Zlodej Miles Logan (Martin Lawrence) ukradne vzácny diamant, ktorého sa však chce zmocniť bezcharakterný šéf bandy Deacon (Peter Greene). Po zúrivom súboji sa Milesovi podarí diamant ukryť v potrubí rozostavanej budovy, vzápätí ho ale zatknú a vo väzení si odsedí dva roky. Keď po prepustení z väzby zistí, že dostavaná budova je teraz policajnou centrálou, takmer ho to odrovná... Po niekoľkých neúspešných pokusoch dostať sa dnu nakoniec dostane spásonosnú myšlienku - prestrojí sa za policajta! Zhodou okolností ho všetci začnú považovať za novú posilu na oddelení lúpeží, a tak ho ako parťáka pridelia k mladému policajtovi Carlsonovi (Luke Wilson) - a pošlú oboch do terénu. Na základe niekoľkých úspechov Milesa čoskoro dokonca vymenujú za šéfa oddelenia, ba čo viac konečne sa mu podarí dostať sa do potrubia! Tam však zistí, že potrubie bolo medzičasom zatopené a diamant kamsi odniesla voda... Musí po ňom teda pátrať ďalej, čo sa nezaobíde bez rôznych komplikácií. Keď sa Milesovi zdá, že horšie to už ani byť nemôže, zistí, že opak je pravdou... (TV Markíza)

Little_Sawy

A to jsem myslela, že už mě nic nedokáže nasrat a ono hele! Nasere. Že se Martin vůbec na něco takového podepsal, já na jeho místě, berú ten diamant a padám pryč, šnupnu si koxu, ať to nevypadá že prchám pryč s čistíma úmyslama, ukradnu camaro a už po mě není ani čmouha od pneumatik. Léénže tady Martin, se podepsal na takovouhle obrovskou sračku, že to lejno je prostě víc a víc sčervavený, až se na to nikdo nemůže dívat, a i kdyby, to radši podstoupit zcela dobrovolně lobotomií ať na tuhle pitchovinu hóódně ale hóódně rychle zapomenu. ()

Chlo0opek

Martin Lawrence mi přijde čím dál víc sympatičtější. Nápad s ukradeným diamantem, který je schovaný na místě budoucí policejní stanice a posléze jeho dobývání zpět, je také zajímavý. A už dlouho sem nedal 4*, tak proč je právě tomuto filmu nedat. Bavil jsem se u něj - mělo to dokonce i nějaký nápad. ()

predators

Jsou filmy, u kterých při hodnocení zohledňuji všechny jeho složky, jako zvuk, hudbu, efekty atd....Pak jsou filmy u kterých se jenom bavím a překvapí mě jen závěrečné titulky. Vlastně spíše mě zklamou, protože zábava skončila a já budu muset hledat dál...další film, u kterého se budu tak skvěle bavit. Viva la mexico...:-) ()

Kjůkíí

Co by byl filmový svět bez Martina Lawrence a jeho stvárnění policejních strážníků. Přišli bychom o hodně, je pravdou, že film je o ničem, ale vše závisí na Martinovi, který správným dávkováním vtipu a kombinací černošské drzosti a hlášek drží film nad vodou, skvělá záležitost na nudný a zdlouhavý sobotní večer, pokud máte rádi černošský humor a utahování si z policejního sboru. Kdo jiný by si mohl schovat diamant přímo v šachtě policejní stanice že? Lawrence mám rád, vždycky mě rozesměje, má prostě něco do sebe jako každý správný negr-borec. ()

plsek45

Bankovní lupič ukradne diamant ale jde po něm policie tak ho ukryje v klimatizaci rozestavěné budovy ... Když ho po letech pustí z vězení tak je ona budova policejní stanicí a on se musí vydávat za policistu aby se do ní dostal a svůj lup si mohl odnést . Myslí si že to bude jen otázka pár hodin ale vše se zvrtne a začne řešit komplikovaný případ proti své vůli , vše svím nekonvenčním zločineckým způsobem ... Bomba jakou jsem od tohoto filmu nečekal ... Celí film jsem se smál a nejvíc při scéně jak nese na policejní stanici pizzu v převleku to jsem měl přímo křeče . Tohle si nesmíte nechat ujít ! ;) ()

• V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)
  • Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)