Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Ravi

Ta melodie mi bude v hlavě znít už pořád. No a co se filmu týče, jako dítě jsem se u něho bál, jako dospívající bavil a do teď bavím. Navíc s přibývajícím věkem doceňuju profesionalitu herců a štábu, kteří se s filmem poprali na jedničku (když vzpomenu na Scooby doo, apod.) 100% = 5/5 ()

Vironey

"Raz, dva, usmažte ho!" A námořnický Mischelínek hoří. Krotitelé duchů jsou typicky americky vtipní, bodří a nic pro ně není problém - včetně různých oblud, slizů a posedlých ženských ("Jaký to máš krásný melodický hlas."). Se vším se vypořádají s nadhledem sobě vlastním trousící přitom cynické hlášky. ()

Autogram

Kult, ktorý zostarol a teda poriadne. Dnes sa na triky s bleskami je už ťažké pozerať a chodiaca postavička Michelina ako hlavné strašidlo je iba smiešna. Sigourney si z úlohy nekompromisnej krotiteľky votrelcov odskočila do vedľajšej úlohy zachraňovanej krásky, ale keď porovnáme výpravu a triky votrelcov z približne rovnakého obdobia, tak je to nebe a dudy. ()

mirec88

Moja obľúbená hororová komédia z detstva. Je to fakt šialená zábava so skvelým Billom Murrayom a Sigourney Weaver. Vždy sa dá to pozrieť a zabaviť sa. ()

ghatos

Skvěle fungující chemie mezi hlavními hrdiny a celkově skvělá zábava i po dlouhých letech od svého vzniku...trvalka. 84%. ()

vyfuk

Nezaměnitelná klasika, která na vás nějakým nepopsatelným způsobem dýchne atmosférou 80. let. Ať už je to v rámci hudby, hereckých hvězd a jejich výkonů, stylem natáčení... jednoduše cítíte otisk doby. A je nádherné ho mít zaznamenaný v něčem takovém. Protože v určitém smyslu, to atmosféricky skoro připomínalo Sám doma, který je už trochu o dekádu jinde, ale v podobném dojezdu. Nicméně zde se dá mluvit o jednoduše dobrém nápadu, který dokázal být racionálně a přehledně převeden do reality, která z něj přeci jen udělala kult. Ano, Krotitelé jsou jednoznačně kult, na který se myslí a vzpomíná. A i přesto, že člověk v tom má možná menší oříšek vytipovat vývoj scénáře v rámci gradace a bodů obratů, tak to i tak vlastně funguje. Funguje to perfektně. ()

Jaro.Krafcik

Končia sa nám sviatky a ja som si musel dať takú Halloweensku klasiku na záver. Krotitelov som videl už niekoľkokrát ale ponúka to netflix tak mi to nedalo. Legendárny film ktorý aj v dnešnej dobe pôsobí veľmi dobre. Snáď bude pokračovanie s detskými hercami rovnako skvelé a dúfam že to nebude prepadák ako feministické Ghostbusters z roku 2016. Možno si o rok dám aj dvojku. Inak, zdvíham na plný počet. Ide o filmový klenot. 5* ()

Nepi

Jedna z nejlepších komedií 80.letech,která udělala hvězdu z neznámého Billa Murraye...skvělý příběh a také výborné triky...Tahle komedie určitě pobaví i po 20 letech a známá písnička Ghost busters film reprezentuje taky hodně dlouho... ()

jefff

Klasika klasik. Skvělé herecké obsazení, netradiční námět a výborné zpracování. A hlavně Bill Murray ve formě!!! ()

Vercinix

Tento fil snad nemohl nechat nikoho chladným! Napříč generacemi oblíbená trochupohádka, trochuscifi, trochukomedie a trochufantasy! Krotitelé duchů jsou legenda a kdo říká, že jsou moc ingfantilní, tak tomu vůbec nerpzumí:):):) ()

spikey1

jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Viděl jsem ho dokonce jako jeden z prvních v televizi(druhý večerní film pouštěný na Tv Nova). ()

Almásy

dá sa vôbec dať menej? ja som si nedávno uvedomil že som tento film tak dávno, že mi takmer vyprchal z pamäti, ale jednoducho fakt top v žánri a chráň vás boh Hollywood urobiť ženský reboot. ()

Jello Biafra

Kultová komédia o lovcoch duchov, ktorí používajú najmodernejšie vybavenie aby dostali pod kontrolu smečku neposlušných prízrakov. Nezabudnuteľná sci-fi komédia je podľa môjho názoru tým najlepším filmom režiséra Ivana Reitmana a trojica Bill Murray, Dan Aykroyd a Harold Ramis sú sympaťáci od kosti. Film si zaslúži pochvalu aj za vizuálnu stránku, ktorá je na svoju dobu veľmi kvalitná. ()

zsn

Za celý život jsem tomuto filmu nepřišla na chuť. Teď po třicítce jsem jej alespoň dokoukala. Bill Murray je ale excelentní. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)