Ví o tobě

• Veľká Británia Behind Her Eyes

Svobodná matka naváže milostný poměr se svým šéfem na psychiatrii a zároveň se spřátelí s jeho záhadnou ženou. Zaplete se tak do zvrácené a nebezpečné hry. (Netflix)

Rockerman

Věčná škoda, že první čtyři díly občas připomínají cosi od Rosamundy a toho tajemna je poskrovnu. Teprve v páté a hlavně popslední epizodě se konečně začínají obracet karty do té doby zakryté. Samozřejmě, že ten šestý díl je TOP a vysvětluje vše, čemu jsme zatím nerozuměli. Moc hezky to Rob vykombinoval! ()

lemonova

Bude to znieť asi zvláštne, ale rozuzlenie ma čiastočne nadchlo aj sklamalo. Nerada by som sa púšťala do spoilerov a bez nich tento môj postoj vysvetliť nedokážem. Tak teraz neviem, či som tým niekoho nalákala alebo odradila. :-)) Každopádne to nie je na zahodenie, pokiaľ máte chuť na vzťahovú drámu s nádychom nadprirodzena. ()

chrispe

Je to hodně dobře natočené. Poslední dva díly mě fakt strhly a to, kam se to vše vyvrbilo mě nenapadlo ani náhodou. Osobně mám radši thrillery, kde jde vše racionálně vysvětlit, protože jakmile se do toho začnou míchat ezo věci, už je to pro mě spíš pohádka. ()

pumpkinqueen

Za mě se jedná o geniální podívanou, která sice má velmi nenápadný a pomalý rozjezd, který se nezdá ničím zajímavý, ale na ten závěr si rozhodně stálo počkat, protože se jednalo o jednu z nejoriginálnějších zápletek, jejímž svědkem jsem v poslední době byla. O seriálu jsem si nezjistila zhola nic, zkrátka jsem jen chtěla něco jednoduššího na oddech a romantické drama o manželství, lžích a nevěře mi přišlo vyhovující. Očekávala jsem jen nějakou temnější zápletku, ale nic složitého. Klišé v podobě poměru se svým ženatým šéfem a následné skamarádění se s jeho ženou sice působilo docela všedně a nudně, ale stačily dva díly a temnější zápletka mi byla naservírována v takové podobě, jakou jsem snad zatím ještě neviděla. Škoda, že nemůžu napsat více, ale já spoilery nerada a v tomhle případě by byla i veliká škoda vyzrazovat byť jen drobné maličkosti. ()

Margarettka

Komorní seriál se zajímavým rozuzlením, který bohužel ubíhá příliš loudavým tempem a to hlavně zpočátku. Hlavní představitelka Louise tomu moc nepřidává - do role mi nějak nepasuje a poměr se šéfem není moc uvěřitelný, ti dva k sobě prostě vůbec nesedí. Nejvíce to táhne tajemná Adele - a na konci je to ještě větší psycho, než by se čekalo. Za ten konec přidávám hvězdu navíc a výsledkem je solidních 75%. ()

VeeDee

Člověk se musí prokousat pěti díly, kdy se nic moc neděje a je to vcelku nuda (opravdu jsem to už chtěla vzdát), aby se v posledním díle uspokojil. Možná by z toho byl lepší film než seriál. Každopádně nápad dost dobrý (nebudu spoilerovat!). ;-) ()

Argondia

Absolutní pecka! Už dychtivě sháním knižní předlohu a tuhle lahůdku budu chtít vidět znovu! Chválím herce,  tajemnou mrazivou atmosféru, kameru a barvy, hudbu, stupňované napětí a originální,  překvapivé rozuzlení. Geniálně zachycená témata lucidního snění a astrálního cestování. Za mě jednička s hvězdičkou, třikrát podtržená! ()

Nikol10

Musíte se prokousávat otravnou, červenou knihovnou. Přičemž herci mezi sebou nemají ani ten nejmenší kousek chemie. Jsou spíše nesympsticti. Obzvlášť Louise. Zato Adéle jsem jako jediné fandila. Kdybych nečetla komentáře, po dvou dílech to vypnu , jaká to byla nuda. Ale od čtvrtého dílu se tam konečně začne něco dít. A závěr teda parádní. Kdyby sérii zkratilina na tři díly a vybraly pěknou herečku do role Loiuse, tak jdu klidně výš. Takhle ne. ()

MManual

Prvých 5 dieľov si seriál celkom konzistentne buduje zápletku, ktorá však v poslednom diely vyústi do homofobno-transfóbneho twistu. To je na škodu veci, pretože inak veľmi dobré herecké výkony Simony Brown a Eve Hewson sú nakoniec zabité pofidérnym spoločenským komentárom. Akoby už nestačilo filmov z minulosti, ktoré to vždy hrali na predátorské stereotypy queer postáv, ktoré práve naopak, sú v ďaleko väčšej miere terčami nenávisti a útokov a zaslúžia si skôr pozitívne zobrazovanie. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Pomalejší, ale každým dílem se zvedá zvědavost co z toho bude. Ideální počet epizod a ta poslední totální zvrat ve všem. +++ SPOILER 20ti slovy: Chlap se převtělí do ženské a pak do další, aby mohl prcat s jiným chlapem. Vše mezitím je mix dramatu a mysteriózní atmosféry. ()

Stillborn83

OBSAHUJE SPOILERY! V pláne som mal iné minisérie, ale kamoškin komentár k Behind Her Eyes na fb ma zaujal. A reku, keď to má iba 6 častí, skúsim. Chyba! Ale pekne postupne. Úvodné pomalé a rozťahané dve časti, ktoré vás pomaly zoznamujú s akýmsi telenovelovským milostným trojuholníkom(vôbec nefunguje chémia medzi hercami)  v pozadí psychiatrickej ambulancie, zneli príliš lacno a tak rýchlokvasovo alá menej známe veci na Netflixe. Neskôr som predsa len už bol zvedavý, ako celý tento divný trojuholník dopadne, aké tajomstvo odkrýva minulosť podivného manželského páru. Tretia a štvrtá časť boli veruže lepšie, zvažoval som 3 hviezdičky, ale keď prišla piata časť a absolútna zmena žánru seriálu, plus teda totálny úlet o astrálnom cestovaní a zamenení identít. Sorry, chce sa mi grcať. Občas nevadí mindfuck rozuzlenie deja, ale toto bolo príliš (nie, sci-fi a fantasy žánre až tak rád nemám), nevedel som, či sa smiať alebo plakať. A už to vyzeralo tak nádejne od tretej časti a potom to tvorcovia celé totálne sprznili.   P.S.1: Hlavný hrdina v podaní Toma Batemana (moje prvé stretnutie s týmto hercom) bol totálne odpudivý, nesympatický, doslova liezol človeku na nervy....   P.S.2: Ponaučenie z tejto nevydarenej minisérie: Nikdy never feťákovi a kamoškinmu vkusu :D :D :D ()

Ex_Machina

Možno človek, ktorý vedľa vás spí nie je ten, ktorého dlhé roky poznáte a má byť vašou najbližšou osobou. A jeho pravá tvár sa ukáže, až keď bude pre vás neskoro. Zahrávať sa ľudskými dušami sa nevypláca. Je to tá najvyššia hra zo všetkých hier. No je tu podaná veľmi komorným spôsobom, ktorý si vyžaduje vašu 100 % sústredenosť. Seriál, ktorý je určený skôr pre ženy, kvôli jeho silnému vzťahovému prepojeniu medzi hlavnými postavami,  no jemný sci-fi podmaz ho otvára aj pre nás mužov. ()

Marťa711

Z prvních čtyř dílů jsem byla nadšená, pátý byl lehce divný, ale ten poslední to tak nějaké celé zazdil, přišlo mi to až moc přitažené za vlasy a ten konec mi prostě vůbec neseděl k celému příběhu. I tak ale dávám 4* za to, jak mě začátek dokázal strhnout, což se jen tak nestává. ()

Arkagas1989

Tak zaprvé, když jsem četla knihu, říkala jsem si jestli tohle myslela autorka opravdu vážně, nebo co to jako má být. Je to řádný psychothriller s naprosto nečekaným koncem a myslím, že Netflix se toho chopil víc než dobře! Eve Hewson byla trefa do černého, miluju její obličejovou mimiku a to jak umí zahrát absolutní chlap i vstřícnost. Celý příběh šlape podle knížky s menšími úpravami, ale budiž odpuštěno. Tak jako v knize tady sledujeme takové vztahové drama, které asi není úplně v pohodě. Jasně, vysvětlení proč se tady nedozvídáme tak nějak postupně, jako spíš naráz, ale ani to za mě seiálu neubírá na kvalitách. Je to taková typický wtf thriller, který si ale pustíte naráz a pak si budete říkat co to vlastně bylo. Za mě účel splněn, jelikož jsem se nenudila. Osobně dávám 7/10 ()

Heyyy

Poslední díl s vrcholnou pointou dost ujetej, ale celková atmosféra perfektní. Kdo tvrdí, že to celé odhadl už během prvních pěti dílů, pěkně kecá... To je asi jako kdybyste přišli k postřelený mrtvole a až po pitvě by se ukázalo, že dotyčný umřel hlady :D stejně nepravděpodobný rozuzlení jako v tomhle seriálu :D ()

wendus92

Ze začátku to vypadalo nadějně. Nakonec jsem ale 5 a půl epizody vlastně jen tápala a nevěděla, na co se dívám. Tak jsem alespoň doufala, že ten závěr bude stát za to a já z toho všeho budu paf. To se ale nestalo, protože už jsem byla celkem znuděná a celá ta pointa byla vlastně až trošku moc sci-fi. 2* jsou možná moc, ale bylo to skvěle zahrané, postavy byly zajímavé, ale nic to ve mně nezanechalo. ()