Nikdo nevyvázne živý

• Veľká Británia No One Gets Out Alive (viac)
všetky plagáty

Zoufalá Mexičanka bez dokladů se nastěhuje do zchátralého penzionu v Clevelandu. Jenže to, co tam zaslechne a uvidí, ji rozhodně neuklidní. (Netflix)

moviefreak

Áno strašne pomalý horor, ale neskutočne atmosferický, bezvýchodiskový, s low life ľuďmi, ktorí sa predierajú životom a do všetkého toho toto peklo. Dizajn domu, prostredia, depresívna zima naokolo, herecké výkony, desivé a zároveň nádherné nasvietenie filmu... Skoro dokonalý horor a režiséra budem naďalej sledovať. Až sa mi nechce veriť, že toto je jeho prvotina. ()

Lenka.Vilka

V tomhle případě asi vůbec nevadí, že jsem nečetla předlohu, protože podle mě toho asi hodně vynechali. 600 stran! A musím říct, že se mi film vážně líbil. Tajemnej barák, brutální atmosféra, skvělý stupňování a konec, který jsem nečekala. Až takhle vážně ne. A ta příšera byla fakt ble! Dokonalý  :) ()

PROCESOR

Příjemná duchařina, která nevybočuje z řady. Klasický lekačky. I když nechci moc spoilerovat, ale to, co nakonec vylezlo z tý bedny, to bych se asi posxxx strachy. ()

Martrix

Nikdo nevyvázne živý. Což o to, jako slogan do reklamy na životní pojištění, nebo lehce cynická hláška na parte, je to dobré. Ale u hororu takový název trochu spoileruje. Ale vezmeme to od začátku. Amber se vypraví do USA a brzy dopadne stejně, jako statisíce dalších ilegálů, kteří si mysleli, že USA je země neomezených možností. Ona je, ale ne pro lidi omezených schopností. Nu a plně v duchu rčení: Na posranýho i hajzl spadne, skončí v penzionu pro ženy, neboli spižírně. To vše vám dojde i bez toho, aby tvůrci dvě třetiny děje ukazovali, jak se ta nebohá Mexičanka, do takových trablů dostala. Stejně tak vám brzy dojde, že je s domem a jeho nájemníky něco špatně. Ale není zbytí, musíte si počkat do poslední třetiny, kdy se dozvíte čí špajz to je, resp. jak a proč probíhá krmení. Na režisérskou prvotinu to není vysloveně špatné. Je vidět, že si to Serkins jako producent pohlídal; vizuál je fajn. Pár dobrých nápadů, včetně trochu obskurního obyvatele truhly potěší, ale jinak to moc nefunguje. Potíž je v celém tom příběhu. Nelíbila by se mi nejspíš ani kniha. Motivy postav jsou dost chatrné a příběh je vystaven nešikovně. Oceňuji, že se tvůrci nesnížili k doslovnému vysvětlování oč jde a co je ona bytost zač, ale než se něco zajímavého začalo dít, trvalo to dlouho. Příběhy je potřeba vystavět, postavy představit, ale tady to bylo už od začátku nalajnované tak zřejmě, že jsem se občas nudil. Snad i proto, že spíš než jestli se z toho Amber vyhrabe, mě zajímalo, co ji nakonec sejme. No, nebudu se v tom dál přehrabovat. Je to další vystajlovaný Netflix horor. Prefabrikát, jakých se dá vychrlit desítky ročně. A to přestože jsou jen na jedno "použití". Pokud bych se na to někdy podíval znova, tak jen kdyby film přejmenovali, nebo mi do hlavy vlezl strejda Alzhei. ()

majo0007

Čo chcel týmto básnik povedať, neviem. Ilegálna mexicigoška, napiču robota, napiču "bejvák", duchovia s očičkami jak po šlehe tvrdého fetu, napiču CGI  "strašidlo" (kríženec Panenky Márie s kráľovnou z Aliens, ktorá má kusadlá pre zmenu vo vaginálnej oblasti). Začiatok bavil (dokonca úvodné minúty by som bez ostychu prirovnal k Wanovi), nuž ale postupne sa to nezadržateľne šmýkalo do hovien. "Zamlžený" záver prekonal tvorbu Tarkovského s Kubrickom dokopy. Blé! ()

Johnny.ARN

Pustiť tento film do distribúcie bez titulkov k španielskym častiam je celkom problém. Našťastie je to len klasická, nízkonakladová akože ducharina, pri ktorej sme radi, keď skončí. 1 z 5 ()

oveckaoa

Ženská se nastěhuje do rozpadlé ubytovny kde ji straší duchové chce odejít, ale nemůže jelikož majitel a jeho bratr jsou nějací sektisté co obětovávají ženské jakémusi truhlovému démonu výměnou za nevím co.  Bohužel 3/4 filmu s nic neděje jen ta ženská objevuje za sebou duchy co se na nic nezmůžou až závěrečných cca 20 minut ujde. Démon je sympatický bohužel je tak krátce a nic světoborného nepředvede. Za film 40 procent za toho démona 20 přihodím. ()

bizz_mjc

Nechápu ta negativní hodnocení, NNŽ je mnohem víc než jen rutinní klasika stojící na laciné lekačce, a dokonce přemýšlím o vyšším hodnocení. Menghini vytvořil atmosféru a dal i pár slušných nápadů, takže je jen škoda, že se film trošku ostřejc nerozjede. A možná že i víc nevysvětlí. ()

sedm.1

Nikdo nevyvázne živý je opravdu výtečnou atmosférickou podívanou, která v tomto ohledu funguje skutečně na výbornou, a to jednak díky velice působivě vyhlížejícímu prostředí hotelu pro klientelu z řad těch méně movitých, a jednak díky výbornému syrovému zpracování, které vyvolávalo pocity poctivého napětí a mrazivosti. Dalším pozitivem jsou pak zajímavé postavy a jejich neokoukaní, výrazní herečtí představitelé, kteří vesměs odvedli přesvědčivou práci. A nakonec ani po trikové stránce nejde o vůbec marný snímek, přestože jeho rozpočet nebyl kdoví jaký. Tudíž po tomto výčtu by se mohlo zdát, že by se dalo klidně hovořit o velké hororové události, jenže je tu bohužel jedno Ale, a tím je zápletka, která nepatří úplně k nejnápaditějším, ale především několik v ní obsažených vážně naprosto nesmyslných scén, které i při sebevětší tolerantnosti nedokážu přehlídnout, jelikož působí fakt jak pěst na oko a kvůli kterým celé to story vyznívá dost zmateně. Na druhou stranu onu nedotaženou zápletku hodně zachraňuje svižný spád a postupná gradace, vrcholící v silném závěru, ovšem bohužel též narušovaném zmiňovanými neladícími scénami. Každopádně ta perfektní atmosféra je zde ale natolik výrazná a působivá, že jen kvůli ní stojí Nikdo nevyvázne živý jistě za pozornost. ()

coscarelli

Pokus o AkúTakú atmosférku držal pohromade celkom pevne. Taktiež som aj očakával, no neotočil, naopak točil s Marcom a Davidom, a Oni točili so mnou. Viem si predstaviť aj inak. O celom ako skoro nudnej 2pokusnej uspávačke ,sa dá viac nakresliť ako napísať, ale možno si niekto splnil sen. Uzatváračka je/bola podobne ako celý tento celok a tým si vzala jednu ostrú. ()

borec999

Nanajvýš priemerný horor, ktorý sa v prvej polovici tvári ako ducharina, no v polovici druhej sa zmení na sci fi monster horor. Film vyslovene nenudí, na druhú stranu atmosféra nie je tak silná aby som hovoril o vyslovenej kvalite alebo nadpriemernom zážitku. Jediné čo bolo nadpriemerné bola SPOILER postava ústredného monštra, ktorá sa mi vizuálne veľmi páčila cca podobne ako prezývka Aztécka vaginálna hrdložerka ktorú jej uštedril jeden užívateľ v komentári :) KONIEC SPOLIERU. Nič čo by som musel vidieť, ale na 1 pozretie to ešte ako tak ušlo. Slabšie 3* a 50% ()

iXtr3m3

Slušný gradujúci hororík, ktorý šetrenie v rozpočte umne skrýva za iné devízy. Chcelo by to ešte nejaké to vysvetlenie k hlavnému "strašiakovi" a bolo by to fajn. Technicky zvládnuté fajn, kamerovo aj zvukovo rovnako. Mohlo to byť o triedu lepšie, nebyť to také krátke a mať to nejaké to vysvetlenie naviac, tak by som šiel aj vyššie. A samozrejme nejaké tie "mordy", keďže s tými sa čakalo až do konca. ()

Litvicek

Chudáci imigranti to mají prostě těžké. Takový level nálože by tahle mexičanka v republice od Okamury určitě nedostala... Respektive jsem si jistý, že ti tady nebude chtít obluda sežrat hlavu prdelí. Zajímavý horor ale název bych změnil na "Tenkrát v Mexiku". ()

666Carnage

Náhodou tohle se Netflixu povedlo. Dobrá atmosféra i triky. Konec se mi velmi líbil a dost se to v posledních 25 minutách rozjelo. Takže za mě koukatelná hororovka co má tempo a zajímavý nápad. 70% ()

Corpsegrinder

Většinu stopáže je to celkem funkční duchařina která moc netlačí na pilu, v posledních pár minutách se však objeví obří krabicový monstrum který nevypadá špatně ale přišlo mi nejen že brutálně nevyužitý, ale zároveň jeho symbolika dost blbě vysvětlená. Film je v podstatě ok ale od konce jsem prostě chtěl mnohem víc. ()

Adramelech odpad!

Děj filmu výstižně shrnul verbal. Já pouze dodávám, že film je těžce postižený fenoménem černé obrazovky, takže místy nebylo poznat, co se tam vlastně děje. ()

Renfield

Pokusy o sociální přesah děj sice vyloženě neruší, ale klidně mohly být vypuštěny. Ten dům a dění v něm si do jisté doby vystačí. Duchařská část je fajn, má velmi dobrou atmosféru, které ještě přidává hudba Marka Korvena. Jejím vrcholem je souboj řekněme bytostí, entit, který lehce naznačí další směřování. To už mi tolik nesedlo, ale je to samozřejmě věc vkusu. Mě na té poslední dvacetiminutovce zaujalo především zavírání dveří. Říkal jsem si, že to bude Red, jenže ten zavře dveře, potom Becker a je tu totéž, aby nakonec vylezlo z krabice takovéto překvapení. Proč ne, jenom ta atmosféra duchařské části je pryč. 50% ()