Niekto to rád horúce

• Československo Někdo to rád horké (viac)

Hrdinami slávneho filmu sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sa na úteku pre gangstrami prezlečú za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri, ktorý práve odchádza na turné na Floridu. Joe sa zamiluje do speváčky, ale spolu s kamarátom sa obaja, podobne ako ostatné dievčatá, stanú terčom pozornosti mužov. Kým o Joea, alias Josefinu, sa zaujíma mladučký hotelový poslíček, Jerrymu, alias Dafne, dvorí neodbytný obstarožný milionár... (STV)

Jehan

"Osgood mě požádal o ruku". "Tak je to - jsem pitomá". "Na sedmičce je mejdan!" "Bouchačka." No a samozřejmě finální: "nikdo není dokonalý" z úst neuvěřitelného Osgooda. Naštěstí nejde jen o hlášky, ale o spoustu přesně dávkovaných lahůdek. Dokonce i dort by byl. No a třešnička na něm je Marilyn, byť film táhnou skvělí Tony Curtis a Jack Lemmon, geniálně dabovaní pány Cupákem a Brabcem. ()

PAVLIS

50% Uniká mi obliba a zdejší hodnocení. První polovina je pro mě nudná a rozvleklá a až v té druhé se objeví pár úsměvných scének. To, že ta nejvtipnější je ta úplně poslední, ještě neznamená, že jde celkově o dobrou komedii. ()

donnovann

I po 60 letech zábavná komedie, která stojí na ústřední dvojici Curtis/Lemmon. Marilyn Monroe i když na vrcholu slávy tak zde lehce v ústraní. Film se mi líbil a po celou dobu jsem si užíval zábavné situace, na rok vzniku snímků opravdu paráda. Ani se nedivím nominaci oscara pro Jacka Lemmona, ženu zahrál naprosto dokonale. ()

ostravak30

I z dnešního pohledu je Někdo to rád horké výborná komedie za což si tvůrci zaslouží vyseknout poklonu. Marilyn Monroe tři roky a tři filmy před svou smrtí ztvárnila okouzlující Pusinku Kovalczykovou. Hlavně masky dvou hlavních herců se dokonale povedly. ()

Joe16210

Klasika všech klasik je Někdo to rád horké. Dvojice Dafné a Josefíny je duo, na které se nezapomíná. Jack Lemmon je vtipný, Tony Curtis je typický galantní svůdník a Marylin Monroe je prostě krásná. Film, u kterého se nikdy nebudete nudit ani opakovaně. ()

johnny01

Jednoduchá zápletka, přitom film obsahuje mnoho vtipů a velmi pobaví, je tam i dost napětí, jestli nebudou odhaleni. Oceňuji i narozeninový dort. ()

hrumsrt

Gangsteři, nenucený humor a magická MM. Začínám chápat, co na ní vidí. I když po nedávné Blondie, panuje k této osobě malinko skepse, tak zároveň jsem měl chuť si ji vychutnat v její čiré filmové podobě. Naprosto precizní komedie, která se musí líbit snad všem. Hlavní trio nasadilo neuvěřitelný obrátky. Hošani obstarají humor a dramatickou část, no a slečna Norma Jean dává patřičně líbivý zážitek s dokonale okouzlujícím výkonem, že by mi v reklamě prodala i Severní Koreu. Ačkoli teda nevím, jestli z toho vychází úplně nejlépe, přece jen je taková koketa, co roztahuje nohy za dobrou partií. Ale Marilyn jí předala takové osobnostní kouzlo a šarm, že jsem se přistihl v pár zasněných pózách. Moc jsem si to užil, ta atmoséra a herecké výkony to vše je fenomenální. Klasika nad klasiky, kterou si doháním až po letech. Příběhově jako dělané na divadelní scénu, kam si pro to snad jednou i dojdu. Má to spád, přestože od prvních chvil i poměrně jasně rozdané karty. Těží to z vtipu, jaký dnes už nenajdete nikde, navíc taky je otázka, zda už by to nyní nebylo vlastně celé nekorektní. Povedlo se všechno a ty hudební scény jsou naprostá srdcovka.. Ve finále to graduje, jak má a za ten poctivě "červený konec" bych vstal a tleskal! Ústřední trio jede na plný plyn a vyplácí se. Těžko se k tomu něco říká.. Nemá to zkrátka jedinou žádnou větší chybku, ale současně kdybych měl vyzdvihnout některou lepší scénu asi nevím! Stejně tak chvíli trvá než Vás snímek vtáhne, ale jakmile se objeví poprvé MM, jakoby obraz dostal zářivý bod. Navíc se mi moc líbil český dabing. K tomuhle se hodně rychle vrátím. 90% ()

Anglicankaaa

Jedna z nejlepších komedií, které kdy vznikly. Nápad skvělý, herecké výkony také a dabing je výborný. Marylin to zde moc sluší. Jedna z mých oblíbených scén je, když Dafne s Fieldingem tančí tango a hudebníci mají zavázané oči. Nebo: "Má na moři jachtu a na nose bicykl!" A konec filmu, který je brilantní: "Ale já si tě nemůžu vzít. Ty to nechápeš! Já jsem chlap!" "Prosím. Nikdo není dokonalý." Na poslední z citací musím zareagovat slovy, které použila i ČT: Ale tento film ano! ()

Pitryx

No, já bych to zase tak nadprůměrně neviděl. Rozhodně to není film, který bych si pustil dva krát do roka. Není špatný. Nepřetáčím rychleji, ale přesto některé pasáže odcházím. Rozhodně to nevidím na sto procent. Mám rád komedie, ale tohle prostě není moje parketa. Když dávám co dávám v hodnocení, nejsem si jist ani tím. Klidně bych mohl dát méně. Ale vzal to čert. Možná se mýlím. Nikdo není dokonalý.------- 30 % ()

JosefTomas

Film, kterému se daří kombinovat poměrně drsnou kriminální zápletku s třeštěnou komedií o dvou muzikantech, kteří se převlečou za dvě ženský. Jenže z této poměrně hloupoučké premisy dokáže Wilder dostat maximum, včetně hlavních herců, kteří jsou bezkonkurenčně úžasní a utáhnou s přehledem celý film. A kdyby náhodou někdo pochyboval, tak fantastický scénář a dynamický střih se postarají o zbytek, to vám garantuji. Jen ta Marilyn mi tam moc nesedí a vzhledem k jejímu chování na place je zázrak, že z toho vzešlo takto geniální dílo. PS: A dabing je mimochodem náramně boží. ()

PlysovyMacko

Komédia o dvoch muzikantoch, ktorí sa prezlečú za ženy, aby unikli gangsterom. V ženskej kapele stretnú naivnú Sugar a obaja sú z nej hotoví. Napriek námetu je film vkusný a veľmi zábavný. Najlepšie hlášky má postava Jacka Lemmona. Marilyn bola bohyňa. ()

LdaVinci

To snad ani není možný. Já ten film tak dlouho odkládal... Říkal jsem si, že to bude stará blbinka. No svým způsobem to blbinka je, ale je to vlastně úplně geniální. Jako jasně, přitažený za vlasy, ale je to komedie a má to tolik skvělých scén a dobrý scénář s dobrou zápletkou. Dokonce jsem tomu tak propadl, že ty 2 hodiny utekly úplně rychle. No a konečně jsem viděl tu slavnou Marilyn Monroe hrát a ne jen pózovat na nejrůznějších předmětech. A nehraje vlastně špatně a k tomu, jak všichni víme, je i pěkná. Ale tahouny tu samozřejmě bylo ústřední mužské duo. ()

DearS

Docela by mě zajímala anketa o nejoblíbenější scénu nebo hlášku z této nezapomenutelné převlekové a gangsterské komedie. Kdo jednu z těžko překonatelných klasik filmového plátna ještě neviděl, měl by to ve svém vlastním zájmu napravit, protože něco takového se nepodaří natočit každý den. Mimo jiné je k vidění jeden z nejlépe vypointovaných filmových závěrů. ()

Lewaso

Kdykoliv a kdekoliv mohu vidět tuto jedinou gangsterku, kterou uznávám jako klenot mezi klenoty. Je málo filmů, u kterých se dopředu těším na tolik scén, jako zde. Všechno klape jak hodinový strojek do originálního konce. A jako bonus skvělá muzika! ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (viac)