Poručík Alan Kreiner sprevádza svojho nadriadeného na tajné stretnutie s informátorkou, od ktorej má dostať dôkazy o kriminálnej činnosti, okrem iných, aj svojich kolegov. Na mieste však okrem informátorky čaká aj strelec, ktorý má odovzdaniu dôkazov zabrániť za každú cenu. Hoci žene sa podarí ujsť, Kreinerov nadriadený je mŕtvy a Kreiner sám sa stáva hlavným podozrivým, strieľalo sa totiž z jeho služobnej zbrane... (RTVS)

dyfur

.....tešil som sa -režisér zo starej školy, dobré herecké obsadenie,kriminálka....tešil som sa....ale to je tak všetko z pozitív. Očakávania sa nenaplnili......herci síce hrali dobre ozaj sa snažili,ale ani michelinský kuchár vám z piškótov z Lídla svadobnú tortu neurobí.....scenár hrozná bieda, dialogy tiež, schematické vykreslenie postáv,prekomlikovaný dej, nelogický - niekto pašuje utečencov z  Rumunska a zároveň ide spolustavať rýchlodráhu ....ozaj to stálo za hovno - jedna hviezda len za O.Vetchého a M.Donutila. ()

rakovnik

1. Část: Začátek filmu u mě vzbudil spíše rozpaky. Ať již drama partnerky, nebo akce s informátorkou a následný děj, kdy se vyrojilo takové množství postav, že jsem vůbec netušil, kdo s kým, proč a jak. Nicméně zhruba po polovině filmu se složitý propletenec začal zajímavě skládat. Jsem tedy zvědav, do jakého finále příběh dospěje. Btw ty odpady po čtvrthodině filmu také nechápu. 2. Část: Bez známých by Alan nevyšetřil zhola nic. Manželka je zásadová až příliš a závěr byl notně osekaný. Navíc vizáž postarší ovce Tereze Hofové opravdu neslušela. Snižuji hodnocení, protože druhý díl byl spíše blamáž. ()

M.i.k.e

po první polovině zatím spíš zklamání. Samotný příběh o "mafiánech", zkorumpovaných policajtech a neprávem obviněném člověku je ok a i když už to tady bylo milionkrát, může v pohodě fungovat. Jenže tady moc nefunguje a důvodů je hned několik. Tím prvním je technická stránka, která je rádoby efektní, ale v reálu je spíš otravná a působí lacině. Vladimír Smutný je kameramanská kapacita ,ale tady ty různé kamerové veletoče a filtry nevypadají vůbec dobře a spíš budí dojem, že se za ně schovává buď nedostatek financí a nebo tvůrčího umu. Druhým a s tím spojeným třetím důvodem je scénář a herci. Dobrých herců se tady vyskytne poměrně dost, ale prakticky nikomu z nich se jeho postava nedá věřit (s čestnou výjimkou Miroslava Donutila). Nejvíc na to doplácí Ondřej Vetchý, který mi přišel že je úplně mimo a vůbec neví co má hrát a tak zběsile a divně přehrává. Hlavně v první polovině je to skoro až neúnosné a měl sem několikrát tendenci přepnout jinam. S tím je samozřejmě spojený i scénář, který sice vychází z knižní předlohy, ale hercům vkládá do úst neuvěřitelné repliky, kdy je zatěžko věřit, že takhle by byli schopni se bavit normální lidé při smyslech. Jestli je taková i kniha, pak to bude pekelné čtivo. Na druhý film se z čiré zvědavosti kouknu, ale aby napravil dojem, muselo by jít o opravdový majstrštik...40% edit : tak sem se mrknul i na druhý díl s nadějí, že e něco změní a nezměnilo.Vetchý je stále stejně zmatený, Donutil si jede standard, stejně jako Martin Finger a zbytek je tam víceméně do počtu.Co je každopádně horší, že jakž takž slušně rozjetý příběh tady pomalu přestane dávat smysl a nakonec vyšumí do ztracena.Možná to měla být paralela na to, že i v životě to takhle funguje, ale upřímně o takové sofistikovanosti pochybuji.Hvězda dolu a 20% ()

bourec

Je až s podivem, jak nudný to celý bylo. Téma zločinů s aktéry z vyšších kruhů je vždy lákavé . Dvoudílnej film ale vypadal jak série z Anglie. Pomalý, komorní A celý to vyšumělo do ztracena. 30%. ()

Kwaichi

Poriadne zamotaný detektívny príbeh. Jeho rozprávanie a osudy jednotlivých aktérov som sledoval z napätím očakávania rozuzlenia zápletky. Podľa môjho názoru jedna z lepších detektívok domácej produkcie posledného desaťročia. ()

kocik1

Vražedné stíny zavraždil hlavně druhý díl plný berliček a berlí, z nichž nelogické předání notesu poprvé a podruhé...jen proto, aby mohlo být voalá, mě naprdlo nejvíc. Vetchý se mi líbil. Možná trochu přehrával, ale sem se to hodilo. 50% ()

Kulik.Z

Děj - ok, děj to má. Ale některé herečky a někteří herci - achjo… Obzvláště jedna herečka (nebudu jmenovat) co má na hlavě zrající květák… A ten dabing - velebnosti, jdu blejt… AŤ ŽIJE VETCHÝ a trochu Donutil - ti to všechno zachraňuje! ()

Lachtaan

Ambiciózní kriminálka, která se už ve své první polovině přetavila v nezajímavou šeď a hlavu ze zadku nedokázala vystrčit ani v rádoby sofistikovaném finále. Ondra Vetchý se tu snažil seč mu síly stačily, ale ani tak přirozeně dobrý herec nedokáže utáhnout břímě tak nesmyslného díla. ()

zdenny

Samozřejmě že obsazení bylo příslibem. I atmosféra byla celkem napínavá. V některých momentech jsem opravdu cítil jakési pnutí. Jenže celkově musím, ač nerad, konstatovat, že dílo bylo prvoplánové, řekl bych místy až jednoduché. Když jsem se podíval, kolik času ještě zbývá, měl jsem neodbytný pocit (společně s manželkou), že to je strašně málo. Hodil by se ještě jeden díl, a to buď vsunutý nebo třetí. Víceméně se zde řešily jednoduché problémy, když ty větší byly upozaděny, ne-li vymazány. Tudíž se o politický thriller (což jsem si myslel, že bude) nejednalo a tím hodnocení z mé strany utrpělo patřičné šrámy. 59%. PS: GIBS tvoří parta zmrdů, kteří o práci, kterou vyšetřují, nemají ani páru. Jsou to lidé, kteří v kolektivech různých ozbrojených sborů nejsou oblíbeni. Proto ta jejich šílená aktivita, hraničící s hysterií, ohledně trestné činnosti policistů (bachařů atd.). Nikdo je nikdy neměl rád a oni si chtějí vydobýt své místo na slunci, potažmo ospravedlnit své bytí v této "teroristické" organizaci. PPS: Ondra Vetchý hrál postavu, která se vůči GIBS a celkově scénáristckému ději, chovala naprosto adekvátně. Co mě ale nadpozemsky dožíralo, byla jeho stará (s účesem madly z osmdesátých let), která měla k jeho chování (vzhledem k problémům s GIBS, vyšetřování ve vazbě, hrozícímu trestu za vraždi) takřka vydírací postoj. Jako partnerka měla stát bezpodmínečně na jeho straně. A ty kecy o advokátovi, který má pověst "za peníze udělám vše"... No kdo by nechtěl takového advokáta, když jde o podezření z vraždy? Můžu jen říct: "Ruku na srdce, vy spravedlnobijci". ()

cross

Zatím jsou mé pocity po prvním dílu dost rozpačité - úvod je skoro katastrofální - jak nějaké domácí cvičení studenta FAMU. Pak si to všechno sice nějak sedne, ale nemůžu se ubránit pocitu že až na výjimky herci hrozně přehrávají (i ti u kterých byste to nečekali), chování postav je často mírně řečeno hloupé a předabování některých osob jsem vůbec nepochopil... Uvidíme jestli druhý mé pocity vylepší nebo úplně pohřbí...;) Po druhém díle nemilosrdně ubírám hodnocení až na * - příběh nemá ani hlavu ani patu, všechno je děsně zmatené, režisérsky je to tragédie, ale to není nic proti tomu, jak i renomovaní herci přehrávají. Pokud v nějakém filmu nejlepší herecký výkon podá Marek Vašut, tak to už je na pováženou:-) ()

Autogram

Netuším, aký majú všetci problém s týmto dvojdielnym filmom. Štandardná česká kriminálka zo súčasnosti o prehnitosti štátneho systému aj policajného aparátu. Až na niektoré pochybenia scenára som bol spokojný a privítal by som skrátenie na nejaké bežné dve hodiny a mohlo by to byť aj za štyri hviezdy. ()

netahlo

Co tady predvadi Ondra Vetchy, to je docela znepokojujici, protoze jeste donedavna pro me platil za hereckou jistotu. Rekl mu vubec nekdo, ze uz nehraje Jirku Lunaka? Blabol, ktery castecne zachranuje vybornej Donutil. ()

Vajonek

No, co říct..? Že jsem větší slátaninu dlouho neviděla? Možná trochu silná slova, zvlášť, když to má ještě druhý díl. Nerada hodnotím něco před koncem, ale tady nějak nemůžu jinak, protože jsem z toho konsternovaná, otrávená a nevím, jestli si tady ze mě teď někdo tímhle dílkem dělá srandu nebo co jako, tak se z toho chci asi alespoň trochu vypsat... Připadalo mi to jako parodie na všechno a všechny, mám pocit, že ať bych začala od čehokoli, tak na tom nemůžu nechat nit suchou. Podivná, na efekty přehnaně hrající kamera. Dialogy, jak kdyby si někdo otevřel učebnici (jakého předmětu ale těžko říct). Hrozná výslovnost a zvuk. Herecké výkony, které bych snad ani nenazvala ve většině případů výkony (může mi např. někdo vysvětlit, co to tam jako Vetchý pořád dělal za xichty, které se naprosto nehodily k vyjádření dané situace?!?). Dost jednoduchá a způsobem podání a vyšetřování dost blboučká zápletka (zvlášť právník u toho místy neví, zda se smát nebo brečet)... A mohla bych pokračovat dál... Myslím, že mě bude stát hodně přemáhání zapnout si příští týden pokračování a dodívat se na to. Třeba mě to překvapí a alespoň trochu se to zlepší, abych nemusela být až takovýto kritik. Ale moc tomu nevěřím... EDIT po zhlédnutí druhé části: Tak překvapení se bohužel nekonalo. Pokračovalo to celé v podobném duchu, jako započalo. Dialogy možná nebyly až tak učebnicové jako v první části, zase ale třeba neuvěřitelné kotrmelce ve vztahu hlavního hrdiny a jeho ženy tvůrci dohnali už úplně do krajností. A celkově byly ty zápletky a jejich vývoj a vyústění takové dosti přestřelené, nedůvěryhodné. Taky nechápu (při první části jsem si tedy ještě nevšimla, o to víc mě to zarazilo u druhé), proč má v té věci skoro každý německy znějící jméno, má to být více tvrďácké (jakože tvrdé jméno, tvrdý borec), nebo co..? A mohl by tomu elitnímu advokátovi se zaměřením na trestní právo někdo vysvětlit, že v trestu se k soudu nepodává žaloba ale obžaloba? No prostě Vražedné stíny nefungují tak nějak skrz naskrz. Jednu hvězdičku (a ne odpad) tomu dávám asi hlavně proto, že se v dvojce přece jen, ač to bylo trochu divočejší, pospojovaly a začaly dávat smysl některé dějové linky (po zhlédnutí jedničky jsem v něco takového asi příliš nedoufala). A pak za Fingera, který mě potěší asi skoro ve všem. Celkově ale bída a děs bohužel. 20 %. ()

velkyvezir

Po prvním díle hodnotíme opatrně. Totiž v závěru prvního dílu vyjevení, jak GIBS zcela nedostatečné vyšetřoval to, co z logiky věci bylo zřejmě a Donutilův advokát to stručně shrnul, je prostě neuvěřitelné a v důsledku toho kvalitu kriminálky snižující. Jinak při pohledu na Hofovou se mi vybavilo Třetí patro: "Olino, co ti to vykvetlo na hlavě?" ()

bari68

Samotní herci sú ok. Tu niet čo vytknúť, ale scenár je hotová katastrofa, naviac neohrabané, slátané a dosť som sa miestami strácal. Technicky to Svobodsa zvládol, ale potenciál tu mohol byť o triedu na vyššie úrovni. ()

kolemjdouc

Za sebe to hodnotím jako to lepší ,co jsem z toho mála z české tvorby viděla..nebudu se vyjadřovat k práci některých herců kteří vlastní volbou,nebo nechutí zabojovat o místo na výsluní s takvými bardy jako je Vetchý,Topfer,Vašut apod,nevynikli. ()

mira007

Režisér Svoboda přišel s další temnou krimi o policajtovi, který je nespravedlivě obviněn z vraždy kolegy, protože to je komplot a všechno je zkorumpované, bezvýchodně nespravedlivé až to bolí... ano bolí, hlavně tragický výkon Vetchého, který celý první díl ukazuje, jak ho ta herecká šichta nebaví. Druhý díl je o milimetr zajímavější, ale ikdyž to je technicky solidní, obsazením výborné ( ale herecky je perfektní jen Donutil , Vašut aspoň pobavil vzpomínkou na Pěsti ve tmě), tak scénáristicky bída a navíc mne neskutečně do běla iritovala nelogicky jednající a mluvící postava, kterou jsem si pracovně nazval šedivý květák. ()