Ví o tobě

• Veľká Británia Behind Her Eyes

Svobodná matka naváže milostný poměr se svým šéfem na psychiatrii a zároveň se spřátelí s jeho záhadnou ženou. Zaplete se tak do zvrácené a nebezpečné hry. (Netflix)

sh4ris

Zvláštní milostný ..něco úhelník či čtverec, možná... mysteriózno z toho kape, ale divák neví, co to přesně je... plus British. Za mě klidně jo, rozuzlení zajímavé a neokoukané. ()

Pokri

Štyri diely prakticky o ničom, podivné a pomerne nesympatické postavy a ich podivné správanie nenavodzujú potrebnú tajomnú atmosféru. V piatom a najmä šiestom diele to síce naberá isté grády, ale to rozuzlenie je z môjho pohľadu neuveriteľne stupídne. Rozoberať do hĺbky logické nezmysly v konaní postáv ani nemá cenu. ()

darkchipmunk

Průměrná mysteriózní netflixovka, kterou zachraňuje charismatická Eve Hewson (dcera Bono Voxe, kdyby to náhodou někdo nevěděl), kterou žeru už od seriálu The Knick. Když to má celý 6 dílů, je celkem problém, pokud se v prvních třech nic neděje. Korunu tomu všemu nasazuje až závěrečnej twist, do té doby je za padoucha Adele.___Nj, klišé o tom, že muži jsou lepší přátelé je vážně mýtus. Z mojí zkušenosti vám dovedou závidět lepší život víc než nejlepší kámoška.___Vzdycky nechápu ty výtky na to, že postavy nejsou sympatický nebo dostatečně atraktivní... Ono v životě taky nepotkáváte jenom lidi, kteří jsou sympatický. Tohle bych jako kvalitativní nedostatek vypustila. Navíc o tom píše každej všude. Postavy nebyly sympatický, bla bla, jako kolovrátek. No a? Když budu koukat na film o sériovým vrahovi, bude mi záležet, aby byl sympatickej? ()

lineker

Ne zcela jasně uchopitelný žánrový mix, který se navíc mění díl od dílu. Nevím čím to bylo, ale i když prvky nadpřirozena mne do světských záležitostí moc nepasují, zde mne to nerušilo. A ten závěrečný obrat mne kupodivu překvapil. ()

Morgane

Mam velice rozporuplne pocity - na jednu stranu na me napinavy pribeh milostneho trojuhelniku, v nemz nevite, komu vlastne fandite, dost pohltil, pointa me sokovala a po serialu jsem mela mrazeni jako po kazdem hezkem thrilleru. Na druhou stranu uznavam, ze moje nadseni zpusobil spis fakt, ze jde o takovou guilty pleasure, nejdriv se dej moc rychle neposouva, aby posledni dva dily odvypravely stovky souvislosti, ktere musite znat, abyste pochopili absolutne z reality (a to i z reality prvnich ctyr dilu) vytrzenou pointu. ()

akiba

Jak sexiii může znít těžký hanácký přízvuk v ústech urostlého psychiatra? Převeďme úvahu do angličtiny a máme odpověď v tomhle ňuňu seriálu. Dlouho se může zdát, že je to v jádru růžová knihovna s prvky thrilleru, ale ... nejde přitom vůbec na ruku ženám v domácnosti a milovníkům šupec romantiky. Je to naopak docela příjemně zaumný slowburn a žánrový chameleon. Autentické charisma herců i scén se pumpuje z podvědomí anglického gotického románu. Kamera moc pěkně nasává venkovskou atmosféru Londýna (sic!) a beze studu to prokládá bronteovskými flashbacky from Scottish countryside. Celá série je de facto o atmosféře (kdo chce víc, je ňouma), která se příjemně vlní okolo hlavních postav. Ty jsou typově vybrané moc hezky. Tenhle nataženej filmeček je po všech stránkách samonosnej, nepotřebuje srovnávání s literární předlohou (knihy si zaslouží být ve filmových adaptacích ignorovány) a vůbec se nemusí stydět za to, jak často si hraje s literárními i scénickými klišé. Naopak - hrdé guilty pleasure :) ()

slatkakuca

Čtyři díly celkem nuda s milenkou a šílenou manželkou femme fatale, pak se to ale zvrtne ve wtf. a závěr tomu dodá aspoň něco. Hrozně mě nebavily části z léčebny a s těmi sny jsem bojovala taky, mohly to zkrátit na půlku. Adele a David děsně nesympatičtí, na Louise se hezky koukalo a změnu výrazu na konci zvládla skvěle. Jo a Adama mi bylo na konci fakt líto. ()

sadsammy

Big disappointment.. viděla a slyšela jsem spoustu skvělých recenzi a pustila jsem se do toho, ale ono bylo velké zklámání, zaprvé proto že je to neskutečná nuda.. davála jsem tomu šanci celých tři díly a nakonec jsem přečetla komentář, kde koncovka byla shrnutá do dvou vět. Za druhé je to fakt nějaký nesmysl co se tyče dějový linie.. Nedoporučuju, ztratila jsem dvě hodiny uplně zbytečně a nemám z toho ani žádný přijemný pocit, sorry. ()

Sheelle

Od začátku je vám jasné, že tady něco nehraje. A jde jen o to zjistit co (nebo spíše kdo) je tím problémem. Už samotný název napovídá, že doktor David tu bude asi ten víc v pohodě. Popravdě čekala jsem, že Adele bude maximálně tak psychopatka, takže závěr překonal veškerá má očekávání. Divákovi bylo sice jasné o co půjde už nějakou dobu předem, ale i tak skvělá gradace, což asi jinak ani nešlo, když rozuzlení se podařilo nacpat tak do patnácti minut, to už pak holt musí jít ráz na ráz. Rozhodně stojí za shlédnutí a rozhodně se vyplatí vydržet nepříliš zajímavé první díly. Poslední dva už stojí za to. ()

jetyl

Zbožňuji cokoliv mysteriozního a tohle mi přišlo od začátku jako šestidílná serie na odlehčení od některých třináctidílných až překombinovaných seriálů, kdy mně to jako baví, ale někdy se musím trochu překonat, abych si pustli další dva díly za sebou.. Skoro minimalistické pojetí, co se týče počtu postav a nádherné zpracování snových sekvencí, to mi dalo chuť pokračovat ve sledování a nezklamalo mně to, s klidem za čtyři.. Výborné herecké výkony, lokace, kamera, dávka napětí, která se díl od dílu stupňuje, protkáno mysteriozními prvky.. Parádní závěr, kterému odpouštím některé nelogičnosti, ale i tak určitě doporučuji.. ()

ricardo2803

Přežít první čtyři díly byl docela očistec - nuda, nuda, nuda... Ale pátý a hlavně šestý díl byly pekelné. Škoda jen, že to nemělo spád hned od začátku. Ale za ty dva poslední díly dávám 4 hvězdy. ()

Akinaz

A já si pořád říkala co mi na té ženě nesedí... musím říct, že jsem si nepřečtla ani řádek anotace a tudíž spíš čekala nějaký psychologický thriler se stejně tematickým vyústěním. K mému překvapení byl seriál na konci mysterióznější víc, než jsem čekala. Nápad byl dobrý, konec opravdu překvapil a byl nečekaný, ale doposud nevím jestli mile. Ale to bude tím, že jsem čekala racionalitu a ne iracionalitu. 3* ()

woi

Opravdu povedený seriál do posledního detailu. Jen musíte vydržet do konce posledního dílu, aby vám to všechno zapadlo dohromady. ()

Henselt

Pokud se podivate jen na prvni 4 dily teto mini serie, tak dostanete bravurni psychologicke drama, ktere si zaslouzi minimalne hodnoceni 9/10, a mohu ho vrele doporucit nejen fanouskum zanru. A jak hodnotit serii jako celek? Rozhodne ceri stojate vody soucasne serialove tvorby, kdy je pro narocneho divaka jen malo co prekvapive, dechberouci nebo snad sokujici. Zde plati dvojnasob varovani, abyste se vyhnuli spoilerum jak jen to pujde. Ja jsem rozhodne dostal vic nez jsem cekal. Bono umi! ()