V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

M.i.k.e

solidní komediálně akční heist movie,kterému ale podráží nohy nedotažený scénář a zbytečně natahovaná stopáž,díky které přijde zhruba v polovině o do té chvíle slušné tempo.První loupež je zábavná,druhá i díky Praze celkem taky,ale po ní přijde (ne)potřebný zvrat,začne se víc kecat a pak už Army of Thieves kulhá na obě nohy a třeba celá ta legenda o Wagnerových trezorech,která je zajímavá,nakonec vyšumí do nikam.Přitom obsazení je fajn (snad s výjimkou hlavního agenta Interpolu,který působí jakoby sem spadl z druhořadé francouzské komedie) a přiznaná béčkovost by vůbec ničemu nevadila...60% ()

Vyhy

Sice se jedná o prequel, ale se samotným filmem to má pramálo společného. Maximálně dva sny a pár záběrů v televizi, jinak si Armáda zlodějů hraje na svém písečku. A mně to nedávalo prostě smysl. Moc dlouhé, vlastně zbytečné. Otevírání trezorů nevysvětlené, místy přehnaně snadné. Praha a čeští herci potěšili. Jinak v tom nevidím přidanou hodnotu. Armáda mrtvých měla spád, akci, přepálenost, která fungovala, ale zde to na mne působí zcela zbytečně. ()

bourec

V pohodě koukatelný. Sice zlodějskejch filmů, který měly větší koule sem viděl nespočítaně, ale na jeden večer ok.  60%. ()

C0r0ner

Rozhodně se nejedná o nic převratně chytrého nebo přelomového, ale jako jednorázové zabavení s neotřelým tématem to funguje skvěle. Nějaká realističnost tady samozřejmě neexistuje, ale to asi ani nikdo od něčeho podobného nečekal, takže celkem spokojenost. 70% ()

moviefreak

Herec, scenáristka, režisér a producent? Áno náš milovaný trezorový antihrdina a zlolotor v jednom je to najlepšie z filmu Army Of Shit od Zacka Snydera. A tento comedy heist film nám ukázal aký šikovný je tento nemecký multitalent. Je film bomba? Nie, ale je jednoznačne jeden z TOP "feeling good" filmov tohto roka (2021). ()

Juto

Prequel, ktorý sa však nevyrovná originálu. Najslabšou stránkou filmu boli postavy. Ludwig bol občas zábavný, ale bol otravný vždy, keď sa snažil vysvetliť mytológiu, ktorá sa skrýva za dizajnom trezorov. 5/10 ()

PROCESOR

Snímek má spád i když se mi nechce věřit, že by všechny ty trezory šly tak snadno otevřít. Jinak se na to koukalo hezky, taková oddychovka. ()

majo0007 odpad!

Demencia a výplach v plnej kráse! Kraľuje tomu Interpol zo zbraňami na území zvrchovaného štátu, kde má výkonnú moc len domáca polícia a kde si bez povolenia nemôže ani prdnúť... ()

UhLee

(6,5/10). Matthias Schweighöfer (detail - hercovo příjmení nejde vyslovit jako příjmení filmového hrdiny) je ohromně talentovaný herec. Přesvědčil mě o tom už v mnoha projektech. Tady se dokonce posadil na režisérské křeslo. Vůbec se za to nemusí stydět. Armáda lupičů byl možná trochu zbytečný, ale přesto i zábavný akční film. Sledujeme příběh mé oblíbené postavy z Armády mrtvých. Jak se stal vrchním louskáčkem trezorů. Kdyby nešlo tuto postavu, tak se na tento origin vykašlu. Ovšem tady jsem tomu dal šanci a v první polovině filmu jsem rozhodně nelitoval. Je to hravé, zábavné a otvírání sejfů patřičně propracované. Ovšem v druhé půlce už pro diváka úspěch Sebastiana a přidají se k tomu ještě typická klišé. Českého diváka určitě potěší slyšet jeho rodný jazyka a v mém případě bylo až děsivé, jak si člověk navykne na angličtinu. Čeština mi pak přišla nepřirozená, ale jako dokreslení autenticity to je skvělý prvek. ()

baruss

Plno dobrých hlášok, vynikajúce rozprávačské postupy, našlapané efekty len škoda že samotný dej filmu je ozaj plytký. ()

Johnny.ARN

Nemci to musia zobrať do rúk aby ukázali Shitflixu, ako majú vyzerať filmy. Nápadité, skvelý strih, minimum hluchých miest, fintičky a žiadny do hlbky rozoberané vzťahové píčoviny a iné. Praha klasicky pekná, obsadenie fajn, až na tú z RaZ, tá je už prefláknutá a mohli tam dať niekoho iného. Dynamické, vtipné, nenudiace, ďakujeme. 3 z 5 ()

Mrkvič

Zajímavý nápad. Ne že by již dříve zajímavá postava z celkem úspěšného filmu nedostala vlastní celovečerák, ale zde jde o krapet o jiný žánr a ještě navíc je děj filmu před původním filmem. Navíc jde naštěstí o jednu z těch zajímavějších postav původní Armády mrtvých. Film asi bude fungovat i sám o sobě. Spojení s Armádou mrtvých je spíš jen takovou třešničkou na dortu. Dortu nijak oslnivém, ale slušně natočeném. Kromě vyzualizace zdobí film ještě Nathalie Emmanuel, která ale při sepnutém háru vypadá jak někdo úplně jiný. ()

Phietros

V první řadě je nutno podotknout, že se nejedná o prequel k Armádě mrtvých, ale pouze k postavě úředníčka Dietera, který je nejlepší na světě v otevírání nejsložitějších sejfů. Stopáž byla sice zbytečně natažená, ale doprovod hudby Hanse Zimmera, nárazová zábavnost, hlášky a celkové kouzlo tohoto řemesla mě bavilo. Nejede se tu sice na akční scény nebo bůhví jaké efekty, ale právě na ono kouzlo vyprávění, které bud člověka nadchne, nebo omrzí. Já patřím k té první skupině! A i díky tomu mi vlastně nevadilo, nevyužití zombie apokalypsy, kterou můžou tvůrci díky tomu použít v pokračování, které doufám jednou bude! 75% ()

Trustme

Tak tento film se tak trošku zbláznil a hodně nepovedl. Předem prozradím, že je to film z kategorie zbytečných a nedává smysl proč ho vůbec někdo musel natočit. Jakápak Armáda lupičů, Armáda zlodějů? Copak jich jsou stovky? Hlavní představitel a ke všemu i zároveň režisér Matthias Schweighöfer musel teda už při natáčení Army of the Dead si říct, že jeho postava si stůjcostůj zaslouží svůj vlastní film a aby to bylo lépe prodejné, tak to bude prequel ke zmíněnému hlavnímu filmu, tedy takové rozvinuté universum. Tím si ovšem nasral do tenisek, protože v tomhle prekvélu působí cokoliv ohledně zombií zcela nevhodně, prapodivně. Prostě někde v Americe jsou zombie ...no a co. A tak Schweighöfer pouze narcistně zhotovil film o jakože geniálním kasařovi, který otvírá na počkání ty nejprestižnější trezory světa. Kde se to kluk naučil? Chodil na Zámečnickou trezorovou průmyslovku? Koukal na youtube jak se otvírá trezor? Hrál si se stavebnicí Malý kasař? Nemyslím si. A ani nám to film nijak řádně nevysvětlí. Přesto otvírá složité mechanismy klasicky ortodoxně pouze poslechem. Má asi špičkový sluch. Soustředí se a vyžaduje naprosté ticho a klid, aby rozpoznal jemné cvakavé nuance soukolí čepů, vaček, ojniček a ozubů. Je pak s podivem, když si pustí ke své činnosti na plné kule hudbu Richarda Wagnera a nebo dokonce ten nejobtížnější trezor otevře za rozbouřené jízdy v náklaďáku. Zkrátka německá preciznost. Schweighöfer se prezentoval v Army of the Dead jako excentrický magor s nejistou orientací, tedy spíše to byl typický německý teplouš, zatím co v Army of Thieves svojí postavu lehce oheterosexuoval a ukázal, že i podivín z Berlína může mít na ztepilou sexy mulatku. A tak tento film zaujme jen skvělou hudbou (Zimmerovské variace á la Sherlock Holmes), okouzlujícími detailními záběry na mechanismy trezorů a české hlasy, zvuky, pražské uličky a komparz. ()

Timak

Dobrý. Naprosto funguje jako samostatný heist film, který potěší lokací Prahy, která nesupluje žádný východní městečko. Navíc zde hraje vcelku podstatnou část příběhu. Naprosto ale selhává jako prequel. Absolutně dementní zombie vložka. Zcela uměle napasovaná debilita. Jo a Stuart Martin jakoby z Jackmanovi z prdele vypadl. Že by to mohl být novej (mladší) Wolverine? Charisma a svaly na to má. ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)