Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

RedHot

Predátor ukazuje, že i bez rakouského svalnatého oponenta má plátnu stále co nabídnout. Džungle se mu omrzela a rozhodl se její velkou atmosféru vyměnit za ještě větší krveprolití. Nic proti, ono to funguje skoro stejně dobře. Nápad usadit lovce do betonového pralesa je vynikající, hraček tu má spoustu, skáče si po střechách, vraždí druhořadé mafiány a černošští vyšetřovatelé si lámou hlavu, jak je možné, že je někdo tak drzý, že dělá jejich práci za ně, a to ještě s mnohem větší účinností a potěšením. Nakonec se opět ukáže, že bouchačky na mimozemšťany neplatí a se na ně prostě musí jít selským rozumem. A pokud si scénáristi tu a tam odmyslí zákony gravitace nebo limit zásobníku policejní osmatřicítky, je důstojné pokračování Predátora na světě. ()

Venous666

Ani mi nevadí, že Arnold přenechal druhý D. Gloverovi. Zahrál to taky na jedničku. Ve druhém díle se nám otevírá dalších pár informací, kdo to vlastně predátor je. Opět atmosféra na výbornou, kamera a hudba též bez chyby, ale jungle je prostě jungle... 80% ()

drozdy1

Po zhlédnutí prvního Predátora jsem byl doslova nadšený,a proto jsem se rozhodl zkouknout i druhý díl. Je to sice krok zpátky,ale né tak velký jaký jsem očekával. Ikdyž se začátek filmu dost vleče od poloviny to začíná mít pořádný říz a závěrečná třicetiminutovka je opravdu výborná. Danny Glover sice není Arnold Schwarzenegger,ale rozhedně taky nehraje špatně. A také se líbilo,že jsem se více dozvěděl o Predátorovi,který v prvním díle skoro nic o své existenci nenaznačí. Hodnocení: 75%. ()

Yarwen

V porovnání s jedničkou chybí napětí i zábava, k tomu klišovitý děj, ve kterém nesmí zemřít žádná žena ani dítě, přesto se film snaží působit jako lídr v akčním žánru. Ovšem žalostně se mu to nedaří - dávám necelých 30%. ()

fisus

Tolik zatracované pokračování a já ho přitom měl raději než jedničku.Predátor tu víc řádí,bavila mě ta honička přes baráky a závěr se mi taky moc líbil.Teď už to přeci jen vidím jinak,přesto to vůbec není špatný film. ()

Aurus

Ano je pravda že  se to prvnímu dílu apsotutně nevyrovná a že to je horší díl a horší pokračování ale není to tak špatný. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Efekty jsou zde o trochu horší než v prvním díle protože jednička měla velmi skvělé efekty ale tady nejsou zas tak moc špatné. No za mě 6/10. Podle mě si tento film těch 66% zaslouží. ()

Mike.mk1

Solidní pokračování, Danny Glover výtečný (i celý jeho tým), dusná atmosféra není jako v jedničce, ale stále na úrovni, zajímavý konec. "Dobrý lov." ()

bangee

Totální plagiát jedničky. Teda skoro, všechno co v jedničce fungovalo dobře, funguje i ve dvojce, teda kromě hutné atmosféry tropického pralesa. Betonová džungle se tak nepovedla. NA druhou stranu je dán větší prostor pro predatora a Danny Glover mi tam tolik nesedí, ale ke všemu, co mám na jedničce a dvojce rád (hlavně soundtrack), dáám slabší 4*. ()

mala_kea

O kousek slabší než jednička. Ale každopádně nebyl špatný nápad udělat dvojku a přenést jí do města. Arnold sice chybí, ale Kevin Peter Hall ho částečně nahrazuje. Dobrá práce. Když dobrá, tak za 3, jako ve škole. ()

Napospas

Varování: toto hodnocení je naprosto a úplně zaujaté. Asi za to může posedlost sci-fi už od útlého věku, predátor je vlastně jeden z jejích katalyzátorů a tak nemůžu jinak než 5*. Viděl jsem to poprvé už jako malý šmudla hned po převratu, a od té doby se můj názor na predátora nezměnil; kvality jedničky nedosahuje ani náhodou, ale stejně se na něj pokaždé dívám znova a znova s nostalgickou láskou, jako na všechny akční filmy mého dětsví :) A možná za to může taky to, že jsem tu snad poprvé viděl v televizi prsa, na takové věci se zkrátka nezapomíná.. ()

Hapretor

Po originální jedničce zase někoho napadlo, že bude jak pijavice! Hezky se přiživit na předešle dobře odvedeném díle. Naštěstí to není takový průser. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)