Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (CinemArt SK)

Arsenal83

Horor to nie je ani trochu, môžete ho kľudne odporučiť deťom, lebo sa nezľaknú ničoho. Navyše sa to ťahalo ako na Slnku roztopená mozzarella. Z takejto poviedky sa mohol urobiť akurát tak krátkometrák, lebo materiálu na 100 minút tu proste nie je. ()

Chrustyn

Scott Derrickson je docela šikula a tentokrát přináší chválený horor, který ale není úplně hororem a divák se musí hodně snažit, aby se bál. Černý telefon není další To, ale více jsem v něm viděl dobrodružný film s příjemnou atmosférou 80. let a špetkou Stephena Kinga. Řemeslně kvalitní, herecky slušné ale scenáristicky rozbité a někdy bohužel nudné. 50% a hodně odřené 3* ()

Marze

Tento atmosfericky a nervni horor se napojuje na nas vrozeny strach ze vsech predatoru. Mohlo to byt o neco desivejsi, ale alespon je to zabavne a dobre zahrane. ()

korbitch22

Hmmm typický Scott Derrickson, skáče od třech hvězd ke čtyřem celou svoji kariéru. Vždycky má styl, vždycky má skvělý herce, vizuál i nápad ale chybí mu takové to wow! To něco navíc, co by z jeho hororových thrillerů udělalo něco nadstandartního. Potom už jenom záleží na vás, jak moc vám nakonec ty jeho filmy s poměrně rutinním scénářem i pointou sednou. Díky retro stylizaci a době ve které se film odehrává a která mi nesmírně sedí tudíž přihodím tentokrát pro změnu tu 4* a nejen kvůli tomu. Hawke je božsky creepy, dětští herci naprosto boží a celou dobu mě to prostě bavilo. Na druhou stánku to ale má svoje veliká ale. V poměrně malé komunitě typického amerického předměstí pozdních sedmdesátých let unáší psychopat malé chlapečky a nemůže si k tomu vybrat nic míň nápadného, než obří černou dodávku. Takže město žije ve strachu, všichni o tom vědí, čtou to v novinách, ale nikdo, nikdo ze sousedů si nevšimne pošuka s dodávkou co bydlí hned vedle a když na konci ani policajti neviděli tu dodávku co je hned na proti, trochu sem se vrtěl a plácal se do čela, jasně nebyl internet a mobily ok :D ale tohle byla od Derricksona fakt bída. Stejně tak bych uvítal mnohem víc informací o velkém úchylovi, něco z jeho života i pohnutek. Stejně tak i fofrové finále, které mělo šlapat o dobrých pár minut déle. Hororové vsuvky zavražděných dětí přes telefon i duchařské výjevy s občasným jump scarem docela fajn. Jak už jsem napsal, typický Scott Derrickson, tentokrát měl u mě kliku, že mě to prostě bavilo. Sinister zůstane navždy nepřekonán. Ten si paradoxně ale zasloužil takový konec, jaký byl zde, tedy dobrý.70%. ()

rollman1

Takže, já jsem spoko. Především výborné jsou herecké výkony hlavních protagonistů. Hlavní dětští hrdinové si kradou film pro sebe po celou stopáž a hlavně malá holka v roli sestry, která hledá svého bratra je perfektní. Musím ocenit i ďábelský výkon Ethana Hawkea, který si zde střihl roli psychopata. Jeho herecký projev je opravdu nepříjemný a takového člověka bych potkat v noci nechtěl. Jediná škoda je tak to, že většinu filmu, kdy je na scéně, nosí nějakou masku. Důležité je zmínit, že se opravdu nejedná o nějakou tuctovou duchařinu, která sází na lekačky, ale spíše thriller založený na napínavém příběhu, který pomaličku směřuje k zajímavému konci. Samozřejmě, jednu či dvě lekačky zde najdeme a musím přiznat, že zasáhnou přesně. Suma sumárum jsem spokojený, pár výtek bych ale našel. Film má trošku pomalejší tempo a chvíli trvá než se rozjede. Za mě to problém osobně nebyl, ale snímku chybí tah na branku nebo něco, čím by diváka úplně odzbrojil. Najde se zde i pár věcí, které nedávají moc smysl jako např. Když se ztrácejí děti v jedné komunitě, proč nikde nejsou policejní hlídky atd. Asi největší výtka patří konci, který bych si představoval víc intenzivnější a rozhodně by neuškodilo leccos dovysvětlit.  Takže jestli váháte zda jít do kina, tak Vám mohu jen napsat, že pokud nebudete čekat ultimátní lekací festival a přistoupíte na to, že se více jedná o thriller se zajímavým příběhem a skvělými hereckými výkony než o regulérní horor, budete určitě spokojeni. ()

BMW12

Velmi kvalitně natočený film. Samozřejmě nemám rád, když nějaký psychopat vězní malé kluky, to mi je opravdu proti srsti, ale co se týče filmového hlediska, tak děj filmu mě bavil, bylo to napínavé, vítám i trochu nadpřirozena a scény ze školního prostředí byly také fajn, že se to neodehrávalo jenom celé ve sklepě. Scott Derrickson potvrdil, že je kvalitní režisér. ()

Ivoshek

Klasicky problém žánru je, že se najdou scénáristi schopni napsat základní zápletku, ale už neví, jak s ní dál. Říkám si, jo, hezky rozehraný, nějak to teče, pak trochu nuda. A teď musí přijít velkej twist, úplnej mindfuck, finále. Jako v Tu druzí nebo v Šestém smyslu. Velká pointa, co byla celou dobu na očích, ale my ji neviděli. Jenže akorát tak hovno. Tak tohle tedy ne. To je něco jako ten nablblej seriál na HBO podle Kinga, kde po 10 hodinách hlavní démon říká, proč ji deti. "Protože jsou chutné." No fakt, s tím jděte do prdele. ()

TheEvilTwin

Derrickson a Hawke nám už kdysi v Sinister ukázali, že jsou oba mistři ve svých oborech, ale v Black Phone tomu tak není a výsledek je úplně čistý průměr bez jakýchkoli ambicí, snah o boření rekordů či nadprůměrných žánrových obzvláštnění. Hawke se na scéně moc neohřeje, nápad je prostý kidnap thriller s prvky nadpřirozena, duchů a sci-fi schopností, ale jako celek mi to nejde moc dobře dokupy a tohle balancování mezi reálným a nereálným scifi mi vůbec nesedí . Dojde na pár povedených lekaček, ale o atmosféře či strachu o hlavního dětského hrdinu nemůže být vůbec řeč, a to nehledě na fakt, že nám tvůrci v závěru nevysvětlí ani ťuk. K průměru film naštěstí táhne celkem přiměřená stopáž a solidní tempo, jež nenudí, ale prvotní ohlasy spokojených kritiků jsou absolutní a neopodstatněný přestřel, jelikož zde není jednoduše nic, kvůli čemu bych měl důvod pamatovat si film ještě za týden. Pokud by film neměl takový hype, řekl bych slušný průměr, ale s očekáváními, se kterými jsem do něj na základě kritiků šel, jsem ve výsledku vlastně dost zklamaný, o jak “obyčejnou” záležitost se jedná… ()

SOLOM.

Ani já jsem si nemohl nevšimnout celé té mediální masáže, která se okolo tohoto filmu vyrojila v době jeho premiéry. Jelikož však nepatřím mezi ty, kteří musí hned vidět všechny ty novinky, nechal jsem tento film ve své sbírce správně „uležet“ a řada na něj došla až nyní. A jak se ukázalo, správně jsem udělal. Prvotní nadšení postupně uvadalo a nyní se hodnocení pohybuje zhruba v těch číslech, které si tento film skutečně zaslouží. Knižní předlohu, kterou napsal syn Stephena Kinga pod psedonymem Joe Hill jsem nikdy nečetl, takže nemohu porovnávat do jaké míry, se tvůrcům povedlo správně natočit tento kousek.    Scott Derrickson je nicméně docela slušný režisér a několik filmů od něj jsem již viděl a s jeho tvorbou jsem prozatím víceméně spokojený. A nevedl si špatně ani tady. Únosy a zabíjení dětí jsou v Americe (a nejen tam) dosti citlivým tématem. Mu se podařilo sehnat velmi kvalitního herce - Ethan Hawke ve všech těch maskách působil vskutku zlověstně, ovšem tentokrát mu skvěle sekundoval i pro mne neznámý Mason Thames. Oba podali zdařilé herecké výkony, a když k tomu připočítám i mladíkovu filmovou sestru Madeleine McGraw, nemůžu si na výběr herců a hereček moc stěžovat.    Se zbytkem filmu už to bylo trošku horší, ale jen trochu. Atmosféra tu místy byla velmi dobrá, nechybí ani pár zajímavých pasáží a emočních situací (šikana, bitky výrostků, finální souboj kluka s vrahem). Abych byl však objektivní, dá se zde narazit i na několik situací, při kterých si budete klepat na čelo nad jejich nelogičností, nebo prostě jen nad tím, co tím chtěl autor říci. Hlavní záporák musel být vážně slepý, že si nevšiml většiny nedobrovolných „úprav“ sklepení, linka s bratrem Maxem mi přišla naprosto bezvýznamná, stejně tak i policajti se při pátrání zrovna moc nepředřeli. Naštěstí tu máme naštvané duchy a jasnovideckou sestru, kteří celou situaci zachrání. ()

Othello

Scénář adaptuje dvacetistránkovou povídku a přitom působí jakoby komprimoval čtyřkilový román. Spousta nesouvisejících scén, zbytečné množství vedlejších postav, nepravděpodobné interakce či vztahy a hlavně je to celá fakt šíleně děravý. Scott Derrickson se chlubí tím, že na rozdíl od ostatních režisérů, pro něj není testovací publikum otravnou překážkou, nýbrž kreativním spolupracovníkem a přesně podle toho ten film vypadá. ()

claudel

Výborné, napínavé, děsivé a smutné. Zpočátku pomalejší tempo, atmosféra je vykreslena mistrně, a pak to přijde... Ethan Hawke si roli určitě užil, takových postav si v kariéře zase tolik nestřihnul. Velká spokojenost. ()

ARI50

Nepříjemná hudba a celkem i nepříjemně podané záběry, ale jako horor mě fipm neoslnil. Byl celkem slušný a dobře se na příběh v té zasazene době dívalo ale horor m8 nedokazal přivodit to napětí a tu dobrou atmosféru vložit do mě. Velká škoda film měl potenciál. Slušný ale ne dech berouci. ()

JASON_X

Kdybych měl dát čtvrtou hvězdu, byla by jen a pouze za nadprůměrně dobrou filmařinu a skvělý sedmdesátkový look. Ale to mi přijde málo. Podstatný je pro mě fakt, že jsem rozpačitý z oné podivné filmové formy. Kombinace temného thrilleru, "Kingovského" nadpřirozena, odlehčeného magického realismu, plus drsných i rozverných příběhů ze života mládeže denverského předměstí, na mě působila dost nesourodě. Není to ani pořádný thriller, natož horror, ale ani softová středoproudová oddechovka, ode všeho sice trochu, ale ani jedno z toho úplně. Příběh mě příliš neoslovil a do děje nevtáhl, protože byl vyumělkovaný a šablonovitý, stejně jako jeho postavy, nebral jsem ho tudíž vůbec vážně, zůstal jsem na povrchu a nějaké rozuzlení nebo osud postav jsem měl tím pádem úplně na háku. ()

luka4615

Vydařená thrillerová jednohubka, která na první dobrou zaujme precizní dobovou atmosférou, hereckými výkony (Madeleine McGraw!) a hezky přímočarým scénářem. V kombinaci s líbivě střízlivou stopáží a několika skutečně velkolepě vystavěnými momenty tedy mohu snímek The Black Phone bez sebemenších skrupulí jen a jen doporučit. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Hang up the phone! NOW!” ()

Morholt

Sedmdesátková atmosféra je super, herecky je film také oukej, ale nemůžu si pomoct, za mě je to tzv. disney horor. Strašně tady chyběla žánrová temnota. Všechny nadpřirozené scény, které měly potenciál zamrazit, mi připadaly jako momentky ze školního dvorku. Ani ze samotného záporáka nešla nějaká hrůza a naturalistická scéna tu byla snad jen jedna jediná a upřímně řečeno tu na mě působila jako pěst na oko. Ne že by se na to nedalo dívat, ale je to ten typ filmu, který pustíte svému desetiletému dítěti, když ho chcete začít připravovat na dráhu hororového fanouška. V tomto duchu je to něco jako poslední Poltergeist. 50% ()

Lucasion

Tohle bylo loňské velké lákadlo. Povídka od Joe Hilla, mistra hororu, režisér který má za sebou vynikající Sinister (2012) a Ethan Hawke, který hraje magicky. Za mě vlastně jeden z lepších filmů, co jsem viděl za poslední dobu. Atmosféru má hustou jako mlíko, nepříjemný je od začátku do konce a má velmi děsivého antagonistu. Horor, který se obejde bez lekaček i nechutností. Černý telefon má zkrátka jen velmi nepříjemnou a hutnou atmosféru. Navíc Hawke hraje opravdu nelidského protivníka. Taky zasazení do 70tek dělá svoje. Finále je pak už patřičně vygradované. Nenudil jsem se ani chvíli. Kvalitka. (78 %) ()

ScarPoul

Ono je to objektívne skôr na tri hviezdy. Pretože v zásade vieme, ako to celé dopadne a film sa nám v tomto smere ani nesnaží nahovoriť niečo iné. Skôr ako o horor ide o temnú urban fantasy, ktorej dopomáha atmosféra 70. rokov a sympatické detské postavy. Derrickson stavil v tomto prípade práve na ne a na charaktery, ktoré sa síce až tak veľmi nebudujú, ale ktoré majú hĺbku a pozadie ( sestra, otec). A hoci ten film v mnohých rovinách ( vrah, šikana) kĺže len po povrchu, finálna satisfakcia je viac, ako príjemná. Derrickson skrátka vie. A hoci Čierny telefón neprináša nič nové, stáva sa pomerne chutným sústom v rámci žánru. Mne to ulahodilo. Ethan tradične perfektný. ()

BoPo

Skvelo natočené. Atmosféra, herecké výkony, vizuálna stránka, všetko do seba zapadalo a vlastne už od prvých momentov, a následných úvodných titulkov mi bolo jasné, že mi tento film bude pocitovo sedieť. Ethan Hawke využil z minima maximum a je naozaj pôsobivý. Bohužiaľ záver sklame a chýbali akékoľvek bližšie informácie. Takto len drsná verzia "Stranger Things" (retro, nadprirodzená zložka, dospeláci len kulisa,...), ktorá s lepším scenárom mohla útočiť na nomináciu medzi najlepšie filmy roka 2021. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)