Najhorší človek na svete

• Česko Nejhorší člověk na světě (viac)

Čoskoro tridsaťročná Julie stále hľadá svoje miesto vo svete a experimentuje, zatiaľ čo jej starší priateľ Aksel by sa rád usadil a začal novú životnú etapu. Veci sa skomplikujú, keď zvedavá Julia prenikne na večierok, na ktorom stretne mladého a okúzľujúceho Eivinda… Film na pomedzí drámy a komédie rozpráva vtipne, pravdivo a s citom o vzťahoch a živote v čase, keď môžeme mať takmer nekonečné možnosti, a napriek tomu si pripadať ako najhorší človek na svete. (ASFK)

Velislav

Partnerská vzťahovka, trochu v pseudofilozofickom smere, na ktorú sa treba pripraviť. Konverzačný štýl originálny a vtipný v epizodických záberoch (ovoniavanie častí tela a pozeranie na močiaceho človeka ozaj nie je nevera; hubičky nie sú chipsy; animovaný análny otvor má byť určite do hviezdičky), na základoch silno neoriginálneho príbehu, akých tu už bolo kvantum... A väčšina z nás ho prežila aj v skutočnom svete. Vzťahy sa končia, racionálne, či iracionálne, pochybnosti budú vždy. Smrť je tiež naša súčasť od narodenia. Ženská hrdinka je sympatická napriek tomu, že s jej konaním nemusím súhlasiť. Človek je totiž tvor emočný. Režisér severského hororu síce nepriniesol nič nové, ale čo už sa dá do romantiky s naturálnym nádychom priniesť, ako iba nové situačné zážitky. To prinášajú aj vzťahy a pritom sú to stále iba vzťahy. 7/10 (HBO Max) ()

angeline

Najít negativní recenzi na tenhle film nebylo tak těžké, protože jsou asi tři. O to víc mě potěšilo, jak je výstižná. "I must be the Hardest to Please Person in the World as I can’t fathom what all the fuss is about. It’s not atrocious. (...) But it’s nothing special. And until I read that it is a ‘romantic comedy’ I hadn’t realised it was a comedy at all. Perhaps I am also afflicted with the Worst Sense of Humour in the World? (...) The two hours go by pleasantly enough but the bottom line is: I felt nothing and didn’t care." ()

mh91

Za mě nejlepší film z 55 ročníku filmového festivalu v Karlových Varech. Příběh o později dospívající ženě zaujme od prologu až po epilog. Film zamrazí, zahřeje, zabaví, poučí i dojme. Herečka hlavní postavy právem dostala cenu na festivalu v Cannes. Scény na proniklém večírku a v nemocnici jsou boží. Vše to korunuje scéna zachycující jeden den zamilovaného páru v pozastaveném okolí. Ponaučení z filmu- neberte houbičky!!! 100%. [KVIFF 2021] ()

vinducha

- 20 minut = + 1 hvězda , ke konci jsem myslel , že se ukoušu nudou , a přitom třeba houbový večírek byla náramně zábavná pasáž. Jinak to vypadá , že Oslo je plné submisivních a empatických citlivých mladých mužů , kteří se ale vzhledově ke svým vikingským předkům moc hlásit nemůžou.. ()

Sopholojong

Norsky neorealizmus s velmi rozmanitym soundtrackom. Severska vypoved o stave dnesnych vztahov, vyprazdnenosti dennej rutiny, pominutelnom stasti a neporozumeni medzi muzmi a zenami v chladnom, neprijemnom, betonovom, postmodernom Osle (v zivote by ma tam nikto nedostal zit). Hlavna hrdinka je paradoxne svojim odludstenym vykonom "najhorsie" hrajucim hereckym prvkom. Muzski naprotivkovia su omnoho hrejivejsi, porozumenia-hodnejsi, spontannejsi - no ved chlapi... Poeticky krasna scena so zastavenim casu a rozbehnutim sa za milencom (kaviaren, posedenie na lavicke) verzus ta najnechutnejsia halucinogenna po uziti drogy (tampon, zvraskavene telo, "baby" v hotdogu). Poloartova vyprazdnenost (jasny zamer), ale so solidnymi rezijnymi finesami a originalne "zo zivota" napisanym scenarom. 7/10 ()

Tranda

Příběh: 8/10; Humor: 7/10; Drama: 8/10; Napětí: 7/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 8/10. 8/10 ()

rakosabasta

Syrové uvnitř, hravé zvenku…bezvýchodné a přitom nedepresivní. Velice současné. Zasahující a přitom naprosto neodpovídající na nic. Během filmu si nejde nevzpomenout na Dogma 95. A Renate Reinsve je okouzlující. ()

JCS

Když holka hrabala až přebrala ... Pro někoho je těžké poznat štěstí ikdyž ho má přímo pod nosem, nebo ho právě prožívá ... Říká se tomu kouzlo přítomného okamžiku, které hlavní hrdince dost chybělo. Za  mě příliš dlouhé, ale určitě k zamyšlení. ()

Tr0nic

Ten, kto to nazval komédiou má veľmi zaujímavý zmysel pre humor. Ja by som potreboval k jednotlivým scénam dopísať poznámku ,,vtipné", aby som vedel kedy sa mám zasmiať. Každopádne skvele to balancuje na hrane drámy a romantiky. Nijak špeciálne ma to však neohúrilo, je to napísané skôr pre filmových fajnšmekrov a tak trochu aj pre akadémiu. ()

Endurion

Podle americké filmové akademie je to oficiálně nejlíp napsaný film roku 2021. Absolutně nechápu: já jsem neviděl nic než docela plytké melodrama, které se chvílemi dotkne zajímavých a silných témat (hranice dospělosti, nevěry, svobody projevu, generačního porozumění; vědomí blízkosti smrti...), které by mohly dát základ silnému dramatu, ale v Nejhorším člověku se vždycky jenom naťuknou a rychle se od nich uteče, aby se nemusely řešit do hloubky - takže nakonec zůstane jenom to povrchní melodrama. Jsou tam dvě scény, co pro mě ospravedlňují, že tenhle film existuje: scéna s houbičkama a scéna zastavení času; jenom díky nim nelituju, že jsem na to šel do kina. Jinak je to realisticky natočený a docela obyčejný chcípácký film o člověku, co ničeho nedosáhne, protože sám neví, čeho chce dosáhnout, a je z toho nešťastný. Což má asi být generační výpověď (mojí generace, i když se v tom celém nějak nemůžu najít) a to je celý smysl díla... Je to film, co je kompetentně natočený a dobře zahraný, ale celkem banální a za měsíc si už nevzpomenu, o čem vlastně byl. 2,5*. ()

Cardas

Vzhledem k tomu, že jsem se před filmem podíval na jeho hodnocení na CSFD a některé příspěvky, tak jsem asi čekal víc. Proto jsem nebyl nakonec až tak okouzlen. Pravda je, že ta všichni hrají skvěle, že to je zajímavý intimní příběh, a že je dobře natočený. Ano, prožíval jsem při jeho sledování pochopení a identifikaci s těmi prožitky a pocity. Ale nakonec přesto všechno nemám úplně pocit, že by se mne nějak hluboce dotkl. Možná bude doznívat, nevím. ()

Monyfik odpad!

Toto už se nedá použít ani jako hnůj. Všem ynteligentům co tomu dávájí 4-5 hvězd, bych vrazil celou tuto "komedii" do ánusu i s "hlavní hrdinkou" a vesele smál a za břicho popadal, jaká je to taškařice. ()

charles3

Za mě docela zklamání. Natěšen zajímavým názvem, festivalovým úspěchem, nominacemi na různá výroční ocenění, zdejším hodnocením a také diváckým úspěchem v českých kinech (což u severských filmů nebývá právě často) jsem včera usedl k HBO a zkouknul jej ve zdejší dabované verzi. Snímek se začal "rozjíždět" jen velmi pozvolna, žánrově se postupně proměňoval od komedie přes milostný příběh až po melodrama a hlavní hrdinka (byť dobře typově vybraná) mi byla střídavě více a zase méně sympatická. Žádné zajímavé nápady, kromě originálně pojaté scény se zastaveným časem. Poslední dvě kapitoly byly tak natažené, že celkovou stopáž prodloužily snad o čtvrtinu či pětinu, a přitom nic podstatného k vývoji hlavní hrdinky neřekly. Konec či epilog, který ještě mohl mnohé napravit, byl takový nijaký a samotný název snímku zůstal prakticky nevysvětlený a neopodstatněný. Tři hvězdičky pouze za výběr hlavní představitelky, hudební doprovod a onu "zastavenou" scénu. ()

JB001

Nejsem cílová skupina a tudíž jsem měl problém to vůbec dokoukat. S hlavní "hrdinkou" bych dlouho nevydržel. Neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane. Prostě taková blbá feministka a navíc se mi jako ženská vůbec nelíbila. S ní by mi určitě neztvrdl... ()

NikiVai

Zajímavá sonda do hlubin duše jedné ženy. Film je natočený s intelektem, citem, empatií. Není to oddychovka, u které byste vypnuli mozek, právě naopak. Pokud máte chuť přemýšlet o vztazích, o životních postojích i o sobě samém, tak si to pusťte. ()

turandot

Nekonečně dlouhý. Ke každému tématu i fantazii je řečeno všechno, co vás napadne. Sledování bylo veliký utrpení a to především proto, že příběh mapuje život učebnicovýho mileniála, kterej se nedokáže rozhodnout a žít svůj život spokojeně bez toho, aby litoval, čím vším už nikdy nebude a čím by být býval mohl. Nepříjemný zrcadlo pro moji generaci :) ()

Annaroz

Je to velmi dobrý film o rozcapenosti dnešní společnosti. Hlavní hrdinka filmu je toho důkazem. Neví co v životě chce a tak střídá jeden studijní obor za druhým, až skončí jako prodavačka v knihkupectví. Vlastní frustraci řeší odchodem z docela fungujícího vztahu. Děti nechce, pak zas možná i chce, ale nevyjde to. Až nakonec se někdy kolem čtyřicítky dohrabe k oboru, který chtěla dělat původně - jestli je u toho konečně šťastná nevíme, každopádně je sama a co bude dál se můžeme jen domnívat... ()

uletov

Chudáci chlapi co potkají takovou blbku,která má v hlavě nasráno a neví co chce. Ženská se nesmí nudit,páč moc přemýšlí a to nedělá dobrotu. ()

37. ceny Goya – výsledky

37. ceny Goya – výsledky

12.02.2023

V sobotu 11. února byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl v Andalusii ve městě Seville, kde se udělování cen uskutečnilo naposledy v roce 2019. Moderátory… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi… (viac)