Biely lotos HBO z dielne vynikajúceho scenáristu, režiséra a showrunnera Mikea Whitea  ponúkla tak prenikavý pohľad pod pozlátko luxusného havajského letoviska, že si nečakane vynútila druhú sériu. Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idylickosť prepychového rezortu je úplná ilúzia. Teraz čakajte úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu, Sicíliu. Dej sa bude skôr než o dynamiku medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti. (HBO Max)

hanagi

Bílý lotos na Sicílii má v porovnání s havajskou první sérii něco navíc. Sice opět řeší hlavně vztahová dilemata skupinky hostů, a opět velmi sarkastickým způsobem, ale evropský resort nabízí i jiné možnosti... Je zábavné sledovat s jakou lehkomyslností se samolibí američtí zbohatlíci nechávají od šarmantních Evropanů připravit o své "těžce vydřené dolary". ()

jedna_vrana

Pravdupovediac, mňa prvá séria nadchla viac. Dôvod? Moment prekvapenia – tie absurdné hry, čo rozohrávali medzi sebou postavy ma vtedy prekvapili viac. Uznávam, aj druhá séria je fajn, na mapách som si prešla polovicu Sicílie a som si takmer istá, že v nasledujúcej turistickej sezóne to bude ešte vychytenejšia destinácia. Výborná zápletka, herecké obsadenie, exteriéry aj interiéry (tento hotel si málokto z nás na budúce leto bude môcť dovoliť, asi). ()

warrenur

Slabsie stvorhviezdie. Viac-menej cela druha seria ponuka tie moznosti, vabi tym pozlatkom, to vyhadzovanie si z kopytka, cez postupne odhalovanie trhlin a vyuzivania pudov, az po samotny zaverecny diel, ktory mi, jediny, ozaj velmi sadol. Aubrey mi vo svojej postave prisla absolutne autenticka, totiz, takto presne posobi takmer v kadzom rozhovore. :) Celu seriu si vsak takmer pre seba neukradli ani ustredne dva prachate pary, ale parik talianskych sexy kociek v ulohach prostitutok....surprise. :) 70% Vyzdvihujem prekvapenie v zavere a totoznost "telicka", ktore tipujeme a ku ktoremu po prvej serii, spejeme celych predoslych sest epizod. (v skutocnosti este dlhsie, ale nechcem spoilovat. :) ) ()

Padme_Anakin

Mike White úspěšně pokračuje v započaté práci, přenesl mě na Sicílii a naservíroval další filmové sousto, které je zajímavé, působivé, kritické a hlavně vnímám tu snahu o pravdivost a pojmenování.. Mezilidské vztahy jsou nesmírně složité, rodinné vazby stejně tak a témata jako zneužívání jeden druhého, sobectví, podvádění, lhaní jsou tu zpracovány neotřelým způsobem a divák se může pozastavit i zamyslet, nejen nad postavami.. ()

Lachtaan

Letošní seriálový rok kromě závěrečné řady Better Call Saul a první! poloviny čtvrté sezóny Ozarku nedoručil zas takové množství záležitostí, které by člověka přikovaly k obrazovce. Jestli ale nějakou ano, je jí rozhodně pokračování loni ještě poněkud nenápadného Bílého lotusu. Takhle černohumorné civilní projekty jsou stále a stále potřeba a pokud dokáží překonat samy sebe a stvořit navazující série mnohem lepší než ty původní, je vyhráno. Tohle sedmero epizod byla jedna velká slast a přeju si, aby White nepolevil ani u avizované třetí řady. [viděno na HBO Max] ()

• Kniha, ktorú Albie (Adam DiMarco) číta, je "Architektúra uzavretých svetov" od Lýdie Kallipoliti. Je o uzavretých, sebestačných systémoch, ktoré by mohli metaforicky opisovať strediská Bieleho lotosu. (molcan2)
  • Tanyin (Coolidge) manžel Greg (Jon Gries), ktorý pracuje pre Úrad pre správu pozemkov (BLM), je s najväčšou pravdepodobnosťou "mladý kovboj z Wyomingu", do ktorého sa Quentin (Tom Hollander) priznáva, že sa do nej zamiloval v mladosti v epizóde That's Amore (S02E05). (molcan2)
  • Fotografia, na ktorú sa Tanya (Jennifer Coolidge) pozerá, zobrazuje Grega (Jon Gries), jej manžela, s Quentinom (Tom Hollander), jej homosexuálnym hostiteľom, ako mladých mužov, čo naznačuje, že tieto dve zdanlivo nesúvisiace postavy sú starí priatelia. (molcan2)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD