Černá komedie sleduje tři generace nefungující rodiny, jež přijíždějí na pohřeb do Rhode Island. Je to opravdu vydařená rodinka. Syn Daniel tajně hraje v pornografických filmech, dcera Lucy je lesbička a hodlá se provdat za svou lásku Judy, což vyvolá hysterickou reakci její neurotické sestry Alice. Pak je tu další bratr Skip a jeho dva nevychovaní synové, vdova Charlotte, která je tak vytočená ze svých potomků, že se pokusí o sebevraždu, a to nejsou ještě všichni. Dávná rodinná tajemství se odhalují, staré rány otvírají a je zaděláno na nové. (oficiálny text distribútora)

POMO

Tuctový americký sitcom o disfunkčnej rodine v celovečernom podaní. Polovica vtipov nie je vtipná, zvyšok ujde. Do záveru filmu našťastie stihnete postavy spoznať a chytíte sa, ale väčšina predošlej stopáže trpí práve tým, že nechápete, čo má byť na daných scénkach vtipné. Námetom identická, ale oveľa nápaditejšia je komédia Franka Oza Death at a Funeral (2008). ()

Jossie

Tohle rodinné setkání na pohřbu otce mě nečekaně příjemně pobavilo. Kate, která vlastně celý příběh vypráví, jen s úžasem sleduje, co všechno jsou její příbuzní schopni natropit a jak málo je trápí smrt jejich dědečka. Nakonec vlastně zjistíme, že se jim ani nemůžeme divit a že i ti nejhorší a největší cynici nejsou vůbec špatní. Velmi milé oddechové komediální drama s příjemným hereckým obsazením. ()

TO

Velká rodina se po letech sejde na pohřbu, skoro stejných filmů jsou desítky a vždycky v nich hraje hromada známých herců, tak jako v tomhle. Mě tyhle tragikomedie baví. Jsou velice příjemné a pohodové, tento film je možná o trochu slabší jak Nádherný holky, Elizabethtown, Domů na svátky, Duch rodiny, Otisky prstů, Garden State, atd. a o trochu vtipnější. Mezi ***a****. ()

ataman329

pre mňa zábavné. výborne zobrazené charaktery, slovo "disfunkčnosť" v tejto rodinke naberá nový význam. už po prvom predstavení som sa tešil na ďalšiu a ďalšiu scénu s dvojčatami, ktoré boli tým potrebným korením pre film ("erase, erase"). atraktívna famke ma zaujala viac ako napríklad zooey, ktorej hlas a flegmatickosť mi už (po zhliadnutí Flakes a 500 dní) začínajú vadiť. ak sa na pohreboch nudíte, tu sa určite nebudete. ()

Necrotongue

Už předem jsem předpokládal, že budu snižovat původní hodnocení, ale nakonec jsem se k tomu neodhodlal. Negativa: 1) Scéna se skokem z jedoucího auta je neskutečně blbě natočená. 2) Štvalo mě postupné narovnávání vztahů v rodině, život funguje přece jen trochu jinak. Pozitiva: 1) Zooey Deschanel. 2) Ne, že bych se v jednom kuse chechtal, ale příležitostí k zasmání jsem si našel docela dost. 3) Dalším kladem byl asi ten pohřeb, ve dvou dnech jsem viděl dva filmy s touto tématikou a oba u mě dopadly dobře. Jestli je v tom nějaký problém, bude asi ve mě. 4) Celkový dojem. Snímek na mě působil jako krajně pohodová záležitost, a proto jsem mu ponechal všechny hvězdičky, které jsem mu před časem nadělil. ()