Černá komedie sleduje tři generace nefungující rodiny, jež přijíždějí na pohřeb do Rhode Island. Je to opravdu vydařená rodinka. Syn Daniel tajně hraje v pornografických filmech, dcera Lucy je lesbička a hodlá se provdat za svou lásku Judy, což vyvolá hysterickou reakci její neurotické sestry Alice. Pak je tu další bratr Skip a jeho dva nevychovaní synové, vdova Charlotte, která je tak vytočená ze svých potomků, že se pokusí o sebevraždu, a to nejsou ještě všichni. Dávná rodinná tajemství se odhalují, staré rány otvírají a je zaděláno na nové. (oficiálny text distribútora)

ataman329

pre mňa zábavné. výborne zobrazené charaktery, slovo "disfunkčnosť" v tejto rodinke naberá nový význam. už po prvom predstavení som sa tešil na ďalšiu a ďalšiu scénu s dvojčatami, ktoré boli tým potrebným korením pre film ("erase, erase"). atraktívna famke ma zaujala viac ako napríklad zooey, ktorej hlas a flegmatickosť mi už (po zhliadnutí Flakes a 500 dní) začínajú vadiť. ak sa na pohreboch nudíte, tu sa určite nebudete. ()

POMO

Tuctový americký sitcom o disfunkčnej rodine v celovečernom podaní. Polovica vtipov nie je vtipná, zvyšok ujde. Do záveru filmu našťastie stihnete postavy spoznať a chytíte sa, ale väčšina predošlej stopáže trpí práve tým, že nechápete, čo má byť na daných scénkach vtipné. Námetom identická, ale oveľa nápaditejšia je komédia Franka Oza Death at a Funeral (2008). ()

Faye

Pohřeb na kterém se sejde celá početná rodina. Takže můžou vypuknout sváry, hádky, konflikty .... jako za mlada. Co na tom, že každý má už svůj samostatný život se svojí rodinou. Atmosféra původního domova dokáže i dlouho dospělé vrátit znovu do dětství se všemi jeho nezapomenutelnými křivdami. „Nemohli bychom se následující dva dny chovat normálně? - Týká se to i tebe nebo nám prostě říkáš, co máme dělat?“ A mít znovu možnost servat se s vlastní sestrou jako kdysi. Nádhera. „Je to snad příliš mnoho, chtít, abychom dědečka pochovali s trochou důstojnosti? - Myslím, že je.“ Žánr? Snad satirická tragikomedie. ()

Jossie

Tohle rodinné setkání na pohřbu otce mě nečekaně příjemně pobavilo. Kate, která vlastně celý příběh vypráví, jen s úžasem sleduje, co všechno jsou její příbuzní schopni natropit a jak málo je trápí smrt jejich dědečka. Nakonec vlastně zjistíme, že se jim ani nemůžeme divit a že i ti nejhorší a největší cynici nejsou vůbec špatní. Velmi milé oddechové komediální drama s příjemným hereckým obsazením. ()

Eddard

Tenhle komentář začnu velice nekorektně a neprofesionálně: (ne, že by se tady na něco takového hrálo, eh? :) Fakt, že je tahle slátanina hodnocená lépe (tj. zde na csfd) než v relativně podobném žánru a prostředí odehrávající se Royal Tenenbaums je dle mého názoru dostatečně kategorický důkaz o lidské... přirozenosti (ano, chtěl jsem použít jiné slovo). Jednotliví rodiní příslušníci jsou buďto příšernými karikaturami (němá rodina Alice, Skipovi nevyhovaní spratci), neslanými, nemastnými mátohami (Daniel Hanka Azaria, bohužel i Katie mé milé Zooey Deschanel, kvůli které jsem se k filmu dostal) či přehrávajícími (navíc opravdu špatně) hysterkami (Alice, Lucy). To celé samo o sobě však ještě není nic, ve srovnání s bezradností a nanicovatostí scénáře (SPOILER: jehož pointou je zřejmě smíření excentrické rodiny způsobem deus ex machina a jehož jediným zvratem je závěrečná VHSka od vychcaného rodiného dědy) a neschopností režiséra a herců přinutit nás soucítit s kteroukoli postavou - natož se jejím osudem bavit. Nepochopení, zvednuté obočí, bezradnost a nechuť. 20% ()

ripo

Film, ktorý nevydoloval ani štvrtinu z celéjo svojho potenciálu. Niektoré hlášky a zábery boli výborné, avšak následne akoby skapali v prázdnote . Sklamanie ()

IQ Tiqe

Film se lehce podobá Death at the Funeral. Není tak vtipný, má jinou pointu, ale podobá se mu. Obsazení a herecké výkony na výbornou, protože to mezi nimi funguje. Nezapomenu na to, jak mě sem tam otravovaly rodinné hádky, jak si jeden herec vystačil za celý film s jediným slovem a na Zooey , její oči a její "hravost", v tomhle snímku asi nejvíc vynikala. # příběh 7 | hudba 5 | humor 5 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 7 ()

Smok

Pán scenárista sa s postavami a dialógmi celkom dobre vyhral a vzniklo tak jedno podivné, ale celkom vtipné rodinné stretnutie. Rôznorodosť postáv a z nej vyplývajúce komické situácie nenechá diváka zažmúriť oko a nezostáva iné, len užiť si túto čiernohumornú koprodukciu. Dobré. ()

Necrotongue

Už předem jsem předpokládal, že budu snižovat původní hodnocení, ale nakonec jsem se k tomu neodhodlal. Negativa: 1) Scéna se skokem z jedoucího auta je neskutečně blbě natočená. 2) Štvalo mě postupné narovnávání vztahů v rodině, život funguje přece jen trochu jinak. Pozitiva: 1) Zooey Deschanel. 2) Ne, že bych se v jednom kuse chechtal, ale příležitostí k zasmání jsem si našel docela dost. 3) Dalším kladem byl asi ten pohřeb, ve dvou dnech jsem viděl dva filmy s touto tématikou a oba u mě dopadly dobře. Jestli je v tom nějaký problém, bude asi ve mě. 4) Celkový dojem. Snímek na mě působil jako krajně pohodová záležitost, a proto jsem mu ponechal všechny hvězdičky, které jsem mu před časem nadělil. ()

Morholt

Nenávidim rodinná setkání a pokud to jde, tak se všem narozeninovým oslavám či jiným příležitostem vyhýbám, protože vždycky za tím cejtim nějákej průšvih. A v tom mi dává Eulogy za pravdu. Není nic horšího, než když se začnou vytahovat staré křivdy nebo když dává někdo na odiv svoje falešný štěstí jen aby trumfnul toho druhého. A ačkoliv se může zdát Clancyho film komedií, tak u mě to bylo především slušné rodinné drama s komediálními prvky. Plusem bylo i herecké obsazení v čele s výbornou Zooey Deschanel. 75% A fakt by mě zajímalo, proč je v žánrovém výčtu položka "krimi". ()

mysiak

Eulogy je slabšie ako Death at the Funeral...celkovo..ale epizódkovo sú niektoré postavy omnoho lepšie...taká Zooey Deschanel...super ultra samovražedná babka...a malí fagani, ktorí držia kvalitu tohto filmu nad priemerom..a záverečný výbuch stojí za to... ()

Budweiser

Černý humor moc nemusím, ale u této komedie nabité černým humorem jsem se doslova válel smíchy po zemi. Smrt hlavy rodiny má za následek opětovné setkání celé rodiny. A že to není ledajaká rodinka. Jedna větev trpí sexuální posedlostí, druhá nemluví, třetí dítě je lesbička a oznámí že si svoji přítelkyni bude brát a poslední čtvrté dítě je herec, jehož kariéra vyvrcholila, když mu bylo osm v reklamě na nutelu. Že jim to ale dalo práce, než si všechno vyříkali a dědečka pohřbili :o) ()

Anglie

Dneska heslovitě - někdy jindy to rozvedu. Několik skvělých černohumorných situací, fajn Zooey Deschanel, moc pěkně vykreslené komplikované vztahy. ()

MartinNDL

Dědeček, komplikovaný člověk, kterého moc lidí nemilovalo nebo si to alespoň nemyslelo, umřel. Poněkud rozvrácená a podivíny nabitá rodinka se sjíždí, aby uctila památku starého pána. Jedinou normální postavou je dědova vnučka, která příběh vypráví, ostatní členové famílie jsou divní, každý něčím jiným. To pochopitelně v různých kombinacích přínáší různé následky, vznikají vtipné situace, někdy málo, někdy více. Obvykle se jedná o černý humor. Problém je, že scény ani celý film nejsou uvěřitelné a ani co do vtipnosti to není nijak extrémní. Nakonec se i díky slušným hereckým výkonům jedná o průměr. ()

Aljak

Taká pohodová čierna komédia, ktorá nijako extra nevyniká, ale zase ani nesklamala. Celkom mi to scenárom pripomína tie tuctové americké vianočné filmy, kedy sa zíde celá rodina a znovu spomínajú na všetky veci, čo spolu prežili, no zároveň na povrch vyplávajú nečakané tajomstvá - vzniká zápletka v podobe rôznych hádok, na ktoré nadviaže ako inak zmierovanie. Takže čo sa scenáru týka, tak nič moc - tuctový vianočný film, až na to že miesto Vianoc sa tu "slávil" pohreb. Mnoho scén bolo naozaj vydarených a zároveň aj rozosmiali. Takže ako oddychovka celkom fajn. Najväčším plus celého filmu bola postava Kate, ktorú hrala Zooey Deschenel - no radosť sa pozerať na každý film, kde hrá jednu z hlavných úloh práve ona. ()

BUD-SFIS

Krásný a černý příběh o rodině, kterou ztmeluje snad jen láska k jointu. Veselé scénky jsou všechny na stejné úrovni, která děla film jednotným a čistým na pohled. ()

Radiq

Nedokážu pochopit, že tohle má červený hodnocení. Já osobně jsem se teda musel soustředit, abych narazil na něco, čemu bych se zasmál. Samozřejmě scéna s člunem byla vtipná i bez soustředění. A kdyby tam nebyly ti dvojčata, tak to bude ještě horší. ()

TO

Velká rodina se po letech sejde na pohřbu, skoro stejných filmů jsou desítky a vždycky v nich hraje hromada známých herců, tak jako v tomhle. Mě tyhle tragikomedie baví. Jsou velice příjemné a pohodové, tento film je možná o trochu slabší jak Nádherný holky, Elizabethtown, Domů na svátky, Duch rodiny, Otisky prstů, Garden State, atd. a o trochu vtipnější. Mezi ***a****. ()