Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

bobstock

Na první kontakt v pralese Střední Ameriky Arnie nezapomene, my s ním a tohle je velice důstojné pokračování. Stephen Hopkins se snažil a přivedl lovce domů do L. A. a přesto, že vlastně nic špatně neudělal, navíc stejný skladatel a trikařská industry Stana Winstona, přesto se toto dílko stalo u fandů pouze průměrným stínem. Subjektivně na to prdím, protože jsem dostal, co jsem žádal. Napětí, krev, násilí a nosného hrdinu, který to zvládnul. Jediné pokračování v predátořím vesmíru. 75% ()

ArthasKarfa

Predátor ovládá ulice LA, aby v nestřeženou chvíli zaútočil na všechny, kteří se mu se zbraní v ruce namanou. Zbraně proti němu nejsou nic platné a tak stále vládne po mapě, aby útočil a vraždil. Ta hudba!!!! ()

Emo-haunter

Nechápu celkové ohodnocení -20% oproti prvnímu Predátorovi. Druhý díl se liší pouze tím, že není v džungli, a že tu není Arnie. Jinak zde ale městské prostředí funguje a Danny Glover hraje velmi dobře. Predátor tu dostává mnohem více prostoru a akce tu máme doopravdy hodně, už od prvních vteřin. Film si pro mě zaslouží ještě stále čtyři hvězdičky, stejně tak jako první díl, byť ten je přece jen o trochu lepší a hlavně je to kult. Ale dvojka se a ni v nejmenším nemá za co stydět a dělá určitě hrdost! :) 77% ()

thunnus

Už první díl jsem neměl nijak moc rád díky jasné odhadnutelnosti děje a absenci solidní atmosféry jako třeba u vetřelců, ale tohle je ještě horší. Jedna hvězda za vizuální efekty, jinak herecké výkony nestojí za nic a příběh víceméně taky ne. Pár solidních hlášek, ale to je všechno. Stále je to ale lepší než příšerné AVP, takže dávám ještě jednu navíc. Abych nezapomněl líbil se mi docela zajímavý konec, který dává možnost vzniku crossoveru predátora a vetřelce. Aspoň jedna originální myšlenka.. ()

Kroupa

Po žádné stránce nedosahuje kvalit jedničky. Glovera si radši nechám v paměti jako trochu komického policajta z Lethal Weapon. ()

(Z)denny

Je to jen taková mezihra, než Predátor po výprasku od Arnolda pochopí, že s lidmi už to není taková sranda, a než si najde na hraní Vetřelce.. ()

RomeroIsGod

Džungli jižní ameriky vystřídala džungle LA. A rozhodně to není špatný (jedničce se nikdy nic nevyrovná, to je jeden z mejch top 5 filmů), kolumbijský gangy, jamajský gangy, nasranej Glover a vesmírnej magor(v dobrým slova smyslu), kterej jede do tohohle bordelu na zabijačku. Dobrý efekty(ještě aby ne!), perfektní a hlavně temná atmo a Predátor ve formě. 80% ()

bolan

To, že některé filmy by neměli mít svá pokračování se všeobecně ví. Pokud tedy budeme toto brát jako plnohodnotnou dvojku, tak to Predator odnesl velmi žalostně. Jako samostatný film je to o chloupek snesitelnější, jako pozůstatek rašeliny osmdesátkových béček. ()

crozet

Ano, nastavená kaše, navíc z Holywoodu, jejíž scénáristé a autoři dialogů si přirozeně na žádné lumeny nehrají - ale pořád jde o solidní blockbuster dnes už historické hodnoty a připomínku klasické a poctivé filmové práce. Premiéru jsem viděl jako holobrad v létě v obecním kině v Chrasti u Chrudimi, vzpomínkám dospělého pána se nemohu ubránit.. ()

Gulde

OBSAHUJE DROBNÉ SPOILERY Jak to popadnout. Jedničce se to nevyrovná, co si budeme povídat. Má to jistej náboj. Ono to zasazení do džungle města není špatné, naopak, ale bohužel neni využit naplno jeho potenciál. Ale co strašně schazovalo celej film, tak místy až nesmyslné scény, které měly za následek to, že Predátor sám už nepůsobil tak majestátně, ale naopak spíše komicky (třeba scéna jak se snaží zachytit o zeď při pádu z římsy - proč proboha musíme koukat na to jak kope nohama? Nebo při přestřelce na jatkách na ty směšné animované odrazy kulek od predátorovo helmice? To by udělalo i dítě v malování, a ve filmu s rozpočtem 35 milionů dolarů to nemá co dělat. A obecně řada těch scén, co má vypadat "drsně" vypadá spíše směšně. I ty prakticky okopírované scény z jedničky - proč musím znovu koukat na to samé? Ale takovýhle pitomostí je tam plno a srážej dost celej jinak docela zdařilej film. Smutné je to taky s hudbou - tedy ne s hudbou jako takovou, ta je úžasná...ale proč proboha jenom zkopírovali všechny tracky z jedničky a nepřidali žádné vlastní?! Ale abych jen nekritizoval, naopak chválím úvodní scénu, či scénu s přepadením "šoustala". ()

Nolanofil

Prva hodina je úplne odlišná od tej druhej. Začína to ako typická 90 tkova kriminálka, kde je vela policajných ég, každy nadava, špina a prišlo mi to to moc pritiahnute z vlasy, až úsmevne miestami (gangy ako šamani a podobne), druha hodina od scény metra ked sa film odohráva po tme a je komornejší mi prišla velmi dobrá a dosť ma bavila. Síce koniec k povahe Predatorov mi neprisirl adekvátny, ale inak spokojnost. ()

TaanStari

Je to horší než jednička, ale hlavně je to něco uplně jiného. Zatímco jednička byla slasher/survival horor, tohle je thriller s prvky krimi. ()

melloun

Přenesení děje z džungle do víru velkoměsta, bylo správné rozhodnutí. Přeci jen koukat na to samé podruhé v pralese by nejspíše nebylo ono. Takhle dostává Predátorův lov nový náboj. Loví, sbírá trofeje a přitom je sám loven! Danny Glover jako správný policajt ční nade všemi ostatními a nakonec je za svou snahu oprostit se od strachu z výšek, blbejch ptáků a toho hnusáka co mu zabíjí parťáky, odměněn bambitkou z roku 1877. ()

Saur.us

Přesný postup jako u Vetřelců. V prvním díle vystupoval Predátor jako tajemné nepřemožitelné zlo, ve druhém díle vystupuje jako vyvražďovací mašina a všechno tajemno je v trapu. Rozdíl mezi druhým dílem u Vetřelce a u Predátora je ale v tom, že Cameron umí. Nadruhou stranu je plný docela dobrých hlášek a pár scén taky stojí za zapamatování. Pěkný film na nedělní odpoledne :) ()

Gastovski

Ve srovnání s jedničkou slabší pokračování, ale zase lepší než jeho následovníci Alien vs.Predator. Zasazení Predátora do městkých ulic nebylo špatným nápadem, ale mohlo se z toho vytěžit víc. 65% ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)