Dcera

Patnáctiletá Irene žije v nápravném zařízení pro mladistvé delikventy. Nedávno otěhotněla a s pomocí vychovatele Javiera je odhodlána od základů změnit svůj život. Javier jí nabídne, aby se tajně přestěhovala k němu a jeho ženě Adele do domu v odlehlém koutě vysokých hor, kde se může skrýt před světem a v pohodlí si užívat svého těhotenství. Jedinou podmínkou je, že jim na oplátku dá dítě, které nosí v děloze. Jejich dohoda však vezme za své, když Irene začne cítit, že život, který v ní roste, patří jí. (HBO Max)

janesX

Jednoduchá, chladná dráma s ľahkým nádychom psychothrilleru. Úplne bez emócií a s malou (ale fakt malou) trochou napätia. Príbeh je tak prostučký, že by sa dal od začiatku po koniec opísať v jednej holej vete. Zvláštne, že som to vôbec dopozeral, ale chcel som vedieť, ako to skončí. A ako to skončí? No, veľmi jednoducho. ()

Ephemeris

Veci, ktoré sa potvrdili po dopozeraní tohto filmu: Španielsko je v rámci thrillerov prakticky zárukou kvality. Belgický ovčiak je plemeno, ktoré a priori naozaj nemá rado žiadnych ľudí. Je nepochybne fajn vlastniť usadlosť v odľahlých končinách severnej Andalúzie. A práca s asociálnou mládežou nie je v zásade dobrou investíciou do budúcnosti. ()

Omnibus

Po děcku se sápala, v etice dost tápala.“ Javier Gutiérrez mě nedávno uchvátil jako kriminalista a sadistické monstrum v Mokřině, i jako přívětivý, společenský a distingovaný psychopat v Hogar. Naše třetí setkání mě však zklamalo. Vychovatel Javier byl nijaký až mdlý a obávám se, že jako zloděj kojenců by se opravdu neuživil. Uděluji mu jen tři hřebíky a jimi a prknem zatloukám NÁHRADNÍ OKÉNKO: [][] Co se dá říct o mateřském štěstí? ♥ Je zdarma, stejně jako karma. ♥ Mateřská láska neprochází žaludkem, ale krční tepnou, dobře trefenou. ♥ Hijo de puta! A pak že prý „těhulka, která štěká, nekouše.“ [][] Kde je zakopaný pes nízkého hodnocení? Film je děsně roztahaný, víc než střeva Adele po dvorečku, a až na to zasněžené finále je i krotký. Vražda „Romea“ neukázána, diváku, domysli si sám. Hierranští vlčáci však zaujali. Co říká net: „Jedná se o plemeno s původem na Kanárských ostrovech, vzniklé křížením psů s vlky. Pozor! Vhodné pouze pro velmi zkušené majitele!“ Což obstarožní dejmibejby Adele očividně nebyla... ()

Anderton

Dve tretiny psychologická dráma a jednu tretinu klasický survival triler. Nič proti tejto kombinácii, dokonca mi je sympatická. Problémom sú skôr na môj vkus až priveľmi jednoduché a popisné dialógy. Motivácie postáv by sme mohli nechať na pokoji ako motivácie postáv potrebné pre triler, každopádne takýto vzťah dcérky a ocinka je vážne na pohľadanie, asi ste už dlho nikde nič podobné nevideli. Možno schádzal nejaký ten zásadnejší zvrat, vlastne sa iba naplňujú scenáristické fintičky typu, že ak vidíme sklad so zbraňami alebo sa dcéra bojí psov, tak to bude mať vo finále svoje miesto. Kritizovaná prvá hodina ma nenudila. ()

Arsenal83

Veľmi pomalé tempo je tu trocha na škodu, film s takýmto obsahom mohol byť aj o 20 minút kratší. Lebo výrazové prostriedky ako dievča kuká cez okno alebo pán fajčí cigáru mohli byť aj kratšie. Vzhľadom na to sa možný thriller zmenil na drámu s krimi prvkami. Zaujímavosťou je, že Javier Gutiérezz hrá Javiera a Irene Virgüez hrá Irene, čiže žiadna zmena mien. Inak dobrý film, ale chýbalo mu viac šťavy a možno aj dejovej premyslenosti. ()

radektejkal

Pozor na mladistvé delikventy; nejen že jednostranně porušují všechny dohody, ale dovedou lžící vypáčit zabedněné okno a zkušeně si vyrobit (a přesně aplikovat) smrtící zbraň. Ještě v polovině (druhá část je spíš akční odpad) se to mohlo trochu zkomplikovat: Javier se mohl zbavit Adele a mít nejen dítě, ale i mladou milenku (Osman by pro něj nebyl žádný problém, jak se také později ukázalo). Javier a Adéla zkrátka Irenku podcenili, zato scénáristé velmi přecenili. Nakonec to dopadlo tak, jak říkal Javier: dítě jí vezmou a jí zavřou do lochu. On se toho bohužel nedožil, i když dobře věděl, že kdo přistoupí na jejich hru, je ztracen. Ale to ostatně ví každý sociální pracovník ži odborník na rómskou otázku či problematiku menšin... Hodnocení jsem asi přepískl. ()

Aljak

Psychologické drámy mám rád, takže aj toto vyzeralo dosť nádejne. Dejový rámec bol však úplne jednoduchý a triviálny. A čo je horšie, dej sa takmer nijako nevyvíjal a celé 2 hodiny sa vliekol v rovnakom mdlom tempe. V závere sa konečne niečo dialo, ale iné som v podstate ani nečakal. Tento film by sa kľudne zmestil aj do 50 minút, a stále by bol zachovaný celý dej, akurát spád by bol potom trochu svižnejší. A pritom Španieli vedia točiť parádne drámy, no toto žiaľ nebol tento prípad. ()

bourec

POmalý, komorní, depresivní drama. Fakt úplně o ničem. Jen sem tim zabil skoro dvě hodiny času. Proč tomu někdo dá pětihvězdici, nechápu.20%. ()

kocik1

Dcera funguje jako syrový mrazivý thriller dobře, jako psychologické drama nezasazené do právní roviny, ale selhává. Dcera je prostě takové psycho, nic víc a nic míň. ()

Tosi

Tři pecky za úmornou první půlku. V pohodě by se totiž dala první hodinka vynechat a o nic bych nepřišel. Základem filmu je touha po rodičovství, ale mělo to být míň stereotypní a pomalý, protože ty kousavější okamžiky přijdou fakt až ke konci. Ovšem atmosféru to má místy až hitchcockovskou, pěknou lokalitu a intenzivní finále taky, takže tak tři a půl. ()

Johnny.ARN

Španielaci majú nejaký problém. Rakúšania majú pivnice a títo majú evidentne túžbu privlastňovať si cudzie deti po tom, ako sa postarajú a o ich matky. Druhý film v krátkej dobe, oba rovnaké konce. Oba len stavajú na twiste v závere, ale aby ma to nejak zaujímalo sa povedať nedá. 2 z 5 ()

Skeksis

Neviem prečo v poslednom čase natrafujem na filmy, kde sú mi všetky postavy nesympatické. Blbá tehotná čúza, hlúpy manželský pár, debilný mladý "otec" dieťaťa, ktorý má namiesto mozgu kučery na hlave, a iritujúci inšpektor. Neplnoletá nabúchaná čúza najprv nechce dieťa, potom chce, aj keď si ani nemá čím vytrieť riť. A rovnako aj ten jej kučeravý kretén, ktorý práve vyšiel z basy. Ale "my akože chceme byť rodina" za cudzie peniaze alebo čo. Typická cigánčina. Nevedieť nič, nerobiť nič, iba proste mať deti rovnako sprosté ako oni sami. Tento film ma celkom rozčúlil, lebo vidím, že kreténi sú tolerovaní aj v Španielsku. Niet divu, že im nedávno hrozil bankrot ako Grécku. Príroda síce pekná, ale existovať by som tam bola schopná jeden deň. Bývať tam určite nie. Samota, nulový internet, telefónny signál nahovno... No čo ti je..?! Keď sa náhodou na takej samote zadrhnete vlastnou slinou alebo čím, tak sanitka po vás nepríde. Možno pohrebný voz tak za dva mesiace, keď už vás ohryzú okolití psi. Mimochodom, hlavný motív už tu bol v Anything for Jackson. V podstate je to úplne jednoduchý príbeh, veľkolepé tam boli iba zábery prírody. ()

kolemjdouc

blbka se potřebovala dostat z pasťáku.Na to,co měla za lubem, nemusel být nikdo psychologem aby to odhalil.Co by asi následovalo po té zabijačce kdyby byl děj natočený podle skutečné události??To díťátko by čekala zářná budoucnost???S rodiči s takovou minulostí,kdy matka se prostřílí na svobodu jako partyzán??? ()

Renfield

Adela má o svých cílech jasno, Irene zase logicky přemýšlí nad svým dítětem, Javier však zůstává nejednoznačným. Jsou chvíle, ve kterých od něj čekám nějaký vážnější dialog, on neřekne nic, nebo něco naprosto nepodstatného. Občas to vypadá, že má Irene snad více než rád, že je na její straně, aby tohle hned v další scéně vyvrátil činem, který zapadne do jeho původního plánu. Těžko říct, jestli je tato nejednoznačnost záměrem, mě to každopádně bavilo. Pravdou však je, že mi celý plán k němu příliš nesedl, právě on zná nejlépe všechna rizika a samozřejmě si je dobře vědom, že to přeci jde i bez nich. První polovina se mohla důvodům a myšlení páru celkově věnovat více. Ta je však spíše o budování atmosféry, než o postavách, což není na škodu, ale vykompenzovat to šlo. Zbytek filmu míří více do thrilleru a funguje lépe. Napětí nechybí ani při "obyčejných" rozhovorech, natož třeba ve scéně, kdy si dům prochází vyšetřovatel. V závěru napadne sníh, zúročí se vše co bylo naznačeno a přidá se další žánr... Celkově velmi dobrá gradace děje. 75% ()

.killer.

Nečekané zklamání ze Španělska. Extrémně natažený a nezáživný drama, se zdánlivě zajímavým námětem, který je ale uchopen tím nejnudnějším a nejfádnějším způsobem - a to prosím pěkně nemám vůbec nic proti pomalým filmům. Žánrové zařazení "akční/dobrodružný/krimi" je navíc totálně mimo a nesouhlasil bych ani s nálepkou "thriller", kterou to má na IMDB. Ústřední trojka charakterů je úplně bez vývoje - nejlépe dopadla postava J. Gutiérreze, ale i u něj jakýkoliv progres vyšumí nakonec do prázdna. Linku s "vyšetřujícím" policistou netřeba snad ani zmiňovat. Hlavním problémem zkrátka je, jako obvykle, scénář. Když si přečtete obsah tady na ČSFD a potom se podíváte jen na druhou polovinu filmu, tak vůbec o nic nepřijdete - a to zcela bez nadsázky. Ba naopak - ušetříte si hodinu svého života a možná dostanete i relativně vyváženou podívanou. A to už o něčem vypovídá. Nemá to jediný moment překvapení, nemá to nic charakteristického a zapamatovatelného, chybí tu jakákoliv invence. Prostředí, herecký ansámbl a námět to má fajn, ale je to prostě nuda střídající nudu, bez překvapivého finále a pod taktovkou režiséra, který evidentně nemá moc co říct. Škoda a ztracený čas. ()

bonovox

Mierne nadpriemerná španielska dráma, kde Vás v závere čaká netradičné vyústenie. Herci fajn, len škoda až príliš pomalého tempa a aj skrátenie stopáže by filmu prospelo...ale ja som velkom spokojný. 70% ()

caerol

Hodně dobrý film, velmi mě vtáhnul do děje, skvělé herecké výkony i atmosféra. Za mě si rozhodně zaslouží 5*. Je sice pravda, že je trochu pomalejší, ale konec dost překvapil. :) ()

mdf

Na Španěly trošku slabší, možná kdyby se ustřihlo prvních 45 minut, tak se vůbec nic nestane a tím pádem,by to mělo lepší tempo a možná i napínavost. ()

Richard768

Netušiac, do čoho sa púšťam, po úvode som očakával komornú a idylickú psycho-drámu. V tomto duchu sa to aspoň vyvíjalo dosť dlhý čas a musím povedať, že istá zdĺhavosť a naťahovanie scén sa mi zdali práve vcelku vhodné, aby som mal čas premýšľať nad možnosťami nasledujúceho diania. Po čase však vzniknuté napätie začalo hustnúť a trend pritvrdzovania pokračoval až do záveru. Ukázalo sa, že nie každý, kto vyzerá ako dobrák, má naozaj čisté úmysly. Škoda, že sa film nepodarilo udržať v čisto psychologickej rovine bez násilia, no i tak myslím, že patrí skôr medzi nadpriemerné divácke zážitky. Ale len vtedy, ak si nevšimnete prívlastok "akčný", čo rozhodne nie je. ()