckém fondu určeném na podporu jeho budoucího studia na vysoké škole. Craig zavolal na Harriganův telefon a za toto gesto mu poděkoval. Šok přišel druhý den ráno, neboť mu Harrigan poslal zvláštní textovou zprávu, i když jeho otec to označil za chybu v samotném iPhonu. Život šel a Craig šel na školní večírek tancovat se svou láskou, jenže jej venku napadnul Kenny a obvinil ho, že byl kvůli němu vyloučen ze školy. V následné rvačce dostal Craig nakládačku a tak si postěžoval panu Harriganovi, že se bojí, že útoky Kennyho tím neskončí. Pak přišel druhý šok, když byl tyran druhý den nalezen mrtvý po pádu z okna vlastní ložnice. Craig, vyděšený tím, co se stalo, šel do obchodu Apple, koupil si na novější telefon a ten starý schoval do skříně. Následně mladík odešel na vysokou školu do Bostonu, kde se připravoval na studium žurnalistiky. Jednoho dne mu otec zavolal, že paní Hartová zemřela při autonehodě opilého řidiče a její snoubenec byl hospitalizován. Viník jménem Dean Whitmore nebyl za nehodu obviněn a pouze poslán ne protialkoholní léčení do luxusní nemocnice. Když to Craig zjistil, naštvaně se vrátil do svého pokoje a starým telefonem zavolal Harriganovi a výslovně si přál Whitmorovu smrt. Konec filmu se přiblížil a já byl zvědavý, jestli to jako vždycky dopadne špatně. Výsledek už prozrazovat nebudu, abych vás nepřipravil o případné překvapení či zbytečně nevyhnal hrůzu z vašich očí. Nicméně jsem během sledování filmu neměl pocit, že bych se díval na horor, ale spíše na nějaké psychologické drama. Žádná scéna mne nevylekala a už vůbec jsem nebál. Na začátku filmu mne dokonce potěšilo několik moudrých vět, které byly proneseny při čtení knih. Později už to byl spíše těžko uvěřitelný smutný příběh, takže mne překvapivě spíše bavila první polovina filmu, než starý Harrigan umřel. Pak už to byl průměr a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, snímek Telefon pana Harrigana ode mne dostal tři telefonické hvězdy ***. () (menej) (viac)

melmoth

Ako polhodinový „kraťas“ by Mr. Harrigan´s Phone mohol byť pomerne fajn. Ako študentský film by dostal známku „dobrý“. Titul sa ale prezentuje ako hororová adaptácia so známymi hercami, štedrými produkčnými podmienkami a profesionálmi v každom tvoriacom segmente – a tak k nej aj pristupujem. Nedívajte sa na to. Fakt nie. Táto ohavnosť nie je ani len tak strašná, až by bola zábavná – je to jedna veľká nudná prázdnota. Hancock a Netflix – hanba vám! Viac tu ()

Macinkacz

Předně musím dodat, že nejsem náročný divák. Dívám se na filmy výjimečně, takže to beru z pohledu bavilo, nebavilo.  A mě tohle bavilo. Od TV jsem se ani jednou nezvedla, což je u mě asi úplný zázrak.  Jediné co tomu musím vytknout je to, že to není horor. Ono se to jako horor tváří, ale já, ač úplně totální posera, která po zkouknuti Kruhu nezvedala rok cizí čísla a po Hostelu odmítám spát v hostelech, jsem se ani malilinko nebála. Brala jsem to jako mysteriózní megadrama, protože nehty by se kousat daly, ne, že ne.  Oko mi nezůstalo suché a Sutherland je prostě úplná srdcovka.💙 ()

Her_Bear

Moc povedený film. Hold bohužel ne podle představ masového publika a lokálních inspektorů. Stopáž tak akorát a atmosférou i kamerou to moc připomíná filmy podle SK točené dřív jako třeba stand by me. ()

Nick_Riviera

Mach bez Šebestové, ale zato se sluchátkem plnícím specifická přání. Nenáročný počin vhodný na deštivé odpoledne, když se vám nechce nad ničím moc přemýšlet, ale zároveň to není ještě tak strašné, abyste sledovali TV Barrandov. ()

Adri.

Zajímavý námět, bohužel zpracovaný tím nejvíce utahaným a nemastným, neslaným způsobem, jaký si dovedete představit. Problém nebyli ani herci, ani prostředí, ani režie, ale zdlouhavá stopáž nenabízející vlastně žádný pořádný děj. Nepotřebuji nutně lekačky, ale stačilo alespoň nějaké napětí, které tu bohužel až asi na pět minut nebylo. Bylo to sice milé, chvílemi na zamyšlení, ale čekala jsem víc. ()

Mr.HahaHihi

Dost věrné předloze, což u Kinga bývá časté a oprávněné lamentování že se tak neděje ale bohužel, k čemu to je když vyprávění obrazem a zvukem je oproti vyprávění slovem takové jakési suché, nic extra. Díky silné předloze to však ve výsledku neurazí ale ani nenadchne. ()

lineker

Označení horor je absolutně mimo. Ono udělat z mini povídky více než 100 minutový film je úkol opravdu nelehký a tvůrcům se ho nepodařilo zvládnout. Mr. Harrigan's Phone je jednou z nejméně typickou povídkou mistra  děsu a hrůzy. A to vše se z knihy, bohužel podařilo přenést i do filmu samotného. Povídavé drama, které možná více než napětím disponuje apelem o závislosti na smartphonech a toho všeho co v nich můžeme najít. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)