Najhorší človek na svete

• Česko Nejhorší člověk na světě (viac)

Čoskoro tridsaťročná Julie stále hľadá svoje miesto vo svete a experimentuje, zatiaľ čo jej starší priateľ Aksel by sa rád usadil a začal novú životnú etapu. Veci sa skomplikujú, keď zvedavá Julia prenikne na večierok, na ktorom stretne mladého a okúzľujúceho Eivinda… Film na pomedzí drámy a komédie rozpráva vtipne, pravdivo a s citom o vzťahoch a živote v čase, keď môžeme mať takmer nekonečné možnosti, a napriek tomu si pripadať ako najhorší človek na svete. (ASFK)

PAVLIS

Komedie to tedy moc nebyla. Spíš jedno z těch odlehčených artových dramat, které sice umí vtáhnout svou řemeslnou kvalitou nebo hereckými výkony a nabízí pár míst na zamyšlenou, ale jelikož míří spíš na (některé) ženy kolem třicítky, jde mimo mě. Dokáže se ale na chvíli usadit v hlavě, takže stojí za vidění. ()

oasismanik

Životný príbeh osoby, ktorá absolútne netuší čo chce, ale neprestane, kým to nedostane. Nedajte sa oklamať, komedia to nie je takmer vôbec, je to mimoriadne citlivé zrkadlo našej generácii, ktorá má úplne iné zmýšľanie ako mnoho, mnoho generácií pred nami. Julia /naozaj perfektne zahraná/ nie je najhorší človek na svete. Je to človek stratený v zložitom svete obrovských možností a príležitostí, ktorý sa bojí konfrontácie s realitou. Ja jej rozumiem, pretože som ako ona. A mnohí z vás sú ako ona, možno preto to zrkadlo tak bolí. ()

SAINTS

Portret nerozhodnej ženy.Ake je to byť tridsiatníčkou v dnešnej dobe na vyspelom západe?Tuto otázku si položil režisér Joachim Trier v 12 kapitolách v nádhernej evokacii života súčastnej ženy.Dve hodiny počuvame reči o sexe,materstve,laske,spoločenských konvenciach.Režiser a scenarista Eskil Vogt odhalujú všetky črty súčastnej ženy.Výborny výkon podáva herečka v hlavnej ulohe Renate Reinsve .Joachim Trier s nami otriasa zmesou rôznych emocii.Hlavna postava Julia nás však môže aj celkom otravovat,jej problemy možu pôsobiť malicherne.Aj stopáž je trocha prehnaná.Joachim Trier nám vo svojom filme predstavuje dojímavú,vtipnú a zakomplexovanú hrdinku. ()

TheDavid

Nejhorší člověk na světě je ve výsledku komornějším dramatem, než by mohl název napovídat, ale ke škodě to není. Film nemá sice přehnaně velké ambice, ale to co chce vyprávět, vypráví skvěle. Trierův počin je totiž skvělou generační sondou, která zkoumá soudobá (ale i nadčasová) témata s respektuhodnou citlivostí a odzbrojující lidskostí. Velkou měrou tomu můžeme připsat i herečce Renate Reinsve, která předvádí skvělé herecké řemeslo. Filmu sice ke konci dochází dech, ale můj celkový dojem je nezměněn. Trier jede. ()

Solverino

Tak tohle fakt není pro mě! Ještě tak cca 30 minut jsem dal, ale nemám tolik času, abych se koukal na nekonečné plkání o prdu a koulení očima sice sympatické herečky, ale jinak o ničem film. Tak to bylo ještě mnohem horší než dokument o Kamilu Filovi a to byla taky "Síla". ()

sharkamell

Spíš než "romantickou komedii" bych tento film nazvala "vztahovým dramatem", ze kterého jsem měla mírnou "depresi", jak moc ze života tento příběh je (vztahy jsou prostě složitý). A u "houbičkové" scény jsem vyprskla smíchy :D ()

Ajka1

Kvalitní snímek k zamyšlení na jedno podívání. Je to tak. Všichni se neustále ztrácíme a znovu nacházíme, abychom konečně nalezli svůj smysl života. A tak to jde pořád dokola. S hlavní postavou jsem mnohdy soucítila a sympatizovala, protože mi její život v něčem/lecčem připomínal můj vlastní. Jako komedii bych to ale moc neoznačovala, i když se tam humorné situace rozhodně najdou. Takové ty ze života. ()

adamix

Asi v žiadnom filme som nemal tak zmiešané pocity z hlavnej hrdinky, ako pri tomto. Veľmi silná vzťahová dráma, ktorá bohužiaľ vo veľkom odzrkadľuje realitu a ošiale a sklamania ohľadom lásky, obáv z materstva a strachu zo smrti. A v závere som tú karmu Julii veľmi prial, nie nadarmo film nesie názov Najhorší človek na svete. Za mňa 80%. ()

Coliseum

Uf. Tohle bude na dlouho. Syrový, opravdový, komplikovaný, detabuizující, bolavý, hladící, nepřekonaný, šťastný, tématicky ožehavý, věčný, zamilovaný. Bez pozlátka, růžovejch brýlí, klapek na očích. S vinou na bedrech, sebedestrukcí, čistým štítem. V hodnocení, minimálně tady, hodně podceněnej film. ()

Tominni

Zajímavá vztahová sonda do života dnešních třicátníků - z pohledu ženy, která hledá, co je pro ni důležité. Renate Reinsve je fajn, ale silnější pro mě byla postava Aksela (jeho diskuze s feministkou!). První polovina filmu se mi líbila hodně, pak už se mi zdálo, že to je slabší. Přesto silné tři hvězdy. ()

Binne

Kvalitní náhled do života ženy, která neví, co se sebou. Vlivem toho jsou ale všichni kolem ní zmatenější než ona sama. Její nepředvídatelné chování, názorová nestálost a vyhýbání se závazkům ji nutí k tomu, aby činila stále nové začátky a tvořila si tím i nové konce. Film nám nabídne celou škálu emocí, nepříjemných situací a vyhrocených konfliktů. Překvapivě jsem při sledování filmu zjistila, že Julii fandím, ačkoli mi její charakter sympatický není. Je nevyrovnaná a sebestředná. Svým sobeckým jednáním ubližuje lidem kolem sebe a očekává od nich pochopení navzdory tomu, že ona jim takový komfort nikdy nenabídne. Nicméně, film nese naprosto přesný název. Kolikrát jste si řekli, že jste nejhorší člověk na světě? ()

Mkartaylas56

Svým způsobem nádherně obyčejný příběh, který ovšem zachycuje tolik emocí a témat, že mě po zásluze rozložil. Všechny dialogy a celkově scénář je skvěle promyšlený a Joachim Trier skrze něj ukazuje obrovský cit pro emoce, které jsou tu velice příjemně dávkovány. Fungují také hlavně proto, že je nám vyprávěn prostý příběh ze života, se kterým se spousta diváků může perfektně ztotožnit. Hlavní hrdinka v něm neustále hledá sebe sama a často si není jistá tím, co chce od života ve chvíli, kdy mnozí lidé v jejím okolí už mají jasno. A to je jen jedna část toho množství zahrnutých témat, kdy se ovšem každé vhodně doplňuje a nepřekáží si, díky čemuž je konec snímku velmi uspokojivý. Zároveň celkový dojem podpořily i vynikající herecké výkony, především hlavní herečky, a rovněž taky lehce nenápadná, ovšem perfektně sedící hudba. Jak jsem psal na začátku, filmu se podařilo mě emocionálně rozložit a to je asi ta nejlepší pochvala pro tvůrce, jaká může být. Zkrátka další skvělý počin skandinávské kinematografie, který plně doporučuji. ()

Pete

Norský Trier se zde pokusil o jakousi dekonstrukci romantického příběhu, který začíná ve stylu Woodyho Allena, ale postupně směřuje k rozpadu a smrti. Scénář, dělený na 12 kapitol, je strukturou velmi originální, to mu nelze odepřít. Kdyby to mělo nějaké razantnější zakončení, myšleno katarzi, přesah, neváhal bych jít s hodnocením ještě výš. Postava nerozhodné mladé ženy je výborně napsaná i zahraná, a dobře zprostředkovává ten stav cítit se v tomhle věku "nejhorším člověkem na světě", ať už nevěrou, nespokojeností s životem a určenými rolemi, nebo jen neschopností vybrat si svojí cestu. To přejde. ()

MartinTerran

Já na tokové filmy moc nejsem a úplně mi to nesedlo, takže dávám průměr, ale chápu že mnozí to mají jinak. Zahrané to bylo dobře. Hodnocení: 52/100. ()

nula87

Vztahovka, která se zadere pod kůži a donutí přemýšlet a hlavně cítit s hlavními hrdiny. Škoda toho trochu patetického závěru. 80% ()

Mamutol

Jsem hrozně moc rád, že mi takováto kráva nevstoupila do života a nezblbla mi hlavu. Díky můj osude, že jsi mi toho ušetřil, asi jsem měl štěstí na normální holky. ()

37. ceny Goya – výsledky

37. ceny Goya – výsledky

12.02.2023

V sobotu 11. února byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl v Andalusii ve městě Seville, kde se udělování cen uskutečnilo naposledy v roce 2019. Moderátory… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi… (viac)