Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

jackalsc

Vzhledem k tomu, že jsem o Addamsově rodině doposud nic moc neslyšel, mě toto velmi příjemně překvapilo. Atmosféra je velmi dobře udělaná. Soundtracky jsou fajn a jsou zde skvělé vizuální efekty. The thing, je potom úplně perfektní :D ()

J.Bakhita

Jako... bavilo mě to, ale je to jedno velké klišé. Pohádka o bezcitné a sobecké puberťačce, která je lepší a cítí se být lepší než všichni ostatní, a i přes to přijde všem cool a všichni by s ní chtěli chodit...  Aspoň, že umělecky je to celkem podchyceno. Nevadilo by, že Wednesday připomíná tu největší noční můru všech vyučujících, kdyby celkově projevovala více inteligence, ne jen chrlila bonmoty a literární fráze jak Miloš Zeman. ()

HMTD

Za jeden den jsem shlédl všechny díly, to o něčem vypovídá. Předně dávám pět hvězd ne proto, že by to bylo perfektní dílo a naprosto geniální kombinace talentu Tima Burtona a vytěžení podstaty Adamsových, to se totiž bohužel nestalo. Nicméně bylo by škoda pět hvězd nedat, protože seriál obsahuje plno míst kde se tyto aspekty objeví. Bavila mne každá epizoda, postavy jsou zahrané dobře, skvělá kamera, kostýmy, lokace, ani scénář v průměru není špatný, je tam jedna extra hloupá pasáž, která mne fakt štve, ale tu jim odpustím. Je zde jedna lehká slabina a tou je očekávání diváka. Začnu lehkým spoilerem: Pokud vás trailer a znalost předchozího díla navnadil na to, že budete tradičně sledovat, alespoň část seriálu to jak okolní svět nedává střetnutí s excentrickou rodinou Addamsovích, nebo alespoň s Wednesday, tak toho se vám bohužel zas tolik nedostane, i když se seriál po přehnaně rychlém útěku do Akademie Newermore snaží tvářit, že Wednesday nebudou dávat ani vyvrhelové. Další velké očekávání bylo, že seriál Bude nabytý Burtonovou geniální ujetou estetikou, ale je to spíš jako kdyby se Burton občas probral, zazářit a pak to zase nechal na někom méně talentovaném. Nicméně to v tomto ohledu připomíná Burtonovi filmy od roku 2012.tedy po Alence v Říši divů. Moje přání na pokračování je, aby obsahovalo záblesky z minulosti, před Newermore a aby se víc vytěžil střet světa "normálů" a vyvrhelů. ()

Sherman.X

Addamsova rodina mě nikdy netáhla. Ale přece jen jsem na trailer z dlouhé chvíle klikl. Už při zhlédnutí traileru jsem si říkal - a zkouknutí seriálu (nebo zatím první řady?) mi dalo za pravdu - že mi to dost připomíná Harryho Pottera. Takový temnější, strašidelnější Harry Potter. Parádní děsivá jízda. ()

hronikpetr

Za mě to je celkem zklamání, čekal jsem něco víc.. Nesedí mi tahle kriminálka.. 3 hvězdy za vizuál, který se mi naopak líbil.. Hlavní postava nesympatická, trapná a nezajímavá.. ()

Tadas

Naprostý top, relativně teenage seriál z prostředí školy a zároveň spin off Addamsové rodiny, oboje výborně sehrané dohromady tvořící nadprůměrně dobrý celek. Divák se ani chvíli nemá šanci začít nudit. 90% ()

yano

Na začiatku som tomuto seriálu nedával veľmi nádej, dokonca som uvažoval, že si to ani nepozriem. Počas pozerania prvej časti som bol skeptický, nakoľko to v mojich očiach najprv bol len seriál pre dospievajúce dievčatá. Avšak, dal som tomu šancu a stal sa z toho výborný seriál na štýl Burtonoviek s famóznym výkonom hlavnej herečky Jenny Ortegy, ktorá mi zapasovala ako Wednesday Addams ešte viac ako jej predchodkyňa Christina Ricci. Oceňujem, že aj zvyšní herci boli stavaní podľa komiksovej predlohy. Tak ma to chytilo, že som ti celé pozrel za 2 dni. ()

Woitisek

Naprosto super překvápko! Na seriál jsem se vrhnul bez jakékoliv znalosti o filmech, z nichž tento spin-off vychází a tudíž jsem neměl nejmenší tušení, co mám čekat. Hned po prvním díle jsem byl však velmi potěšen. Wednesday je slabými slovy problémové dítě, a tak je poslána svými rodiči do školy, ve které snad vydrží. Kolem této školy a v městečku, ve kterém je, už se pohybujeme po zbytek seriálu. Je tu super atmosféra a mnoho postav a celé to vyvolává pocit takového odlehčenějšího Harryho Pottera v jiném podání, jež si mě okamžitě získalo. Celé je to pak zabalené v záhadě a detektivní zápletce. Je tu hned několik prvků, které křičí Burtonovým stylem. (viz. design některých postav, či kreatur) Hlavní protagonistka je úžasná a to hlavně díky její představitelce. Jenna Ortega v téhle roli naprosto válí a umí Wednesdayiny charakterové rysy prodat na jedničku. Zkrátka je tu tím hlavním stavebním kamenem, který to drží vše pohromadě a bude pravděpodobně tím hlavním důvodem, proč si to lidé zamilují. Samotné postupné odhalování střípečků oné záhady je chvílemi tím slabším prvkem seriálu. Například některé zvraty jsou celkem předvídatelné či se některá postava něco doví lehce zvláštním způsobem, což má za následek ne úplně dokonalé finále. Dohromady ale velmi zábavná záležitost, od které jsem se nemohl odtrhnout. Jenna Ortega je trefa do černého a nemůžu se dočkat pokračování. ()

Sopholojong

Absolutne dokonaly jesenny serial (prechod z Vivaldiho do Metallici je tip top) ... do piatej casti, kedy to od Burtona preberu jeho ucni Gandja a James. Kamerova stylizacia, strihove hratky, odkazy k "Addams universu", maestro Elfman s najlepsim soundtrackom za poslednych 10 az 12 rokov (i ked si v niektorych momentoch poziciava zo Shyamalanovej Lady in the Water) a samotne weird charaktery (Zeta a Guzman si dokonale sadli, Ortega je najlepsou Wednesday so far) - to vsetko si po dlhom case Burton filmarsky vychutnava ako naposledy dve dekady dozadu. Potom sa to vsak stoci do telenoveloviteho typu "Sabriny mladej carodejnice", kde pragmaticke vysetrovanie a existencialne kecy zacnu "chmurit" vsetku tu "burtonovsku bizarnost a neistotu".  Vyhasnuty potencial na najvacsie prekvapenie roka. ()

Milo384

Hned od začátku si mně seriál získal svou atmosférou, kostýmy a prostředím. Temná Wednesday a duhová spulubydlící byly zajímavé postavy a dobře zahrané. Zápletka nebyla špatná a zajímalo mě, co bude v dalším díle. Našly se i slabší díly, ale nebyly vyloženě špatné. Druhou sérii si určitě pustím. ()

Standey

Spolu s The Boys nejlepší série poslední doby. Jenna Ortega si roli užívá a je k sežrání. Jediná vada na kráse je chemie mezi Zetou a Guzmánem, která je na bodu mrazu. Naštěstí se tady jedná pouze o vedlejší role. ()

futislav

Nějak to ztratilo ten pravý "adamsovský" švih a smysl pro humor. Občas nějaká lepší hláška padne, ale celé to stojí na zpaprčenosti a pubertálnosti Wednesday a to je málo. Co mě totálně rozhodilo je představitel Gomeze Adamse. Z temného šviháka se sarkastickým humorem a skvělou fyzičkou je tlustá vepřová hlava beze stopy charizmatu - hnus. Slabé tři hvězdy, ale hodně slabé, ()

Habansz

Prvnich 5 dilu tak nejak slo. Nejlepsi teda byly prvni 3 pod reziserskou taktovkou Burtona. To jsem se i tesil, co prijde priste. Pak uz ten trapnej trojuhelnik proste nesel vydrzet. Ani to, jak sebou kazdej kolem Wednesday nechal vorat. Nic proti obsazeni, to bylo ve vsech ohledech perfektni, ale ta tendence byla dil od dilu fakt dost sestupna. Chovani nekterych jedincu uplne debilni (i na jejich vek) a logika sla kolikrat uplne stranou jen proto, aby se mel pribeh od ceho dal odpichnout. Dost me prislo, ze koukam na vykradacku Harryho Pottera. Mame tu duhovou vlkodlacku (Lenka) Poeovuv pohar (misto 4 koleji/4 tymy, misto vodnich lidi/syrena co potapi lode). Eugene (Nevil) Souboj vlkodlaka s Hydem (Lupin se Severusem) Skola s tajemstvim o rodinny tragedii (Bradavice) Profesor, kterej to hraje na obe strany, pritom mu jde hlavne o ochranu (Ředitelka/Snape)... ()

Thalin

Nečekala jsem od toho moc, přeci jen je to od Netflixu, který dokázal za poslední dobu zruinovat nejedno očekávání. Ale jsem spokojená. Hlavně pak s výkonem Jenny, která sarkastickou, přehnaně upřímnou a lehce bezcitnou psychopatku zahrála skvěle. Trošku mi tam haproval její postoj "rodiče jsou fuj, hlavně matka" který má nejspíš co dělat s jejím věkem, ale jinak to bylo fajn. Možná z ní jen nemuseli dělat takovou Mary Sue, která vše zvládá a vše ví, od latiny po opravu kávovaru nebo perfektní lukostřelbu. Nějaká ta lidská slabost by občas byla na místě. Humor, děj i akce vcelku fungovali a to mi stačilo. Jen teda to monstrum, byť vzhledově typický Burton, byl až moc kreslený, tam to cgi nedělalo dobrou službu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty