Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (CinemArt SK)

RelaxMan

Slabší špionážní komedie, které nejvíce uškodila dlouhá stopáž a přehnané bitky. Obzvlášť bitka na bruslích a bitka v barevném kouři, už byla příliš. Herecké obsazení bylo dobré, ale díky horšímu scénáři, to vlastně ve výsledku bylo jedno. Musím, ale pochválit Sama Rockwella, ten předvedl dobrý herecký výkon. Pokud bych měl, ale opravdu něco vyzdvihnout, tak je to určitě song "Electric Energy", tak to je fakt velká hitovka. ()

ScarPoul

Dve postavy, ktoré medzi sebou nemajú absolútne žiadnu chémiu, sa snažia dostať na kolená zlú organizáciu v nefunkčnom digibordely. Vaughn bol kedysi filmový vizionár. Vyzerá to tak, že tým dňom je koniec. Argylle je prvoplánový, absurdný a zaseknutý v čase. Takéto veci mohli fungovať 20 rokov dozadu. Vaughn sa vykráda a robí to tak okato, že to stráca štýl a originalitu. Finálny tanec vo farbách je veľmi zlý. Nehovoriac o korčuľovaní na rope. To, že to trošku pripomína rezanicu z prvého KIngsmana je na zaplakanie. Chýba tomu sofistikovanosť. Zmysluplné charaktery. A nadhľad. Berie sa to príliš vážne. Snaží sa to pôsobiť ako štýlová jazda, ale je to skôr uťahaný digidôchodca. Prepojenie so svetom Kingsmanov je zlý vtip. Dve hodiny pozerať na niečo čo nemá dušu je v dnešnej dobe štandard, ale u tvorcov, ktorý kedysi dokázali rozosmiať, dojať a pobaviť je daná vec na zaplakanie. Obrovská strata času a sklamanie. ()

Lacike

Ach jaj, ďalší režisér, ktorý zdegeneroval. A to mám Vaughna v topke. Prvých dvadsať minú bol trapas. Potom sa ale na scéne objavil Rockwell a začalo ma to baviť. Dokonca aj akcia bola dobrá a nebolo to len čisté CGI. Len ma sralo, že tam neustále preblikával otravný Cavill. To vydržalo tak 40 minút a potom postavy začali meniť strany a identity a nadobro sa z toho stala totálna demencia. Vaughn by potreboval buď dobrého scenáristu alebo prísneho producenta, ktorý by ho korigoval. Inak je v rovnakej riti ako Snyder. A to som mal Vaughna fakt rád. 3/10. P.S: Bryce je v tej úlohe hrozný omyl. To chcelo nejakú komičku. ()

malylada

Vaughn se snaží budit dojem promyšleného děje, který přitom sází na náhodu a mraky vykonstruovaných zvratů, které zkušeného diváka pravdu nepřekvapí. Bohužel nefunguje ani akce s fakt ošklivým digitálem a rádoby nápaditost akčních sekvencí ke konci vůbec nefunguje. Tanec v barevném kouři jsem ještě ustál, ale Pljuščenka na ropě fakt ne. Světlým bodem jsou snad Rockwell a záporáci, ale naopak otylá hlavní hrdinka mi do toho vůbec nesedla. Argylle zkrátka těch světlých momentů příliš nenabízí a přepálená stopáž hlavně v závěru tomu ubírá. Tak snad příště Vaughne, ale nemůžu se ubránit, že v poslední době jde jeho forma dolů......35% ()

MoiJe

Neni to jazda celu dobu, ale ked je to jazda, tak je to JAZDA. Urcite v buducnu pozriem znova, ked budem mat chut na megafarebnu prestrelku. ()

salisbury

Henry Cavill se opět zhostil role agenta, ač v tomto snímku spíše sekunduje. Režisér Matthew Vaughn, který světu dal bohovský Hvězdný prach nebo Kick-Ass, X-Menovskou První třídu či Kingsmana filmem Argylle: Tajný agent ve své filmografiii lehce zaklopýtl a zavrávoral. Pár scének je zdařilých, divák se i zasměje, ale celkově to filmu nestačí k nijakému výraznému zapamatování. Sam Rockwell je nejvýraznější postavou, která lehce zastiňuje ve filmu vše ostatní a i díky němu se dá dojít k zdárnému konci. Na úkor zmíněného Hvězdného prachu dávám režisérovi šanci a těším se na jeho další film, jenž bude snad o pár hvězdných šupin lepším počinem. ()

PauloZ

Do třičtvrtě filmu jsem netušil proč to má takový hejt a prdící hodnocení, protože jsem si to parádně užíval. Jenže pak jsem to prokoukl. Scénárista se prostě neskutečně přepsal a posledních 30 minut se úplně nepochopitelně a zbytečně zvrtne do hrozně utahané vaty, plné twistů a nudné až trapné love akce. Hrozná škoda. Herecky je to neskutečně našlapané. ()

maddy

Matthew Vaughn Level Snyder. Už posledný The King's Man dával tušiť, že s Vaughnom to ide z kopca, ale až Argylle je dôkazom, že sa dostal niekde na úroveň Snydera (Rebel Moon). Neskutočne prehnane ambiciózny film, ktorý nefunguje ani ako odľahčená zábava (na to je preplácaný až moc), ani ako pocta špionážnym filmom, ani ako akčňák, ani ako paródia. Je to iba guláš, ktorý navyše aj vyzerá neskutočne hnusne (kde sa do pekla stratilo tých 200 miliónov?). Nevadia mi nanajvýš ustrelené film, veď koniec koncov takí boli aj prví a druhí Kingsmani, ktorých som doteraz veľkým fanúšikom, ale v tomto prípade už Vaughn nepozná mieru a mnoho scén sa silou mocou snaží pôsobiť neuveriteľne cool, ale sú bohužiaľ len neskutočne otravné a nefunkčné (úvodné prepínanie medzi dvomi postavam vo vlaku) alebo trápne (akčná scéna s krasokorčulovaním v tankeri). Občas sa síce objaví scéna, ktorá má potenciál (akčná scéna s farebnými dymovými clonami), ale nakoniec je natočená tak bizarne, že to už nie je ani vtipné, tobôž zábavné. Navyše s postavami, ktoré vôbec nefungujú. Bryce Dallas Howard mám síce rád, ale skutočne som ju v tomto veku a už ehm o niečo moletnejšiu nikdy nepotreboval vidieť ako akčnú hrdinku, ktorá dáva kopačky z otočky. Nefunguje tu takmer nič - herci (i ten Cavill tu vyzerá akosi idiotsky), ustrelený príbeh, ktorý len vrší často nezmyselné zvraty na seba každú pol hodinu, hnusne predigitalizovaná akcia, ani humor. Vo výsledku film, ktorý skôr než cool ako Kingsmani pôsobí ako lacná paródia spred patnástich rokov, ale pri nich sme tušili od začiatku, že to je blbosť. Argylle sa tvári ako ďalší z Vaughnových super originálnych a štýlových filmov, ale je to často bolestivý pohľad. Nevravím, že to miestami nepobaví, ale na jednu okay-ish scénu pripadá ďalších desať wtf momentov. Takto fakt nie a Vaughn buď pri ďalšom filme potrebuje silný producentský dohľad alebo si dať na pár rokov od režírovania pokoj. Inak tu máme ďalšieho režíjneho Snydera, a jeden nám teda bohato stačí. CELKOVO: 4/10  ()

ArsenalEagle

Půjdu proti proudu a řeknu, že jsem se výborně bavil. Nevím jestli to bylo tím, že jsem měl přesně tu správnou náladu na pro mozek nenáročnou zábavu, nebo mám jednoduše pro Vaughna slabost a jeho styl mi sedí. Upřímně jsem úplně nečekal do čeho jdu, (záměrně) jsem neviděl ani trailer a spojení Vaughn a Cavill a spol. mi naprosto stačilo. Jaké né úplně milé překvapení pak bylo, když jsem zjistil, že Jindra není hlavní postava. Jenže nástup Rockwella neměl chybu a i BDH (dokud to teda byla ta roztomilá zrzka), která nepatří mezi mé favoritky, byla fajn. Klasicky přehnaný Vaughn pak servíruje jednu akční sekvenci za druhou a ač je místy green screen znát, nějak mi to nevadilo. Humoru je zde hodně, někdy je vynikající, někdy zase trochu drhne, ale všehovšudy je dost slušný. Tenhle žánr má (alespoň co se mě týká) jednu obrovskou výhodu - pokud si všimnu logických nesmyslů a obecně sraček, tak mi to tu téměř nevadí - což je ve výsledku obrovský rozdíl oproti filmům, které se berou vážně a nelogičnosti pak bijí do očí. Rockwell při jakékoliv akci a duhové kouřové granáty jsou radostí pro oči a duši a vrací mě skoro 15 let zpět, kdy jsem poprvé viděl Kick-Ass. ()

Olicak

Nevím, kde vzal film hodnocení 57%. Co se hodně povedlo je cast, od tolika skvělých herců v jednom filmu jsem čekal hodně. No bohužel jsem jenom hodně zklamanej. Víc než 1 🌟 si film nezaslouží. ()

Blackhand47

Matthew Vaughn se rozhodl udělat variaci sám na sebe a po špionážní sérii Kingsman natočil film, který jako by ze série vypadl, ale je ve všem o poznání horší. Střih, akční scény, hudba, zvraty, šíleně barevné finále... máme tu úplně všechno, ale působí to, jako kdyby režisér vyhořel a nevěděl kudy kam. Možná za to může i Fuchsův scénář, jehož Pana fakt nemusím (až na cover na Nirvanu, který stejně vznikl až na place jako improvizace). Když se film rozjede, tak na vás zvraty chrlí vlastně pořád... i když ony jsou to jen takové pseudozvraty, protože se film vždycky stočí víc a víc k provařenému klišé. Samotný závěr pak navnazuje na možné pokračování... a dost možná i propojení s Kingsmanem, ale to bych si vlastně i nechal ujít. Obsazení super, spoustu scén funguje a film by vlastně fungoval taky, kdyby se na něj nelepil další balast, protože jak běžel, byl jenom horší. Hodnocení: 55 % ()

Steven47

Argylle: Tajný agent by rád byl chytrou a uvědomělou parodií, bohužel většinu času působí spíš jako nevtipná komedie. Záměrně přehnaný „knižní“ úvod ještě celkem funguje, ale od té doby je to čistá trapnost. Postavy jsou navíc nezajímavé, chemie mezi nimi prakticky neexistuje a člověk si ani nemůže užít ty relativně zdařilé akční sekvence, protože je neustále narušují přihlouplé hlášky hlavních hrdinů. Kolem poloviny pak snímek poněkud zvážní sérií několika na sebe nabalených šokujících odhalení, která asi mají vyvolat napětí, což se ale vůbec nedaří, protože to do odlehčené atmosféry absolutně nezapadá. Tenhle nepovedený mix komedie a dramatu se snaží zachránit přepálené finále, jež akorát umocňuje roztržitost celku. V závěru je tak sice film (víceméně) konečně tou parodií, kterou zřejmě chtěl celou dobu být, jenže už je jaksi pozdě. Ani vizuálně velmi pěknou bitku v kouři jsem si prostě nebyl schopný užít. Odlehčený přístup? Budiž, ale musí se to zkrátka umět dělat. U podobných filmů se má divák bavit, ne trpět. 3/10 ()

Colby Sawyer

Film, který má neprávem nálepku 200 milionového rozpočtu, přestože nestál ani polovinu. To jen tak pro začátek takový fun fact. Matthew Vaughn to v sobě pořád má, kdo to v sobě nemá je Jason Fuchs. Bohužel scénář každým dalším zvratem děla z filmu čím dál tím větší pičovinu. Rockwell si to dává parádně, ale když to začne přecházet do parodie, tak je ho tam vlastně škoda. Snad se Vaughn vykašle na agenty a sedne si k nějaké frančíze. Myslím si, že Star Wars či Marvelovka s rozumným dohledem by mu přišly vhod. ()

FilmFan24

Přestože námět není nijak originální a film je v mnoha ohledech přestřelený, nelze mu upřít zábavnost. Jen je toho v něm tolik, že po skončení pomalu nevím co v něm bylo…a Bryce Dallas Howard hlavní roli mě moc nesedla. To Dua Lipa, která si střihla roli agentky by byla lepší volba. ()

Brennos

Bál jsem se, že to nebude úplně můj šálek čaje, ale že to bude až takhle vedle... viděl jsem jen dítě, které zběsile běhá po hračkářství, hází hračky na jednu hromadu a přehrává si s nimi všechny scénky, které vidělo doma za poslední půlrok v pohádkách. Pár sympaticky ujetých scén a hlášek to bohužel nezachrání. ()

halogenka odpad!

Pokud slo Vaughnovi o to natocit nejhorsi film roku ci poslednich x let, pak zaslouzi ovace vestoje, toto se mu vskutku povedlo. Smichat neskonale debilni scenar, obsadit do hlavni role herecku, jejiz charisma by zastinila i polochcipla pokojova kytka, doladit to opravdu nechutnou vizualni strankou a prepalenou stopazi jiste nebylo lehke, zvlast pote, co mu patrne pred 8 lety spadla na hlavu cihla a poskodila dulezite kognitivni funkce mozku. ()

kajas

Vaughna a jeho filmy zbožňuju a trailery mi dávaly naději, že naváže na úspěch Kingsmanů. Místo toho jsem se dočkala bláznivého dobrodružství, kde brzy přestanete počítat zvraty, které celý předchozí děj převrátí naruby. Překombinované až běda, ale s dobrým tempem a hlavně prima Rockwellem (nad oplácanou Bryce přivírám obě oči). Několik procent navíc si sám pro sebe ukradl Henry Cavill, který bohužel vůbec nemá tolik prostoru, jak tvrdily trailery a propagační materiály k filmu. Na tomhle projektu pracovalo tolik mých oblíbenců, že prostě musím přitlačit :) ()

William_

4/10. Mít ve filmu Samuela L. Jacksona, Henryho Cavilla, Johna Cenu a plnohodnotně nevyužít jejich potenciál je hřích. Děj mě vůbec nechytil a působilo to na mě jako taková přeplácaná jednohubka, kterou si pustíte, a do 2 dnů na to zapomenete. Je to prachobyčejná, podprůměrná a neoriginální popcornovka pro masu. Ruce pryč! Jediné pozitivum je snad ta barevná akční scéna na chodbě, která ale bude za chvíli volně dostupná na YouTube, takže není důvod trpět u tohoto zbytečného filmu. Jestli se chce takto Matthew Vaughn prezentovat dál, tak ty další Kingsmany a Kick-Ass asi ani nechci. ()

M.i.k.e

I na Vaughna je Argylle v určitých pasážích možná až moc přestřelený a rozhodně jde o jeho nejslabší kousek, ale na druhou stranu sem se touhle jeho parodií na všechny ty smrtelně vážně špionážní akčňáky bavil celé ty dvě hodiny a kousek. Prvních cca dvacet minut je opravdu extrémně cheesy a efekty vypadají jak z nějakého dvacet let starého amatérského filmu, nicméně věřím že to byl Vaughnův záměr (přeci jen šlo o fantasii autorky), kterým si vystřelil ze všech Bondovek, Mission Impossible a dalších. Zbytek už totiž vypadá úplně normálně a některé nápady jsou dost originální a osvěžující. Příště by jich ale klidně mohlo být méně aby se divák zvládnul aspoň chvíli soustředit…70% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)