Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Flipnic

Nestává se často, že by pokračování opravdu kvalitní horrorově/akční pecky mohlo dosáhnout kvality prvního dílu. U dvojky Predátora se to však podle mne povedlo na jedničku, tvůrci z dvojky vymáčkly absolutní maximum, které šlo. Citelně sice chybí absence Schwarzennegera, který by svým charismatem film ještě více okořenil a potvrdil tak svoji právoplatnou účast v sérii, ale to je snad jedinná chyba. Danny Glover, ať již se do role drsného policajta a zejména jedinným možným soupeřem predátora, příliš nehodí, hraje dobře. Jde v takovém druhu filmu na maximum svých hereckých a fyzických schopností, což se mu musí pochválit. Jinak atmosféra města, souboje mafiánských gangů, brutalita, spád, všechno znovu skvěle potvrzuje a zakládá vhodné prostředí pro predátorovo řádění. Tento díl již nestojí na dokonalé kombinaci mnoha aspektů, jako tomu bylo u geniálního prvního dílu, ale zejména na postavě predátora, který dostává mnohem více prostoru pro svoje řádění a orgie, více odhaluje ze své záhadnosti, používá více zbraní a vychytávek ... a stále ctí jisté jeho pro nás těžko pochopitelné pravidla boje, nebo lépe řečeno lovu. Když jsem film viděl poprvé jako malý kluk v kině a predátor to "rozjel ve velkém stylu" se všemi svými vychytávkami v přichystané pasti v budově jatek, byl jsem naprosto fascinován a přibit do sedačky. Film se výborně povedl v mnoha ohledech a prvnímu dílu vůbec nedělá ostudu. Což se bohužel nedá již tvrdit o dalších "nástupcích" kde se potýká s vetřelci, které kult predátora vyloženě pohřbívají, zatímco u dvojky predátora byl kult této filmové horrorové postavy ještě více posílen... ()

Lateef

Populace v Predátorově novém loveckém teritoriu značně narostla. El cazador trofeos de los hombres si s oblibou koupí vstupenku do nejvyšší řady na přestřelku jamajsko-kolumbijských drogových gangů s policií a poté si pár přeživších poctivě vykuchá. Svůj zbraňový arzenál rozšířil o několik unikátních kousků, upgradeoval systémy vidění. Ztratil však svoji tajemnost a již ani nenahání hrůzu. Je to takový strejda od vedle s trochu odlišnými zájmy a zálibami. I jeho hlavní pronásledovatel či oponent si od minule lehce pohoršil, už není tolik svalnatý, ale ani příliš charizmatický. A děj se spíš tak nějak plácá na místě. Přes to všechno se ale divák může přenést, buď s pomocí ukecaného Billa Paxtona nebo díky občasným chuťovkám, vyplývajícím z Predátorova hobby. Závěr působí zvláštně. Dobrý lov. 35 miliónů dolarů(rozpočet)/57 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

pan Hnědý

Pokračování není podle představ a všech očekávání. Stephen Hopkins vyměnil džungli s prostředím velkoměsta LA, Arnolda Schwarzeneggera vystřídal policejní detektiv Danny Glover (který si vedl velmi dobře) a režisér se jako u FREDDYHO v 80. letech soustředil hlavně na technickou stránku, akci a dobrou atmosféru, která ve filmu nechybí a je dobře podkreslena. Pod 3 hvězdy jít nehodlám. ()

xxmartinxx

Jako malý jsem měl dokonce radši dvojku, protože mezi mrakodrapy mi Predátor zapadl líp. A i když dneska už tu větší neohrabanost taky vidím, pořád je pro mě dvojka se svou městskou heat-wave brutalitou sympatická. ()

dobytek

Když jsem to viděl poprvé, tak mi tenhle druhej díl připadal o něco horší, než jednička, ale při dalšim zhlédnutí mě to nějak chytlo víc a musim říct, že oba díly jsou srovnatelný. Sice závěr byl trochu podivnej, ale já oba 2 filmy hodnotim stejně vysoko. ()

Melies

5 / 10 Predátor v druhom diely viac pripomína bezcharakterného zabijaka, ako hrdého lovca lebiek - masaker vo vlaku, masaker v apartmáne, masaker na ulici... Nebyť poslednej (mimochodom, veľmi pôsobivej) scény, nedostalo by odo mňa toto pokračovanie ani tie priemerné tri *. ()

Arx

Slabší pokračování výborný jedničky. Bez Arnolda to zkrátka není ono a navíc ten nápad, aby byl predátor ve městě je taky nic moc. Džungle měla něco do sebe. ()

BadoXXII

Po tom našem seznámení jsem šel na prohlídku a doktor povídá: "Potřebuju vzorek vaší moči, semena a stolice." A já na to: "Mám hrozně naspěch, co kdybych Vám tu nechal jenom spodky?"..... Jednotka bola čistokrvný akčný film so štipkou hororu a dvojka je kriminálny thriller so štipkou hororu. Kym sa to tu poriadne rozbehne tak to chvíľu potrvá. Kopia sa brutálne vraždy a vyšetruje sa, kto by za tým mohol byť. Keď sa už Predátor sačne ukazovať v plnej svojej kráse, film začína byť naozaj zaujímavý. Džungla veľkomesta je tiež zaujímavý lovecký revír. Všetkého je tu viac (ako je to už v dvojkách tradičné) , čiže umre viac ľudí, Predátor má viac zbraní a podobne. Nepozerá sa to zle, na jednotku to síce nemá, ale nerobí to svojmu predchodcovi ani hanbu. ()

Shit

Dvojka je naštěstí úplně jiná než jednička, takže tady neni jako u jiných pokračování podobný a tudíž už okoukaný děj. Danny Glover sice neni zrovna nějakej super akční hrdina, ale myslim že si s tim poradil celekm dobře a vypadá to celkem realisticky, aspoň to neni zase nějakej super master polda kterej umi všechny bojový umění. Děj je oproti jedničce zasazenej do města a je to dobrý oživení a ještě k tomu se to většinou odehrává v noci, takže atmosféra je skoro až dokonalá a všechno to dokresluje perfektní zvuková kulisa. A čim častejc to vidim, tim se mi to víc líbí. proto teď to plný hodnocení, i když musim uznat, že to svý mouchy má ()

flanker.27

Los Angeleský masakr Predátorem. Dvojka prostě postrádá ten skrytý lovecký duch jedničky, ve městě to působí moc otevřeně a přehnaně. Predátorovi chybí tajemnost a onen pocit tušení nebezpečí, který vyvolával v jedničce. Tady připomíná spíš tuctového záporáka z nějakého slasheru. Scénář se taky dvakrát nepovedl až na pár hlášek ("život je svině"), Glover sice hraje dobře, ale hodil by se spíš do policejního dramatu, a tak vcelku jedniná dobrá věc na filmu je závěr. Škoda, že z té křesadlové pistole už nic nebylo. ()

gudaulin

Příznivci kečupové šťávy, zběsilé palby a bezmyšlenkovité akce si přijdou na své a mohou si přidat libovolný počet hvězdiček, z hlediska filmových kvalit trpí pokračování Predátora všemi neduhy typickými pro dvojky, tedy nedostatkem originality, nápaditosti a protože chybí prostředí exotické tropické džungle tak i atmosféry... Přesazením do velkoměstského prostředí se film přiblížil ostatním akčním snímkům s kriminální tématikou, které tehdy vznikaly jak na běžícím pásu. Jen ta vesmírná potvora je navíc, pardon, v rámci logiky dvojek je i predátorů celá tlupa. Glover má o poznání více hereckého talentu, ale do role bojovníka s kosmickými vetřelci mi moc neseděl. O logice scénáře a kvalitě dialogů nemá snad ani smysl hovořit, opravdu mě dojala vesmírná loď ukrytá v srdci velkoměsta...Celkový dojem 25 %. ()

choze

Konec školního roku 91/92, sedíme na základce v tělocvičně a koukáme na videu nato, jak kolumbijské a jamajské drogové kartely pustoší do běla rozpálené ulice Los Angeles a predátor masakruje soupravu metra... Dvojku jsem měl vždycky radši, i když tu Arnie (makající tou dobou na T2) zatraceně chybí. A nejenom Arnie. Jakkoli je totiž Bill Paxton (kterého před predátorem zabili i vetřelec a terminátor) k sežrání, tým poldů jinak těžce zaostává za týmem mariňáků z jedničky. Dvorní scénáristé Joela Silvera bratři Thomasové (BOEING 747 V OHROŽENÍ), kteří mají na svědomí i originál, udělali ten nejjednodušší scénáristický tah pro sequely - prostě jen změnili prostředí a jihoamerickou džungli důvtipně nahradili džunglí velkoměstskou, ktrerá si s ní ale nijak nezadá a i sám Harry Callahan by se odsud rychle dekoval. Zůstali stejně příjemně temní, brutální, krvaví, akční a vtipní, zachovali trademarky (i když final countdown je Harriganem přerušen - škoda :), přihodili něco budování mytologie kolem predátora (exkurze do jeho lodi, kde se mezi trofejemi skví lebka vetřelce) a nové zbraně (skládací oštěp, nabroušené frisbee - ve stejném k roce bylo k vidění i v TEMNÉM ANDĚLOVI s Lundgrenem a později ve čtvrtém PHANTASM, aj.) a dokonce přivedli na scénu více predátorů a nechali je projevit lidskému bojovníku úctu. A Stephen Hopkins si připsal svůj nejlepší film. Opět vynikající hudba, chybí jen ta Večerka na konci. Bohužel 35 milionový film vydělal celosvětově pouhých 57 milionů a sklidil vesměs záporné recenze (Ebert ho označil za "hrozivý a ošklivý sen"), takže se Predátor vrátil až o dlouhých 14 let později v Andersonově nudné slátanině AVP. ()

Segrestor

Je tomu už neuvěřitelných dvacet let, kdy jsem na to koukal s otevřenými ústy na stanici Pro 7. Bez rozmyslu bych tomu dal pět hvězd a smlouval o tom, jestli by nešla dát i šestá. Jenže, je tady jedno takové malé jenže. Pustil jsem si to nedávno z nostalgického pohnutí znovu a teprve teď jsem tam objevil tolik chyb, nesmyslných momentů a nelogických zvratů, že by to jednoho od mytologie Predátorů a Vetřelců zcela odradilo. Dříve jsem to ignoroval za a) proto, že mé mladické oko nedokázalo něco takového rozlišit a za b) neuměl jsem německy, nemohl jsem posuzovat nějakou nelogičnost v příběhu, on mě po pravdě řečeno tolik nezajímal jako samotná existence pana Predátora. Nyní chci do světa vykřičet rozčilení, proč sakra je Predátor v tomto filmu vystižen jako takový pomatený přizdisráč? Proč? Proč tupě čumí na nějaké římse, inhaluje kyslík a proč nějakej nejdená? Proč tak málo vydrží, má snad cukrovku? Proč do sebe nechá střílet jako idiot? Proč je to takové zesláblé a nepozorné hovádko boží, když si nechá rozbít mordu od postaršího chlápka (navíc člověka)? Na druhou stranu nelze tvůrcům upřít talent pro ztvárnění atmosféry, zejména v začátcích filmu. Když nyní slyším název Los Angeles, vybaví se mi ten tropický den, hispánec s bílím knírem od heroinu a krvelačný vpád zabijáka z vesmíru. To patří k největší kvalitě filmu, kde ovšem nakonec formu zabil obsah. Tři hvězdy za nostalgii, hekajícího Dannyho Glovera, tradičně hláškujícího Billa Paxtona, ponurou atmosféru. Jinak, kde nic není, ani neviditelná žabí smrt nebere. ()

Dudek

Největším mínusem tohoto snímku je nejspíš režie, která je opravdu strašná. Přesunutí z džungle do amerického velkoměsta je logickým krokem, který zabraňuje srovnáváním obou Predátorů, respektive spekulacím o vykrádání prvního dílu. V hlavní roli je černý detektiv, což je trend detektivních filmů z let '89 - '98. Jeho charakter je ale tak nevýrazný, že bychom jej mohli označit jako postavu naprosto se nehodící do hlavní role. Přesto však podává Danny Glover nejuvěřitelnější herecký výkon z celého filmu. Jediným momentem, kdy jsem mohl tak sledovat film doslova se zatajeným dechem a očekávat co se stane byla tak chvíle, kdy detektiv objevil místnost s lebkou Aliena. Avšak to co jsem očekával nepřišlo... (tedy až za pár let v úplně jiném snímku). ()

Gilmour93

I když má drsňák Danny Glover strach z výšek, ukáže tomu ošklivému motherfuckerovi z vesmíru, kdo je pánem v revíru zvaném Los Angeles. Je škoda, že atmosféra jedničky zmizela ta tam, přesto lze s přimhouřením oka označit Hopkinsův film za důstojné pokračování s několika rozhodně zajímavými momenty (především predátoří Trophy Room). Bohužel, při následujících dílech o střetnutí kosmických nimrodů s vetřelčím plemenem se už tvůrci asi příliš dlouho projížděli autem s Králem Willym a lze je okomentovat snad jen jediným výrazem: „Shit Happens..“ ()

Hal_Moore

Dravý originál byl nadprůměrným snímkem, ačkoli nabídl tupý příběh a žádný vývoj postav, čili sloužil pouze k zábavě. Logicky vedl úspěch jedničky k natočení dvojky. Ale asi každý divák, hned jak se dozvěděl, že ve dvojce už neuvidí Arnieho, musel zájem rapidně klesnout. Já osobně nečekal nic hodnotného, čím by se daly zabít dvě hodiny mého života. Ale to co se mi dostalo do rukou bylo ještě horší. Film nemá žádnou návaznost na jedničku. Společný je jen hlavní "záporák". Arnie je pryč a s ním i celé vzrušení, které dělalo z jedničky takovou zábavu. Prostě průser. ()

TheDarKnig

docela dustojne pokracovani jednicky, atmosfera sice chybi, stejne jako svalnatej Arnold a jeho drsny komando, ale valka gangů je opravdu skvele ztvarnena, cernoch je docela dobrej, nektere sceny primo nezapomenutelne (ten celej zaver - honicka s jatek az do lodi), predator tady je uz ciste jen jako zabijak, na pohled ale stale zustava neskutecne cool.. dobre je, ze se trochu rozviji predatori zvyky, a ty lebky na konci (hlavne ta jedna) nam pekne naznacuji, ze dojde i k necemu velkemu (tedy uz doslo, a moc velke to nanestesti nebylo, ale pisu ted jakoby z roku 97 :-))) proste kvalitni brutalni akce, ne uplne spatnej scenar a jedno horke spalujici mesto.. 4 ()

Aluska88

Predator attacks L.A. Opět džungle a horko, ale zcela v jiném prostředí a mnohem větší jatka. Drsné město, výškové budovy, gangy, násilí, drogy, vraždy. Ideální teritorium pro dokonale vybaveného, krytého a útočícího maníka s dredy a legendární maskou. Možná o něco slabší, ale pořád velmi důstojné pokračování o inteligentním lovci z vesmíru. Hereckému obsazení vévodí Danny Glover coby zapálený a ke všemu odhodlaný polda Mike Harrigan či Gary Busey coby vychytrale vychcaný chlapík s jedním převratným nápadem. Děj má grády a napětí od začátku až do konce. Spousta scén je fenomenálních a pro mě také nezapomenutelných. Epochální finále mě vždycky dostane. Velkolepá historická sbírka Predátořích trofejí, postupně se objevující parta Predátorů či dárek pro Harrigana. Hudební stránka zůstává nezměněna, navíc je posílena o pár nových tónů. Mezi tím sálajícím dusným horkem, prolitou krví, akcí a vystřílenými kulkami, je také velký prostor věnován vychytaným hláškám. "Vy toho parchanta nechcete zabít, chcete ho zmrazit!", "Kruci, zas ta vejška!", "Pro tebe." - "1715..." - "Dobrý lov..." ()

genetique

Kto by povedal, že hustota džungľovej atmosféry môže byť minimálne tak kvalitne prenesená do L.A.. Hudba tomu hodne prispieva, nápad s bojujúcimi gangmi bol excelentný a Glover sa Arniemu s prehľadom vyrovná. Ak nie svalmi, tak aspoň charizmou, pretože s búchačkou v ruke mu to sekne. 80%. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)