Shepherd

EvilPhoEniX

Docela slušná komorní atmosférická hororová novinka o skotském pastýři, který jde za prací na izolovaný ostrov ( Zdravím Maják) a tam brzy začne propadat šílenství a začnou jej dohánět stíny z minulosti.Je to trochu pomalejší a udržet si divákovou pozornost v první půli má film těžší, ale později dojde na pár slušných vizí, které stojí za to ( ovce stáhnuté z kůže vedou, ale i scéna s matkou je značně znepokojivá či jeden malý dějový zvrat hodnotím taktéž pozitivně).Tématicky nic objevného, ale kdo má slabost pro isolated Island horory, tak nejspíš neprohloupí. Za malý peníz bych řekl snaživé.Příběh 3/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 6/10. ()

ricci.s

Opustený ostrov, maják a jeden úbožiak, ktorého prenasledujú duchovia minulosti (prípadne jeho svedomie). Začína to podivným chovaním psa, vďaka ktorému sa treba obzerať do každého kúta, potom búrka, hmla, neustále vŕzganie dverí, detský plač a tajomné zvuky, a okrem toho desivé vízie a tajomná postava v čiernom. Mne bolo jedno, či je to skutočné, alebo či hlavnému hrdinovi len "špliecha na maják". Za atmosféru by som dal jasných 5/5, tu nie je o čom, pretože niečo tak atmosférické tu už pekne dlho nebolo. Síce  obsah celého filmu sa dá zhrnúť do jednej vety, scenár je naivný až prihlúply a pointa asi sotva niekoho prekvapí, ja som si to po celú dobu užíval. A to sa Britom podarí raz za uhorský rok. ()

*CARNIFEX*

Vyskladané takmer komplet na atmosfére bez iných mimoriadne výrazných hororo vsuviek, i keď občas sa ich pár pekných objaví. Kto neprecíti, nemá šancu, pre neho bude "Shepherd" nudou v priamom prenose. Na toto treba náladu, pričom šušťanie s pukancami je vyslovene prekážkou. Tých 48% je solídnou krivdou .. ()

darkrobyk

Ericovi zemřela žena při automobilové nehodě a on to psychicky nezvládá. Má děsivé sny a úzkosti. Vydá se se svým psem Baxterem za matkou, ta ho ale u sebe mít nechce. V novinách najde inzerát s nabídkou místa pro pastevce ovcí na opuštěném ostrově. Rozhodne se ji přijmout. Na ostrov ho odváží rybářka na lodi, která se ho ptá, před čím utíká. Eric si to nechává pro sebe a věří, že samota mu pomůže. Na kamenitém ostrově s pastvinami je jen starý dům, jeho nový domov, a nefungující maják. V noci vystoupí z koutů místnosti stíny a  bouře, co se nad ostrovem rozpoutá, má v sobě cosi zlověstného. Erica znovu pronásledují noční můry a postupně přestává rozlišovat, co je fantazie a co skutečnost. Pes a stádo ovcí mu na klidu nepřidají. Atmosférický horor sází na minimalistické pojetí, působivou vizuální stránku se smyslem pro detail a mrazivou hudbu. Hughesův výkon je uvěřitelný, jak se jeho postava pomalu propadá do duševního šílenství. Ryze artová záležitost, které by se příznivci mainstreamových a akčních hororů měli raději vyhnout. ()

pornogrind

Za tip na film předně děkuju uživatelce Ratchetka protože tohle mi nějak ušlo. A to by byla velká škoda kdyby mi tenhle film „proklouzl mezi prsty" a mým očím tahle minimalisticky pojatá Artová záležitost unikla. Už dlouho jsem neviděl film s tak znepokojivou atmosférou jaká byla tady. Navíc film si tuhle atmosféru udržoval od začátku až do samotnýho konce. Pochválit lze taktéž kameru, hudbu/zvuky i výběr lokace. I přesto jde o snímek kterej ocení spíš menšinový publikum. 4hvězdy ()

Omnibus

"Pastevci hrabe... Přiznej to, srabe!" Počasí imrvére pod psa (Baxter promine), mlha tak zlověstná, že vám vleze až do ponožek a šutrákovitá krajina kolem depresivně zvlněná a tak pustá, že evokuje mysteriózní bajku o Adě. Jenže ouha. Ačkoli z Islandu do Anglie je to jen co by ovcí dohodil, a navíc se oba filmy narodily za divoké bouře léta Páně 2021, rozdíl je propastný. Ada je čtyřhvězdičkové hospodářské drama o biologických hodinách tikajících nejen ve stáji, s drsně ubečeným happy endem. Shepherd je bohužel film nové hororové vlny, artově rezignující na povinnosti vůči divákům i ovcím. Vlnu nikdo nestříhá, ovce nikdo nedojí a bryndzu nevyrábí, ani pes stádo neshání, jen tiše visí vykuchán. Smysl příběhu je pohřben spolu s prázdnou rakví. Něco se zdá, něco ne, někdo furt leze do majáku, ale nedozvíme se proč. Chápu, prý za to může šílenství. Škoda, vědět že se Russell Owen zbláznil, hodím na něj síť a filmu se vyhnu širokým obloukem! Jednu hvězdu za čůzu ze škuneru, zlověstně ošlehanou mořskou vlčici, jejíž potenciál zůstal hanebně nevyužit. A víte co? Stejně mám podezření, že se to všechno jen zdálo tomu psovi :-). ()

SeBig odpad!

Nakej vousatej dán v belgii nebo kde se to odehrává vypadá to jak ostrava nevim.. tváří se jak když mu někdo šlohl slipy.. čumí, chodí.. nuda. ()

Crocuta

Řečeno s Jamesem Herriotem: tohle by se ovčákovi stát nemělo. Působivý, občas takřka sureálný a místy značně strašidelný horor, pohříchu jde ale o ryze artovou záležitost určenou spíše menšinovému publiku. Kate Dickie si tu opět s bravurou sobě vlastní  střihla další ze svých podivných rolí - před lety manželka vystihla její postavu v "Čarodějnici" slovy "matka psychopatka" a od té doby jsem ji neviděl hrát snad ani jednou nikoho úplně normálního - o to výraznější ovšem její projev je. ()

honajz

Atmosféra velmi hutná, kamera velmi solidní, lokace dokonalé, strašidelné zvuky fungují, napětí pomaličku houstne jednotlivými detaily a dlouhou dobu jsem tomu chtěl dát 4*, ale nakonec to nejde. Divák, který nečetla Danteho Peklo a netuší toho nijak moc o řece Styx, přijde film bez pointy a divný, jenže i divák, který ví, oč jde, tak bude zklamaný, protože za a) je to nakonec hodně jednoduché a laciné, za b) by tam v tom případě měl být i jeho otec, že? Všechny scény se psem pak z tohoto zpětného pohledu nedávají smysl. A maják teda šel vytěžit taky daleko víc. Takže vizuálně orgie, postupné houstnutí napětí super, a pak ledová sprcha, že pan autor použil nejlacinější trik, jaký mohl, který ani nedokázal dotáhnout do detailů a do konce. Blbec jeden. ()

JASON_X

Trochu jiný horror, než na jaký je běžný divák běžných horrorů zvyklý. Mysteriózní? Psychologický? Pochmurný? Těžkomyslný? Menšinový? Artový? Určitě. A s perfektní výpravou, nádhernými přírodními scenériemi severního Skotska, s klidnou pečlivou kamerou a nesoucí se v pomalém, meditativním tempu. Leckoho tahle charakteristika možná odradí, mně ovšem zní přitažlivě. Závěr, respektive pointa je možná malinko banální a trochu naruší předchozí takřka snovou surreálnou atmosféru, ale to je možná jen můj subjektivní pocit. ()

oLí

Slušná atmosféra ( místy velmi ), kamera, prostředí, základ pro slušnej hororovej zážitek. Jenomže "dějově" je to přímo katastrofa, do půlky jsem ještě živil naději, že se to nějak zlomí, ale naopak to bylo ještě čím dál horší, nuda k posrání. A celý to působilo tak, jako by si tvůrci mysleli, že točí něco víc než jen obyčejný horor, fakt ne. V podstatě viz komentář uživatelky dubinak. 3/10 ()

Morholt

Maník si pro vzpamatování se ze ztráty manželky vybere odlehlý ostrov, kde se chce zrelaxovat coby ovčák. Že je to blbý nápad je jasné ještě dřív, než tam dorazí. Mě tohle strašení ve věži zase tolik nebere. Atmosféra je sice parádní, prostředí jakbysmet a najde si tu i pár žánrových výjevů, které by snad mohly v jiném kontextu fungovat, ale celkově je to o pomalém bloudění po ostrově a střídání vyjevených kukučů s těmi vystrašenými. Já tam prostě potřebuju mít jasně definovaného bubáka a toho jsem se tady nedočkal. I proto jen 30%. ()

dubinak

Já ty britské hororové, snové spatlaniny začínám nesnášet. Nenávidím horory bez náznaku příběhu. Tohle nemělo smysluplnou hlavu ani patu a házelo do ringu jen náhodné "děsivé" výjevy a je jen na divákovi, jestli si v tom bude chtít najít nějaký smysl, symbol či metaforu. Bohužel, to pro mě byl spíš bordel a neviděla jsem v tom jakýkoliv řád. Jediné z čeho tento kousek těží je stoprocentně atmosféra, která se díky skotským horským exteriérům a všudypřítomnému hučení moře a větru buduje sama, jinak jsem si v tom pro sebe  nic moc nenašla, škoda. ()

netahlo

Tak tohle byla vymazlena ponurost. Atmosfera a remeslna stranka na spickove urovni. Hudba excelentni. Byt v hlavni roli charismatictejsi herec, sel bych na plnej pocet. Ale i tak po dlouhy dobe opravdu horor, kterej me bavil. Jo a Gaia Weiss, jsem si rikal, ze jsem tu sikovnou zabku nekde videl. Jasne, Vikingove :-) ()

Corpsegrinder

Mimořádně depresivní nuda. Pár halušek bylo fajn ale jinak to tempo bylo ubíjející, ten frajer v hlavní roli rozhodně film neutáhl a koukat na ty exteriéry bez života skoro zešílelo i mě. A nemám rád když to ve filmech vodsere zvíře. ()

Flopik

Hudba a atmosféra na najvyššej úrovni, všetko ostatné šlo ale mimo mňa. Úvod je za mňa príliš dlhý a kým sa začne niečo diať tak je viac ako trištvrte filmu za nami. Po hororovej stránke, okrem atmosféry veľa pochváliť nemôžem, je to skvelé pochmúrne miesto, starý rozpadnutý dom, samota.. bohužiaľ chýbala mi tam nejaká lakačka. Hlavný hrdina mohol byť skôr charizmatickejší. Koniec celkom v pohode ale opäť mi tam chýbalo niečo čo mi nedá spať. Kto má rád pomalé, atmosferické horory, kde nič skoro nevyskakuje, je to preňho. Kto však má rád niečo viac bude skôr sklamaný. U mňa medzi 2 a 3 *, idem však na 2* nakoľko som sa na film tešil a sklamal sa. ()

Daiker

No celkem o ničem...... A to severní prostředí a chata se starým majákem k hororu přímo vybízejí..... Caveat byl tedy o dost lepší...... Nikdy víc ()