Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

mortak

Mexická telenovela maskovaná za MI. Dvě třetiny filmu se Ethan souží láskou (nebo chtíčem, vyberte si) a touží, zločinec chlípně trpí (nebo temně miluje, vyberte si) a touží, jejich společná láska (nebo souložnice, vyberte si) trpí a souží se touhou (nebo čistou láskou, vyberte si). Holt si napoprvé holka vybrala špatně, ale Ethan (nebo jeho určitá část, vyberte si) ji přivedl na správnou cestu. V tom aby se Woo vyznal. Ano, Thandie Newton je božská, ale aby dvě třetiny akčního filmu zabíral milostný trojúhelník... ()

animaxis

Lepší scénář, zajímavější zápletka, napínavější akční scény, sympatičtější postavy a lepší hudba než v prvním díle. Druhý díl je v mých očích opravdu velkým zlepšením, který M:II pusunul někam dál. Občas je sice pořád trošku naivní, ale nejspíš o to lepší tu jsou ty akční scény, které mě tu opravdu bavily. Film je taky rozhodně dobře zrežírovaný a výprava je tu taky mnohem "bombastičtější" než v prvním díle. Pochválit taky musím samotného Toma Cruise za jeho kaskadérské kousky. V tomto ohledu je to prostě skvělý herec. Za mě velká spokojenost, větší než jsem čekal. ()

otík

Výborné akční scény (všeho všudy 20 minut) střídá těžká nuda. Mám z tohoto filmu sestřih 20 minut těch nejlepších akčních scén a bohatě mi to stačí. ()

Apophis odpad!

Tak tento film si rozhodně zaslouží čestné místo v platinové přihrádce archivu těch největších...S----K světové filmografie! Proboha co to je?!! Jak byl první film dobrý, tak je druhý špatný. Průhledný námět, za který by se styděl i podprůměrný americký seriál, režije - pfuj, herci - pfuj!! Jenom, pokud jste viděli jen tuto hovadinu a ne první díl, podívejte se na něj, je to úplně o něčem jiném! ()

tom88

Oproti jednotke je tu značný pokles kvality aj keď niektoré akčné scény hlavne pri konci boli famózne. Bolo to dosť dlhé a vyskytlo sa oveľa viac hluchých miest. Chvíľami ma to dosť nudilo. Škoda, že to nedopadlo aspoň tak ako jednotka. Tento diel je čierna ovca nadpriemernej série. A herci sa mohli tiež viac snažiť. 55% ()

Aquarius

Nedovarená fašírka medzi dvoma skvelými chrumkavými kúskami sendviča, aj tak by sa dal nazvať prostredný diel (zatiaľ) trojdielnej "taškařice" o och-tak-sladkom Ethanovi Huntovi a jeho supercool misiách. Zatiaľčo jednotka a trojka podstatne vyčuhujú zo žánrového bahna, M:I-2 (tiež vám to pripomína hanblivého smajlíka s ofinou a jedným fúzom?) si v záplave všemožných klišé doslova rochní. Bolo by diváckym fópá hádzať vinu na režiséra, miláčik Tom s partiou producentov ho totiž v snahe dostať film na rating PG-13 prinútil vystrihať viaceré scény, ktorých krvavosť by mohla to 2hodinové akčné martírium príjemne oživiť. ()

tomeek

"Tome, máme pro tebe film, hlavní role, bude to pecka!" - "Co je to?" "Nová Mission Impossible!" -"Hmm. A mám tam masku?" "No jasně!" -"OK, to beru!" :)) ()

Prometheus69

No akce tam byla... pár strhujících zvratů taky.. dobrá zápletka. mě to bavilo. Asi trošku jiný MI.. než by kdo kdy čekal. Ale vzhledem k režisérovy. To ještě dopadlo vcelku dobře. :) ()

panMartin

Film se snaží být zatraceně cool a na mě to teda udělalo dojem. Reřisér John Woo je mistrem akce a mně se ty jeho zpomalovačky a holubice prostě asi nikdy neokoukají. Akce je ovšem natočená tak dokonale, že se nedá jinak, než všechny negativa odpustit. Cruise jako kdyby si roli Ethana Hunta víc vychutnával. Dougray Scott je náhodou dost dobrej záporňák - ten jeho výraz v očích je nezapomenutelnej. Thandie Newton neuvěřitelně sexy. K tomu skvělej soundtrack. ()

vesper001

M:I 2 není tak špatná, jak se říká. John Woo měl pár skvělých nápadů, ve kterých se ale bohužel zhlédl natolik, že je opakuje až do (divákova) umdlení. Třeba zpomalené záběry, neustálé (od)maskování a zbytečné protahování jinak vydařených scén. Padouch Sean je solidní psychopat, ale hrdinka Nyah působí podivně, až mimozemsky divně. Změna směru od jedničky by ani tak nevadila, kdyby nejela trochu z kopce. Ale aspoň jede na motorce. ;) ()

Radiq

Cruise nahodil delší vlasy a zase předvádí svoje überakce. Začne to už úvodní horolezeckou scénou bez jištění, kdy předvádí takové smrtící pitomosti, že i pro filmového frajírka je to už trochu zbytečné. Podobnej pocit mě zahltil, když vyskočil dírou v mrakodrapu a musí udělat salto, než si otevře padák - to už se jen směju a říkám si: to je ale blbec, vždyť ho viděla jenom kamera... John Woo se tady holt trochu urval ze řetězu a moc to přewooovatěl. Jeho rukopis je tady těžce čitelný - zpomalené záběry, střelba obouruč a holubi/holubice, které měly úspěch v jeho předchozích filmech, teď asi cpe všude. To samé při přestřelkách a na motorkách, jak se ohání kolem své osy, než začne střílet, chch. Ale je dobře, že se tady na rozdíl od prvního dílu už i trochu střílí (to bylo ironické "trochu"). Bohužel největší pitomost nás opět čeká na konci, když se proti sobě rozjedou na motorkách a pak na sebe skočí. Ou shit a odpadní scéna je na světě. Woo to prostě celé strašně dramatizuje a Cruise mu to sežral i s navijákem. Mě ale nikdo navíjet nebude. Ještě že tady byla Thandie Newton, na tu se vždy dobře kouká. Hopkins si tady moc nezahopkal. Doufám, že se tento komentář nezničí za 5 sekund. ()

matezzz

Sice je to fakt mega moc přehnané, ale našláplé akcí, což film i přes chabý scénář zachraňuje. NA tohle ale fakt musíte vypnout mozek... ()

A.Beech

Strašné. Začiatok veľmi dobrý, do toho všetkého Hans Zimmer. Ale potom? To že to režíroval John Woo, som sa dozvedel až po filme. Rozhodne nie som jeho vyznávačom, ale keď som zistil, že mal film pod palcom on, už mi to celé dávalo zmysel. Akcia bola neskutočne pritiahnutá (za Cruisove) vlasy. Woo to dobre dodžubal. Ako celok to nepôsobilo veľmi zaujímavo. Ku filmu som sa dostal po vzhliadnutí Ghost Protocolu celý v očakávaní, ale v porovnaní s tým, mi to prišlo ako paródia na celú sériu. A to hovorím predovšetkým o poslednej 20-30 minútovke, keď som sa neustále chytal za hlavu a pozeral s vyvalenými očami. Ale dávam 3*, veď je to predsa Cruisova MI. Aj keď jednoznačne najslabší diel série. MISSION IMPOSSIBLE TO UNDERSTAND JOHN WOO. ()

UhLee

(6/10). Druhý díl této adrenalinem napumpované série byl již o poznání lepší než ten úplně první. O to více, mi pak vyrazilo dech, že druhý díl Mission: Impossible je docela hluboko v modrých číslech. Nedokážu si to momentálně vysvětlit a možná až časem pochopím, proč tomu tak opravdu je. Nicméně tento díl se zvýšil ve kvalitě v mnoha ohledech. Už mi během sledování nevytékal mozek z hlavy kvůli šíleně komplikovanému scénáři. Takže jsem si na zeď nemusel kreslit myšlenkovou mapu. Tom Cruise tady má docela odlišnou polohu než v předchozím díle. On už není tou lovnou zvěří, ale on je tady spíš ten predátor. Predátor, který předvádí nemyslitelné kaskadérské psí kusy a nebojí se tentokrát sáhnout po zbrani. Nevím, jestli mi tato poloha seděla více, ale akce se mi líbila velice. Slow-motion záběry, byly místy trochu cringe, ale dokázaly to poté vyvážit lahůdkové bojové sekvence. Všichni diváci si určitě všimli pověstných holubic, které byly ve filmu použity a dodávají filmu jedinečný odkaz. Na jednu stranu film působí velice kvalitně, protože tady máme hudbu Hanse Zimmera a dokonce dojde i na mou oblíbenou Metallicu. Tom Cruise je tady zase na vrcholu svých sil. Na straně druhé to místy působí hrozně levně a divně. Pokud mě první díl této testosteronové akční série konkurující Jamesi Bondovi nedokázal přesvědčit o kvalitách této série, tak tento díl to dělá zase trochu jinak. Nevím, jestli by mě tento díl přesvědčil o atraktivitě této série, ale já chci pokračovat už jenom kvůli atraktivně vypadajícím pozdějším dílům. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)