Ví o tobě

Ví o tobě (E06)

(epizóda)
  • Veľká Británia Behind Her Eyes

Senzační odhalení přiměje Louise k tomu, aby se ještě víc zakousla do zkoumání Davidovy a Adeliny minulosti. To, co objeví, ji pak přinutí dožadovat se pravdy. (Netflix)

Doomcourier

OBSAHUJE SPOILERY!!! Přiznám se, že tohle jsem nečekal. To, že se Adele vymění jsem předvídal, ale Rob mě překvapil. Obávál jsem se, že minisérie nedostane dostatek prostoru na řádné ukončení, ale naštěstí to skončilo uceleně, takže téhle epizodě se nebudu ostýchat dát 5*. Takhle to má vypadat! ()

bubun

Ach joo, proč se ta hlavní hrdinka chová často tak hloupě? Chápu, že některý věci člověk udělá v panice, nebo v afektu, ale tolikrát po sobě, a hlavně, když už ví, čeho je Adele schopná? A proč ji vůbec má jakoukoli touhu zachraňovat? Nad tím mi rozum stojí. No, ale pro příběh bylo asi nutný ji trochu "zhloupnout".  Pointa bohužel předvídatelná (a předvídaná). Na celou sérii se jinak ale dobře koukalo, sjela jsem to za dva dny. Vyhovuje mi mix mysteriózna s thrillerem bez akčních či rádoby bombastických  prvků... ()

castor

Louise dál pátrá a kloní se zase ke druhé straně. Retrospektivně se hodně vracíme k událostem na venkovské usedlosti, kde chtěl Rob zůstat napořád a které v mnohém napoví. Provětrávání astrální projekce jde trochu stranou, za což jsem rád, i když ve finále tenhle motiv sehraje zatraceně podstatnou roli. Prostě něco je holt na celý život! Některé sekvence poslední epizody jsou sice kostrbaté a ukvapené, ale díky pointě dokážu všem těm magickým čachrům odpustit. Vyvrcholilo to pro mě vlastně nečekaně, a i když výsledek nabídl několik pochybností i možných interpretací, zklamaný nejsem. ()

Anderton

Tak finále ukázalo, že všetko bolo vopred skvele vymyslené, do poslednej bodky. Nečaká nás iba jeden zvrat, ale hneď dva, pričom ten záverečný možno odhadnete už v piatej epizóde, ten predtým, vo finále v dome, som osobne neočakával. Som nesmierne potešený, že forma, akou seriál skončil, nekopíruje drvivú väčšinu konkurencie, ale nechcem spoilerovať prečo to tak je. Pokiaľ si myslíte, že trilery by mali na konci vyvolávať zimomriavky, tak Behind Her Eyes graduje vo svojej finálnej epizóde až šiestozmyslovským spôsobom. ()