Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

Davies182

Je vážně super, že stále vznikají tak přímočaré dobrodružné blbiny se sice reálně nulovou vzdělávací hodnotou, ale zato narvané zábavnymi prvky. Nejoblíbenější film všech dnešních děcek na prvním stupni základní školy. [HBOmax] ()

pepo

Dlho som nevidel veľký kinofilm, ktorý si takto tragicky nedokázal obhájiť svoju existenciu. Okrem námetu tam nie je NIČ zaujímavé. Hromada potenciálnych zaujímavých vecí (od akčných cez filozofické až po zábavné) nie je ani načrtnutá. Mohol to byť skvelý výplach, seriózne sci-fi alebo totálny mindfuck. Vo výsledku sa nakoniec iba menia obrázky bez akejkoľvek diváckej angažovanosti a po poldruha hodine to skončí.  Na placi a v strižni sa muselo diať niečo hrozne desivé a som prekvapený, že to neskončilo v hanbe na nejakom streame. Nie je to tragikomický trapas ako napr. Bojisko Zem alebo Lovci dinosaurov. Toto je iba strašne nezaujímavá nuda. A príšerný film. 2/10 ()

Xmilden

Charakterní herec Adam Driver v lese nahání dinosaury. Tohle rozhodně mohla být, kdyby nic jiného minimálně zábava. Bohužel nebyla. I přes sympatickou stopáž se film, ve své druhé polovině nepříjemně táhne. Pro mě je s podivem že se 65 dostalo do kin. 30% ()

-bad-mad-wolf-

Neškodné devadesátiminutové dinosaurování, ve kterém havarují kosmické lodě, teropodi loví humanoidy, dochází k celoplanetární katastrofě a stejně se vlastně hovno děje. Ze všeho nejvíc mi tohle lážo plážo dobrodružství připomínalo taková ta rodinná scífka, běžící v devadesátkách o víkendu v TV brzy odpoledne - což nemusí být špatně. Driver i ta holka dobře hrají, triky jsou obstojné, sem tam vykoukne hezký nápad (bleskem odhalený obří dravec, sledování boje na hologramu), ale k čemu to je, když celý film působí jako těžce nerozvinutá verze banálního (byť potenciálního) nápadu. Konec druhohor by si mimochodem nějaký ten trhák zasloužil! ()

darkrobyk

Dobrodružný survivor je především variací na Jurský park, ale lze si s ním připomenout i příběhy Star Treku či Promethea. Mills připomíná tak trochu Robinsona nebo možná spíše pilota Davidga (Můj nepřítel 1985), protože během putování na něj číhá nebezpečí na každém kroku. Dívka Koa je pro něj nevyzpytatelná a najít k sobě cestu není ani pro jednoho z nich jednoduché. A jak už to bývá, vztah nejlépe utuží pomoc v boji o život. Velmi pěkná vizuální stránka, speciální efekty povedené. Nejlepší je nepolevující napětí, které je nastartováno první lekačkou (ano, tentokrát mě dostala). Ne vždy člověk očekává dobrý konec, ale tady jsem si ho vyloženě přál. A vůbec mi nevadily nadsázka a jistá nerealističnost některých scén, protože jsem to bral jako fantastické dobrodružství, co se nepodbízí, ale přesto jde divákovi na ruku. Jelikož jsou tu jen dvě postavy, tak dá rozum, že nějaké trhání a porcování dinosaury nebude, mně to však vůbec nevadilo. Nelítostná byla scéna se záchranou mláděte v bažině...na city zahrál osobní život Millse. V pořádku. Jen trochu mě zaráží, že distributor o filmu mnoho neví, anžto hned první věta obsahu je lživá - Mills až do konce netušil, na jaké planetě ztroskotal. Dějová linka nijak originální není, protože jde o survivor. Ostatně, dnes už něco nového těžko natočíte, když všechny příběhy byly dávno odvyprávěny... ()

DJ_bart

Definice promarněného potenciálu. Né že by tenhle film byl vyloženě špatnej, on je jenom špatnej [střih jakože velké uff].... meteorit aby do toho praštil, přitom kombinace Adam Driver + dinosauři zní jako dream cum tru :(( ()

Shakers

Mohlo to byť lepšie a čakal som to lepšie (keď je to s produkcie Sama Raimiho), no keď vidím ten maličký rozpočet, tak som vlastne aj spokojný s tým čo sme dostali. Je to krátke, dizajnovo pekne spravené, príbeh je šikovne vymyslený a dinosaurov mám rád od čias Jurského parku. Je to akčné, krátke, Adam Driver je sýmpaťak a ja som sa vlastne ani moc za tu hodinku a pol moc nenudil. Fajn jednohúbka. 75% - 4* ()

filmfanouch

65 je ukázkou promrhaného potenciálu, na kterém by kdejaká kreativní hlava zvládla vystavit mnohem více, duo Scott Beck a Bryan Woods ovšem jednoduše zklamává za psacím stolem i kamerou a dokazuje, že i výtečný herec může někdy s výběrem svých projektů šlápnout vedle. Zrovna tenhle přešlap díky účasti Adama Drivera skutečně bolí.... ()

Big Bear

Na tohle jsem se docela těšil a snad proto o to větší bylo zklamání. V podstatě se jedná o rodinný film, na který mohou koukat i menší děti. Ano, tak je ten scénář jednoduchý a tupý. Klišé následuje klišé, jeden už ani nespočítá kolikrát to všechno už viděl. Některé ještěrky byly fajn, milovník paleontologie a Putování s dinosaury vždycky ocení výlet na zemi v tomhle ještěřím období. Pokud se potvory žraly navzájem, nebo honily hlavní duo, ještě to šlo. I když některé úniky působily opravdu směšně. Jenže o čem by film byl, kdyby Mills nebo Koa skončili hned v páté minutě v nějaké zubaté tlamě. Horší bylo, když se parta tyranosaurů rozhodla očesávat plechy z modulu. To jsem fakt nepochopil a možná, že některé nalezené šrámy na zkamenělých kostrách těchto zabijáků nejsou od soubojů jak si možná někteří vědci mylně vysvětlují, ale vlastně to jsou šrámy od ostrých kovových výčnělků rakety.  To načasování s událostmi, které následně postihly Zemi jsem odhadl celkem rychle a pak už jen sledoval jak to celé dopadne a zda na závěr nebude adopce na plážičce.  Jestli jo, nebo ne, musíte zjistit sami. Mne trochu zklamalo, že ta loď z budoucnosti jakkoliv moderně vybavená ve svých útrobách nesla předměty dnešní lidské potřeby. Tácky, obvazy, plechové kelímky s mastičkou... Sakra když je něco sci-fi, tak si trochu pohraji i s výbavou ne?  No asi ne. A tak tedy dávám za dvě jedovatý jahůdky! Nepapat! * * ()

HAL

Mimozemšťan Adam Driver ztroskotá s raketou poté co nechca proletí chvostem komety která se právě chystá na Zemi vykosit dinosauříky, začne dělat chůvu malé holce, a random běhá po džungli zatímco je nahání hororoví bubáci, tedy ti dinosauříci. A je to ještě mnohem méně inteligentní než jak to zní. Přeskakoval jsem všechny scény ve kterých se ve větší míře vyskytuje nějaká holka, nedejbože když i mluví, a zbyla docela snesitelná půlhodinová adaptace Ark: Survival Evolved. Sice to pořád není taková sranda jako si to nahánění se s dinosaury zažít na vlastní kůži v té hře, ale zase to aspoň není tak velký grind materiálů na craftění. Debilitu příběhu vhodného leda pro laciné béčko nemá cenu řešit, otravnost patetických dětí ve filmech taky ne, no mě nejvíc udivuje zoufalá neschopnost dvojice režisérů pracovat s dramatičností ve scéně. Oni tu mají DINOSAURY a APOKALYPSU, a natočili to napínavé asi jako Teletubbies. Ale aspoň ty potvory vypadají celkem hezky, a Adam Driver uhraje úplně cokoli, na toho se zlobit taky nejde. Jen kdyby si chuj vybíral lepší filmy, já ho chci vidět jako hvězdu v nejprominentnějších blockbusterech, ne v takhle amatérských kravinách. ()

misterz

Bolo to výborne zahrané, to musím uznať. Len škoda, že tam hrali dokopy tak tri postavy, z toho jedna prevažne ako hologram. Viac postav by znamenalo aj viac zábavy a papania pre dinosaurov. Inak, veľká náhoda, že chudák stroskotá práve v čase, keď padne asteroid, ktorý vyhubí dinosaurov. Jednoducho, premárnený potenciál. Priemer. 60/100 ()

Goldbeater

Hutný námět a velmi snaživý Adam Driver bohužel nestačí zachraňovat neskutečně tuctovou režii a nenápaditou práci se scénářem, která splňuje jen to holé dramaturgické minimum, aby se tomu dal říkat survival thriller. Snímek je to relativně krátký a některé scény z traileru v něm dokonce chybí, přesto i tak působí vycpaně a pár komediálně laděných scén za doprovodu hudby jako z Looney Tunes je opravdu na pozdvihnutí obočí. Téhle zápletce by slušelo béčkovější, drsnější, eRkové zpracování, klidně s méně dinosaury a více nočními scénami, kterými by se dala schovat nedokonalost efektů, ale tvůrčí ambice ukázat co nejvíc se zde bohužel skloubily se schopnostmi vyprávět co nejmíň a nejméně zajímavě, a nejsem si tím pádem jistý, čím a na koho to má ve finále vlastně udělat nějaký dojem. ()

kingik

Adam Driver se po havárii vesmírné lodi ocitá na planetě Zemi, kdy na ní pobíhali dinosauři. Záda mu kryje Karel Zeman, genitálie Steven Spielberg. A diváci mají pomyslný odborný dohled nad tím, jestli se tomuto chlapíkovi, který v tomto filmu užívá zarostlou image Keanu Reevese, definitivně podaří přestoupit do první herecké ligy. Zvěsti o tom, jak je film otřesně nepovedený, se tedy u mě vůbec nepotvrdily. Je sice evidentní, že o své ambice film přišel, působí hlavně coby óda na přežití jedince v neznámém a potenciálně nebezpečném prostředí, což není něco scenáristicky objevného, je cítit i střihačský zásah do výsledného celku (k dispozici je jen standardní délka 90 minut, což je na očekávaný snímek nezvyklé), i tak se jedná o dynamickou jízdu, co má daleko větší odpich, než přebujele popisně naučná Cesta do pravěku a kreativně stagnující Jurské parky. Sam Raimi z pozice producenta film svěřil režisérské dvojce Scott Beck a Bryan Woods, která se paradoxně proslavila scénářem k Tichému místu. Dosavadně ale na svém kontě nemají zrežírovaný áčkový film, který by se dal srovnat s tímto počinem. To představovalo určité riziko pro konečný výsledek. A pokud studio s výslednou podobou filmu nebylo stoprocentně spokojené, tak je to jeho problém a může si za to v podstatě samo. Mně se ten nápad o ztroskotaném chlapíkovi a přeživší holčičce z posádky lodě zamlouval. Moje největší výtka směřuje k pestrosti zobrazené říše prehistorických zvířat. Mohlo se více zapracovat na prezentaci fauny, kdy byl velký prostor obdivovat zvířecí monstra, kterých je tady takový drobný nedostatek. Jinak nevyvstal větší problém. Driver to pojal herecky velmi solidně. Období těsně před srážkou obřího asteroidu s planetou Země má svůj punc osudovosti a neúprosnosti přírodního koloběhu života. Technické zázemí filmu je na úrovni. A díky kratší stopáži nedochází k prolukám a propadům v tempu, které je nastaveno zdárně. Kdo věří, že má Adam Driver recept, jak zastavit krvežíznivé potvory, tak s ním jeho dobrodružnou cestu napříč pravěkem může podstoupit společně. 8/10 ()

Sonnery

Za těch krásných 93 minut jsem napsal 3 emaily, upravil jsem 2 fotky, objednal ledničku a poradil kamarádovi. To není vůbec špatný na jeden film... ()

Socrates

Když Beck s Woodsem něco napíšou, není to nikdy nic, při čem byste potrénovali mozek, ale téměř vždy je to pro mě zajímavej námět, takže si jejich (nebo díky nim natočený) filmy nenechávám ujít. Co tyhle díla ale pravidelně trochu sráží a stává se to pomalu jejich trademarkem, jsou opakující se scenáristický lapsy a wtf momenty. A "Pětašedesátka" je přímo výkladní skříní takovejch úletů. ___ Pěkně namalovaný sci-fi, zasazený do poměrně originální a zajímavý doby, ale bohužel totálně zprasený přemrštěným gradováním vypjatých situací až do absurdně úsměvných vyústění. A trochu mě mrzí, že podobě Somarisanů tvůrci nevěnovali větší péči s trochou invence. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)