Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Tomulka

No jo no dvojky a další pokračování člověk se těší a těší a pak to není ono. Neříkám, že je dvojka lepší než jednička (ani na dostřel), ale úplně hrozné to taky není. Odlehčení napětí humornými kousky (babka s koštětem na predátora atd...) filmu velmi ublížili. Přestřelka na začátku filmu mezi policií a zdrogovanýma gangsterama je trapná. Na druhou stranu větší prostor pro predátora a dosti dobře pojatá role Danny Gloverem filmu velmi zvedli laťku takže se nedostatky skoro vyvážili (ale jen skoro) a díky scéně na závěr jsem se aji celkem těšil na pokračování, které ze zatím nedostavilo :( ()

pepp666

Dvojka napriek snahe nekopirovat cisto jednotku, ale zmenou prostredia ponuknut rovnako zaujimavy snimok, posobi slabsim dojmom. Je to taka dost zvlastna zlatanina policajnych filmov s prvym dielom. Zo snimku mam pocit, ze vyber obeti pre predatora a ich poradie boli spravene tak, aby sa na to dal zlepit nejaky dej a chybal mi dovod, preco si vybral pre lov danu postavu. Co filmu nechybalo boli dobre akcne sceny, co ho zachranilo. ()

Jeliik

Mozno sa predator viacej hodi do dzungle dvojka sa mi zda fakt o cosi lepsia.Hlavny hrdina sympatak typu : sem černej polda a jdu si na vlasni pest.A posledna scena ako mu vzda predator hold parada 4,5 ()

Sindymindy

Podstatně slabší odvar prvního dílu. Prostředí džungle se změnilo v drogovými gangy zkoušené Los Angeles, elitní armádní jednotka byla vyměněna za partu ostřílených policajtů. Postava predátora ztratila na tajemnosti, režisér nedokázal udržet napětí, děj se uchyloval k hloupým zjednodušením a nelogickým obratům. Jsou i horší druhé díly, ale lepší, kdyby nebyly žádné. ()

Lukkyn

Jasně jednička to není o tom žádná!!!Ale pokud Vás bavila jednička tak se u dvojky taky pobavíte. Změna prostředí Predátorovi prospěla i absence Arnolda. Dany Glover svojí úlohu zvládl a získal si moje sympatie. Není to sice tak napínavé ale Predátor dostal víc prostoru aby ukázal co umí, s jakejma hračkama si hraje a že má pořádnou rodinku a je tak trochu samoléčitel. Dobré pokračování úžasné jedničky!!! ()

Luciaaas2

Sice dvojka zůstává za jednotkou, ale vůbec to nebylo špatné, jak většina tady komentuje. Myslím, že to nebyl špatný nápad zasadit Predátora do velkoměsta. Arnold tu hodně chybí, Glover se sice snaží, ale i tak jde o vydařené pokračování. Predátor nám představí svou loveckou výbavu a jednu z nejlepších scén, kdy masakruje v metru. Scéna, která je skvěle natočena a stojí za pochvalu. Ke všemu parádní konec, kde se objeví i lebka Vetřelce. ()

Joker 16

První půlka filmu by byla na 50% a to jen protože mam Predátora rád. Ovšem závěrečná bitva mezi Predátorem a Gloverem všechno mění. Rozhodně slabší než první díl ale taky se na to rád podívám. Skvělá hudba! ()

Majklkm

Podle mě hodně nadčasový snímek, za který by se nikdo nemusel stydět ani v dnešní době. Viděl jsem ho mnohokrát, ale dnes jsem si ho po delší době znovu pustil a měl jsem pocit, jako bych ho viděl poprvé. Opět mě to zcela dostalo. Ikdyž jednička s Árným je klasika, dvojka se nenechala zahanbit. Jinak pro mě jedno z nejlepších zpracování mimozemského tvora. ()

Mrtvobog

Oproti jednotke šla kvalita dole, ale napriek tomu sa tu dajú nájsť svetlé momenty: 1. vizuál Predátora je prepracovanejší, 2. fajná scéna v mraziarni, 3. operácia Predátora a 4. nakoniec (asi najlepší moment) - zbierka lebiek vo vesmírnej lodi. Ale oproti Predators stále držiace latku vysoko. ()

Mr.Sock

Skutočne veľmi dobrá a dôstojná dvojka s výborným nápadom, zasadiť dej tentokrát do džungle veľkomesta prehnitého drogovými gangmi... Arnie je Arnie, ale Danny v úlohe predátorbijca bol nakoniec príjemným prekvapením ()

Baroque

často krát oproti jednotke podceňované, ale priestory L.A. sú zaujímavou alternatívou pre rozvinutie pôvodného príbehu. ja by som tento film rozhodne nepodceňoval. už aj preto, že herci, ktorí v ňom hrajú sú o triedu lepší, ako tí v jednotke. sorry, arnie, ale je to tak. danny glover nechal mela gibsona doma a ukázal sa, že si vie dobre poradiť i bez neho v skutočne extrémnych situáciách a s mimoriadne nadaným nepriateľom. i keď sem-tam dávajú filmy ako predátor, votrelec atď. do rangu s prívlastkom horrorové (teda aspoň čiastočne), určite by som s týmto tvrdením nesúhlasil. je to jednoznačne poriadne šťavnatý sci-fi akčný thriller a hotovo. dokazuje, že nielen technológia je najmocnejšou zbraňou. i briskná logika a vtip totiž dokážu neraz poraziť nepriateľa tak, že sa ani nestihne čudovať. a tá scénka s ošetrovaním odseknutej ruky, či starou prekvapenou pani, :DDD film, čo má viac rozmerov a nenudí ani keď si ho pozriete znova. a ešte niečo. dnes sa točia sračky plné neskutočne prehľadných 3D efektov s neprirodzene plynulými pohybmi. radšej klasiku z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. ()

Tozmi

Stephen Hopkins se snažil zaujmout celkem kvalitním dějem, měl sice chyby ale drobné a film se mi líbil. Zajímavé bylo podívat se do predátoří lodi která byla pro mne prostě krásná každým úhlem pohledu. Závěrečná scéna je z filmu nejspíše nejlepší a rozhodně se za ni film nemusí stydět. Filmem nás provází akce jenž je na každé minutě filmu a film se tedy neklouže po dějové linii snímku. Predátor a jeho styl lovu, postavy obsazené ve filmu, hlavní postava vše bylo krásně na míru a dokonale pasovalo. I přes drobné detaily hodnotím film 95%. ()

mine.slayer

Mě se Danny Glover jako pokořitel Predátora líbil mnohem víc, možná je to mojí zaujatostí proti Arniemu, která se mi jen potvrdila když se dal na politiku. ()

Andy.222

Důvod proč mám tenhle díl raději než první je prostý: Predátora je tu více vidět, má lepší výbavu a víc prostoru. Jinak souhlasím, že zápletka (ta rozhodně) a příběh byli lepší u jedničky. Jenže mě jde hlavně o predátora. Čím víc se předvádí tím lépe a lidský faktor by pro mě za mě mohl být zredukován na ("životní"?) minimum. ()

Merťas

V pražských kinech se promítal od 16.4.1992 (Sevastopol, Kyjev) *** Tvůrci snad podle hesla „džungle jako džungle“ přesunuli děj do amerického velkoměsta a podle mého neudělali chybu. Po úvodní spektakulární přestřelce s „letícím“ autem však následuje spíše průměrný sci-fi thriller. Nicméně v predátoří sérii si snímek stále drží stříbrnou pozici. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)