Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

vydumnica

5 hviezdičiek dávam preto, lebo FRIENDS Reunion ma neskutočne bavilo, vychutnala som si každý okamih a celý čas mi úsmev nezmizol z tváre. Myslím si, že to nemohli urobiť lepšie. Som veľmi spokojná. Zistila som, že som asi nikdy nevidela koniec seriálu! Zaujímavé je, že iba Jennifer Aniston sa podarilo byť úspešnou herečkou a nielen navždy ostať Rachel. Nedávno sme tu mali Beverly Hills stretko po rokoch, teraz Priatelia. Jediné z čoho som bola mierne šokovaná, je neprirodzený vzhľad Courtney Cox! Až ju ľutujem. Taká Lisa Kudrow vyzerá stokrát lepšie a prirodzene na svoj vek. Potešili ma tam aj hostia ako Reese Witherspoon či Lady Gaga. Normálne mám chuť pozrieť si seriál znova, určite som nevidela všetky epizódy. Ešte dodatok: V dnešnej dobe by už takýto politicky nekorektný seriál nemohol vzniknúť, je mi ľúto časov, keď sa herci vyberali podľa talentu a nie podľa rasy, orientácie a iných kritérií. ()

Garson

Seriál Přátelé jsem měl velmi rád a stejně jako školní srazy po dvaceti letech tak i setkání bývalých hereckých kolegů většinou ničemu neprospěje,trocha nostalgie,ale to je asi tak vše.Dveře od minulosti by měly zůstat vždy zavřené i se vzpomínkami které k ní patří.Vždycky přiběhne někdo ať nějaký producent nebo režisér a chce formou dokumentu,seriálem nebo filmem vzkřísit zašlou slávu.Těch pokusů už byly tisíce ať se jednalo o skupinu ABBA,nebo seriál Beverly Hills,Dallas,Pobřežní hlídka a plno dalších,ale nikdy to nefungovalo.Každý úspěch má své místo,svou auru působnosti i své obecenstvo a protože se stále všechno mění tak jsou na vše i jiné požadavky,co stačilo tenkrát tak už nové generaci stačit nebude.Dnešní náročnost je obrovská.Rád jsem herce z Přátel viděl zas všechny pohromadě,ale kdyby tam nebyly ukázky ze starých dílů tak bych dal odpad,protože mě ty pokusy o vtipy a oprášení nostalgie vůbec nedojaly. ()

Figu

Jelikož jsem lehce zaujatej fanoušek Přátel, musím trochu i přehlídnout hrůzostrašný proměny některých hlavních celebrit... Jasný, každej stárne a vzhled se mění, nicméně polovička naší šestky si za to může sama. Proto se netřeba vyjadřovat o zkrmené kouli, vylité zeschlé protéze, ani o několikrát skalpelem řízlým botoxu... Je kouzelný zavzpomínat a byla supr myšlenka, zkombinovat starý scénky s nynější realitou a vystřelit z toho do světa v podstatě dokument. Říkám, jsem zaujatej, mě se to líbilo! 80% ()

Havaj8

Nostalgie, nemůžu hodnotit jinak. Tohle prostě byl, je a bude fenomén. Ani jsem nečekal, že mě to takhle odrovná, to setkání hromadný po X letech bylo něco krásnýho. ()

Streeper

Krásná, milá nostalgie, která v nejednom fanouškovi probudí ty skvělé pocity, které zažívají při sledování seriálu Přátelé. Bylo skvělé vidět skupinku zase pohromadě, jak vzpomínají na stará dobrá devadesátá. Něco nového jsme se i dozvěděli, viděli jsme pár pokažených scén. Nebudu lhát, poplakala jsem si. Vadila mi tam přítomnost celebrit, které nemají s Přáteli vůbec nic společného, Lady Gaga, Justin Bieber, Cara Delevigne, proč? Proč se snažili utáhnout diváky na hvězdná jména, která v tom seriálu ani neúčinkovali? Bylo to za mě zbytečné, i tak by to mělo skvělou a rekordní sledovanost. ()

Rocky88

Fan servis, který každý fanoušek musí vidět. Co naplat, že zajímavých informací je tam pomálu a ve zbytku času se rekapitulují vtipné scénky a herci je komentují. Kolik už bylo takových, nicméně kdo to má rád, rád se podívá znova. Muži budou zklamaní z toho, že stárnout s grácií umí jen Lisa Kudrow. Aniston byla zmalovaná kilem make-upu a CC je ošklivá PETka. Viděl jsem dost dílů, nicméně za fanouška se nepokládám, proto ani nehodnotím nijak nadprůměrně. ()

Lenka.Vilka

Řekněme si hlavní otázku: pro koho je tohle určeno? Pro nás starší ročníky, kteří jsme tehdy viděli poprvé na jedničce, rozhodně ne v originále a teď z nostalgie sledujeme nadále? Nebo pro nové diváky, kteří seriál objevili až teď díky streamování? Nebo je je to jenom jedna velká reklama, protože chce Hbo nalákat nové předplatitele na nově nakoupený seriál? Já sama to nechápu. Protože pokud máte rádi filmy a seriály, stejně musíte mít všechny tři velký hráče. ***** Co je na tomhle nejsmutnější? Herci. Z jiných projektů každý ví, že jediný, kdo z nich stárne s grácií je Lisa Kudrov. Je to krásná ženská a ta jediná vypadala, jako kdyby se ta dokoment natáčel rok po ukončení seriálu. Což je podle mě doba, kdy se tohle mělo odvysílat. Po posledním díle nebo jako bonus. Protože, gratuluju hbo, jestli to ještě někdo neviděl, tak teď má za sebou jeden obrovský spoiler. Vážně, posílám srdíčko a gratulaci. ***** A teď ty další věci. Je to takovej guláš věcí, kterej je obsahově strašně plochej, že i opakovaný panel Firefly na Comics Conu si užiju víc. A to nemůžu vidět všechno. Přátelé se sejdou a chovají, jako kdyby se sedmnáct let neviděli. Což každý ví, že není pravda. Jistě, možná ne všichni spolu, ale oni se chovají jako kdyby poslední klapkou skončilo jejich přátelství. Vlastně jsem měla problém to uvěřit. Hlavně zbylým dvěma dámám. Aniston je špatná herečka a Cox už před patnácti lety vypadala jako sjetá pneumatika. Omlouvám se za tem výraz, za to ale může Cougar Town :( a Perry vypadal, jako kdyby se mu zase vrátila jeho "únava". ***** A jak je to setříhaný? Nedávalo mi to smysl. Jednu vteřinu dělají rozhovor jako z posledního dílu Survivoru, potom přeskočí na čtení scénáře k původní scéně a sledování oblíbených scének a prostřih scén. Bylo by to ok, dává to smysl, ale nedává smysl, jak je to sestříhaný. Jediná skutečně vtipná část byla módní přehlídka. Což je smutné zjištění :( ***** Jsem ráda, že to má tehle formát? Absolutně! Nedokážu si představit, že by natočili skutečný díl nebo (nedej) byl film nebo minisérie. Možná se to povedlo seriálu Gilmorova děvčata, ale třeba Veronica Mars byl za mě propadák (už i film byl průměr). Protože vzpomínky jsou fajn a mít nějaké tajemství je taky fajn. Ale když dobře napíšete konec, není třeba pokračování po letech. Podle mě to funguje jenom ve filmech nebo kdyby byly postavy jenom v jednom díle a potom se spolu kámošili jejich děti. To je jediná možnost, jak by to podle mě mohlo fungovat. Protože se bojím, že kdyby někdo natočil pokračování, už by to byla jenom módní přehlídka kreací, která už není ani vtipná a staví na trapnohumoru (viz pokračování Will a Grace, kde navíc navázali nehledě na konec, ale jak potřebovali). **** Jenom se zeptám: Proč jsou herci seriálu producenty? Co na tomhle mohli produkovat je mi vážně záhadou, ale taky to zaručuje pořádný kus koláče, to je pravda... ***** Průšvih roku? Možná. Počet mokrých kapesníků? Nula. Pocit po dokoukání? Vymačkaný citron. Mrzí mě tohle sem psát? Ano. Lituju toho sem tohle psát? Ne. () (menej) (viac)

Pajky3

Nostalgické a dojemné -  to jsem dvě slova, která speciál Přátel vystihují nejlépe. A právě to tlačí hodnocení nahoru. Pokud máte Přátele rádi, tak se vám to bude líbit a pokud ne, tak se nabízí otázka, proč se na něco takového koukat? Je to udělané pro fanoušky, aby si zavzpomínali společně s hlavními hrdiny a po letech se znovu podívali na místa, kde vznikal jeden z nejpovedenějších seriálů. Zklamání může nastat pouze v okamžiku, že jste opravdu očekávali novou epizodu, i když bylo dopředu avizováno, že nic takového se nestane. ()

Alfréda

Velmi milé setkání. Bohužel zanechávající mírnou pachuť toho, že seriál již opravdu nemůže nabídnout nic nového a je kompletně vyrabovaný. Módní přehlídka a hvězdné návštěvy nesouvisející se seriálem vytváří dojem nastavované kaše. Dojemné a trochu smutné, definitivní rozloučení herců s kusem jejich života. ()

Flynn

Pratele mam fakt rad, ale tohle mi prislo jako neskutecne zbytecna promenada voskovych figurin. Doma jsme dokoukali vsech 10 sezon. Ja uz po asi 3. Den na to jsme si pustili tohle. Ani nevim jak to nazvat,asi paskvil. Zacalo to slibne-navazalo to krasne na finalni scenu. To jsme si rekli, je to to hezky provazali. No a pak zacli na scenu chodit protagoniste. Ja ziral. Chapu, ze nikdo nemladneme, ale tyhle botoxove nehybne obliceje byly silene. Navic to bylo tak neprirozene, nahrane a neuprimne, az to bilo do oci. Pasaze u fontany s jecicim davem a naprosto trapnym moderatorem byly hrebickem do rakve. Pote jeste krátké monology lidicek vsech barvicek a orientaci o tom jak jim Pratele zmenili nebo dokonce zachranili zivot. No wtf? Proste vzali klasiku meho mladi a usadili ji do tv tvorby dnesni woke doby. Neni to dokument, je to splacanina nekolika formatu, která u me fakt nefunguje. Kdyby radeji udelali cely porad jen s rozhovory tvurcu a hercu. Zazitky z nataceni, pokazene sceny, informace z castingu apod, udelali by milionkrat lepe. Takhle to skace z formatu do formatu s nekolika trapnymi cameo vystupy (Lady Gaga a pak dalsi co trapasili v kostymech na molu-s Bieberem v čele). Jsem rad, ze Pratele vznikli v době kdy vznikli. Nejsou totiz zatížení cancel culture a humor v nich byl prostě přirozenější a bez strachu, koho tim ted urazim. Tahle nadstavbova holomajzna je jen jasnym dukazem, kam se tv tvorba a cela spolecnost posunula a je to skutecne smutny pohled. Co se tyce protagonistu, tak jen Joey a Phoebe vypadali normalne (Joey zfotrovatel). Chandlera je mi opravdu lito, tomu ta slava skutecne znicila zivot a je vubec rad ze prezil. Navic mi prisel, ze je od ostatnich tak nejak odstrceny. Ross mel nejaky uplne natekly oblicej, jako po plastice, nevim, abych nehanel. No ale Monika a Rachel? To si jako fakt mysli, ze kdyby zestarly normalne, tak by to vypadalo hure? Mimika nula, jen desive oci co jsou jak sklenene kulicky u vycpanych zvířat. Ale co, HBO padaly servry jak to chteli vsichni videt a dolarky to vydelalo. Hold money talks. ()

Šimpy

Jamese Cordena mám rád, tak mě potěšilo, že moderování svěřili zrovna jemu. S Přáteli jsem dospíval a byli pro skutečně pravými přáteli v době, kdy jsem ty skutečné skoro neměl. Nejlepší (a nejdojemnější) na téhle slezině je začátek a konec. Jinak bych to urobil trochu jinak...možná víc ve stylu toho kvízu. Ale rozhodně potěšili všechny hostující hvězdy (hlavně Tom Selleck a Elliot Gould). Bylo fajn zavzpomínat na tu dobu. jen mě i po těch letech mrzí, že Phoebe neskončila s Davidem, ale s Mikem. Ta postava mi přišla uměle dosazená. No a nebo s Joeym, když už s ním prožila neklepší polibek života. :-D Když to shrnu, skvěle se na všechny koukalo (Matt LeBlanc je furt nejvíc v pohodě), tak tomu napálí 4 hvězdy a budu nostalgicky vzpomínat na skvělé večery mého dospívání strávené s touto šesticí skvělých přátel. ()

BoXBe

Musel bych být ve chvíli spuštění postižen opravdu hlubokým sentimentálním záchvatem, abych v tomto speciálu našel více, než co nabízí různá retrospetkivní videa na youtube nebo samotný seriál sám o sobě. Dramaturgie reunionu mi přijde tak banální, že se to k tomu seriálu snad ani nehodí. Ani jeden pořádný nápad navíc, který by zaváněl humorem a který by překonával "kvalitu" Show Petra Novotného a přesně tak to vypadá a tak se to i tváří. Navíc speciál stojí padá s tím, jaké ty hvězdy jsou v civilu. Moc prostoru nedostanou a nic se o nich ke konci divák nedoví. Místo toho je ve speciálu slušných 80 minut vaty s jinými herci nebo ukázkami seriálu nebo řečmi o ničem. Jako reunion fajn, kdyby stopáž odpovídala obsahu - cca 15 minut. Toho co zaujalo bylo opravdu málo, byť to bylo silné. Tím myslím hlavně chemii mezi herci a pár drbů o scénáři a natáčení. Samozřejmě zaznělo i jedno z největších klišé třídních srazů - "musíme se vidět častěji". Jasně. P.S. Přátelé považuji za jednu z absolutních legend TV zábavy. O tom žádná. ()

SHI-SHA

Nebudu lhát, jsem moc rád, že to vzniklo a rád jsem celou partu viděl po takové době pohromadě. Velmi pozitivně hodnotím zahrnutí trojice tvůrců, které jsem do té doby neznal. Úseky s nimi byly zajímavé a obohacené o skvělé zákulisní zajímavosti. Většina zbytku stopáže byla vyloženě úděsná, zbytečně patetická a falešná. Zlatým hřebem je moderování Jamese Cordena a jeho módní přehlídka, nebo zbytečné fanouškovské vstupy, plné dojemných příběhů jak z nějaké realityshow. Koho tohle napadlo proboha. ()

LukeUp

Nostalgie až za hrob. Tady nejde být objektivní. Viděl jsem ten seriál tolikrát a ještě ho tolikrát uvidim a nikdy mě neomrzí. Děkuju tvůrcům za tuhle vlnu nostalgie, bylo to super. ()

Mr.Ripley

Ten, kdo očekával klasickou epizodu musí být zákonitě zklamán. Jedná se o klasický "docu"reunion. Nic víc, nic míň. Bohužel vysoká míra očekávání (či snad nepochopení propagace) tomu může u mnohých zlomit vaz. Já si tenhle sraz nebývale užil a z nostalgie uronil nejednu slzu. Friends redefinovali TV a činí tak i 17 let po jeho konci. V tomhle případě musí objektivita stranou. Smelly cat! ()

Remivsremi

Ústřední šestice má stále tu kouzelnou chemii mezi sebou a kdyby byl speciál vyplněný pouze příběhy a vzpomínkami na natáčení seriálu, vrněl bych blahem. Vsuvky celebrit byly zbytečné. Mnohé situace zbytečně škrobené. Výsledek jsem si ale stejně dokázal užít. ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (viac)