Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Ellmariachi

Pamatujete na Ethana z první MI? Tak na něj normálně zapomeňte. Objevíte se totiž ve světě nového Ethana. Toho jenž už tolik nepřemýšlí, ale o to víc jedná. Vlasy má stále jemné, lesklé, ve větru vlající i když právě zdolal horu bez jištění nebo zvládl 5ti minutovou rvačku v písku. MI2 je prostě jiná. Je akčnější, rychlejší, až na ty otravný spomalovačky, a mě to vůbec nevadí. Mě bavil i tenhle hodně akční Ethan, který se na vás a na tu náádhernou zlodějku culí tak, že by jste s ním do akce šli hned a bez rozmyslu. 75 procent. (minimálně 5 procent jsem dal za tu kočku) ()

Jillen

Opět akční nářez a Cruise vysící ze skály je skvělý. Jen se mi stýskalo po Praze...ta prvnímu dílu dávala jisté kouzlo. M:I-2 je taková míšenina Matrixu a Jamese Bonda...a milovníci těchto filmů si něco najdou i tady. Ovšem nečekejte žádnou super zápletku. Dávám 65% ()

GodComplex

Akcnejsi, vizualne pusobivejsi, rezisersky sviznejsi, hudebne naslaplejsi.. ale take podstatne jednodussi a primocarejsi pokracovani. Me osobne to sedlo, MI nikdy nebyla zadna slava a John Woo si na nic nehraje, natocil nadprumerny akcni film, ve kterem je Ethan Hunt nejstylovejsi z cele serie a take zde za odmenu dostal ze vsech dilu nejvic sexy protejsek Thandie Newton. Kvalitou jsou vsechny dily serie cca na stejne urovni, ale pokud bych si mel vybrat osobniho favorita, bude to prave Woouv kousek, ve kterem tradicne nechybi ani vydatna porce brutalne akcniho baletu a poetickych holubic. Finalni hlaska filmu "Let's get lost." ani netusila jak dokonale predzvestila treti dil (viz. komentar k trojce). 6/10 ()

Laxik

Celou dobu je to jen hodně tupá, ale stylová špionská pakárna, která křičí "přelom milénia" na všechny strany a jejíž jediným problémem je ten plážovej záporák z výprodeje. Jenže pak příjde ono rádoby supecool akční finále, co se u něj střídavě nudí a směje dokonce i ročník 93, co si z takovýchhle blbin většinou (nostalgicky) ustříkává ještě dodnes, a kouzlo neškodného spotřebního akčňáku je v pytli. ()

numi

Myslím, že by do žánrů, do kterých lze tento film zařadit, mělo být dopsáno "drama". To kvůli první půlhodince. Bohužel však k němu navíc sedí přídavné slovo "nudné". A za závěrečnou půlhodinu by do žánrů mělo být připsáno slovo "sci-fi". K němu pak zase přesně sedí přídavné jméno "směšné"... Pane Woo, ve Face Offu jsem němě zíral na geniální akci, ale tady jsem si připadal jak ve filmu Jackieho Chana bez Jackieho Chana. Cruise je pan herec a možná právě proto mu tahleta image neporazitelného a všemocného terminátora neseděla. To co v závěrečné honičce předvedl už bylo trochu přespříliš. Tady si někdo zapomněl vzít prášky. Jinak nádherná opera v Sydney, zajímavá prostřední část, skvělá Thandie Newton a už trošku nudící finta s maskami. Všímáte? Ani zmínka o ději. Jedno velké nezajímavé klišé. [červenec 2006] ()

erased

...aneb akční filmy před Matrixem a po něm. John Woo dostal nadělený málem ideální dárek se správným emerickým hrdinou a přepálenou premisou - obojí ideální základ pro návrat hard-boiled akce ke svému tatíkovi. A tak styl a kvalitu akce ani krásně vyumělkovanou videoklipovitost (třeba po-úvodní scéna v Monument Valley je tak vymazlená, až je málem k smíchu) už minimálně v této sérii jen tak něco nepřekoná. Bohužel, se značkou Mission: Impossible dostal v balíčku i špionážní hrátky, a v této kategoii už se režisérovi ani přes prosťounký scénář tolik nedaří. ()

SarumanKo

Tam, kde jednotka bola napínavá a zábavná chuťovka, je dvojka v každom ohľade iba priemerná, miestami dokonca silno nezáživná báchorka. A oproti jednotke si divák nedokáže vybudovať žiadny vzťah k postavám, jednak kvôli dávke debilných dialógov, jednak kvôli veľmi slabým hereckým výkonom. M:I:2 ašpiruje na post filmu s najsmiešnejšími záporákmi, pretože tí na čele s Dougrayom Scottom pripomínajú skôr bandu seagalovských komediantov, než skutočnú hrozbu pre Ethana Hunta. Thandie Newton je síce pohľadná, ale ako femme fatale veľmi nepresvedčivá, Cruise čistý štandard. Jediný nad čiaru pretŕčajúci výkon podáva Anthony Hopkins, ale ten si žiaľ strihne iba 5 minútové cameo. Príbeh a zvraty totálne "impossible", čo nepočítam za klad, pretože toľkej krkolomnosti sa ťažko verí aj so zapojením poriadnej dávky fantázie. A akčné scény síce majú nábeh gradovať, no bez krvi pôsobia trochu sterilne. Navyše film svoj vrchol dosiahne už kdesi za polkou, prestrelkou v laboratóriu, takže odtiaľ len stagnuje. Záverečná motorková naháňačka je potom vyslovene trápna. M:I:2 je film, ktorý vo mne nevyvoláva pocity kvalitnej popcornovej zábavy, pretože sa snaží byť natoľko cool, že dosahuje presný opak. (4/10) ()

gogos

John Woo opět prokázal, že patří mezi největší hollywoodské břídily. Naprosto předvídatelná zápletka, nudné zpomalovačky, celkem značné množství impozantně debilních akčních scén a naprosto příšerný závěr. Tentokrát to nezachránil ani Ving Rhames. Po hodně slušné jedničce přichází nudná a špatná dvojka, doufejme že poslední špatný díl. Autoři promarnili potenciál a jediný klad nalezneme snad akorát v několika zajímavých akčních scénách, v pár slušných hláškách a v solidním hudebním podtextu. Druhá Mission Impossible je koukatelný, avšak nic nedávající snímek, který když nikdy nezkouknete, tak o nic nepřijdete. 2* s odřenýma ušima... ()

Tony.cs

Hollywood Johnovi Woo škodí. Hlavně jeho stupidní ratingy. Nenechají ho odvázat se...nejlepší Woo je Hard Boiled, Better tomorrow 1 a 2, Killer...Hollywood Johnovi jen bere vítr z plachet. Ale to neznamená, že by tenhle film nestál za těch pět. Jen lidi čekali něco jiného. ()

kaylin

John Woo ví, jak udělat scénu efektní, ale tak nějak už zapomněl, jak udělat celý film zajímavý. Některé scény jsou překvapivě zdlouhavé a utahané, což se projevuje i na vtipech, které nemají ten správný říz. Tom Cruise je pro tuhle roli stavěný, ale záměna tváří už byla v tomhle případě hodně přehnaná. Film je příliš dlouhý na to, aby skutečně mohl bavit celou dobu. ()

slord

Tak toto bol riadny krok vedľa, John Woo sa utrhol z reťaze a mne zostala na konci nepríjemná pachuť na jazyku. Premisa mala celkom potenciál, ale bohužiaľ sa z toho stal nefunkčný film, kde sa premenil Ethan Hunt na superhrdinu, ktorý všetko zvládne bez sebemenšieho zaváhania a oproti prvému dielu som mu vôbec nefandil. K tomu prehnaná akcia (maximálne môžem pochváliť naháňačku na motorkách), spomaľovačky, ktoré sú pre Wooa typické, no tu toho bolo proste moc a bolo to hrozne rušivé. Celé je to také mdlé, nudné a zbytočné, našťastie toto je pri tejto sérii pre mňa jediným sklamaním. ()

MATADOR

Po průměrné jedničce, přišlo (kdo by to čekal) ještě ubožejší pokračování. Ethan Hunt je zpět, ale v horší formě, než-li v prvním díle. Tedy, ne že by ve filmu nic nedělal, naopak. První část je opravdu nudná a divák, aby něco zajímavého pohledal, ovšem druhá půle to lehce vynahrazuje, sice blbými a mnohokrát viděnými scénami, ale co. Zachránilo to můj dojem od toho (s prominutím) hnusu, co byl na začátku. Na Johna Woo je to pro mě zklamání. Pokračování, které přes svůj pomalý začátek, vytasí zoubky, až ke konci, s poněkud obehraným koncem. ()

FilmFan24

Oku ladící zpomalené záběry, rychlá auta, motorky, honičky, láska a...Ethan Hunt v druhé Mission, která každopádně nemožná není ani náhodou! ()

salalala

Po dvaceti letech se dá s naprostou jistotou říct, že druhý díl je nejslabší v celé sérii a tak trochu její slepá kolej. Je až s podivem, jak produkující Cruise dokázal režírujícího Johna Woo převálcovat, což je na výsledku extrémně znát. První hodinu se překvapivě žádná akce nekoná a rozehrává se příběh, který sice vypadá zajímavě, natočen je ale dost nezajímavě a místy hodně nudně, je v něm plno dialogů, které ale mnohdy nikam nevedou. Až druhá polovina nabídne to, co divák od režiséra čeká, totiž naprosto zběsilou akci, která je výtečně natočená a nechybí v ní všechny jeho trademarky (letící holubice, zpomalovačky) a vůbec nevadí, že je opravdu extrémně přepálená a popírá snad všechny zákony. Velmi dobře se sleduje, má spád a potřebný náboj a závěrečný souboj je obstojný, ačkoli různé kopy s otočkou a přemety se k Ethanu Huntovi až tolik nehodí. Body přidává i nejříznější soundtrack v celé sáze. Pravda je, že nebýt závěrečné akce, asi by moje hodnocení zůstávalo na dvou hvězdách, protože příběh nedává moc smysl, různá záměna identit je tu až moc náhodná a nepravděpodobná a záporák je vskutku necharismatický. Tom Cruise odehrál svůj standard, i když poloha nesmrtelného hrdiny mu moc nesedí, Dougray Scott postrádá jakékoli charisma a mnohem výraznější je spíš Rochard Roxburgh, Thandiwe Newton je solidní, i když taky nepředvádí nic zásadního, minirole Anthonyho Hopkinse ani nemá smysl komentovat, protože ten je tu tak málo, že nemá šanci cokoli předvést. Mission: Impossible II zavedlo Ethana Hunta do slepé uličky, což tvůrci dobře věděli a v dalších dílech vše pojali jinak, Výsledku pak možná škodí i to, že za jeho realizací stála jména, od kterých znalejší divák očekává víc. 60 % ()

Aleee89

Moc se to nestává, ale dvojka je zkrátka lepší než jednička. Sice je tu opět neoblíbený Cruise, ale třeba hlavní ženská postava je zde mnohem sympatičtější než v jedničce. Akce, té je zase tak akorát, je udělaná dobře. A co je ještě lepší - tvůrci zapracovali i na příběhu a i ten je zkrátka povedenější. ()

Skip

Reřisér John Woo je mistrem akce a mně se ty jeho zpomalovačky a holubice prostě asi nikdy neokoukají. A tak jsem si vychutnával všechny ty efektní výbuchy a slintal jsem si blahem, aniž bych přemýšlel nad nějakou logikou děje. Tu jsem poslal k šípku a pořádně si ten film užil. ()

kajas

Ethan už není takový mladíček (kladný bod), mezi ním a týmovou "zlodějkou" to správně jiskří, zápletku jsem pobírala lépe než u jedničky (i když mi ty latexové masky pořádně zamotaly hlavu). Druhá polovina a hlavně finále se ale trošičku zvrtne, Ethan si z písku vykopává zbraně přímo do ruky a jeho kousky mě zkrátka tolik nebavily. Výsledek je přesto (překvapivě) lepší než první díl, ke čtvrté hvězdičce nezbývalo mnoho. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)