Vitajte medzi bohatými bielymi (šialenými) ľuďmi, ktorých predkovia ukradli domorodcom krajinu, zabíjali ich a potom ich potomkov donútili tancovať pre svoje potešenie... Šesťdielna satirická miniséria HBO z dielne Mikea Whitea (Moje nové Ja z produkcie HBO) sa odohráva v luxusnom havajskom letovisku a sleduje viac či menej neznesiteľných hotelových hostí počas ich týždennej odpočinkovej a omladzujúcej dovolenky v raji. S každým ďalším dňom vychádza najavo, že zdanlivo dokonalí turisti, usmievaví zamestnanci hotela aj samotný idylický rezort na rozprávkovom ostrove Maui majú aj svoju temnejšiu stránku (HBO Max)

MFloyd

Slabší odvar Trojúhelníku smutku, který ale stále má co nabídnout, především skvělou satyru na společnost. Ale mám pocit, že mohlo jít o celovečerák, který by nebyl tak rozplizlý... což mám pocit že i ke konci se stalo. Jinak ale solidní série. ()

wege

Jaké to je, když zjistíte, že neznáte toho, který je vedle vás. Jaké to je mít sny, které naplníte nebo taky nenaplníte. Jaké to je být bílý divný pseudointelektuál a navíc mladá holka. A tak bych mohl pokračovat skoro do nekonečna. Všechno v tom je, ale zároveň v tom není nic. Teče to po povrchu a nic ale vůbec nic vás nevtáhne. Je to vyšinuté a divné. Nevidím v tom to, co v tom asi viděli ostatní. Přehnaná ironie, přehnaná až ubohá prvoplánová snaha zaujmout, bez snahy udělat reflexi (ať už čehokoliv). Možná jsem to viděl ve špatném období života. Potřeboval jsem vypnout hlavu, potřeboval jsem, aby mě to vtáhlo tak, abych  dokázal mít čistou hlavu. Nedokázal jsem to. Chmurné myšlenky létaly dále. ()

celticek

Z počátku obrovské nadšení, pak mi připadalo, že to ztratilo náboj. Ale poslední epizody jsou super. Postavy jsou skvěle napsané, každý si tam najde svoje. Hudební podmaz je taky výborný a vizuální stránka též. Jednoduše jsem se bavil a jsem zvědavý, co se bude dít v další sérii.. ()

kubilov

Naprostý zjevení. Skvělá minisérie, která je přesně tak dlouhá, aby dokázala vybudovat přesvědčivou atmosféru, vykreslit jednotlivé charaktery, vypovědět sevřený příběh, ve kterém hrají všechny postavy svou roli, zároveň aby se vše udrželo ve srozumitelných hranicích, a přesto to nerozplizlo do rozvláčnosti nebo nudy. Hned začátek, úvodní scéna je super, která diváka navnadí na to, že kromě party bohatých bílých Američanů bude šest hodin sledovat i drama, které vyvrcholí smrtí neznámé postavy. Nakonec jsem byl mile překvapen, kolik až jsem toho ve formě Bílého lotosu dostal - sociálně sžíravou černou komedii glosující white priviledge, strukturální rasismus, krizi maskulinity, velkou otevřenost ohledně sexu i rasismus naruby... k tomu nepochopení mezi rasami, pohlavím, třídami i generacemi. To vše v jednom nevinném romantickém havajském resortu. I když celá minisérie šlape od začátku až do velkého finále, vrcholem je jednoznačně třetí díl, to je neuvěřitelná prdel, smál jsem se jako blázen, medvědí pokus o páření tomu nasadil korunu. Z hereckých výkonů mě nejvíc bavil samozřejmě Murray Bartlett jako famózní recepák, hlavně jeho válka s otravným hostem, fajn byl i Steve Zahn, kterému toho unaveného fotra ve středním věku uvěří každý. V neposlední řadě pak i Alexandra Daddario, která zatím nikde nedostala moc příležitostí ukázat jaká je to velmi dobrá herečka, pořádně až tady. A skutečně ukázala, že je talent... precizní civilní a uvěřitelné herectví. Naprostá spokojenost, skvělá záležitost. ()

Haninaa odpad!

Na tento seriál jsem se opravdu těšila, protože jsem o něm všude četla jen samou chválu. Bohužel jsem se po jeho shlédnutí dočkala jen velkého zklamání. Nebudu lhát, že od poloviny série jsem se musela opravdu nutit, abych jej vůbec dokoukala a mohla jej objektivně ohodnotit. Už dlouho jsem neviděla nic tak zbytečného a bez jakékoliv myšlenky či pointy. Jedná se o slátanitu bezduchých a mnohdy až stupidních scén a dialogů. Tento seriál považuji za jako ztrátu času. ()

DonBraso

Nejnudnější seriál, který jsem dodíval do konce. Vůbec nechápu proč jsem zrovna tohle chtěl dodívat. Jo Mike White šel na to mistrně a hned ze začátku všem nakukal, že se stala "vražda",vrátíme se v čase a to vše zažijeme v Bílým Lotosu. Mno. Zažijeme vykecávání asi stokrát u snídaně, u večeře a vlastně většinou v sedě s knížkou nebo bez. Opustíme resort tak dobrých 20 minut skoro ze 6 hodin. Žijeme se smetánkou a prachatýma lidma, který nejspíš mají dosti nudný život a nejspíš místo zážitků jen chtějí sedět a žrát. Občas zaplavat, knížka a zase to dokola. Co tenhle seriál drží je právě jak se to stalo a zajímavý casting. Jo pro pány tu máme  výstřihy od Daddario, vynikající a jediná postava která táhne tuhle nudnou show Armond v podání Murray Bartletta, který tu má fakt tendenci s tím vším pohnout. Jasně ty ostatní postavičky taky dobrý, Steve Zahn mě baví taky už ve všem a ta Jennifer Coolidge jako Stifflerova matka vlastně taky něco má do sebe, ale je to všechno vůbec k ničemu? Není. White ukázal jak si žijou bohatý v satirickém tónu, který má ukazovat něco víc, než to samo o sobě je. Ukazuje tíhu břemene nebo že se někdo ožení s někým a vlastně si přijde jako bezccený kus hadru. To vše nakonec vysmečuje ještě dosti příšerný rozuzlení či lépe řečeno konec, který tohle má spasit. Já si stále říkal, proč slyším tu hudbu, která už lezla krkem a ještě měla tendenci jakoby v jeho závěru vyšponovat situaci co vidíte. To už jsem si říkal, že je fakt někdo debil, když jen koukáte na oceán nebo si jdete sednout ke snídani. Snaží se to být až tak jiné, dramatické to sice je a hodně, protože ona taková rodinná o tom, že něčí děda byl gay a vy nemáte nádor má vystačit na ostré dvě hodiny! Vzápětí to vyhoří, protože zde se vytratil větší důraz na střih, některý scény jsou krvácející minutáží na jednu scénu, že už máte fakt tendenci to přetočit. Vykreslení charakterů,casting a pár, ale doopravdy pár scén, který určitě nejsou vtipný, ale třeba někdo se směje. Je to jiné a možná proto tenhle seriál sebral nevím jak ceny Emmy, ale je to spíše navoněná bída roztahaná rafinovaně do nečeho, co člověka v závěru nechá úplně chladným a ještě je tam cítit příšerná pachuť zbytečně potopených skoro šest hodin.45% ()

IZFNP

Nepríjemná, uhrančivá a dokonalá sonda do skupiny normálnych, ale vlastne absolútne otrasných ľudí. Seriál, ktorý nepríjemný a crazy vibe spája s harmonickým a dokonalým miestom, ako je Havaj. Herecké výkony super a sound editing s OST su *chef’s kiss*. Milujem, aký pocit vo mne vyvoláva tento seriál, pretože asi neexistuje mnoho jemu podobných. ()

Grimaldi

Pokud bych měl někomu na první dobrou říct, jaký je Bílý lotos, lepší slova, než že je to satira, která váš vkus může velice jednoduše minout, mi na mysl nepřijdou. Při hlubším ponoření se do svých myšlenek věřím, že dokážu pochopit záměr tvůrce Mikea Whitea, ale zároveň docházím k závěru, že jeho dílo zkrátka není pro mě. Rozhodně zajímavé charaktery, brilantně zahrané, to vše v krásném prostředí a doplněné o až mysteriózně znějící hudbu ale jako celek to prostě nefunguje, nebaví a nic nového nedá. Navíc úvodní scéna a její rozuzlení rozhodně není překvapením které vám udrží napjatě u obrazovky až do samotného konce. Ale třeba mě další řada této antologie mile překvapí, třeba… ()

ElisR

Za mě první série Bílého lotusu bylo něco tragického. Jennifer Coolidge mě celou dobu štvala svou osobností a celkově jsem z toho měla hodně negativní dojem. Odpadem bych to nenazvala, ale víc než jednu hvězdu tomu dát prostě nemůžu... ()

bonovox

Toto mi moc nesadlo…málo zaujímavé postavy bez nejakého výrazného vývoja a k tomu čudný hudobný doprovod ktorý doslovne trhá uši. 40% ()

Jurcekk

Prvé dva diely mi pripomínali trojuholník smútku. Taká blbosť. Ale potom sa to rozbehlo. Skvelý kasting A vo fināle je to excelentné. Mike White može byť pyšný.  Veľmi som prial Alexandre Daddario . Od šteku v temnom prípade ušla kus cesty. Zvládla to zo cťou... ()

motyka52

Vždyť víš, štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš. Tak. A za prachy si nekoupíš štěstí. Ani když si zaplatíš pobyt v luxusním havajském letovisku a chceš ho trávit s kočkou, která má oči Alexandry Daddario. Jízlivá satira, která nenechá na pokoji žádnou postavu a bere to horem spodem, ať už jde o vztahy milostné, pracovní nebo kamarádské, či snad rovnou o vztah původních obyvatel ostrova a bílých vykořisťovatelů. Sice nevím, do jaké míry je to poučné, protože se skoro zdá, že tady se nakonec nikdo moc nepoučí, ale zábavné je to nadmíru. ()

KraLuban

Tyjo, fakt nevím, co si z toho vzít. Skvěle napsané postavy...které jsou vlastně všechny šílené a každý ubližuje každému. Dokouknul jsem, další sérii bych už nedal. ()

Peky

Parádní satirické drama, které jsem si po zhlédnutí musel nechat pár dní v hlavě uležet. Prostředí Havaje (včetně té ujeté hudby) vytváří netradiční osobitou atmosféru, která postupně stále více houstne. Jednotlivé hlavní postavy jsou skvěle napsané. Možná až na pár výjimek si je za celou dobu příliš neoblíbíte, naopak vás budou čím dál více srát. Zároveň jsem vůbec nedokázal předpovídat, jak se bude děj vyvíjet a kam bude dále směřovat, což mě na tom celém asi bavilo úplně nejvíce. Není to seriál, který by se líbil každému, protože tempo to má někdy až otravně pomalé, ale všechny epizody mi na druhou stranu rychle utekly. Osobně mi pak také přišla velká škoda, že v posledních epizodách se prakticky úplně vytratil pryč černý humor, který všechny ty absurdní situace ještě umocňoval. Jinak ale nemám co vytknout a těším se na další série. Aloha! ()

petisebesta

a tak pekne prostredi, pekne natoceny "film" a bezradnost zapadniho sveta v jak pretavit myslenu tridniho boje se zhmotnuje tentokrat nikoli do nenavisti k vlastnikum vyrobnich prostredku ale k prijemcum renty, dividend, nezaslouzenych bezpracnych prijmu ... ano lide na peknem miste na planete kam odjedete na dovolenou vam mohou plivnout do polevky a s usmevem ji prinest. Ani v nejmensim se neresi ve spravedlivem boji ze vune morskeho vzduchu a plaze lahvace nenaplni. ()

3anitram

Prvních pár dílů mi trvalo, než jsem se zaháčkovala - a celou dobu jsem měla silný dojem, že koukám na Účastníky zájezdu - jen delší a "po americku". Můj oblíbenec byl ředitel resortu. Herci skvělí, nastavené zrcadlo společnosti excelentní (a smutné). ()