Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

PST1

jednoduché, ale pěkné. Perfektní obraz, příroda a hlavně skvělá kompozice obrazů, hudba bych řekl trochu vykradená z posledního mohykána, dobří herci, skvělej pes, i dobrý napětí..... jasný 4 hvězdy ()

goauld

Netvrdím, že film byl špatný... Na dnešní dobu bych dokonce řekl, že nadprůměrný, ale... co sráží mé hodnocení?? Když už "běloši" mluví celkem neznámým jazykem (takový mišmaš madarštiny a francouzštiny), tak inidáni chvíli komančovsky a (když už je to přestane bavit), tak přejdou do plynulé angličtiny - což mi přijde dost na škodu. Co se týče stopáže - tak polovinu filmu vidíme jaxe holčina zdokonaluje v lovení a celkově se představuje "popis" indiánské vesnice včetně hiearchie jednotlivých postav (ještě aby ne, když vesnička obsahuje asi jen čtyři chýše, tak to jde celkem rychle ;-)). Pak nastupuje Predátor (trochu odkazuje na první díl, kdy se "seznamuje" s -obyvateli- naší planety, z nichž si pak "sestavuje" sbírku relikvií. OK... to celkem chápu. Nicméně - co nechápu je ta "genocida" buvolů bělochy. A co se týče Predátora .... chvílemi mi svým chováním připadal trochu "natvrdlý", ale což... tak "seznamoval" se s obyvateli ;-) v předchozích dílech už věděl, že člověk bude asi ten nejchytřejší v té zvířecí říši ;-) No a závěr... nebylo to špatný, ale nějak mě napadá, KDE ten Predátor z jedničky vzal tu bambitku??? Asi si musíme počkat na kowboje ;-) reed: nakonec zvyšuji hodnocení na 4, protože KONEČNĚ film bez černochů a asiatů :-) ()

majorzeman13

"Syrové,špinavé,krvavé, brutální,drsné". "Nadprůměrný,skvělý film". " Jeden z nejlepších snímku o Predátorovi ". " To musíte vidět " !!"  PS: Když může krvácet,tak i může umřít " Rozhodně doporučuji !! Dan Trachtenberg je borec ! Jo Amber  Midthunder je většinou dost dobrááááááááááááá. Samotný Predátor je super ! ()

Duffson

Za me celkem zklamani, tesil jsem se neb to je kultovni zalezitost, ale film me proste nejak nechytl. Efekty na urovni, herecky to nebylo nejhorsi, ale ten final fight a vubec hlavni postava(holka) co ma za domaci ukol zlikvidovat zabijaka z vesmiru a dokazat, ze je hodna nacelnikova klacku je proste fail..smesny ()

Zupan_

Ako vidím 5 hvezdičkáry tu zase ukazujú svoju inteligenciu komentármi na úrovni pacienta s alzheimerom,nie film nemá nič spoločné s disney jeho produkcia začala pred tým ako odkúpili Fox. Ten kto nieje len miestna tlčhuba a je fanda komixov a pozrá lore vie že zasadenie Predátorov do histórie nieje nič nové. Natočené fajn,občas až moc digitálne čo kazi dojem a prezrádza že sa jedná o projekt s relatívne nízkym rozpočtom. Snaha o "nového " predátora sa cení ale charizma úplne zmizlo. Mladá woke hrdinka vzdorujuca tradičnému životu indiánky tiež moc nepomohla. No a zaklincoval to úplne debilný koniec kde sa SPOLER: predátor odpraví sám!!!! A ešte ktomu ako fan servis urážajúca referencia s flintlokom z druhého filmu a komiksu 1718 ktorá vôbec nedáva zmysel ak sa zamyslíme nad časovou linkou. Je tak za pol dosť priemerný počin. 1 a 2 stále kraľuje. ()

sun.eagle

Udělat skvělé pokračování kultovního filmu ze zlaté éry Arnolda? Minulé dekády nás přesvědčovaly, že to nejde. Vznikaly hrůzy, vymýšlely se neskutečné mixy s Alienama a byl to jeden průser za druhým. Dokonce i Hawkins "ty máš ale velkou kundu" Shane Black si na tom docela vylámal zuby. Ale až Trachtenberg dokázal, že to jde. A ve velkém stylu. Máme tu nejlepšího Predátora od roku 1987, sakra já nevěřil že tohle někdy napíšu. Stačilo nevymýšlet žádné kraviny, ale vrátit se k podstatě Predátora - lovce. Měl jsem jako malý plakát s Arnoldem k filmu Predátor, stálo tam Neviditelný, krutý, brutální, nelidský Predátor, a přesně tohle vystihuje tenhle ten film.  Ženská hrdinka je nadmíru sympatická a nelze jí nefandit, a zasazení do 18. století mezi kmen komančů, to byl nápad za milion. A odkaz na Predátora 2 potěšilo srdce každého fanouška téhle série. ()

tXtX

Tak predsa! Boh žehnaj Trachtenbergovi za vykúpenie z poriadnych sračiek, do ktorých dostal Predatora ten trápny úbožiak Black. PREY je absolútna lahôdka, ktorá nemá obdobu. Vynikajúce a hlavne originálne zasadenie. Pomalý, atmosferický rozbeh neskôr prelomený do westernom šmrncnutého indianského akčňáku. Špičkové vyvrcholenie, šikovné prepojenie na prvé dva filmy a skutočne úchvatný soundtrack. Som nadmieru spokojný.. šťastný!!! Toto je ono kurva! ()

Harry89

Mám trošku problém s designem predoše ale jinak překvapivě super :) (A ne, to že mám slabost pro indiánky, moje hodnocení vůbec neovlivňuje.... :) ) ()

H3D_kRu

upe nevím zdali jsem viděl stejný film jako ostatní, ale tohle je zlý ... hlavní hrdinka jako nápad dobrý a dobře i indiáni jsou zajímavá volba, ale tvl nevěřil jsem to nikomu ani tomu moulovi predatorovi. Medved na dnešní efekty něco strašnýho jsem čekal kdy bude levitovat nad vodou. Celkově se z toho dalo vytěžit mnohem více, čekal jsem že ho indiáni naženou do pastí a dostane čočku ale tohle bylo špatný. ()

B3!CrAZy

Miluji, když metr padesát vysoká a 45 kilo vážící holčička rozjebe partu lovců a pak si jako dezert podá mimozemského alfa predátora...je to všechno tak hrozně kůl a uvěřitelné! Arnie se musí cítit jako nějaká polobuznička, když měl sám co dělat, aby s moderními zbraněmi odrazil útok takového monstra a pak jej jen taktak udolal a tady ho sejme indiánská princezna levou zadní. Klasické trapné scény, kdy lovci indiáni absolutně ignorují jakékoli "změny" v chování zvířat a vůbec svého okolí a musí je na to upozorňovat (samozřejmě neúspěšně) přechytračelá sběračka, atd atd. A teď vážně - je to televizní srajda, kterou si nemá cenu kazit příjemný filmový večer. Ta jedna hvězda je vyloženě jen za postavu Predátora, kterou se stále někdo snaží držet "živou". ()

BStone

Napínavé dobrodružství z dávných dob o setkání s mimozemským predátorem. Povedlo se tady téměř všechno, od skvělého vizuálu přes napínavý příběh. Lehce kulhají snad jen digitální zvířata, ale ani to není průšvih. Dan Trechtenberg po skvělé Ulici Cloverfield 10 tak potvrzuje svoji zručnost a velký filmařský talent. 75% ()

martingazo

Nový predátor je daleko sympatičtější než by kdokoliv čekal. Je vidět ta péče o to udělat co nejpoctivější prequel, co nezapomíná na to co dělá predátora tak unikátního, ať už je to brutální akce či samotný lovec, který tu dosáhl silného respektu. I to samotné zasazení do dob Komančů je naprosto bravurní. Troufám si říci, že po klasice je to nejlepší predátor. 8/10 ()

Kloboucek75

Bohužel díval jsem se na Slovenskou verzi páč Česká není stále k dispozici . Nejvíc jsem si z filmu odnesl přístup Bělochů, byly zde právem označení jako barbaři a ničitelé. Konec filmu respektive finále filmu lovec byl lovený ?  film který si nepustím ještě jednou . ()

Mac._

Docela dobrý akčňák, ale nechápu (nebo spíše chápu až moc dobře) ten hype, který uvedení provází. Budování atmosféry veškeré žádné. Vše se odvíjí překotně, bez náznaků plíživě ponurého napětí, při kterém nám naskakovala husina u prvního Predátora nebo prvních dvou Vetřelců. To už např. Vetřelec vs. Predátor vytěžil z atmosféry daleko více. Průměr. ()

ilegal1983

Velmi solidny uvod a krasna hudba privitania vas do velkych severnych plani pripominajuca Posledneho Mohykana napokon klesajuca svojou majestatnostou.Skoda ale asi by som chcel moc aby hudba drzala tento spominany standard,mozno v inom filme.Trosku mi vadili CGI potvori ktore ale uplne zatienil nastastie nie tak evolucne vyspely predator ako ho pozname.Finale mohlo byt aj lepsie ale aspon myslienka slusna. ()

Radeck

Po INDIÁNSKU stručně, je to hodně dobré ve všech směrech a čtyři hvězdy by byly určitě plným právem bez žádného srovnání záměrně s jedničkou ale jelikož představitelka hlavní role herečka Amber Midthunder je až neuvěřitelně podobná mé další nejoblíbenější hrdince Alitě Rose Salazar tak musím samozřejmě tu jednu na plný počet hvězd přidat pro ten půvab a její velké krásné oči. ()

stret

Lahodka, pohladenie duse, radost. Necakal som to. Po vsetkych tych nudnych digitalnych akciach krasne prostredie obsadzovania ameriky a indianov. Toto chcem. Nie digitalny hnus. ()

Black.Adder odpad!

Dost velká nuda, ty digitální potvory včetně predátora, se mnou moc nehnuly. A dnešní woke trend, kdy bílí muži jsou zlí a ultra zlí, mě taky nasral. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023