Halo

• USA Halo (viac)
USA, (2022–2024), 14 h 35 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvorcovia:

Steven Kane, Kyle Killen

Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg, Olive Gray, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha, Kate Kennedy (viac)

Master Chief John-117 vedie svoj tím elitných Sparťanov na ceste za kľúčom k záchrane ľudstva alebo jeho zániku - Halo. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa agentmiky k tomuto seriálu (11)

Season 1 (2022) (S01)

Jako obří fanoušek her (ale i knížek z tohoto univerza) mohu s čistým svědomím říct, že jsem mírně rozladěn finálním výsledkem. Já vlastně nepochopím, proč musí autoři často brát předlohu a úplně ji znetvořit. Tak radikální to tady naštěstí nebylo, ale co provedli s mým milovaným Master Chiefem, to se bude těžko odpouštět. Většinu času bez ikonické helmy, chvílemi v bojích nemístně pořvávající jako pavián (kde je to jeho stoické vystupování?). Korunku tomu nasadila ta romantická linka, tam jsem nevěřícně kroutil hlavou (je mi fakticky líto Pabla Schreibera, obětoval té postavě hodně, ale s bídným scénářem bohužel nic nenaděláte). Naštěstí to zachraňuje akce, alespoň tam divák mohl zpozorovat mírný nádech původních her, závěrečný díl v tomhle ohledu paráda. Co se týče vedlejší linky s hrdinkou Kwan, tak to byla tragédie. Uvidíme, co přinese druhá série, snad se tvůrci poučí ze svých chyb a vytvoří kvalitnější kousek. Potenciál tohoto univerza je v úplně jiných dimenzích. První řada za mě 6/10 ()

Kontakt (2022) (S01E01)

Jako fanoušek celého Halo světa jsem v rozpacích. Ano, první díl nabídne výborné momenty (třeba nástup Spartanů), dále i akce potěší (a ta samotná krvavost navíc má něco do sebe). Bohužel jsem ale zklamaný po stránce příběhu (čekal jsem to...bohužel). Místy hrozivý kasting, nepochopení předlohy (hned v prvním díle si Master Chief sundá helmu....a ukáží přímo jeho obličej? jako vážně?) a též jednotlivých postav. Aspoň ten vizuál to zachraňuje, ikdyž se najdou úsměvné momenty (třeba ty CGI zbraně). Zatím tak maximálně 6/10 ()

Odpoutaný (2022) (S01E02)

Tohle se nepovedlo. Druhý díl úplně o ničem, jen příběhová vata. Ze seriálu jsem prozatím zklamaný, vůbec z toho nedýchá to pravé Halo. A Master Chief skoro celou dobu bez helmy. Proč ? 4/10 ()

Uvědomění (2022) (S01E03)

Trochu lepší než druhý díl, ale pořád převládá zklamání. Mně totiž přijde, že z postavy Master Chiefa udělali absolutně odlišnou postavičku. Chvílemi to z tohoto hlediska nemá s původními hrami nic společného. Snad přinese čerstvý vítr do seriálu Cortana (potěší, že má stejnou dabérku). Za mě 5,5/10 ()

Návrat domů (2022) (S01E04)

Opět docela o ničem. Ale ukázky na další díl dokázaly nalákat, na pořádný boj se Smečkou se rád podívám! 5,5/10 ()

Odplata (2022) (S01E05)

Což o to, že ta akce na konci byla jedním slovem bezchybná...Ten příběh mě proste a jednoduše nedokáže strhnout takovým způsobem, jak bych si ideálně přál. A k té tragické lince s vedlejší postavou Kwan už fakt nemám co dodat. Za mě dávám opatrných 7/10 ()

Útěcha (2022) (S01E06)

Našel jsem výrazné pozitivum na tomto díle: Nevyskytuje se tam ta otravná Kwan :D Jinak díl bez akce, spíše výplňovější. Za mě 6/10 ()

Odkaz (2022) (S01E07)

Promlouvám jménem všech fanoušků herní série Halo: Ať už ta otravná Kwan zmizí z obrazovek! Postavit celý díl pouze a jen na její zápletce, to považuji za enormní fail. Fakt to nechápu. Za mě 4/10 ()

Smíření (2022) (S01E08)

Ta druhá půlka epizody to zachránila....Neboť jsem absolutně nepochopil tu romantickou linku. Proč z Master Chiefa udělali úplného blba ? Achjo. Za mě 6,5/10 ()

Dokonalost (2022) (S01E09)

Kdyby se celá sezóna nesla v podobném duchu jako závěrečný díl, byl bych absolutně spokojen. Konečně se dává důraz na akci, kde jsem si při počínání všech zúčastněných Sparťanů připadal jako v sedmém nebi. Za mě 8/10 ()

Season 2 (2024) (S02)

Jo, autoři nám slibovali, jak se druhá série rozjede naplno, že budou všichni sledující oplývat nadšením. Ta já vám nevím, ale já tam to zlepšení fakt nevidím. Všemu za mě škodí široké spektrum dílčích zápletek. Do dnešního dne nepochopím, proč se nesoustředí jen na Master Chiefa. Proč tam cpát nějakou Korejku? (která mj. v druhé sérii v mnoha momentech zastává roli záchrance....I Sparťanů...*inzert facepalm*). Akce opět minimum...Když na ní přišlo, tak opět nemám výtek (zejména celá epizoda z planety Cíl...naprostý masakr se vším všudy)....ale šetří s ní jak s šafránem. Potopa na konci potěšila. A konečně jsme se dostali na Halo jako takové. Takže ano, chci vidět pokračování. Jen vás snažně prosím, pořádně na tom zapracujte. Ať výsledek stojí za to. Druhá série si odnáší stejných 6/10 ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (viac)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (viac)