Black Friday

Obchod s hračkami sa chystá na deň, ktorý je snom všetkých obchodníkov a nočnou morou všetkých ich zamestnancov. Tento Black Friday bude výnimočný, pretože zákazníci si okrem peňazí a bojovej nálady prinesú aj neznámu infekciu, ktorá ich mení v beštie. (Marceloo)

JASON_X

Ta slabá třetí hvězda je spíš jenom za žánr, protože tahle nenáročná blbůstka mě příliš nenadchla. Potenciál filmu byl sice více než slušný (mimozemsky mutující zákazníci řádí v obchoďáku), ale bohužel scénárista asi neoplýval přílišnou tvůrčí fantazií. Z téhle zápletky se totiž dalo vytřískat mnohem víc humoru i nechutností. Ale scénář je hodně slabý a dialogy i hlášky jsou většinou spíš mdlé a rozpačité, nežli vtipné. Z herců mě bavil snad jen tlustý černý manažer a sympatická katalánská Ivana. Největším kladem filmu jsou tak myslím jen masky vředovitých hnusáků, a ještě mrzutý medvěd-plyšák Dennis, připomínající mi depresivního robota Marvina ze Stopařova průvodce. ()

Marceloo

Obchod s hračkami sa chystá na deň, ktorý je snom všetkých obchodníkov a nočnou morou všetkých ich zamestnancov. Tento Black Friday bude výnimočný, pretože zákazníci si okrem peňazí a bojovej nálady prinesú aj neznámu infekciu, ktorá ich mení v beštie. - V podstate mi tu vadil len absolútne amatérsky strih, ale inak som dostal všetko, čo som od hororu tohto typu čakal. Pekné masky, slušný bodycount a prekvapivo znesitelné postavy. Samozrejme sa tu nájdu miesta, kde sa postavy len rozprávajú, ale to je pri Zombie filmoch klasika. Dosť to ale vykompenzovalo to, že sa akcia začína hneď od úvodu a netreba prečkať nejaké dlhé zoznamovanie sa s postavami. Nie že by to bol počin, ktorý budem na Black Friday pozerať každý rok, ale v budúcnosti sa k tomu určite aspoň raz vrátim, pretože aj stopáž tvorcovia fajnovo trafili. ()

*CARNIFEX*

Nemyslím si, že by bol tento céčkový zombie horor taká tragédia, za akú ho vydávajú užívatelia. Jasné, že nedisponuje premysleným, duchaplný príbehom s posolstvom ala "World War Z", ale veď "Black Friday" sa od úvodu neberie nijak vážne, tak načo z toho robiť tragédiu či mať očakávania, ktoré jednoducho nemôže naplniť? Masky nie sú vyslovene zlé, gore scén pomenej, mohlo ich byť ďaleko viac samozrejme, no keď sa nejaké objaví, určite nie je tragicky spracované. Na jeden krát pre milovníka žánru dostatočné. ()

darkrobyk

-Černý pátek? Ne, zelený! Černý zní rasisticky! - Milosrdně krátká oddechovka na jedno podívání. Odkaz na Úsvit mrtvých (1978), Barvu z kosmu, Evoluci či Věc je jasný. Nenápadný odkaz na Evil Dead, když se začne debatovat o amputaci ruky...a čekal jsem, že vzhledem k přítomnosti Bruce dojde na motorovku. Škoda, že se tvůrci nemohli rozhodnout, zda půjde o vztahové drama (v momentě ohrožení spadly masky a všichni si začali pěkně říkat pravdu do očí), bláznivou komedii nebo sci-fi horor. Potěšily především masky a mechanické triky, což je dost málo. Jako ztrátu času to ale neberu. ()

pornogrind

Ach jo. Už si ani nepamatuju kdy naposledy jsem viděl povedenou hororovou komedii. Tuhle do nich rozhodně počítat nemůžu. Co se týče komediální stránky - ani jednou jsem se nezasmál. Po hororové stránce je na tom film o něco líp i tak je to ale slabota. Příběh je triviální, postavy nesympatický( nebo alespoň já jsem ve filmu nenašel nikoho s kým bych mohl sympatizovat ) a Bruce Campbell je tady jen jakousi trapnou a nedůležitou figurkou, která podle mě jen měla lidi přilákat k tomuhle filmu, kterej ale podle mě nenabízí nic ( ani jednu scénu ) na co bych si za dva dny vzpomněl. Hodně slabý 2 hvězdy. ()

Marze

Snadno koukatelne becko, na ktere druhy den zapomenete. Pokud se tedy nedivate s prateli milovniky zombie zanru nebo vam u ookladny kina nevrati penize za vstupenkum ()

HellFire

Rádoby „hororová/komediální“ pitomost, která nestojí vůbec za pozornost. Jedinou pozitivní stránkou je ani ne hodinu a půl dlouhá stopáž i s titulky. ()

SOLOM.

Už je to nějaká doba, kdy jsem zaregistroval výskyt tohoto filmu, ale nevím proč, měl jsem ho zaškatulkovaný jako zombie komedii. Pořád jsem ho odkládal, ale zrovna jsem dostal chuť na něco podobného a k mému překvapení zde sice šlo o nákazu, ale poněkud jiného ražení. Sám jsem v minulosti pracoval v obchodu a tak vím, jak lidi dokáží být nepříjemní – agresivní. No zaměstnancům jsem nezáviděl, hlavně když v USA je Black Friday opravdu „masakr“.    Dalším velkým lákadlem byl sám Bruce Campbell, můj oblíbený herec, leč ten tu hrál vedlejší roli a hlavně zde figuruje především jako producent. I tak šlo o mazaný marketingový tah, protože si nebudeme nic nalhávat, tento film zas až tak dobrou a kvalitní podívanou rozhodně není. Herci a herečky si nevedli zas až tak špatně, některé postavy byly správně praštěné a začátek filmu mě dokázal docela navnadit. Stejně tak i některé hlášky či morbidní situace pobavily. Bohužel samotný závěr to dost pokazil a stejně tak i některé nepříliš povedené speciální efekty.    Přitom masky zmutovaných lidí nevypadaly vůbec zle. Některé mord scény taky stojí za pozornost, ovšem finální boss parazit a jeho zneškodnění, jo to už stálo za pováženou. Digitální hnus, zbytečné natahování děje a přitom to všechno bylo tak pěkně rozehrané. ()

Morholt

Kvůli Campbellovi jsem čekal nějako ashovinu a možná byl takový i záměr, ale moc to nevyšlo. Příliš nefunguje humor, což měl být základní stavební kámen, málo gore a navíc je mizerné a pokud přišlo na nějaké efekty, propadl se film do těch nejhlubších asylumáckých sklepení. Jakž takž ušly masky a sem tam se našlo pár alespoň průměrných scének, ale jinak bída. Ani herci mě nenadchli, což platí i pro výše zmíněného Bruce. Celkově další zbytečnost. 25% ()

Lacike

Trailer pôsobil celkom vtipne, ale filmu práve poriadna dávka humoru strašne chýba. Vďaka tomu aj napriek krátkej stopáži film nudí od začiatku do konca. Postavy sú nezaujímavé, zopár béčkových hviezd tu je obsadeným mimo svojho typu, takže je prakticky jedno, že sa tu objavia. Filmu to nijak nepomôže. Jediné, čo za niečo stojí sú nechutné gore scény plné slizu a vnútorností. Kto má rád takého pochúťky, tak si ich tu užije do sýtosti. Či už CGI alebo praktické efekty sú na solídnej úrovni a sem tam sa vydarí aj nejaká ľakačka. Takže celkovo podpriemerná hororová akože komédia s ok gore nechutnostiami. 4/10. ()

Astaroth12

Troška sa hanbím, lebo až pri písaní tohto komentára som si všimol, že tu hral i Ash alias B. Campbell. Tie fúziky má nejako zmiatli. Film sa neberie moc vážne a to je super, ale zas niektoré sceny, čo mohli byt aspoň vtipne boli utopene vo fádnosti a triviálnosti. Ale zas masky sa mi celkom páčili, len škoda toho prepáleného monster konca, to bolo už naozaj prestrelené. Keď niečo také robím, mám mat za sebou i riadnu finančnú injekciu, čo v tomto prípade veruže nebola. Ako komédia zlyhala, ale ako scifi hororová jedno hubka vobec nie. Bavil som sa, takže pohodové 3* odo mna, môže dostáť. ()

M.i.k.e

to sem si zase naběhl.V očekávání komediálně hororového béčka sem se pustil do Black Fridaye a výsledkem je sice krátká,ale zato úplně blbá a ve finále nudná pseudo komedie.O hororu se nedá mluvit ani zdaleka a bohužel to není ten druh filmu který je tak špatný až je zábavný...20% ()

oveckaoa

Ačkoliv se zde sešli minimálně 3 herci co v minulosti něco dokázali (Sawa - Nezvratný Osud , Campbell - Evil Dead a Jai White - Univerzální Voják) a ostatní mají každý/každá hororové zkušenosti nejedná se o dobrý film. Banda postiženců a dvou kravek bojuje v hračkářském obchodu proti nějakým zmutovancům premisa zní možná dobře, ale chyba lávky ten boj tam takřka není za to je zde plejáda debilních postav co umírají tak debilním způsobem , že by se na to mohlo natočit rovnou nové Scary Movie. Nejsmutnější je konec kdy evidentně nebyly prachy na rozpohybování té příšerky tak tam jen stojí na místě v hořícím obchodě.  Marně přemýšlím co zde pochválit možná tak úvodní scénu pak to radši vypněte . 20 procent ()

borec999

Slabota. Postavy (s výnimkou Ivany Baquero a Michaela Jai Whita) sú viac otravné ako sympatické, herci nepresvedčiví (áno, aj legendárny Bruce Campbell) a humor po väčšinu času nefunkčný. Jediné čo sa podarilo sú praktické masky nakazených, záverečná príšera (mom fucking Kong), posledných 10 minút a potešil aj odkaz na klasiku žánru- Sliz. Akcia je nevýrazná, krvou sa šetrilo a prakticky všetko okolo je len podpriemerné- nie úplne katastrofálne ako napríklad v produkciách Asylum, ale to je asi najväčšia pochvala, čo sa dá o Black Friday povedať. Aspoň že som so zamestnacami We luv toys strávil iba hodinku dvadsať... Nevyužitý potenciál a slabé 2*. 30% ()

iXtr3m3

Musím priznať veru, že som čakal omnoho viac, minimálne kvôli prítomnosti Brucea Campbella. Nestalo sa, čo je veľká škoda. Vtip až tak moc nefungoval, triky boli na hojdačke, sem tam hrôza, hlavne CGI, sem tam slušné, hlavne praktické masky. Chýbalo tomu niečo, čo by to prehuplo aspoň cez tri hviezdy. No čo už. Na vianočnú hororovú klasiku v podobe Santa Slay sa jednoducho zatiaľ stále nič nechytá. ()

Daiker

No čekal jsem větší ujetost a masakr..... Monstra jsou skvělá a příběh dobrý, není to vtipné, což je škoda, postavy taky ujdou. Zpracování je bohužel ve stylu SYFY ..... Jen to chtělo pořádně přitvrdit (je to spíš pro děcka), ale na jeden letní večer proč ne.... ()

beso74

Black Friday  - jeden z najtúžobnejšie očakávaných dní v roku pre všetkých tých, čo chcú lacno a vo veľkom minúť svoje ušetrené bubáčiky a zároveň jeden z najťažších a najodpornejších dní pre všetkých tých, čo sa živia ako predavači. Dlhá nočná šichta, veľa zákazníkov a často aj čistých psychopatov. Aby toho nebolo málo, tento rok sa na nákupy vybral aj nejaký odporný sliz z vesmíru, ktorý mení nákupných maniakov na vraždiacich psychopatov. BF je vcelku zábavná nízkorozpočtová  hororová komédia, v ktorej si skupinka zúfalých zamestnancov obrovskej predajni hračiek pokúša prežiť doposiaľ nevídanú inváziu. Chémia medzi postavami funguje parádne, Dewon Sawa ako dlhoročný zamestnanec zbavený akýchkoľvek ilúzii, Ryan Lee ako mladík sršiaci prehnaným optimizmom a elánom, úžasný Bruce Campbell ako manažér, ktorého zaujíma len vlastný prospech a Stephen Peck (asi najlepší výkon vo filme), statočne sa mu pchajúci do zadku, si za výdatnej podpory zvyšku personálu rozohrali veľmi príjemnú partiu, ktorej šťavu dodávajú vtipné hlášky, sociálna satira a podarené praktické efekty. Black Friday nie je síce žiaden zázrak, ale tých 80 minút zbehne pomerne rýchlo a dokonca aj pobaví. ()