Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

iamek

Asi nejlepší Holywoodský Woo se skvělou dvojicí v hlavní roli a hlavně slušnou akční zápletkou. Akční scény jsou jako skoro vždy o Johna Woo skvělé a kulervoucí. ()

SeBig

Cage a Travolta si prohodili xichty! No kurva a tim to teprv začíná film je neuvěřitelně nabitej ne jenom obsazením ale každou chvílí akce, adrenalin, napětí...má to sice JEN 138 minut ale do toho filmu naložili maximum byl jsem maximálně spokojen s maximální akcí přestřelky no prostě boží. Jedna z mých velikých srdcovek rok 1997 přinesl jeden z nejlepších akčních filmů všech dob počítam i Con Air. No co víc dodat snad jen kdo neviděl at si to okamžitě pustí! Ale tohle snad musel vidět každý. ()

classic

Renomovaný producent z New Yorku Barrie M. Osborne bude čoskoro produkovať legendárny science - fiction Matrix, potom čochvíľa na to sa pustí do ešte hádam i legendárnejšieho fantasy The Lord of the Rings na ďalekom Novom Zélande, ale predtým finančne zaštítil tento zaujímavý akčný film, pod taktovkou chlapíka na režisérskej stoličke, pochádzajúceho z extrémne ľudnatej Číny, označujúci sa za akéhosi nekompromisného priekopníka, ktorý nakrúca brutálne scény plné násilia, s množstvom zastrelených postáv-John Woo_ Budúci kameraman dvoch bourneoviek Oliver Wood zase sníma obdivuhodné pasáže, v ktorých vystupujú predovšetkým dvaja zainteresovaní páni na opačných stranách barikády, t.j. Travoltu opätovne vzkriesilo účinkovanie v Tarantinovom Pulp Fiction a Cage patrí medzi vychýrených hercov 90. rokov. Najprv som jednoznačne fandil Jánovi, ale o čosi neskôr som držal všetky palce Nicolasovi, a prečo je tomu tak ? Pretože si vymenili KSICHTY ! Len telá im ostali rovnaké. A v extrémne beštiálnej akcii som bol svedkom ich vzájomného zúčtovania, keď za sebou zanechávali kvantum mŕtvol ! Prinajmenšom sa na to parádne pozerá, len klasicky to obsahuje neuveriteľné klišé, že režisér s tým nevie prestať, a ani sa o to nesnaží ! Je to vec, ktorú by som nepúšťal zasranom ! Ale oni si k tomu cestičku aj tak nájdu. PS: Tých 2 a takmer pol hodiny utiekli ako voda. Nie je čas na akúkoľvek nudu, odsýpa to na mieru, stále sa tu niečo deje, a oku to lahodí, aj keď si postavy robia nepekné činy a skutky... ()

LaciLC

Skvostný akčňák s originálnou zápletkou a skvelým prevedením. Celý čas som sedel pripútaný k sedačke a čakal čo bude ďalej. A takto to u správneho filmu má byť, nie? ()

Ghoulman

Fakticky se Face/Off nedá vůbec nic vytknout. Od herců, přes akci až po scénář, tenhle film prostě žádnou slabou stránku nemá... ()

Dr.film

Face/Off si řadím v posledních deseti letech mezi nejzdařilejší filmy na poli akčního žánru. Záměna identity mezi policistou a zločincem by měla vždy spolehlivě posloužit jako dobrý základ filmu. Jenomže u Face/Off to tak jednoduché není, do výšin ho vystřeluje zejména dramatické zpracování, které se vymyká všem dosavadním akčním blokbasterům. Scénáristé už po dvaceti minutách jasně dávají najevo, že se vyšlapanou cestičkou akčních filmů vydávat nebudou, cesta filmu Face/Off vede kolem lidských emocí, postavených na logickém a srozumitelném ději. Moc dobře si to zřejmě uvědomoval i John Woo, díky režii a výběru herců je Face/Off jeho nejlepší film, který vznikl pod křídli americké produkce. Ohledně již výše zmiňovaných herců se dle mého názoru jedná o velký herecký koncert obou dvou hvězd (Nicolas Cage a John Travolta). Jejich vzájemná proměna před kamerou je naprosto přesvědčivá a je vidět, že si to oba moc užívali. Zejména Travolta jako padouch je přímo k sežrání. Co víc dodávat, snad jen, že Face/Off v mém pomyslném žebříčku akčních filmů zaujímá už hodně dlouhou dobu první příčku. ()

honajz

Překombinované a výsměšně nudné a onanistické jako MI3. Český film Ztracená tvář mi přijde na toto téma o hodně zábavnější. ()

MM11

John Woo a jeho první důrazná zkazka směrem k snovému Hollywoodu. Pan režisér si dal záležet je to vidět. Face/Off je film promyšlený do detailu se značně originálním námětem. O psychologicky silnou linku (na akční film nečekané) se opírají výborný John Travolta i nekazící Nicholas Cage. Devadesátá léta měla mnoho akčních monumentů, tenhle, ač v ústraní, je jedním z nich. ()

eraserhead666

Opominu-li Lynchovu Zběsilost v srdci, tohle je nejlepší herecký výkon Nicolase Cage, co jsem viděl ve filmu. Ta zápletka je sice trošku nereálná (respektive je podána dost zjednodušeně a ne moc realisticky), ale vem to čert, jinak je to akčňák jako víno s výbornou kamerou. Navíc tu hraje má oblíbená Dominique. Níkdy nezapomenu na Cage coby kněze jak chytá sboristku za pozadí a Travoltu jak vytahuje z auta "přítele" své "dcery" a dává mu na prdel, to jsou fakt skvělé scény. ()

Ivoshek

Je to vlastně dost podobný, jako ten český film z osmdesátých let, kde si Kaiser a Nárožný vymění těla (nebo duše, jak chcete), akorát se u toho víc střílí. Potíž je, že jednak nemám rád Travoltu, jednak, že nemám rád Nicolase Cage. Takže se nejde divit, že nemám rád ani tenhle film. ()

SOLOM.

Zápletka toho filmu byla vskutku povedená a herecké výkony obou protagonistů téměř bezchybné. Proč tomu tedy dávám jen průměrné ohodnocení? John Woo potažmo dvojice režisérů totiž nedokázali udržet mou pozornost po celou dobu a objevilo se tu několik nudnějších pasáží. Jasně bylo tu i dost opravdu solidních pasáží a až vtipných situací, ovšem já prostě k tomuto filmečku nikdy zas až tolik nepřilnul, abych si ho zařadil mezi svoje nejoblíbenější. Je to lepší průměr, ale nic víc. 60% ()

JASON_X

Kámoš v práci mi tak trochu decentně vytknul, že nemám ohodnocený Face Off, podle něho jeden z nejzásadnějších akčňáků devadesátek. No pravda, neměl jsem, viděl jsem ho jen jednou kdysi v pravěku, ještě na DVDčku z půjčovny, a asi mě tenkrát nijak zvlášť neoslnil, protože jsem na něj skoro úplně zapomněl. Po x letech a druhém zkouknutí je můj dojem stále takový nijaký, vlažný, nenadšený. Wooův styl mi příliš nesedí, ale hlavně mi nesedí typicky asijský (hongkongský) režijní styl a typicky asijsky přepjaté chování postav, to vše implantováno do západního (amerického) prostředí. Být to film ryze hongkongský a z Hongkongu, byl by mi určitě bližší. Nicméně jsem rád viděl Coppolu/Cage v jeho hereckém zenitu a ve filmu je samozřejmě spousta skvělých trikových i akčních scén, takže určitě žádná ztráta času. ()

mm13

Nenapíšem nič objavné, ale musím si povzdychnúť – Face Off mohol byť začiatkom VEĽKÝCH vecí. Dnes je z neho žiaľ jediný pozerateľný americký film Johna Woo. Snáď by tu ešte pomohla nejaká tá nezávislá produkcia a prípadný úspech v týchto vodách. Čo vy na to, pán režisér? ()

Bauer

Tak za tento film , bych měl Johnu Woohovi snad i složit nějakou pisničku , ve které bych mu dokazoval pořadnej respect.Tento film je pro mně bombová akčňárna, se vším všudy!! John Travolta a Nicolas Cage byla nejlepší volba obsazení , protože jak to zahrali skvěle a ještě si vyměnily ve filmu záporné a kladné role , no , klobouk dolů.Jediný co bych tak nějak vytknul , POZOR malý spoiler , je konec , který se odehravá na rychlé lodi , v této scéně je moc vidět , jak moc to jsou kaskadeři a bohužel to praští hned do oka.Ale i tak pro mně jeden z nezapomenutelných akčních filmů!! ()

Kimon

Tak nevím, pustil jsem si tento film a vydržel se koukat cca 20 minut, kdy jsem to otráveně ukončil. Nevím, zda ještě někdy získám odvahu si tohle "dílko" pustit. Travolta zazářil v Horečce sobotní noci a zhasl, jako vyhořelá sirka. ()

Sawy

I akční film může být svého druhu uměním,jak nám ve Face/Off razantně dokazuje velmistr John Woo.Díky tomu,že absolutně miluju Hard Boiled to není jeho nejlepší film,ale v Hollywoodu nic lepšího prostě nenatočil a myslím si,že z kombinace Hollywood a akční film se víc vytřískat ani nedá.Má to styl,má to osobitost,skvostné akční scény (ta,ve které na sebe hlavní duo míří přes zrcadlo,mi z paměti jen tak nezmizí) a hlavně originální a v rámci možností inteligentní scénář,který se samozřejmě nevyhne logickým chybám,ale co se jim dneska vyhne,že? John Travolta je naprosto vynikající,ať už je Sean Archer nebo Castor Troy,hraje výtečně v možná nejšťavnatější roli své kariéry.A nakonec jsem se dokázal přenést i přes šklebícího se Cage,který mi prostě a jednoduše vadí a nic s tím neudělám.I když se John Woo v Hollywoodu dost pohřbil nepovedenými slátaninami typu M:I 2 nebo Výplata,už jen kvůli Tváří v tvář stálo za to,aby se tam ukázal. 95 % ()

Mordenroth

Ak existuje niečo ako "najlepší akčný film 90. rokov", je to práve Face/off - výborný mix akcie a thrilleru. Travolta a Cage sú tu nezvyčajne roztomilí (hlavne Travolta) a John Woo sa ukázal ako naozajstný profík, ktorý nemá konkurenciu v rámci žánru. Veľmi sa mi páčila aj kamera Olivera Wooda. ()

EXpenza

Neuvěřitelné herecké duo – Cage, Travolta a troufám si říct že i jeden z nejlepších filmů od Johna Woo. Dva lidi, kteří si vymění identitu je naprosto originnální! Parádní zápletka a dokonalé scény. Tenhle film je perfektní ze všech stran,moc se mi líbil a vřele doporučuji. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)