Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Cejny

Z tropické džungle do džungle velkoměsta = první minus. Druhé minus = Glovere, tohle není Smrtonosná zbraň 3, ta se natáčela až v dalším roce. Je mi jasné, že prostě s originální jedničkou se to téměř nedá srovnávat, no ale tentokrát se musím přiznat, že jsem víc fandil Predátorovi...:-) ()

OughJay odpad!

Predátor II je další vrchol debility hollywoodu... Nesnášim tu americkou ukňouranou sentimentalitu "Tohle neni tvoje soukromá válka." "Neřikal jste, šéfe, že se tady pracuje v týmu? Jedem v tom s váma." Uaaaaaaaa. Nebo jak někdo může v jedoucim metru řvát "Vyveďte ty lidi ven!"... Nechápu... I ten predátor má k dispozici celý Los Angeles, ale vždycky se objeví tam, kde jsou hlavní hrdinové. Jaká to náhoda. Vesmírný lodi ukrytý pod mrakodrapem, která je velká jako kráva, si taky nikdo nestih všimnout. Dál jsou tady přechytračelý "zlý" federálové, který chtěj tak moc získat mimozemský technologie, až z toho vzrušení všichni pochcípaj. A to se mi už nechce mluvit o drogovym bossovi šamanovi, kterej buhví proč tam vůbec byl... Predátor s Arnoldem je kult, ale tohle neni ani slabej odvar a nezachránil to ani snažící se Danny Glover. Takový pokračování si jednička fakt nezasloužila, hnus velebnosti ()

kenkaku

Ano, nebyl tam Arnold a místo něj "tuctovej černoch" (a to prosím neberte jako rasistickou poznámku, nejde o rasu ale tu tuctovitost). Ale to je tak celé co můžu říct na téma mínusové body. Film má perfektní střih, kameru a děj prakticky nemá hluchá místa. Navíc ten dokonalý závěr. Přiznám se, že film jsem viděl několikrát a opravdu, opravdu méně než plný počet si nezaslouží. ()

Circumscriptor

Nie je to úplny odpad, ale keď sa to porovná s geniálnou jednotkou tak nie je o čom. Danny Glover tu na mňa pôsobí trápne, akoby sa zúfalo snažil napodobiť charakter nejakého ,,rádobyhrdinského" a večne zadýchaného policajta, čo však už po dlhšom čase unavuje. A potom sú tu nezmyselné zápletky s voodoo a pod. Celé prostredie filmu na mňa pôsobilo umelo a predvídateľne. ()

SG-1

"Trvalo nám čtrnáct dní, než jsme zmapovali jeho zvyky. Chodí sem denně za potravou. Zdá se, že má rád hovězí." -Peter Keyes- ()

Maynard.

Škoda, že si ve dvojce nezahrál taky Árný. Né, že by to ten "černoch ze Smrtonosné zbraně" nezahrál špatně, ale Árný je prostě Árný. Film mám nakoukanej celkem dostkrát, ne teda jako dokonalou a jedinečnou jedničku, ale fakt sem tohle viděl dostkrát. Co mi udělalo radost, tak konec, kterej se opravdu povedl a taky to, že zde občas zazněla hudba z jedničky. JInak je to spíš lehce nadprůměr, kterej ovšem v žádným případě neurazí. Začátek je parádní - přestřelka s partičkou zfetovanejch jamajčanů. Ale stejnak mi predátor spíš zapadá do prostředí djungle opravdický a ne djungle velkoměstský. Uf, tědle pár vět bylo dneska nějak těžký napsat, na to že je to "článek" o ničem, tak sem se docela nadřel :o) ()

Sdoom

Druhý díl Predátora není špatný, ale oproti jedničce určitě downgrade. Atmosféra není špatná, ale džungle je prostě džungle. Danny Glover je cool, ale není to Arnie, sám Predátor už o něco méně cool a jeho konec je takový, no, nedůstojný. Ve všech aspektech o kousek horší než jednička, ale pořád docela zábavné. (HD, orig.) ()

herr_carter

Po nedávném opětovném shlédnutí jsem bohužel musel naznat, že to na 4* prostě nemá - ač mám Glovera hodně rád, následovat jeho předchůdce v nahánění predátora prostě nemá smysl. Navíc tu chybí ono kouzlo jedničky, kdy de facto do poloviny filmu vůbec divák netušil, co že to tam ty vojáčky v té džungli kosí - navíc městská scenérie už není tak kouzelná, jako deštný prales..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

vitekpe

Po delsi dobe a opetovne projekci musim konstatovat, ze dnes uz nejsem k tomuhle pokracovani legendarniho prvniho Predatora tak kriticky jako driv... :) 3+ ()

Arkanoid

Presunuli sme sa do betónovej džungle a rovno do Los Angeles, mesta zmietaného gangmi a ich vojnami. Odpadáva atraktivita prostredia. Prostredie sa snaží zaujať svojou faunou, čo sú gangy, no keďže gangy nemajú kvalitné postavy, zaujať sa veľmi nedá. O členov gangov sa vôbec nikto neobáva tak, ako to bolo pri strachu o 7 člennú jednotku sympaťákov + 1 ambivaletného vojaka + 1 zajatkyňu. V 56. minúte varujem epileptikov a tých, ktorým príliš rýchly strih (tu striedajúci svetlo a tmu metra) nerobí dobre. Akcia vo vlaku mohla byť lepšia, ale vyrovnanosť pri neviditeľnom supervybavenom netvorovi a obyčajných ľuďoch sa dosiahnuť asi nedala, napriek tomu prekvapuje, nže zo všetkých ozbrojených predatora nikto nezasiahol. Dozvieme sa, že predator šetrí tehotné ženy. Danny Glover v hlavnej úlohe poteší, predsa len má charizmu a tvďácku dikciu. Už má predatora ležiaceho na muške, no on radšej zdvihne jeho masku, akoby do neho vystrieľal všetko, čo mu ostalo. No vďaka tomu tu máme ďalšie scény, ako odseknutie predatorovej ruky, samoošetrenie jeho rany a tak ďalej. Scény s babičkou by mali byť kompletne vynechané. Taký nadhľad tu ozaj nebol treba. Oddychový akčný film, ktorý plynie v svižnom tempe. Vyčítať sa mu dajú bohužiaľ aj jednolivé akcie, ktoré sa dali spraviť napínavejšie a akčnejšie, ale za 3 roky od vzniku originálu asi neprišiel tvorcom tohto filmu dostatok kvalitných nápadov. ()

misstake

Další z hodně nedoceněných filmů. Přitom je to slušná akční řežba s pěkně brutálními scénami a to finále, to je paráda, něco o čem každý dvanáctiletý klučina čtoucí sci-fi s baterkou pod peřinou sní. "Tak kdo další?" ()

Han22

No co napsat... viděl jsem to mnohokrát, a přesto si pořádně ten příběh nepamatuju. Ono je to totiž šíleně překombinovaný a tak se dočkáme války městských gangů, agentů co chtějí Predátora chytit a mnoha dalších podzápletek. Jakoby jednoduchý příběh jedničky nestačil. Dočkáme se ovšem Predátora, spoustu skvělých akčních i krvavých scén a perfektního finále. Pro mě tak mezi 3 a 4 hvězdama, na geniální jedničku to nemá ani omylem, ale na druhou stranu paskvily typu Alien vs. Predator to strká s přehledem do kapsy. ()

rozbris

Ani jsem si nemyslel, že bych tohle nekomentoval. Ale není to tak dávno co byl i v televizi a tak se pusťme do toho:-) Oproti Predátorovi s Arnoldem je tento film o maličko lepší a to v dvou věcech, lepší záběry a v městě je to přece jen lepší než v buši. Proto dávám mezi 4 a 5 *. ()

Ondra16

Strašná kravina, to jo. Úvodní přestřelka byla delikatesa, potom to už bylo trochu slabší. Při některých momentech jsem si myslel, že to bude tak na hvězdičku, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Možná i kvůli zdejšímu hodnocení. Predátorovy hlášky jsou úděsné (určitě za to může dabing), ale nadruhou stranu je to moc pěkná kreatura a pokaždé, když došlo na její mystický původ, film se mi opět zalíbil. Glover se snaží a líbil se mi i prostředí, protože ve městě je to přece daleko větší švanda, než někde v pralese. Samý stromy a jinak nic. V některých scénách mi "krabík " trochu připomínal Spidermana, ale to je jen dobře. Komiksy mám prostě rád. ()

Rudinsky

Tá trávnatá džungľa mala väčšiu šťavu. Dvojka sa mi páči pretože sa viacej zameriava na Predátora a jeho technológie a zbrane, je brutálnejšia. Ale dobrý dojem kazia agenti, a spotený Danny Glover. Tento druhý diel rozhodne jedničku neprekonal. ()

Miksilak

Podle mého názoru je dvojka velice nedoceněna... Docela nechápu tak nízké hodnocení. Jedničce se to samozřejmě rovnat nemůže, ale i tak je to solidní akčňárna a pokračování vcelku povedené. ()

korndaddy

Né tak dobrý jako jednička, ale lepší než AVP a AVP1. A skoro na stejném levelu jako Predátoři. Takže jestli sem jedničce dal 4. AVP a AVP2 po jedné hvězdě. Tak tady bych musel dát dvě nebo tři. Dvě jsou ale málo. Tím pádem musím dát tři, ale Predátorům 2010 sem dal dvě. Tudíž když dámk tři tak bych musel zvednout i predátori. ...... minuta rozmýšlení..... Ale jo. Tři hvězdy budou fajn,,, ()

Chipsonator

Druhý díl si s tím prvním v ničem nezadá. Osobně nechápu tak slabé hodnocení v porovnání s prvním dílem. Vždyť tohle je pořádně vymazlená akční jízda. Predátor opět zamířil do džungle akorát že do betonové, kde se pouští do lovu gangsterů, policajtů, speciálních jednotek a civilistů co se mu pletou do cesty. Arnolda tentokrát zastoupí neohrožený Danny Glover, jehož tím je stejně jako Arního velmi sympatický-samozřejmě i Danny je sympatický, stejně jako jeho oponent Predátor, který si sebou do Los Angeles přivezl nové hračky, kterému mu může i Predátor z prvního dílu závidět. Stejně jako jsem psal u prvního dílu, tak to musím napsat i zde. Takhle se točí pořádné akční filmy! Pořádná akce, sympatičtí hrdinové, skvělá hudba a Danny Glover proti nejlepšímu lovci vesmíru. Jak jsem psal, tenhle díl si v ničem nezadá ze starším bráškou, a hrdě se může stavět po jeho boku. 85% ()

HiddenDragon

Losangelska "dzungle" jako kontrast k pralesu z jednicky byl velmi dobry tah a napad. Horko, soupereni drogovych gangu, a v tom Danny Glover a jeho nekonvencni parta poldu, kteri zjistuji, ze maji v rajonu noveho "najemnika". Ten se opravdu dobre adaptoval i na mestske prostredi a stejne jako v puvodnim filmu, i zde dokaze skvele splynout s okolim a byt tim hruzostrasnym "prizrakem", proc mam tohohle zaporaka rad. A ze se opravdu nehodla stat koristi, ukaze Jamajcanum i skupine radoby moderne vyzbrojenych agentu, kteri si mysli, ze se tenhle typek necha rad studovat. K tomu mu pomahaji nove zbrane: teleskopicke kopi a otacivy smart-disk, ale zjistujeme, ze i jeho videni ma ve skutecnosti vice modu, nez potreboval na boj s Arnoldem :) Scena v metru nebo na jatkach jsou podle me skvele a film i vice rozvadi rasu predatoru jako takovych. A od doby, co v tomhle snimku Hopkins povesil na zed s trofejemi i hlavu Vetrelce, bylo jen otazkou casu, kdy se dockame i jejich souboje tvari v tvar, nebo spis tlama v tlamu :) Nejdriv si to zkusili v papir. komiksu, pak ve videohrach (vetsinou skvelych) a potom i ve filmu (kde uz je z toho spis prumer). Zaver: Glover je prijemna zmena (Arnie je fajn, ale nemusi byt vsude) a Predatora proste zeru, takze nejsem uplne objektivni :) (udalosti ze dvojky tvori take cast lore ve videohre "Predator: Hunting Grounds" (2020), kde jsou audionahravky Seana/Shawna Keyese, coz je syn Petera Keyese, ktery jde v tomhle filmu Predatorovi po krku. Tento syn je take sefem laborky ve filmu "Predator: Evoluce" (2018) ) ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)