Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

bonovox

Boba Fett sa snaží vyťažiť s popularity Manda ale ako samostatný projekt to neutiahol a nebyť prítomnosti Manda a Grogu v druhej polovici tak by to dopadlo ešte horšie. ()

Scaevola

Rozvíjející se fikční svět Hvězdných válek ukročil směrem k pravému spin-offu, který se bohužel neobejde bez původního hrdiny. Na papíře zní nápad skvěle: Vezmeme tajemného antihrdinu v jeho úžasném brnění a vrhneme ho mezi kriminálníky na pouštní planetě. Jenže ač se T. Morrison snaží, co může, bez helmy připomíná bezradného staříka, kterým každý manipuluje a jemuž je možné namluvit cokoli. Westernový úvod mezi domorodci sice zaujme, ale kriminální podsvětí připomíná dětskou taškařici, respektive takhle nějak bychom šarvátky v mafii vymysleli, když jsme si hrávali v dětství na zloděje. A pak už se jen vrátí Mandalorian a roztomilá loutka a najednou se vypráví o něčem úplně jiném. Finále sice trochu zachrání zábavná bitva, jenže když se nad ní zamýšlím, připadá mi strašlivě hloupá neustálým zvyšováním sázek (pěšáky přebije posila, posilu droidi, droidy bestie atd.). Mrzí mne to především kvůli úžasnému hudebnímu motivu, ale výsledek je přinejlepším průměrný. ()

joszefcz

Druhá polovina resp. poslední 3 epizody zachránili celý seriál. Možná je to nefér vůči Bobovi, ale tvůrci moc dobře vědí proč to udělali, od návratu jistého Mandaloriana se z toho stává, jak jinak než skvělý western a seriál je opět na 5 hvězd.  Je vidět že Din Djarin je teď tahákem SW. ()

swenyx

Boba Fett po tom co se objevil v Mandalorianovi dostal svůj vlastní seroš. Popravdě řečeno v Mandovi byl Fett skvělej, fakt dobře zapadal a doplňoval jako side postava, ale jako hlavní postava nefunguje. Dá si říct, že do tý doby než se objevil Mandalorian a malej Grogu to stálo za hovno. ()

Mancunian

Boba se těžko hodnotí, jelikož je vlastně rozdělený na dvě části, a to Book of Boba Fett a Mandalorian season 2.5. Mandalorian je velmi dobrý, ale jeho díly měly být součástí jeho vlastního seriálu, a to zejména z důvodu, že jsem Bobu odkládal a viděl jsem ho tak až po 3. Sérii Mandaloriana, tudíž mi uniklo pár důležitých věcí. Bobovo části už tak zábavné nejsou (kromě jízdy na rancorovi), jelikož se z něj snaží udělat parodii na vůdce, který neví, co dělat. Část s Tuskeny byla zajímavá, ale taky nic extra, a to ani nezmiňuju jeho dětský gang a honičku ve dvaceti kilometrech za hodinu. Celé jeho vládnutí by se dalo shrnout v jedné a půl epizodě v rámci jiného seriálu a nic by se nestalo. Za mě je Boba dobrá vedlejší postava, ale na hlavní part to bohužel není, respektive není správně využitý. ()

ariari

chanty--spevy mŕtvych a ikonická hudba pripomína zmes dumiek a severských vikingských spevov. jasne, keď hudbu robil severan. Mno. tak práve za tú dokonalú vyváženosť muziky a filmu sa mi séria dokonale páčila . ()

tybro

Kdyby to natočili ve stylu filtru artu (takhle je to moc bledý :), co jedou závěrečné titulky epizody, včetně hudebního podkresu, celkový dojem by byl skvělý. Občas trochu nezáživné to je a hodně vaty, první čtyři epizody za 2-3 hvězdy. Pátá epizoda nejvíc ... Šestá, sedmá taky dobrý. Takže lepší 3. ()

UncleMorty

Už od chvíle co jsem viděl toho zelenýho pidižvíka v druhý sérii Mandaloriana tak bylo jasný, že by si určitě zasloužil vlastní seroš a nebo aspoň epizodu. Světe div se, dostali jsme do ruky na přání celý seroš, který byl ale poněkud zvláštně povyprávěný. První tři epizody které sloužily jako můstek mezi VI epizodou SW a celým Mandoversem byly naprosto excelentní. Rozvětvený příběh Tuskenů a přerod Boby do podoby toho co bude diktovat a ne jen poslouchat navnadil na hodně vysoká očekávání, ale jejda. Po 4 epizodě nám sem tak trochu zabloudil Mando s naprosto úžasným fanservisem a v 6 epizodě všichni zapomněli na to, že se vlastně díváme na seroš o zelenym pidižvíkovi. Book of Boba Fett je paradoxně taková midsezona pro 3. sérii Mandaloriana a onen název v závěru působí tak trochu nešťastně. ()

Sopholojong

Dalsia vymakana delikatesa z narastajuceho, serialoveho "SW" univerza. Vybornym tempom (akcie s Tuskenmi), sondami do minulosti (utek z "chrtana" Sarlacca, ziskavanie dovery Tuskenov), znovuzrodenym sidekickom (Fennec Shand) a vedlajsimi odkazmi (dark Wookie, Rancorn, Huttas klan) osladene prve styri diely. Potom vsak pride piaty s navratom ultimativneho "Manda" a zacne ten epos. Novi serialovi Avengers z predalekej galaxie, dami a pani! Piatym dielom Bryce Dallas Howard zdaleka natocila najprepracovanejsi zarez tychto Disney+ TV shows - Mandov darksaber a suboj on, nadherna rotajuca vesmirna stanica, flashback do zaniku Mandalorianov - genialne. V sestke sa vraciame k starym znamym, tvorcovia zvolnuju, aby divakom priniesli ako na tanieri cisty "fan service" - baby Yoda/Grogu, Luke, Ashoka a vystavba Jedi chramu. Na konci bitva strieda bitvu, Boba s Mandom spolu strielajuci vo vzduchu su vlhky "starwarsovky sen", stretnutie Manda s baby Yodom "narychlo" vysoko emocionalne, Rodriguez je majster inovativnej akcie (strielanie Bobu z kolena, dark Wookie in action, prevratenie "rikse"), prichod osedlaneho Rancorna je devastacny (az king-kongovsky suboj s pavucim droidom), nezabudlo sa opat na jedno (vlastne dve - Rancorn) solo baby Yodu a vymakany westernovy zaver modry Clint Eastwood vs. Boba vsetko pekne zaklincuje. "Jsem dokonale potesen". Znovu predplacam Disney+ a caka ma krute cakanie na Obi Wana. ()

PISTA226

3,5/10 Nový Star Wars na který se každdý fanoušek určitě musel těšit. Už jen to, že je to navázání na úžasného Mandaloriana, který je záchrana pro Star Wars universe. Do toho tu jsou také stejní režiséři, což už musí být něco OPRAVDU špatně, aby stejní lidé dokázali navázat na skvělý seriál něčím, co se kvalitově i logicky dá přirovnat k zkaženým filmovým sequelům. Je to tak, pokud čekáte, že už Star Wars přijde s něčím co totálně nedo******, tak tohle ono rozhodně není. 90% času budete trpět z toho, jak vám zničili postavy, které jste měli rádi a jak vlastně nic nedává smysl a byli byste radši, kdybyste se na to ani nekoukli. Aby bylo jasné, tak já jsem Star Wars fanoušek, takže vím o čem mluvím. Příběh má tedy být hlavně o vládě Boba Fetta na Tatooine se svou assasinkou Fenec. Dlouhou dobu tu trávíme čas jen ve vzpomínkách Boby, jak trávil čas s Tuskeny a bojoval o přežití po událostech 6. dílu. Tady bych zmínil pár věcí. Ze začátku můžu všechny milovníky Boby ujistit, že je tu skoro nejhorší postavou. Jeho charakter je naprosto jiný, nic nedokáže, je tu vyobrazen jako slaboch, co nemá ráď zabijení a už skoro ani nedokáže bojovat. Jeho sláva je nadobro pryč jak už uvnitř příběhu, tak i pro diváka, není už o co stát. V těchto pouštních scénách se spřátelí s Tuskeny jako by to byla jeho rodina a následuje hromádna velmi špatných scén, kde jejich smrt je pro něj opravdu jak stráta rodiny, což je logicky hodně přehnané. V celým seriálu se vyskytuje celkem dost bytostí, které jsou celkem graficky dobře zpracované a to je velkým kladem. Naopak jakákoli jiná práce s grafikou je naprosto hrozná např. překrývané obrazovky, či zelený filtr kolem obrazovky. V těch scénách je skoro až bolestivé koukat na to. Přichází první větší akční scéna na vlaku a tohle je jeden z největších hrůz tohohle seriálu. Akční boje jakýkoli válčení je totální srajda² opravdu jsem zklamaný, že se na tohle někdo podíval a řekl si, že je to v pohodě dávat ven. Řekl bych, že téměř všechny scény ve vzpomínkách nestojí za nic. Na druhé straně jsou teda scény jeho vládnutí, které jsou bohužel taky strašné, mají své světlé momenty, ale je jich až smutně málo. Člověku ani nepřipadá, že něčemu vládne, nemá od nikoho žádný respekt a vlastně je tam skoro sám. Spoiler: (Jeden z pár dobrých momentů tu je snad jen příchod Huttů), ale pak už jsou tu zas jen NESKUTEČNĚ odporní kyborg teenageři, kteří totální ničí každou scénu ve který se objeví tím jak vůbec nepatří do Star Wars. Je tu i pan asistent starosty, který je naprosto trapný a nechápu, proč ho nenechali zabít v prvním jeho díle. Boba se tu chová, jak kdyby lid ve městě bylo něco o co se chce nutně starat, jak o svoje děti, přitom většina lidí jsou lupiči a vrazi, co ho zrazují a nerespektují ho, celkem mi to nedává smysl. Přestkočím tu teď 2 díly o kterých řeknu názor potom a přesunu se k poslednímu dílu, který byl jednou z největších katastrof seriálu. Je to tedy ten díl, ke kterýmu celou dobu směřovalo, má tu tedy být ta válka mezi Bobou a Pyky. Člověk i přes to, jak všechny předchozí události, které tomu předcházeli stáli za prd, napjatě těší jak to tedy dopadne a čeká nějakou "válku". Tady ale opět narazí, protože sice válka proběhne, ale takovým způsobem, který špatností nedokážu přirovnat snad ničemu. Tenhle souboj je urážka Star Wars a celkově akčních scén. Boba tu na chvilku začne konečně sice trochu zabijet, ale jelikož Pykové jsou naprosto strašní jak v logice, tak i ve střílení, tak vám celý ten boj připadá jak děci co si hrajou na hřišti. Opakuje se tu pár klišé, jako třeba, že nepřátelé střílí 5 metrů do země od cíle a hrdinové střílí přesně. Nebo že nepřátelé prozměnu nestřílí vůbec a čekají až se na ně hrdina bude soustředit. Nebo třeba posílání svých jednotek v naprosto nesmyslném pořadí, kde jdou po skupinkách jak prasata na porážku. Do toho se tu objeví naprosto trapný vtípeček na účet Fetta, kterýmu nestačí jeho ponižování. Spoiler: ( Máme tu na pomoc i jeho kamaráda Din Djarina, který bohužel tu jako ostatní strácí na logice a bohužel takhle postava se tu taky chová celkem hloupě. Naštěstí je ale nejmíň hloupá mezi hlupáky. Mluví se tu dost o důležité ponoci Freetownu, bez které sami říkali, že by to nezvládli. Freetown i přes problémy přijde ale jelikož jich je asi 20, tak je tahle "důležitá" pomoc naprosto, ale naprosto trapná.) Všechny scény s hodnými lidmi jsou naprosto špatné a opravdu se mi až dělá zle, když to vidím. Do boje se připojí velmi silní velcí droidi, se štíty, kteří vás opradu překvapí tím jak i robot dokáže být hloupý, samozdrejmě stříli mimo do země místo do lidí. Je to tak moc zřejmé a opakujicí se, že si myslím, že to režiséři ani nechtěli skrývat. Ani do obrovského cíle se nedokáží trefit. Ani na okamžik nenastane napětí a opravdu si skoro až přejete aby ti hloupý droidi s pyky vyhráli a zabili toho zkaženého bobu s těmi nechutnými teenagery s barevnými motorkami. Celou dobu všichni stříli dokola na ty Naprosto trapný nudný nelogický, tragický, boj. Akční scény tu stojí za hovno. Fenec tu celkem jako jediná ujde. Teď budou jenou velký SPOILERY, takže jen pro toho kdo už viděl: (V tomto posledním díle se objeví často i Cad Bane, který má celkem fajn vzhled, není dokonalý, ale stačí to. Důležitá informace je, že jeho charakter a drsňáctví tu pořád je. Ale jestli jste byli na chvilku šťastní, že vám tenhle seriál přinesl i něco dobrého, tak se pletete, protože v tomto dílu Cada Bana Boba zabije. Naprosto promrhaná šance. Víc snad fanoušky ani zklamat nemohli. A hlavně zemře naprosto trapně a debilně. Nechápu, jak tohle někdo vůbec může připustit. Člověk čeká na konci v potit. scéně něco, co aspoň potěší, ale dostaneme jen blonďatýho čenocha, co naší oblíbenou postavu přemění v kyborga. Naprosto odporný, děkuju, že mi ničíte postavy. Teď přejdu k dvoum dílům, které jsou naprosto úžasné a nemají skoro žádné chyby dal jsem je takto nakonec, protože vůbec nesouvisí s Bobem Fettem. Jsou totiž o Mandalorianovi. Je opravdu, ale opravdu velmi smutné, že jakmile se děj přesune na úplně jinou postavu a není to o Fettovi, tak je to jediná chvíle, kdy je člověk šťastný. Oba díli, jak ten s Dark saberem, tak s Lukem Skywalkerem byly skvělé a nic bych tomu nevytkl, bylo hezké vidét krátký záblesk na zničení Mandaloru, či Ahsoku, nádherně upraveného Luka, jeho školu, R2D2, Yodův meč, či Klony na Corussantu. Na konci samozdřejmě Cad Bane. Nechápu, jak je to vůbec možné precházet ze skvělých dílů na úplnou srajdu. Pokud mám hodnotit díly s Bobem Fettem tak dávám jednu hvězdu, ale pokud bych měl hodnotit ty 2 díly bez Boby, tak 5 hvězd.) Star Wars začíná být horší a horší, dávám ale naději Obi-Wanovi. () (menej) (viac)

beny258

No... Rozhodně je tu vidět snaha o zavděčení se fanouškům, které si cením. Moc jsem ale nepochopil, proč se to "odštěpilo" od Mandaloriana, když, jak vidno, jsou osudy obou beskaristů stále velmi propojené. Ale budiž. Podívaná je to rozhodně solidní, ale padat ze židle z toho asi nikdo nebude, díly mají většinou poměrně předvídatelný děj. Celkově je to ale mírně nadprůměrný seriál a příjemné rozšíření Star Wars univerza. ()

morlumak

Nepříliš povedené. Díly s Mandem jsou výborné, ale to je tak všechno. Největší problém je samotná postava Boba Fetta, který v seriálu buď není nebo se chová jako pitomec a všechno za něj musí řešit ostatní. Celé to doplňuje rádoby cool gang na mopedech, který se nepochybně zařadí mezi top ten nejhorších scenaristických rozhodnutí ve Star Wars. Celé to působí jako Mandalorian 2,5 a upoutávka na třetí sérii. ()

KraLuban

Velmi slušné řemeslně (ostatně Favreau to asi ani jinak neumí), ale příběhově veskrze průměrné. To je vidět i tím, že třeba přibližně 1,5/7 příběhů ani  nebylo o něm. Plus Boba Fett měl být drsák a chová se jak místní šerif a ochránce slabých. Jasně, pořád je to pecka oproti nové trilogii SW, ale to je tak asi všechno. ()

Petr.Tesar

No co si budeme, Mandalorian je rozhodně lepší, výpravnější a i jako celek funguje mnohem lépe ale i tak mě to bavilo. Chtěl jsem dát tři hvězdy ale poslední tři epizody s Mandem ten seriál jakžtakž zachránili a nakonec ty čtyři dám sice s odřenýma ušima ale dám. Furt to jsou Star Wars a jakožto fanoušek jakýkoli další projekt z této předaleké galaxie milerád uvítám. PS: Já toho Manda s Grogem prostě žeru. ()

Tomulka

Celkově jsem zklamaný. Začalo to slibně, ale pak seriál Stratil dech a byl o jiných postavách a jiných seriálech. Škoda Boba měl potenciál a tvůrci použili potenciál postavy na propagaci jiných postav a seriálů. Velká škoda. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023