Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

panfilmu

A já narozdíl od kolegů nebudu tak shovívavý, i když je to o třídu lepší než ta pomatená píčovina jménem predátor evoluce, pořád je to na hony vzdálené klasice 1a 2 dokonce i na hony vzdálené trojce. Já v tom totiž vidím, zas a znova jako poslední dobou všude kolem sebe, GENDER, rovnoprávnost pohlaví, ženskou emancipaci a multikulty sračku. Geniální nápad zasadit příběh do takového prostředí, ale bohužel zas nedotažení do konce. Asi mi ani nevadí holka v hlavní roli, spíš to jak se to celé vyvrbilo, celou dobu mi bylo úplně všechno jedno, nemám žádnou emoci, snad jen zklamání, že se mé očekávání vyplnilo a zas to nedopadlo dle mých představ. O brutálních scénách nebudu hovořit, nebyli tam, o dobrém dějí nebudu hovořit, nebyl tam, o skvělé akci nebudu hovořit, nebyla tam, o úžasných efektech nebudu hovořit , taktéž chyběli, tento snímek měl vynikající nápad, který se ale neuskutečnil, spíše jsem měl pocit, že parta náctiletých kamošu z americké etnické menšiny natočili docela průměrný koukatelný film, který nemá nic společného s PREDÁTOREM. Ale na závěr musím říct, že po predátor Evoluci se snad nedá natočit nic horšího, takže, je tu vzestupná tendence. ()

Vectrex

Celý dej sa točí okolo čarovného oranžového kvetu, ktorého konzumáciou sa človeku dokáže rapídne znížiť telesná teplota. Keďže je film radený do kategórie sci-fi, musíme uveriť, že takýto kvet v amerike skutočne kedysi rástol, s čím som, priznám sa, dosť bojoval. Prišlo mi to ako znásilnenie prírody, ktorej krásy a neduhy mi film neustále kládol pred oči. Retušované zábery nedotknutej prírody a rendre divokých zvierat pôsobili prirodzenie, ale stále som mal pocit, že v tomto smere ešte stále je čo zlepšovať.  Dojem z filmu bol nakoniec vyšší ako očakávania. Režisér dostal neľahkú úlohu, skĺbiť indiánov a predátora do 100 minutovej stopáže, čo sa mu celkom podarilo. Neznámi herci sa ujali svojich rôl prekvapivo dobre a veľké plus musím dať za to, že sa to zaobišlo bez nutnosti obsadenia rolí bez ohľadu na farbu pleti, alebo sexuálnu orientáciu postáv. Hlavné postavy boli sympatické, jednoduché, charizmatické a celý čas som im držal palce. Napriek niekoľkým pomaly odsypajúcim scénam, záver filmu vyvrcholil presne tak ako sa patrí a ako to mám rád. ()

StandikK

Amerika se fakt zbláznila. To, že predátora zabije svalnatý Schwarzenegger s elitním týmem zabíjáků je logické a lehce sežratelné. Ovšem pokud o několik let později zabije predátora holčina z kmene komančů vybavena sekyrkou a lukem/šípem je však na pováženou. Předpokládám, že v roce 2040 amíci natočí, jak predátora zabije americký prezident černé pleti. ()

F_Sanchez

Velké překvapení a konečně v dobrém slova smyslu (RIP Gray man). Po těch trapárnách, co se v posledních desetiletích s predátorama točily, má i v podstatě jen "lepší televizní film" šanci na silné 4 hvězdy. Nu což buďme rádi i za to a doufejme v další solidní pokračování. V rámci celé série po jedničce a dvojce je pro mě tento třetí v pořadí. ()

ReproBoy

Tohle se Daníkovi povedlo. Je to pecka, supr akce i postavy. Všechno jsem jim zežral i s navyjákem, až na jednu věc. Jako vim, že to je o skoro 300 let dřív, než jednička. Ale bytost, která se přepravuje v maskovací lodi z planety ABC má na ksichtě vytvrdlou velrybí předkožku a střílí železný šípy, který zaměřuje laserem? Neeee, tohle fakt ne. To brnění, maskování atd mělo bejt z kovu, mělo bejt hodně podobný tomu, co bylo v jedničce. Až na tohle to bylo fakt skvělý. Pěkně to do sebe zapadá s puškou, která se objeví ve dvojce.... ale jak jí ty prevíti zase dostanou? :D to asi bude Ambr už babička, až si pro ní přiletěj v prej dvojce. :D 90% ()

jethrotull odpad!

Neskutocny odpad,trapnost a grc. Urazka a dehonestacia povodneho Predatora s Arnoldom. Najhorsi film ktory bol zo serie filmov natoceny. Jednoznacne vidim ze tie vysoke hodnotenia svedcia o degeneracii divakov a o tom ze absolutne nepouzivaju mozog. 40 kilova indianka zrusi Predatora,ktory predtym zdvihne 400kg grizzlyho ??? To mysleli vazne? Vidim ze ludstvo totalne upada do debility. ()

Nellaron

Predátor tu bol dávno pred Arnoldom a my si pozrieme práve jeho lov z roku 1715, kedy prišiel loviť do územia Komančov. Výborný ťah osadiť dej do minulosti a elegantne tak naviazať na predošlého Predátora 2. Samotný predátor je tu menej vyspelý ako pri udalostiach o 300 rokov neskôr, čo je logické a páči sa mi, že aj na toto sa myslelo. Zároveň je to aj vysvetlenie, ako môže človek s primitívnym zbraňami v 18. storočí vôbec bojovať proti predátorovi, keď Arniemu a jeho komandu s arzenálom zbraní sa to takmer nepodarilo (a ako čítam niektoré komentáre typu “a kde má Predátor ten laserový kanón”, mnohým toto nedochádza). Tento prequel predátora boduje v mnohých ďalších oblastiach. Hlavná hrdinka, mladá plachá indiánka, je maximálne sympatická a puto s jej bratom vám nebude ľahostajné. Najviac ma dostal silný dôraz na prírodu. Predátor nebol len o zabíjaní a krvi, ale aj o prírode, jej kráse a zákonoch. K plnému počtu mi to trochu pokazil záverečný boj. ()

Chaby

Nechapu proc by tahle verze mela mit vubec pozornost publika.  S predatorem a jeho lovem koristi na planetach toto ma fakt pramalo spolecneho.  Je to zoufaly pokus o neco. Vlastne ani nevim o co. PS: verbal zrejme fetuje dobry matro,. ()

digiMonster

Nový Predátor: Korisť je milé prekvapenie v tom najlepšom zmysle hlavne ak v dnešných časoch vidíme naozaj poriadne somariny ako na bežiacom páse .Páčilo sa mi, že si režisér zvolil zasadenie deja  do minulosti a ukázal nám tým niečo troška iné minimálne vizuálom hoci dej  je viac menej o tom istom Predátor pristane na Zemi a loví primitívnejšie formy života ,ale toto sa od filmu aj očakáva, takže nemám s tým najmenší problém. Naopak je zaujímavé sledovať ako sa s tým režisér všetkým popasoval. Hlavná postava je tu Mladá indiánka bojuje svojimi metódami s mimozemšťanom ,ktorý je vybavený modernými zbraňami na začiatku si poviete však to nemôže byt fér, ale je tam viacero postáv a zvierat ktoré postupne Predátora aj zraňujú, takže ku koncu nie je úplne fit čo dáva zmysel a hlavnej postave to troška pomôže. Záverečný súboj je fakt nápaditý hlavne ako ho Indiánka nachytala a použila jeho vlastnú zbraň proti nemu. Je to úsmevné neviem či by takto takticky naozaj premýšľala osoba s pred 300 rokov ale prečo nie. Jediné čo ma troška rušilo je že Predátor má maskovací systém nakoľko sa to odohráva 300 rokov v minulosti myslím si že mu mohli ubrať na jeho zbraniach a spraviť ho tiež troška "technicky primitívnejšieho" minimálne to maskovanie nemusel fakt mať hneď by mi to prišlo zaujímavejšie aspoň by tu bol priestor na viac nápaditých súbojov a viac v noci tým by to bolo hustejšie na atmosfére. Ja som spokojný štyri hviezdy a 75% si to v pohode zaslúži. ()

CreepyJoe

Čekal jsem že to bude dobré, ale že dostanu nejlepší predátoří film z celý série o tom se mi mohlo jen zdát! Sázka na kontaktní boj prostě vyšla, boj o přežití z toho chčije ještě víc jak z originálu. Přesto jednu hvězdičku musím strhnout, protože: Nebyly bohužel splněny kvóty a podmínky pro udělování Oscarů, tudíž i já jako moderní člověk a k západním hodnotám se hlásající, musím striktně preferovat umělecké parametry nastavené Hollywoodem. Za prvé, nebyla vůbec zastoupena LGBT menšina, žádné polibky ani latetní náznak homosexuality, to že tam pobíhají polonazý muži s dlouhými vlasy nelze považovat za splnění toho kritéria. Za druhé: Vůbec nebyly ve filmu zastoupeny handicapované osoby a to že predátor sem tam někomu amputuje nohu, nebo ruku a mrzáka z něj teprve udělá považuji za podvod! Za třetí: Film zobrazoval genderové stereotypy, což považuji za zločin na moderním filmu a umění, ano hlavní hrdinka se sice z toho vymaňuje, empancipuje, ale dostatečně rychle a film se vůbec neobtěžuje otřít držku o špinavý nefunkční patriarchát, a ještě nebyl dostatek ženských rolí a jejich loveckou partu převážně tvořili muži, takhle si teda rovnoměrné zastoupení vůbec nepředstavuji! ()

Bobesch85

Dal bych 4, ale bylo tam na mě moc málo LBTQXYZ nesmyslů a taky Číňanů a černochů. A jak se sakra dostala ta pistole k predátorům, aby ji na konci dvojky mohli dát Danymu? Bude Kořist 2, kde si pro ni přijdou? ()

mety6

Ako ono to nebolo zlé ale Predátora tam bolo žalostne málo. Film sa síce nevolá Predator a možno aj tým chceli autori ukázať inú históriu ale bolo by fakt zaujímavé vidieť, ako sa Predátor dostal k svojim zbraniam už v 18. storočí a na druhej strane je veľmi smutné, že mu nevymysleli nejaké iné zbrane ale používa to isté, čo v 20./21. storočí. Takže jeho evolúcia NULA BODOV. Inak CSFD opravte si opis...rok 1719 je 18. storočie a nie 17. ()

Savytan

Po dlouhé době sci-fi, co mě bavilo. Indiáni působí věrohodným dojmem, příroda a kamera celkem ujde, jen animace zvířat je dost žalostná... Trošku mi to připomínalo Souboj titánů, což je sakra starý film. Jinak si predátor libuje v lovení francouzských kolonistů i jejich znepřátelených Indošů všemi způsoby, což je fajn a baví to. Svěží film. ()

enforcer

Já teda asi viděl jiný film, než všichni ostatní. Prvních 45 minut se tam neděje vůbec nic, kromě toho že Pocahontas běhá se svým pitbullem po lese a posere na co šáhne... Pak se tam objeví nekvalitní CGI medvěd, co běhá jak nosorožec a film nabere trochu rychlejší obrátky (rozuměj: divák na chvíli přestane mít pocit, že chcípne nudou). Teenage indiáni z Twilightu jsou k smíchu a na konci příjde menší vyvražďovačka převážne bílých vidláků, kteří jako by přišli z castingu na Pach Krve a je konec. Sorry, ale takhle jsem si "nejlepšího Predátora od dob jedničky" vážně nepředstavoval. Unpopular opinion: Predátor: Evoluce byl mnohem lepší. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023