Dashcam

Noc hudebnice, kterou sledujeme v jejím živém přenosu, nabírá nebezpečný směr poté, co souhlasí s tím, že pomůže převézt starší ženu z města. (mikki089)

Fiftis

Tento film venujem všetkých kovid fašistom, libtardom, nigger lives matterom a všetkým opichaným kovid zaštepencom. Žiaľ myslím si, že to ani jeden z nich nedopozerá. Tento film si totiž robí srandu práve z tých, ktorí naleteli na podvod menom kovid a nosili na xichte handry, ktoré spôsobujú vážne ochorenia pľúc, pri vdychovaní vlastných baktérií, či srandu z tých, ktorí sa dokonca dali zaočkovať vakcínou, za ktorú neručia ani samotní výrobcovia. Annie Hardy sa zhostila svojej role fantasticky a záverečnú hudobnú scénu si púšťam v aute na plné gule! Jej sexi chrapľavý hlas sa vám proste z hlavy len tak nedostane. (4.8.2022) ()

J*A*S*M

V nejlepších momentech to sice má takový ten správně intenzivní, frenetický vibe těch lepších found footage hororů, co vznikaly kolem roku 2010, ale v roce 2022 už mi pár takových sekvencí ke štěstí nestačí. Dnes už mi spíš hrubě vadí, že je většinu času úplný hovno vidět. Neřku-li, že mě snímek ztratil dřív, než pořádně začal, protože sledovat tuhle zcela dementní hlavní postavu je fakt za trest. ()

*CARNIFEX*

Človek musí mať naozaj pevné nervy, aby si zvykol na ksicht, no najmä správanie hlavnej postavy, ktorá bola pre mňa osobne extrémne nesympatická (ale to asi mala byť, či?). Každopádne, Ja mám F.F. žáner v obľube. Nevadí mi ani po rokoch, pričom jediné čo ma v jeho prípade dokáže iritovať, je fakt, že neponúkne presne to, čo má snímok tohto druhu ponúknuť. No a "Dashcam"? Tak to je taký half/projekt. Určité lepšie pasáže sa mu uprieť nedajú, taktiež možno smelo potvrdiť, že sa po zhruba 15 minútach rozbehne, pričom šliape až do samého záveru vo fakt solídnom tempe. Lenže ako spomínajú miestami väčší odborníci na horor žáner, okamihovo fakt hovno vidieť, a to je potom problém. ()

SOLOM.

Rob Savage je jedním z mladých tvůrců, který se i během nesmyslné Covidové pandemie snažil točit filmy a využít onu nešťastnou dobu plnou zákazů, paniky a desinformací, pro svá díla. Viděl jsem od něj již film Host (2020), který sice nebyl žádný zázrak, ale našlo se tam pár světlých okamžiků, díky kterým jsem tomu nakonec dal alespoň průměrné ohodnocení. COVID-19 a found footage – v mých očích smrtící kombinace a témata, které mi nejsou zrovna moc po chuti. Osobně jsem se nenechal a ani nikdy nenechám naočkovat pochybnými vakcínami (proti očkování jinak nic nemám – cestovatelské mám v sobě skoro všechny, pokud mají smysl) a dosud jsem slavný a smrtící COVID neměl ani jednou a to jsem si nechal i několikrát dělat ty vynucené antigenní a PCR testy a dokonce i test na protilátky, který byl rovněž 0. Ale to tu nechci rozebírat.    I z toho důvodu mi byla hlavní hrdinka zpočátku docela sympatická. Ovšem jen svými názory – její texty to byla katastrofa a postupem času se změnila v naprostou nesnesitelnou krávu. Film jako celek nám nabídne několik velmi slušných pasáží a scén, při kterých i lehce přešel mráz po zádech, ale je bohužel rovněž prošpikován řadou blbostí, uřvanosti, chaotických a nepřehledných záběrů, které vám postupem času rovněž polezou pěkně na nervy. Nechutných věcí tu bylo taky dost (posrané auto, zvracení), postupná přeměna stařeny v tvora s až nadlidskými schopnostmi byl ze začátku taky fajn. Ale ten dementní závěr všemu nasadil punc překombinovanosti ala totální kokotina.    Na druhou stranu zas musím uznat, že dojde i na nějaké to gore, brutalitu a v určitých scénách i na hodně slušnou atmosféru. Chaotická blikající kamera měla hlavně za úkol skrýt všechny nedostatky, ale ne vždy se jí to dařilo. Navíc čím déle film trval, tím to celé začalo být více otravné, nelogické a překombinované. O závěrečných titulcích a finálním vulgárním textu na adresu všech tvůrců a lidí co se na tomto filmu podíleli – to už nemá cenu komentovat vůbec. Jedna velká ubohost, ale tak někomu se to možná líbilo. I z toho důvodu půjdu s hodnocením dolů. ()

Morholt

Pokud jste někdy narazili na ortodoxního anticovidového blba, tak určitě oceníte, jak věrně je hlavní hrdinka vykreslená. Okamžitě se mi vybavily ty davy odmítačů roušek a podobných kašparů ohánějících se svobodou a tak podobně. Sice mě tak husa neskutečně s*ala, ale tak nějak mi připadalo, že to byl od tvůrců záměr, takže potud je to oukej. Zaujme i ta trocha gore, přičemž momentka se sešitou pusou zaslouží jednoznačný palec nahoru. Jinak je ale všechno špatně a jednoznačný prim v tom hraje kamera, která je podle mě snad nejhorší, co jsem v rámci FF viděl. Ten obrazový chaos doprovázený soustavným ječením všechno dobré pohřbil. A jak už to u podobných záležitostí bývá, nemuselo to být vůbec zlé, kdyby se to natočilo normálně, nebo jako kombinace klasického formátu a FF. Takhle je to jen za mizerných 10% ()

maddy

Nemám rád tie reči, že found footage je nanič hororový subžáner, pretože tam nie je nič vidieť a podobne. Jasne, roztrasená a mierne zrnitá kamera tak nejako k found footage patrí, ale pokiaľ má divák stále prehľad o deji, tak v tom nevidím žiaden problém. Nuž, to nie je prípad Dashcam, kde je polovicu filmu fakt h*vno vidieť. Niežeby film nemal pár intenzívnych momentov a dokonca aj celkom výživné gore v rámci FF žánru, ale čo z toho, keď jednu polovicu filmu nemá divák tušenia čo sa deje a pri tej druhej je hororové dianie zakaždým prerušené idiotskou hlavnou postavou, ktorá si v napínavej scéne, kde má na zadnou sedadle zviazanú démonom posadnuté bábu radšej zapáli cigaretu a začne trápne rapovať. Wtf? CELKOVO: 2/10 ()

Sludger

Rovno prezradím, že prvých 20 minút bolo utrpením. Hlavná postava je Harabin v ženskom tele vysielajúci live show o rapovaní. Pre mňa doslova horror. Všetko sa našťastie zmení, keď si do auta posadí staršiu ženu, ktorá sa začne chovať divne, až neľudsky. Prvú tretinu filmu mohli kľudne postrihať na dve či tri minúty a film by bol o level kvalitnejší. Od spomínaného momentu sa film premení doslova na adrenalínovú jazdu so scifi prvkami a nebojí sa zájsť aj do gore vôd. Niekomu môže prekážať, že kamera je častokrát roztrasená, chaotická, o detailných záberov nemôže byť reč. Chápem to, ale zároveň musím podotknúť, že tento typ žánru, kde je snaha o napodobenie reality, je správe spojený s takýmito zábermi s cieľom sa najviac priblížil k – „ako by to mohlo reálne vyzerať“. DASHCAM je doslova súčasný Found Footage horor so scifi prímesou, ktorý na začiatku musíte pretrpieť, no následne vás zoberie na riadnu adrenalínovú jazdu a nedá vám žiadne odpovede. Film je určený len pre fanúšikov žánru. ()

HorrFi

Extrémně nesympatickou hlavní hrdinku bych přetrpěl, ale co mi vadilo bylo, že chvilkama bylo fakt úplný hovno vidět, nicméně jako celek se to ještě dalo a už jsem určitě viděl horší horory.. ()

oveckaoa

Co to je za sračku ten film se ani nesnaží něco vysvětlit prostě tam něco nahodí a neřeší se to. Tohle si nezaslouží ani 30 procent , ale u csfd mě to nepřekvapuje. Přitom zhruba prvních 20 minut je v klidu ženská letí z Usa do Anglie za kamarádem jeho přítelkyně je kovidistka tak se tam pohádají a ona jim ukradne auto a ujíždí. Tady je dobrá parodie na různé ty kovidové nařízení a tak potěšil i vtip na to, že nemůže volat policajty jelikož není černá a nepomůžou jí což by v Usa neprošlo . Po cestě nabere jakousi ženskou a tady to jde do háje  jelikož jich pak nahání jakási černoška pak ta pasažérka a děje se moc věcí bez vysvětlení. Pak ta pasažérka začne z ničeho nic levitovat,  pak je chce pokousat  a nahání je nikdo se nesnažil  ani něco vysvětlit tak, že v podstatě nevíte co se stane. Pak tam vyleze mimozemšťan  pak se tam nějací sektisté začnou podřezávat a máme konec. Pokud Vám vadí záběry kde nic nevidíte rovnou se na to nedívejte jelikož o tom je celý film máme zde třeba scénu kdy jede autem a z ničeho se to auto potopí jak se to stalo nevíme . Logika a chování postav zde taky není černoška jich zde ostřeluje jak divá místo, aby jim to vysvětlila a pokusila se s nima spolupracovat nebo chlápek uvidí umřít dva lidi a jeho první reakce je ta, že si zapálí takhle se asi normálně lidi v krizových situacích chovají nahání Vás ženská chce Vás zabít, ale vy normálka co se budu stresovat zapálím si a počkám .  1 hvězda za utrhnutou hlavu 20 procent. ()

BoredKid

Creepy as fck! Pekný mindf*ck. Trošku mínus je extrémne roztrasená kamera a dosť otravná hlavná postava.. Ale aj tak mi to nedovolí ubrať z hodnotenia, pretože takto hnusný Found Footage horror tu už pekne dlho nebol. Robko Sevidž je pekné zvíra. ()

borec999

Dashcam som dal šancu hlavne kvôli režisérovi Robovi Savageovi, ktorého debut Host bol dva roky dozadu veľmi sympatickým found footage hororom, ktorý umne do deja zapracoval i vznikajúcu COVID pandémiu. Dashcam sa taktiež odohráva v období covidu, no už tak kvalitným hororom nie je. Čo mi napadne pri ňom ako prvé je rozhodne Annie- tak nesympatickú,arogantnú a sprostú hlavnú postavu ako je tuná som dlho nevidel a namiesto toho aby som jej fandil ,som jej celý film prial len to najhoršie (aj keď tipujem že takéto zobrazenie postavy bol zámer režiséra). Ťažko povedať, či ma viac vytáčalo jej správanie alebo tvorba rapových pesničiek (pozeranie záverečného potitulkového rapu by malo byť uznané ako regulérna mučiaca technika). Z hľadiska strašenia sa tu nájde pár scén s fajn atmosférou, ktoré však kazí jednak naozaj nekvalitné spracovanie FF pri ktorom často nie je vidieť absolútne nič a po druhé aj nesmrteľnosť postáv- ťažké autohavárie v plnej rýchlosti tu vyznievajú obzvlášť neškodne - hlavná hrdinka ich totiž prekoná tak 5-6 ale vyviazne z toho iba s pár škrabancami. Všeobecne je to škoda, pretože dejovo je to vcelku zaujímavé, záhadná pani ktorú ma Annie doručiť na miesto určenia vie postrašiť a ani atmosféru to často nemá najhoršiu, ale tých mínusov je proste viac než kladov. Nevyužitý potenciál a pre tento raz slabší horor od Blumhousu/Jasona Bluma. 40% ()

MatejNosal

Páči sa mi ze režisér zobrazil antikovidáčku ako totálnu piču takže je jasné čo si o takých ľuďoch myslí. Inak je to strata času...(40%) ()

Warhorr

Film se dá dokoukat pouze za jedné podmínky, budete se muset smířit s Annie. Kdo je vlastně Annie ? Je to největší sprostá a šišlající anticovidová tupá píča v USA, která viděla až moc 8.míle. Já se tu míli taky snažil vidět, ale je fakt hodně, hodně vzdálená, má asi 77 minut. Takže madafaka bjačis, teď Vám řeknu vo co tady fuckin go. Annie se rozhodne navštívit svého kámoše v USA, během toho všeho fuckuje covid, opatření, roušky, konfrontuje s tím ostatní, včetně kámošovi přítelkyně. Samozřejmě fanatická rouškařka, která si dává anticovid i do čaje a nejraději by ho měla i jako semeno na svém ksichtě, si nemůže s Annie rozumět. Pohádaj se, Annie čorne auto a výsledkem je, že se ji do auta dostane pasažér, po kterém úplně tak netoužila a musí jej dovézt na požadovanou adresu. No a následně začíná boj na život a na smrt. Smutný je to, že by to vůbec nemusel být špatnej film. Gore místy ušel, druhá půlka se nese ve slušné intenzitě bez hluchých pasáží, kdy se pořád něco děje. Bohužel, celá ta covid scenérie, pablbá Annie a její neustálý pokus být superstar, dementní postavy a debilní konec mě nedonutí hodnotit více. Závěrečný rap po titulkách jsem už prostě nedal, psychicky bych se zhroutil nebo musel rozmlátit TV. ()

dannyyy odpad!

Aspirant na NEJdementnější snímek vůbec! Hlavní protagonistka je neskutečně protivná mrcha. Dál ani nevím, co napsat, protože vlastně není co. V hlavě vám zůstane po filmu jen pos*aná sedačka v autě a roztřepaný cirkus, nic víc. Někteří si ale v takových p*tchovinách libují, jak vidím hodnocení. ()

domirovec

Dashcam sice čas od času skrze stopáž působí jako ty pravé, pořádné a kvalitní found-footage hororové snímky, které opravdu dokážou diváka spolehlivě vyděsit, ovšem po většinu stopáže i tak působí spíš a pouze jako hromada roztřepaných záběrů, které jsou občas vyplněné očekávatelnými levnými lekačkami. Nic zajímavého. K tomu zde ještě máme nejdebilnější a nejotravnější hlavní postavu v hororu, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Rob Savage toho dokázal více v roce 2020 s jeho počinem Host, tohle se však moc nepovedlo. Slabší 2/5. ()

Rathalos

Tak podla mna je Dashcam dost podhodnoteny found footage,ale nikomu nazor neberiem,kazdemu sa paci nieco ine,reziser Rob Savage nie je pre mna vobec neznamym,tento film je uz treti v poradi od neho a tak,ako som hodnotil prve dva,budem aj tento treti a to styroma hviezdami...:⁠-⁠) ()

Vabr

Tak to je takový zločin tohle podhodnocování. Za mě se jedná s absolutní jistotou o FF, který řadím do svý TOP 3 FF hororů. Vůbec bych ale nečekal, že s bráchou tak nařehtám. Bylo to neuvěřitelně vtipný po celou dobu a hlavní postava je obrovským tahounem celého příběhu. Pokud jste upjatí a nedokážete si říct, že to je pouze filmová postava a prostě je taková, tak máte smůlu a Dashcam si tolik neužijete. To, že je anticovid a antivax člověk ani není podstatné (spíš díky tomu vyniká ona jako postava a vzniká další dávka vtipů), ale vidím, že někteří lidi tady to berou moc vážně. Celkově je film spíš dost nadsázka a nebere se tak vážně. Annie jsem jako postavu miloval. I ten její hlas byl retardovanej 😂. Oceňuju její improvizovanou car show, protože rýmy vás fakt pobaví a využívají se na maximum. Příběh je cool a celé dobrodružství jsem sledoval s nadšením. Ano, uznávám, že počet autonehod je nereálně velký, ale to právě dodává na tom cringy. Celkově bych řekl, že pokud jste upjatí nebo si ze sebe neumíte udělat srandu, tak byste měli mazat pryč a nekoukat na to. Gore je dost povedený a pár vydařených lekaček se tam taky najde! Horová část filmu je podle mě odvedená skvěle, ale komedie to posílá ještě do vyšších výšin. Angela a její zápletka je originální a obluda ke konci je strašidelná. Hodně velkým překvapením pro mě je, že to vytvořil režisér Hostu, protože tohle je totálně jiný a mnohem mnohem povedenější! Vyhodnocení: Nikdy bych neřekl, že se u FF tolik nařehtám a budu popadat za břicho. Dokonce i pár minut v kuse! ()

Daiker

Pokus o FF horor, který se nepovedl po všech stránkách..... Jen se třepalo s kamerou aby to jako vypadalo na FF.... Děj nezajímavý, vůbec to není strašidelné a styl Ticktock mi vůbec nesedl..... Pryč od toho.... ()

KUFI

To je tak kdyz clovek neohodnoti co videl. Stahnul jsem to znovu, aniz bych si uvedomil ze uz jsem na to cucel..  Po nejaky dobe si rikam ze ta rapujici pizda je mi povedoma, tak sem popreskakoval abych zjistil, ze to je tahleta ptakovina. ()