Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

ticklepickle

Konečne seriál ktorý som po dlhej dobe dokázal pozerať diel za dielom. Jenna Ortega je tu skvelá. Určite odporúčam. Napínavé a zaujímavé od prvého po posledný diel, už sa neviem dočkať ďalšej série. ()

petarda

Plne si uvedomujúc všetko, čo seriál nemá dotiahnuté a akých chýb sa dopúšťal, ale i cez to všetko si ma získal svojím špecifickým kúzlom. Nostalgia z kultovej a nikdy nestarnúcej 90kovej Addams family, skvelý herecký výkon hlavnej hrdinky, humor, jemné prvky hororu, prvky romantickej teenagerskej komédie, na ktorú ma bavilo sa pozerať v spojení s bezemocionálnou hlavnou postavou 👌 … a i cez oči páliace CGI a Sherlocko-Potterovskú dejovú linku si Tim Burton podľa mňa neurobil hanbu. Seriál dostal z každého rožku trošku a vážne ma bavil, ako ostatné Burtonovky. Premýšľala som nad 4 hviezdami, asi to časom i zmením, ale nateraz mám z neho vážne pocit lepšieho seriálu pre porovnanie iných tohtoročných “skvostov”. Na záver mi nedá nespomenúť iba veľmi zvláštny výber herca Gomeza Addamsa, pri ktorom som mala zmiešané pocity, za mňa bol dôveryhodnejšie odprezentovaný v 90kových filmoch. ()

besenheim

Ačkoliv se vlastně jedná o klasické americké teen drama, překvapivě seriál skóruje. Tvůrcům se podařilo neudělat z postav otravné středoškoláky, přestože jsem se toho ze začátku lehce obával. Seriál ale nabral trochu jiný směr a daří se mu poutavě vyprávět detektivku spojenou s fantasy. Wednesday sice už není ta děsivá holčička z filmů a vlastně z ní je docela normální teenager, který pouze skrývá svoje pocity, ale v rámci příběhu, který tvůrci vystavěli, vše funguje suprově. ()

Dennysak

Když pominu famózní herecké obsazení, bravurní humor a samozřejmě neuvěřitelnou představitelku hlavní role, čtvrtou hvězdu ubírají klišé, které prosakují jako krvavá skvrna na čerstvě přikryté mrtvole. ()

AJensen

Tohle bylo něco úplně jiného než jsem čekal, ale teď když je konec, tak chci vlastně víc :D představitelka Wednesday je dobře vybraná, zbytek rodiny je diskutabilní a je dobře, že o nich to vlastně není. Atmosféra je detektivní, hrůzy a komedie je tu pramálo, ale tak nějak to dobře funguje. Vůbec nevím s čím to srovnat, ale jestli jako já čekáte něco jako Chilling adventures of Sabrina, tak to není :) jediné co je opravdu hrozné je lip sync české verze... ()

LeChatNoire

Velké zklamání. Seriál dodržuje parametry pro debily, vše je vysvětleno, postavy vše analyzují a jsou analyzovány, všechno je řečeno. Divákova představivost není vůbec nucena pracovat. Tenhle psychoterapeutický způsob všech moderních krávovin je iritující. Nuda a propadák. Tohle se Burtonovi nepovedlo. Seriál nemá nic z původního Burtonova vesmíru. Postava Wednesday není ani tragická, ani správně záškodnická a není ani natolik výjimečně divná, abych s ní souznila. Nebaví mě ani její okolí. Všichni jsou prvoplánovi, předvídatelni a podléhají standardizovaným klišé. Nakonec i Wednesday sympatizuje se členy většinové společnosti a není zas takový bizar, aby nemohla mít kámoše mezi dobromyslnými dětmi. Opravdový fanoušek Tima Burtona tuhle netflixovou, konzumní slátaninu nepodpoří. Ne, ne, ne, ne a ještě jednou ne. ()

P3rcy

Zpráva o vzniku Wednesday byla nejlepší a zároveň nejhorší toho dne. Nejlepší díky Timu Burtonovi, který k Adamsovým prostě pasuje, jako prdel na hrnec, nejhorší kvůli přehnaně korektnímu Netflixu, který to měl zaštiťovat. Tim Burton se ale evidentně nenechal korektními blby z Netflixu příliš omezovat a právem může slavit svůj comeback a to i přes to, že jeho rukopis není tak silně vidět, jak jsem očekával. Burtonův návrat na výslunní je o to zajímavější, protože po letech sebou znovu vynáší ke hvězdám Johnyho Deppa - alespoň jeho mladší a hezčí verzi. A v dětský podprdě ... Jenna Ortega se svou mimikou a pohyby opravdu vypadá skoro jak Deppova dcera a detailní pohledy do jejího obličeje ve mě často vyvolávaly vzpomínku tu na Ospalou díru, tu na Střihorukého Edwarda. K seriálu mám zatím dvě výtky. Věřil jsem, že Wednesday bude podstatně nahláškovanější a to tím typicky černým humorem. Za druhé jsem tušil hlavní zvrat příběhu někdy kolem začátku 4. dílu. Jedna z věcí, které si Netflix evidentně pohlídal bylo aby seriál stále primárně cílil na teenagery což se zkrátka podepsalo jak na kvalitě humoru (mohl být mnohem černější) tak na ponurosti a napínavosti příběhu. Doufám, že si Tim Burton pohlídá, aby se z Wednesday postupně nestávala v dalších řadách konformní nána. ()

TragyCZ

Všechny epizody jsem zhlédl během 3 dnů a musím uznat, že to byla intenzivní podívaná! Na tuto mladou, černě oděnou slečnu jsem narazil díky doporučení od kamaráda a z počátku jsem byl skeptický, jako vždy, když obdržím doporučení na nějaký seriál od Netflixu, avšak mé obavy se rozplynuly již po zhlédnutí druhé epizody. Začátek může působit mírně nezáživně, ale již u třetího dílu budete dychtivě čekat na další zvrat. Jak tu již bylo jistě zmíněno, Jenna Ortega do role Wednesday zkrátka sedí jako Tom Hanks do role Forresta Gumpa. Tim Burton je mistr tohoto temného, tajemného a sarkastického žánru a jeho kvality lze zde opravdu citelně spatřit. Shrnuto podtrženo, tento seriál určitě stojí za zhlédnutí, pokud máte rádi tvorbu Tima Burtona či Addamsovic rodinu. ()

Hansolo35

Mám rád Tima Burtona a dneska jsem na Středu četl pochvalné recenze. Prý nové Stranger Things. Hm, za mě teda nuda pruda. Další z multikulti nalejváren. Bratr Wednesday asi mexičan, z otce elegána je zde jakýsi aboriginec... když v autě Wendy řekne při líbačce rodičů, že se jí z nich chce zvracet, tak mám stejný pocit. Měl jsem rád Wednesday z filmů Addams family 1 a 2. Tady je z ní jen slabý odvar s odporem k čemukoli okolo. Bohužel, na Stranger Things to nemá ani náhodou. P. S. Taky se vám zdá, že se Verbal definitivně pomátl? Chrlí úplné nesmysly, hlavně když to je buďto sprosté, anebo nějaké jeho "nové slovo". Smutný konec. ()

Fearghast

Ač režie, hudba napovídá, že by mohlo jít o návrat do fomy pro Tima Burtona, vyklubal se v průběhu této série předvídatelný seriál, který se snaží velice efektivně zlikvidovat veškeré motivace a myšlení hlavních postav po uplynutí 1/3 série. Asi nejlepším hercem celé této série je Victor Dorobantu (to je ten co hraje Věc) a na druhém konci spektra je Zeta-Jones. Veliké zklamání, veliké množství fileru ... bohužel nepomohlo zastírání, "kdo za to může", které se vkradlo do scénáře v poslední třetině a bylo docela jasné, kdo za vším stojí. ()

beloch

Vám tady všem ujebalo na hlavu ne? 84% proč? Za co? Tahle nudná sračká nemá ani na 60%. Čsfd je opravdu v hovnech. Kde jsou ty časy, kdy se dalo orientovat podle hodnocení, ale dnes je to fakt špatnej vtip. ()

BigJohn02

Seriál, který vyvolává vzpomínky a srovnávání, které ani pro Zetu-Jones, natož pro hnusáka Guzmána příliš dobře nedopadlo. Ale naštěstí jsou to jen vedlejší postavy a celé to táhne kouzelná Jenna Ortega (bože, ta její kukadla). Burton vytvořil zábavnou mysteriózní detektivku, která zaujme a pobaví - jestli dojde na druhou řadu, jsem zvědav, jestli laťku udrží tak vysoko. ()

Still_I

Postřehy v bodech: SPOILER alert! 1.  Rozjezd trochu pomalejší. Jsem ráda, že jsem vydržela k dalšímu dílu. Střed se tak zamotal, že jsem se bála, že z toho budou druhý Lost. A závěr? No, nádhera. I když škoda, že se všechno vyřešilo v posledních 15min. 2. Užijete si to, když u toho nepřemýšlíte. 3. Když se předkyně Goody jmenovala Addams, měla mít Wednesday svoje "psychic abilities" po otci, ne po matce. Nebo teda po matce, ale předkyně se měla jmenovat "Frump" - jako Morticia za svobodna. 4. Načasování odhalení nestvůry až po polibku, bylo geniální. Díky tomu se spousta z nás dokázala k situaci připodobnit. Že jo, holky? Taky tím pokračování pátračky dostalo takovou hezky hořkou příchuť. 5Wednesday, Wednesday, Wednesday! Jenna Ortega je ikonická. Její hraní na čelo, zombie tanec, nemrkání a pobyt v chlaďáku.. Kdo by jí nemiloval? 6Ano, snažila jsem se u toho nepřemýšlet a brát to jako čistou roztomilost. Ale! Rušilo mě, že Wednesday přeskakuje z ninja bojovníka do bezbraného děvčátka tak, jak se to rejžovi hodí. Jak to teda je? Nakopala by vám zadek, nebo o tom jen furt mluví? 7. Motiv, že holka skočí do cesty kulce (nebo v tomhle případě šípu), aby zachránila kluka, asi teď budeme vídat častěji. 8. Bavil mě hezky barvitý, skoro až knižní jazyk. 9. Chci domů Thing ()

CheryLka

Ortega famózní, příběh celkem zajímavý, Věc dokonalá/ý... Všechno do sebe zapadá, skvělá hudba, kulisy a i obsazení.  Konec je i na žánrovku "too much" a přistihla jsem se, jak říkám, že to je moc, že to už přehnali. Potom si ale uvědomíte, že jako plnohodnotného člena komunity berete Věc a možná je to i vaše druhá nejoblíbenější postava... ()

CreepyJoe

Přepálený woke aktivismem a feminismem, kdyby mi jakákoliv 13 letá holčička, řekla ať si nechám ten "mansplaining" natáhnu ji jednu přes celou držku. Nebudu komentovat naprosto trapné herectví hlavní postavy a její "cool cynické hlášky a trapné sarkasmy, mnohem zajímavěji pojatá jako protipól a lépe zahraná její spolubydlící. ta to drtí a celkem zachraňuje. Jednoznačně se jedná o seriál pro feministické dospívající publikum, a proto ty feministické chcance v každé druhé scéně(vy co neumíte anglicky jste toho byli ušetřeni, btw české titulky a překlad vás toho záměrně ušetřil) a muži jsou klasicky vyzobrazeni jako ti neschopní idioti. Dámy, my muži vybudovali západní civilizaci, zatímco vyste pendlovaly v kuchyni a řešili jakou kabelku k šatem, muži jsou po všech stránkách lepší a dokonalejší bytosti ;-) ()

Zaks

Tim Burton opäť dokazuje, že nie je žiadny rutinér a z Wednesday robí zábavnú a hravú hororovú krimi plnú zvratov a neočakávaných udalostí. Svoj podiel na tom má výborné herecké obsadenie, hlavná hrdinka aj s hláškami je na zožratie: „Ak zomrieš, zabijem ťa“. Ďalšie vedľajšie, najmä ženské postavy dokonale dopĺňajú thrilerovú atmosféru. Spolu s nádherným obrazom je aj zvuk famóznou zložkou, okrem klasických hororových melódií je pre mňa vrcholným hudobným zážitkom v tretej časti použitý motív Metallicy - Nothing else matter, tu však v poriadne temnom prevedení. ()

TotalCarnage

Milý mix Harryho Pottera, X-Menov a nejakých temnejších fantasy. Jenna Ortega je najväčší ťahák seriálu,hoci aj návrat Christiny Ricci poteší. Prvá zoznamovacia epizóda bola slabšia podla mňa,ale keď sa začne s riešením vrážd tak to začne byť zaujímavejšie hoci človek ktorý videl aspoň niekoľko epizód Scooby-Doo by mal vedieť kto je za tým všetkým. V niektorých epizódach ma mrzí že sa mrhá časom,pretože si myslím že 7 epizód by bohate stačilo.Hororové prvky tu sú vskutku minimálne,a aj tak sú lepšie keď sa hrajú tvorcovia s atmosférou,nie s CGI pretože príšera vyzerá ako z Plants vs Zombies ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty