Nebožtíci žičia láske

• Česko Nebožtíci přejí lásce (viac)

V romantické komedii kinematografické legendy a držitele sedmi Oscarů, režiséra Billyho Wildera, odjíždí Jack Lemmon v roli starostlivého syna pro tělo svého otce, který zahynul v Evropě. Po příjezdu do Itálie však rychle zjišťuje, že jeho rodič nebyl zdaleka takové neviňátko, jak se tvářil… (oficiálny text distribútora)

Skuby47

Skvělá romantická komedie s originální zápletkou, plná černého humoru a geniálních vtipů. Když přidáme vynikající herecké obsazení, nádherné prostředí italské Ischie a příjemnou hudbu, zjistíme po uplynutí 140 minut, že jsme bohatší o krásný filmový zážitek. ()

LeoH

Lehounká letní záležitost, která si naprosto neláme hlavu s něčím tak staromódním, jako je partnerská věrnost (bodejť, když mezi už tak dost odvážným Bytem a Nebožtíky prošuměla kolem celá 60. léta se vším, co k nim patřilo), o nějaké genderové korektnosti vůbec nemluvě, a jejíž humor je velice… řekněme intelektuálně širokospektrální, ale díky Wilderově patentní všudypřítomné lidskosti se jí daří dokonale vyhnout nevkusu a celé dvě hodiny dvacet udržovat člověka v uvolněném rozpoložení s povětšinou mírně zasněným úsměvem na tváři. Pozoruhodné je, že tentokrát Lemmon svou obvyklou chcípáckou figurku vyměnil za roli schopného, zazobaného a značně arogantního manažera – a stejně je zas neodolatelnej a není zdaleka sám. ()

Mirokukii

Příjemná, oddychová komedie, která se ani na chvíli nesníží k neúnosnému černému humoru, ač by se zde mohl nabízet. Snad jenom malinko dlouhá. Skvělý komik Jack Lemmon, avšak mě se zde nejvíce líbil Clive Revill, a jeho postava ředitele hotelu. ()

Tyny

Chtěla jsem film ohodnotit čtyřmi hvězdičkami, ale bránil mi v tom ten roztahaný děj. Nemůžu si pomoct. Podstata a celá vize filmu se mi strašně líbilo, ale chvílemi jsem se chtě nechtě nudila a to si tak vysoké hodnocení opravdu nezaslouží, i když je to lehce nadprůměrný film. Lemmon s Mills byli skvělí, jak se dalo očekávat, takže koneckonců žádné překvapení. ()

pytlák

Nádhera. Takhle by měla vypadat romantická komedie. S každou přibývající minutou je to lepší a lepší tak dlouho dokud si slečnu Piggottovou nezamilujete. ()

LadyPupu

Romantika bez zbytečného patosu, milé pohlazení, spousta vtipných momentů... "Neměl byste zájem o bahenní lázeň? - Ne, díky, jednu jsem měl už ve vlaku. - Ve vlaku? - Vypil jsem ji pod jménem espresso."... Původní český dabing (Brabec, Maciuchová, Kopecký) vynikající, celková atmosféra filmu okouzlující. Kdyby byla stopáž o půl hodiny kratší, bylo by to za 5*. ()

Helmutek

Takhle přesně má podle mě romantickej film vypadat. Nádherná letní atmosféra italský Ischie, skvělá hudba (třeba ta živá kapela při večeři!), výborný herci i příběh... A přesto, že je to film ze 72., tak na něm ani neni znát to stáří - všechno funguje krásně; je to vtipný, skvěle (nedivadelně, nehystericky) zahraný, scenář je zajímavej a zápletka neohraná, chemie mezi toporně úzkoprsym Lemmonem a bezprostřední Millsovou výborná, a nádherná (jak herecky, tak tou svou příběh stmelující rolí) je i ta ta postava hoteliéra se všema těma jeho známejma a bratrancema synů svých strýců, se všudypřítomnou siestou i všema těma dalšíma bizarníma italskejma postavičkama (koroner s razítkama v saku, kníratá pokojská a její z Ameriky deportovanej kolega, rodina Tarrotů, mafián se skleněnym okem...). Scénář je navíc plnej obrovskýho množství vtípků a mikrovtípků, který ale jsou (neobvykle) promyšlený a vtipný v podstatě všechny, má to sympaticky otevřenej a příhodně nepřeslazenej konec a Millsová navíc ukáže (!). Za mě 5*, mně tam nechybělo vůbec nic. / -A jste si jistý, že je to Ischie? -Poměrně ano, pane. -Nerad bych přistál někde v Africe. -Ta by byla větší, pane. -A nemůže to být jeden z těch řeckých ostrovů? -Ne, pane. Řecko je víc nalevo. ()

pytlik...

Nebožtíci možná přejí lásce, ale humoru rozhodně né, v celém filmu byla sranda jak na pohřbu. Obě dvě hlavní postavy byly protivné až na půdu, namistrovanej omezenej Američan a Italka myslící jen na to, jak zhubnout. Noo a vyústění jejich vzájemného vztahu mě coby vášnivého obdivovatele Rychlých Šípů velmi pohoršilo, to bylo nečestné a nesportovní! Zkrátka, já jejich lásce rozhodně nepřál, a z toho mi vyplývá, že nejsem nebožtík, takže nakonec celkem spokojenost. ()

Pavlínka9

Film jsem měla několik let na seznamu ale ne a ne si ho pustit...Je to taková ta "svižná, romantická, komedie", kdy dost máte v hlavě předvídatelný závěr, který i tu nastal...Nicméně pro mě to není vlastně příjemné ze dvou důvodů - nemám ráda italské prostředí. Celkově italský život, jídlo, projevy - to není něco, co mi přirostlo k srdci a za druhé - vlastně nesouhlasím s tím, co se tam "vybudovalo" a jak to bude pokračovat dál. ()

JohnSmith

Nevím,co na téhle komedii všichni mají. Lemmon je sice pan komik, ale tohle mě trochu nudilo a usínal jsem až mě probudila prsa Juliet Mills ()

fefee

Dosť uťahaný film kde ľahko stratíte záujem pokiaľ vám nestačí iba príjemná romance atmosféra a nepočúvate dobre dialógy ktoré sú miestami až neuveriteľne dlhé, . (2,5*) ()

mkubalikova

Permesso? Avanti! Plný počet nedám, protože je film opět příliš dlouhý (stejný problém jsem měla s Odpolední láskou). Jinak krásné exteriéry, hudba a vtipný Jack Lemmon. 80% ()

Autogram

Množstvo dobrých vtipov je nešťastne pochovaných v prehnanej dĺžke, ktorú si takáto zápletka nezaslúžila. Už úvodná predtitulková scéna je zbytočná a bez nej by som sa do filmu dostával ľahšie. A to sa opakuje viac krát, takže občas som z filmu aj vypadol a to sa prejaví na hodnotení. Nápad bol dobrý, herci tiež, tie tri hviezdy sú silné, ale štvrtú nemôžem pridať. Režisér si neodpustil množstvo narážok na americkú a taliansku politiku, prípadne aj na všadeprítomnú byrokraciu. –––– Cizinec, který se rozhodne zemřít v Itálii, se musel zbláznit. –––– Životem každý procházíme jen jednou, tak berme, co můžem. ()

Pecival

Fantazie. Úžasná, pohodová podívaná, s nepřekonatelným Lemmonem. V kombinací s famózním dabingem, jsem ječel nadšením. Z mého pohledu jednoznačně nejlepší komedie Billyho Wiledera i Jacka Lemmona (po zhlédnutí Raz, Dva, Tři musím u Wildera opravit na druhou nejlepší komedii :) ()

Composter

Nebožtíci u mě zdomácněli stejně jako Někdo to rád horké...a spousta českých klasik. Kdykoliv si je užiji s nadšením. Klasická romance okořeněná o hromadu cynismu - dokonalá kombinace. Letní exteriéry, výborní herci, absurdní situace a naprosto lehká a samozřejmá režie. Nestárnoucí lahůdka do nepohody. ()