Tridsiatnik Aaron (Chris Rock), ktorý aj s manželkou Michelle (Regina Hall) žije vo svojom rodičovskom dome, má pred sebou neľahkú úlohu – spolu s bratom Ryanom (Martin Lawrence), ktorého neznáša a ktorému závidí aj nos medzi očami, musí totiž do detailu naplánovať pohreb ich nedávno zosnulého otca! Asi veľmi neprekvapí, že sa pokašle v podstate všetko, čo sa len dá! Najprv náhodou zistia, že v rakve leží nesprávny nebožtík – a vzápätí smútočný obrad pričinením smútiacich hostí ako na bežiacom páse doslova torpéduje jedna katastrofa za druhou! Napríklad sesternica Elaine (Zoe Saldana) nedopatrením nadopuje svojho extrémne nervózneho snúbenca Oscara (James Marsden), keď mu dá domnelé válium zo zásob svojho brata Jeffa (Columbus Short). Neskôr sa z nich totiž vykľujú mimoriadne účinné halucinogény! Nečudo, že zdrogovaný Oscar spôsobí menší škandál hysterickým pokrikovaním uprostred ceremónie, pretože si je istý, že sa rakva hýbe – a ďalší, o čosi väčší, keď sa nahý, ako ho Boh stvoril, začne producírovať na streche budovy! Hotové peklo však vypukne v momente, keď sa na scéne objaví drobný Frank (Peter Dinklage), ktorý zjavne bol milencom nebohého! V panike, že splní svoju hrozbu a zverejní riadne pikantné fotografie zo svojho súkromného archívu, sa ho Aaron a Ryan pokúsia spacifikovať taktiež oným domnelým váliom. Situácia sa maximálne vyhrotí, keď všetko nasvedčuje tomu, že Franka predávkovali a neplánovane poslali do večných lovísk. Bezradní bratia sa totiž rozhodnú jeho smrť ututlať a tela sa zbaviť ukrytím do otcovej rakvy! (TV Markíza)

klerik

V podstate sklamanie. Strešne to chce byť bláznivou komédiou, ale film často osciluje okolo trápnosti. Príbeh nulový, zápletka okolo náhodného zdrogovania sa je strašne chabá... Lawrence aj Rock držia svoju komiku na uzde, čo je fajn, ale ak budem chcieť vidieť černošský rodinný film s posolstvom, siahnem radšej po RODINNÝCH VIANOCIACH... ()

EKLEKTIK

"Není to tak zlý, na to, že jsme na bráchově pohřbu." Na začátku trochu rozpačitá a nepřehledná "Blaxploitation" verze, britského originálu, ve které všechny komické dialogy a situace s takřka mechanickou přesností, postupně gradují a ze které jsem si odnesl dvě ponaučení. Zaprvé, nebrat si Valium v bytě dealera, studenta farmakologie a za druhé, existuje i lepší způsob, jak se zbavit vyděrače, než je jeho likvidace. P.S.: Při natáčení tohoto filmu, nebyl usmrcen žádný lilipután. ()

necisty

No já se u toho parádně bavil. Nevím jestli to bylo dobře naladěnou náladou, ale každou chvíli jsem se řezal smíchy. Dokonce přehlédnu dost nechutnou scénu se strýčkem na záchodě a to jsem zrovna jedl:D. Dalo by se říct, že vybrali nejlépe hrající černochy? No minimálně jsme se s kámošama dohadovali, která z těch hereček je větší k*nda:). Na opravdu černou komedii, na kterou bych se asi po přečtení popisu odmítl podívat, to bylo moc velké překvapení a proto hodnotím, tak jak hodnotím:). ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Kvalitu tohohle remaku dokonale vystihuje jeho název. Amíci prakticky věrně přetočili původní film, veškerý humor však nahradili vulgaritou, afroamerickým pitvořením se, přímočarými gagy a několika debilními nápady (nadržená manželka). Rozšklebená křečovitost všeho omráčí tuplem ty, kteří originál viděli a nezapomněli. ()

DavidS.

Z černošského Hollywoodu chyběli snad už jen Smith a Washington, ale jejich agenti mají naštěstí dostatek soudnosti...Nejvíc ovšem válel James Marsden :)...Během prvních pár minut jsem se po pravdě několikrát upřímně zasmál, ale zanedlouho se vše zvrhlo do obyčejné trapnosti...Na Brity raději nemyslet... ()

• Hra, kterou Jeff (Columbus Short) hraje u sebe doma, je „Uncharted: Drake's Fortune“. (EvilAlan)
  • Ve filmu hraje Peter Dinklage stejnou roli jako v stejnojmenném filmu z roku 2007. (Gerret)
  • Po filmu Modrý Blesk (1999) se jedná již o druhý snímek, který Martin Lawrence a Luke Wilson natočili společně. (Lembi4)