Majster bábkar

• Česko Mistr loutkář (viac)

Alex Whittaker a tři další okultisté vyšetřují rozruch kolem tajemství života, které objevil mistr loutkář - Andre Toulon. Brzy objeví Toulonovo tajemství smrti ukryté v pěti loutkách: každá z nich je jedinečně přizpůsobená k vraždění a mučení. "Tunelář" vyvrtává ostrou vrtačkou na své hlavě do lidí díry. "Pijavicovka" vylučuje vraždící pijavice, které vysají ze své oběti veškerou krev. "Špendlíková hlavička" zápasí se svými nepřáteli obrovskými rukami. "Čepelkář" má místo jedné ruky hák a místo druhé nůž ostrý jako břitva. A "Kašpárek", mozek celé pětice, plánuje vražedné akce. Dohromady tvoří armádu zkušených vrahů, geneticky naprogramovaných chránit smrtící tajemství, které skrývá MISTR LOUTKÁŘ. (oficiálny text distribútora)

honzic

Na svou dobu zajímavý horor, sice není moc strašidelný, ale celkem zajímavě natočený, začátek je hodně slabý, celé je to nudné a nezáživné, dokud se nerozběhnou vraždy a více děje, i když ani pak to není nijak extra. Za originální námět ve své době je však nutné ocenit, i hudba je celkem zajímavá. Hodnocení: 55 % ()

Adam84

Či toto nazvať horor je celkom diskutabilné, osobne mi na tom neprišlo strašidelné vôbec nič. Moje očakávania rozhodne veľké neboli ale čakal som aspoň pár nepríjemne vyzerajúcich bábok a priemernú vyvražďovačku. No samotné bábky namiesto strašidelnosti skôr budia dojem ako z Toy Story a ani vraždy neboli spracované tak aby filmu dodali šťavu. Oproti Zlovestnému tichu ktoré má dobrú atmosféru a zaujímavý koniec, je pre mňa Majster bábkar žiaľ iba nezáživná nuda ktorú dá dosť práce dopozerať. ()

Nikolas__

Každý druhý (možná i první) divák se u Mistra Loutkáře bude sám sebe ptát, proč na tohle vůbec kouká. Je to na první pohled klasické slasher béčko pracující s nadpřirozenou tématikou posedlosti, k nějakému předmětu. No ale pro mě to byla čistokrevná zábava, protože tenhle film je zkrátka něco, co já nazývám "atmosféricky dokonalé". Nějací lidé mají přehnaný strach z klaunů, nějací ale zase z loutek a já rozhodně patřím do táboru druhého. Loutky mi přijdou jako brutálně znepokojivá volba záporné hororové postavy a právě díky tomu mi film mohl přijít alespoň mírně děsivý a znepokojivý. Celé to podkresluje skvělý soundtrack a jedinečný vizuál, taktéž výborná práce s kamerou v pasážích, které připomínají pohled Chuckyho ze série Child's Play. Té Puppet Master samozřejmě nesahá ani po kotníky, ale i tak jsem rád že je tu něco kvalitnějšího než třeba podobné a o dva roky starší Dolls. Já vím že tenhle film působí jako velká bída, ale díky všem již zmíněným prvkům a bizarním postavám musím dát dobré hodnocení, mám pro tenhle film zkrátka slabost. Žebříček všech dílů: 03, 01, 08LEGACY, 06, 02, 09VS, 010, 05, 04, 011, 012, 07 ()

Gawain

Začátek je velmi slibný, střední část spíše nudná - přestože zabijí několik lidí, měl jsem pocit, jako by se nic nestalo a závěr ve výtahu je až k pláči směšný... Pro mne osobně velké zklamání... ()

Sliim1 odpad!

Tohle měl být horor? U většiny scén jsem spíše umíral smíchy než strachem. Já si horory teda představuju trochu jinak, pro mně jeden z nejhorších filmů, jaký jsem kdy viděl. ()

JesterKruger

Tenhle film je pro mě zvláštní v tom, že mě na poprvé nezaujal, ale když jsem se na to koukl po druhé, jakž takž to šlo, a po třetí se mi ten film hodně zalíbil. Ale když jsem se na to koukl po dlouhé době, tak jsem si uvědomil, že tenhle film je fantastické béčko, a podle mě by ten film měl mít větší hodnocení. A ty loutky? Koho jiného by napadlo udělat tak super loutky? Kdybych to měl hodnotit pouze z pohledu děje a výkonu Paul Le Mata, tak to jsou takové mírně slabší 4*. Ale celkově tomu dávám průměrných 4* ()

drozd

O Mistrovi loutkářovi jsem nikdy neslyšel, takže když jsem si koupil DVD (popis navíc nikdy dopředu nečtu, abych se neochudil o děj), neočekával jsem ani béčkový horor ani žádnou legendární klasiku. Zpracování mě ale příjemně překvapilo, zvlášť hudba a kamera. A navíc oproti typickým béčkovým hororům měl režisér snahu udělat něco navíc a taky nechat něco na divákovi. Vyvaroval se trapného a zdlouhavé dovysvětlování všeho a děj skvěle utnul v nejlepším. U hororů mě vždycky nudí závěr ve stylu "bude pokračování, protože ona se ta mrtvola pohnula". Jen škoda, že jsou ve filmu chvílemi trochu hluchá místa. ()

Destoroyah

1 / Puppet Master (1989) Je veľmi ťažké pri tomto filme nezaspať a dávať pozor pretože taký nudný "horor" som dlho nevidel. Príbeh a scenár sú primitívne, dialógy sú niekedy fajn, a herci sú celkom fajn len to je strašne smiešne a nezmyselné. Vrážd je málo a väčšinou sú mimo záber čo je veľká škoda, bábky vyzerali zle, a celé mi to prišlo ako priemerný televízny film ktorý si zapnem keď nemám čo robiť. No hrôza. HODNOTENIE: 5/10 ()

tXtX

Vychváliť v dnešnej dobe nejakú časť z brakovo lacnej a nekonečnej série Puppet Master naozaj nie je ľahká úloha. Avšak, na tento originál mám už roky slabosť a dokážem mu odpustiť prakticky aj neodpustitelné. Lebo ruku na srdce, herci sú otrasní a chovajú sa jak tupci, a efekty vyzerajú akoby ich mali na starosti deti. Roztrasená stop motion technológia už aj v osemdesiatom deviatom vyzerala extrémne zastaralo. O rok starší Childs play vyzerá v porovnaní s týmto tu ako nadčasové veldielo - samozrejme, bavíme sa tu o diametrálne odlišnom rozpočte. Puppet Master putoval priamo na vhs, o nejakom kino premietaní a kvalitných hercoch si mohol nechať iba zdať. Film ako taký však má niečo do seba. Atmosféra poloprázdneho hotela je naozaj veľmi fajn a to aj napriek spracovaniu, ktoré občas (často) pripomína paródiu. Najsvetlejši bod filmu je samozrejme ikonická hudba Richarda Banda, ktorá je so sériou spätá viac, než samotné bábky. Čo dodať? Puppet Master nikdy nebol ani nebude na výslní. Nikdy nebude patriť medzi hororovú elitu a nikdy sa nebude môcť zrovnávať s velikánmi tohto subžánru. Fanúšikom a tvorcom je to však úplne jedno. Práve naopak, séria existuje výhradne pre špecifický a značne úzky okruh ľudí, ktorých hollywoodska hororová (sračková) produkcia nezaujíma. 65%. ()