Jack Ryan (Harrison Ford) po dobrodružství s kapitánem Ramiusem a jeho ponorkou Rudý Říjen vyměnil nebezpečnou kariéru aktivní služby raději za klidnější závětří školní katedry. Všechno rázem změní jeden Ryanův přednáškový výlet do Londýna. Teroristické komando IRA zaútočí na vybraného člena královské rodiny bleskově a nečekaně, ale nikdo z tvrdých irských profesionálů ani ve snu nepočítal s jednou věcí. Ryanovi právě skončila přednáška, a to, že se zrovna nachází v blízkosti této akce, je pro pachatele útoku osudné. Atentát je překažen a z Ryana se stává hrdina, který si připisuje na svůj účet i smrt mladého teroristy Patricka Millera. Bohužel netuší, že jeho pomstychtivý bratr Sean Miller zůstává nerad někomu něco dlužen. Z Jacka Ryana a jeho rodiny se stává další terč irského zabijáka, který žije jen svou pomstou... (oficiálny text distribútora)

johnsnow

No tak oproti jedničke je to už lepšie, nemáme obmedzený priestor, striedajú sa lokality, máme tu prestrelky i fajn bitky, len Ford podľa mňa nie je až tak vhodný na Ryana ako Baldwin ale nevadí. Jo a Bean je tu opäť majster záporák. ()

rey17

Lehce nadprůměrný thriller s chvílemi předvídatelným pokračováním, avšak některými scénami, na které nezapomenete. ()

Elisson

pri druhom vzhliadnutí som si spomenula prečo som pri prvom zaspala....nevuveriteľná nuda.... rodinne založený super poctivý Američan a rodinne založený vyšinutý Ír sa navzájom mstia za činy napáchané na ich rodine.....Amerika sa zas hrá na policajta sveta....a to, že sa Sean Bean nechal namočiť do tohoto, no fuj.... ()

brodži

Špatné hodně špatné. Když říkala, že Fordovi musí říct něco důležitého tak jsem věděl, že je v jináču. Bylo to předvídatelné stejně jakože vyjde zítra slunce. Když pak utekl ten vězeň tak mi bylo hned jasné, že pujde po jeho rodině. Bum a do 20ti minut se střílelo na dálnici. Očekávatelný film, očekávatelné akce, očekávaný konec. Zlé. Ale má to aspoň akci a napětí. 3* ()

pierre9

Takto si predstavujem typický priemerný americký akčný film na večer pred televízorom. Nič viac, nič menej. Na môj vkus príliš povrchné. ()

PTuranyi

Štandardne kvalitný thriller, ktorých v dobe vzniku natočil Harrison Ford niekoľko (Buldog, Utečenec). Jack Ryan prezentovaný ako námorný vyslúžilec prekazí útok teroristov IRA a dostane sa tak na mušku Seana Millera, ktorému pri tom zastrelil brata. Produkcia je kvalitná a o kvalite hereckých výkonoch nemožno pochybovať. Problémom je, že kto nepozná postavu Jacka Ryana, pochádzajúcu z filmu Honba na ponorku, kde ju hral Alec Baldwin, bude zmätený tým, že námorný vyslúžilec berie vec do vlastných rúk a riadi celé vyšetrovanie. Film tak zaváňa akčným klišé. 75% ()

CradleSKS

Klasicky fim z pocatku 90. let minuleho stoleti, zapletka, teroristi, strach o rodinu, boj proti nepriteli a konec, ktery asi nikoho neprekvapi..byly tam zajimave momenty, ale nic co by me extra zaujalo a vystoupilo z rady filmu, ktere v te dobe byly delane...davam prumer 3 hvezdy a to si myslim, ze je mozna i moc... ()

zurivymlok

Myslím, že i přesto, že kniha v sobě měla mnohem více, je tento film docela slušnou podívanou. Film je možná i na čtyři hvězdičky, ale musím zohlednit i to, že je to snímek, na který se znovu nejspíše už nepodívám. ()

chosan

Další film natočen dle Clancyho adaptace a musím říct že hodně povedený. Zvláště konečná honička a přestřelka! Dávám 70%. ()

petrce

Tento typ thrillerů mám velmi rád. Klasická zápletka, svižný děj, který postupně graduje...odpočinková, i když napínavá podívaná, navíc s mým oblíbeným Harrisonem Fordem. Pěti hvězdičkám chybí už jen originálnější myšlenka, lepší hudba, beru v potaz i porovnání s např. výborným thrillerem Uprchlík, kde hraje rovněž skvělý Ford. Ale i tak to rozhodně stojí za shlédnutí. ()

pirate

Bohužel mě téměř celý film až na začátek a konec nudil. Jeden z mála filmů Harrisona Forda, který bych řadil k těm horším, ale pouze film, ne jeho herecké dovednosti, ty nikdy nezklamali. ()

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)