Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (15)

Trailer 7

Recenzie (234)

halogenka odpad!

všetky recenzie používateľa

Pokud slo Vaughnovi o to natocit nejhorsi film roku ci poslednich x let, pak zaslouzi ovace vestoje, toto se mu vskutku povedlo. Smichat neskonale debilni scenar, obsadit do hlavni role herecku, jejiz charisma by zastinila i polochcipla pokojova kytka, doladit to opravdu nechutnou vizualni strankou a prepalenou stopazi jiste nebylo lehke, zvlast pote, co mu patrne pred 8 lety spadla na hlavu cihla a poskodila dulezite kognitivni funkce mozku. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Keď herečkou mohla byť už aj Rita Ora, neprekvapuje ma, že ňou je odrazu je aj Dua Lipa. Proste z Kosova idú samé talenty. A biele mäso a prášky v pásovej výrobe. Od začiatku do konca je však jasné, že pôjde o ľahkú zábavu, ktorá by nemala nikoho uraziť a tento cieľ sa podarilo splniť, hoci mnoho prehnaných scénok film znižuje. Napriek tomu je však film zatiaľ veľkým finančným prepadákom a niekedy by sa už mali zamyslieť nad tým, či sa oplatí obrovské milióny pchať len za mená a drahé produkcie a potom ponúknuť zbytočne spletitý dej vo filme, ktorý vyžaduje priamočiarosť. ()

Reklama

maddy 

všetky recenzie používateľa

Matthew Vaughn Level Snyder. Už posledný The King's Man dával tušiť, že s Vaughnom to ide z kopca, ale až Argylle je dôkazom, že sa dostal niekde na úroveň Snydera (Rebel Moon). Neskutočne prehnane ambiciózny film, ktorý nefunguje ani ako odľahčená zábava (na to je preplácaný až moc), ani ako pocta špionážnym filmom, ani ako akčňák, ani ako paródia. Je to iba guláš, ktorý navyše aj vyzerá neskutočne hnusne (kde sa do pekla stratilo tých 200 miliónov?). Nevadia mi nanajvýš ustrelené film, veď koniec koncov takí boli aj prví a druhí Kingsmani, ktorých som doteraz veľkým fanúšikom, ale v tomto prípade už Vaughn nepozná mieru a mnoho scén sa silou mocou snaží pôsobiť neuveriteľne cool, ale sú bohužiaľ len neskutočne otravné a nefunkčné (úvodné prepínanie medzi dvomi postavam vo vlaku) alebo trápne (akčná scéna s krasokorčulovaním v tankeri). Občas sa síce objaví scéna, ktorá má potenciál (akčná scéna s farebnými dymovými clonami), ale nakoniec je natočená tak bizarne, že to už nie je ani vtipné, tobôž zábavné. Navyše s postavami, ktoré vôbec nefungujú. Bryce Dallas Howard mám síce rád, ale skutočne som ju v tomto veku a už ehm o niečo moletnejšiu nikdy nepotreboval vidieť ako akčnú hrdinku, ktorá dáva kopačky z otočky. Nefunguje tu takmer nič - herci (i ten Cavill tu vyzerá akosi idiotsky), ustrelený príbeh, ktorý len vrší často nezmyselné zvraty na seba každú pol hodinu, hnusne predigitalizovaná akcia, ani humor. Vo výsledku film, ktorý skôr než cool ako Kingsmani pôsobí ako lacná paródia spred patnástich rokov, ale pri nich sme tušili od začiatku, že to je blbosť. Argylle sa tvári ako ďalší z Vaughnových super originálnych a štýlových filmov, ale je to často bolestivý pohľad. Nevravím, že to miestami nepobaví, ale na jednu okay-ish scénu pripadá ďalších desať wtf momentov. Takto fakt nie a Vaughn buď pri ďalšom filme potrebuje silný producentský dohľad alebo si dať na pár rokov od režírovania pokoj. Inak tu máme ďalšieho režíjneho Snydera, a jeden nám teda bohato stačí. CELKOVO: 4/10  ()

NinadeL 

všetky recenzie používateľa

Je to zábavné, napínavé, zdánlivě klasická variace na Muže z Acapulca, ale to není to hlavní. To hlavní je překrásná Bryce Dallas Howard (spoiler). Marketing si tentokrát hraje hru naprosto nezávislou na skutečném filmu. A fakt mám radost, že to není další Kingsman. Protože Bob Saint-Clare je jen jeden. #čsfdprojekce ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Ach jaj, ďalší režisér, ktorý zdegeneroval. A to mám Vaughna v topke. Prvých dvadsať minú bol trapas. Potom sa ale na scéne objavil Rockwell a začalo ma to baviť. Dokonca aj akcia bola dobrá a nebolo to len čisté CGI. Len ma sralo, že tam neustále preblikával otravný Cavill. To vydržalo tak 40 minút a potom postavy začali meniť strany a identity a nadobro sa z toho stala totálna demencia. Vaughn by potreboval buď dobrého scenáristu alebo prísneho producenta, ktorý by ho korigoval. Inak je v rovnakej riti ako Snyder. A to som mal Vaughna fakt rád. 3/10. P.S: Bryce je v tej úlohe hrozný omyl. To chcelo nejakú komičku. ()

Galéria (42)

Zaujímavosti (15)

  • Kocoura Alfieho hraje Chip, což byl v době natáčení rodinný kocour režiséra Matthewa Vaughna. (Claw)
  • Scéna s dýmovnicemi z poslední části filmu se dá vyložit jako zobrazení „folie à deux“ (sdílené bludy mezi dvěma osobami v úzkém kontaktu, jedná se o duševní poruchu). Vidět to jde na rozdílnosti zobrazení děje ve scéně z pohledu hlavní dvojice a zobrazení scény přes bezpečnostní kamery. (B.Wilde)

Súvisiace novinky

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (viac)

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Režisér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, X-Men: První třída) se čerstvě zúčastnil newyorského Comic-Conu, kde mimo jiné propagoval svůj nadcházející špiónský film pro Apple Argylle s Henrym Cavillem a… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)

Reklama

Reklama