Superhrdinovia

(festivalový názov)
  • Česko Superhrdinové (festivalový názov) (viac)

Romantický film, jenž nás nechá na chvíli žít vztahový kolotoč radostí a strachů dvojice, kterou dala dohromady náhoda. Nebo osud? Kreslířka komiksů Anna a teoretický fyzik Marco tvoří pár sympatických superhrdinů, tak jako mnoho jiných lidí, kteří se rozhodli žít ve dvou. Řešit společné problémy totiž někdy vyžaduje až nadlidskou sílu. Každý vztah má svoje krize a svoje idylické chvíle – od náhodného setkání v dešti po vážné hovory po deseti letech. Vyprávění skládá historii vztahu ze dvou dějových linek: vztah na začátku versus deset let vzdálená současnost. Přesné pointování epizod soustavně ostřeluje srdeční krajinu i šedou kůru mozkovou diváků a divaček. (MFF Karlovy Vary)

bloom

Paolo Genovese evidentně chtěl navázat na svůj přeceňovaný film Naprostí cizinci a natočit komerční hitovku s přesahem. Bohužel výsledek je ještě více strojený než u zmíněného kasaštyku. Téma nerozhodných třicátníků visí ve vzduchu (tady nebo tady), ale scénář se o něj jen otírá. Škoda, že se třeba více nedozvíme o tom, proč si Anna ani po deseti letech vztahu nejdřív není jistá tím, zda chce mít s Marcem dítě. Místo toho film sází na otřepaná klišé a podlézá divákům laciným sentimentem. Dost mě vytočilo, že se ve filmu doslova promítá jedna populární scéna z Lásky nebeské, když tvůrci nejsou schopní nic nezapomemutelného nabídnout sami. Režii se navíc nepovedlo ohlídat střídání dvou časových rovin, protože u některých situací divák ztrácí přehled, zda se odehrávají ve filmové současnosti nebo minulosti. Stejně tak si lze všimnout i nelogických detailů jako těhotné ženy bezstarostně popíjející na večírku víno. K žehlení je možné Superhrdiny asi bez újmy jedním okem sledovat, jeho zařazení na festivaly je spíš WTF. Nafouknutá bublina jako u Naprostých cizinců určitě nehrozí. [KVIFF 2022] ()

vyfuk

[KVIFF 2022] Doják jak sviňa. S nějakými novinkami, s postupy ve vyprávění trochu jinak, tak trochu komedie, tak trochu drama. Nicméně sympatické jak přítulný tuleň. Jasně, že slaďák a tak trochu klišé, ale s tím do toho člověk jde. Po všech těch intelektuálních splachovadlech geniální vyprošťovák. ()

JenYu

MFF KV 2022: I přes slibné momenty (např. kresba na zdi, příběh o váze...) mě snímek nezaujal. Opět se u mě dostavilo nadměrné očekávání u vyhypovaného režiséra, které proti filmu neobstálo. Herci se snaží, výprava lahodí oku, ale děj a celkové znění (včetně vyhroceného závěru) mě zkrátka úplně minulo. Škoda. ()

mh91

Za mě nejlepší film z 56 ročníku filmového festivalu v Karlových Varech. Sleduje vztah jednoho mladého italského páru. Sympaticky, realisticky, mile a místy dojemně film poodkrývá život zamilovaných. Vizuální stránce filmu napomáhá i krásné zobrazení komiksu kreslené hlavní hrdinkou. Pozornost film udržuje i díky skvělému křížení časových rovin. Za mě nějaké body přidává i scény z lásky nebeské.  Ten závěr nenechá žádný kapesník suchý. Dokonalých 100%. [KVIFF 2022]. ()

POMO

Další klišé vztahovka, ale pozorně a citlivě vyprávěná i zahraná, a s hezkým epilogem. Ceny jako Nejhorší člověk na světě neobdrží, protože je méně scenáristicky sofistikovaná a více sentimentální, ale divákova srdce se dotkne spolehlivě. [KVIFF] ()