Francouzský emigrant George Faure potřebuje zelenou kartu, tedy povolení k práci a pobytu, newyorská vegetariánka Bronte touží po obrovském střešním bytě se skleníkem. Řešení je prosté - Georgovi by k dosažení cíle stačila domorodá manželka, Bronte jakýkoliv manžel - majitel domu totiž pronajme byt jen manželskému páru. S pomocí společného přítele stráví tedy hodinku na úřadech, odloží prstýnky a všichni jsou spokojeni. Ovšem všeho do času. Ostražitost imigračního úřadu nespí, podobná manželství nejsou pro něj ničím novým a snaživí úředníci začínají klást všetečné otázky. Bronte si musí Gergeho nastěhovat domů a oba mají právě jen víkend na to, aby si vytvořili zdání společného života, snímky ze svatební cesty a dovolených, aby se důkladně poznali a byli schopni projít sítem zkoušek na úřadech. Soužití nesourodého páru s sebou ale přináší řadu komplikací - Bronte je abstinentka, nekuřačka a vegetariánka, kráska zabalená do svých předsudků stejně neprodyšně, jako do svého kytičkovaného pyžama. Pěstuje výzkumné byliny, sází po městě stromy. Naproti tomu George, profesí hudebník, nese zřetelně rysy jak svého povolání, tak své národnosti. Je veselý, nepořádný, lehkomyslný, kouří, kde ho napadne, miluje maso, víno a život jako takový. Zdá se, že spojení těchto dvou lidí může přinést jen katastrofu, ale zdání často klame... (oficiálny text distribútora)

Evander

Docela zábavný, oddechový, romantický film s výtečným Gérardem Depardieu v jedné z hlavních rolí. Na druhou stranu také nenaplněné očekávání, neboť jsem od zelené karty čekal mnohem více. 65% ()

Cvalek

Příjemná komedie s mým oblíbeným francouzským hercem. Skvělé zpracovaní je samozřejmostí a zábava taktéž. Úžasná pohodovka která neomrzí i po vícero zhlédnutí. ()

Denny

Emigrantská romance z USA, kde se snaží Depardieu získat kýženou zelenou kartu, aby tam mohl žít. Uzavře sňatek s Andie a snaží se přesvědčit zkušené úředníky, že to nebylo naoko , ale opravdu. To se mu sice nezdaří , ale mezi oběma vznikne vztah,silnější než zelená karta. Celkem to jde. ()

Barak

Po vynikající Společnosti mrtvých básníků Peter Weir přesedlal jinam - a udělal špatně. Na romantickou komedii tomu chybí více zábavy a romance. Mezi těma dvěma to sice jiskří, občas se zasmějete, ale čekal jsem od toho mnohem více - spíš jsem se nudil jak je to zdlouhavé. Z toho námětu mohla být rozjetá podívaná, ale místo toho se film drží značně při zemi a spíš se snaží být citlivým - a částečně mu to i jde. Nadšen jsem z toho ale vážně nebyl.... ()

Skleni

Milá komédia, ktorá avšak ničím neprekvpaí a to už vôbec neuspokojí. Z celého filmu som mal pocit chaboty. Chabé výkony, scenár, aj vizuálna stránka bola na nič. Nvm, ale film sa dal spravyť aj lepšie podla mňa. 62% ()

deepspace101

Nadstandardní romantická komedie, díky níž si budu název Monticello pamatovat do konce života. :-) Herecké výkony obou představitelů hlavních rolí působí civilně a přirozeně, aby i největšího cynika přesvědčily, že ač je to sebenepravděpodobnější, zamilovat se do sebe mohou i tak rozdílní lidé jako americká vegetariánka a francouzský požitkář – což nádherně ilustruje má oblíbená scéna, v níž George předvádí své skladatelské umění hrou na klavír. Oceňuji také, že se tvůrci vyhnuli zbytečné patetičnosti a nepřisoudili postavě Gérarda Depardieua původ v zemi třetího světa. ()

truby

Vtipné, lehké, poměrně originální. Žádné křečovité a kýčovité pokusy o "zaručeně" vtipné situace. Prostředí střešního bytu se skleníkem vytvořilo skvělou kulisu k tomuto výtečnému snímku, jež si právem může říkat romantická komedie. ()

siloalampa

V tej dobe to bol asi hit, ale dnes som zvyknutý na celkom iný druh romantiky, pretože tak predvídateľný film som už dlho nevidel. Napriek tomu scénka, kde hral Gerard na klavír ma grandiózne pobavila. 65% ()

Kingjiri

Zelená karta určitě potěší všechny diváky bez rozdílu v jejich filmovejch preferencích. Je nenáročná, vtipná a milá. Gérarda Depardieu možná dost lidí nemusí, ale každej musí uznat, že v tomhle případě tvoří s Andie MacDowell perfektní pár. Příběh je klasikou žánru, ale je hrozně pohodovej a docela překvapí svym závěrem. Vhodná podivaná na jakejkoliv volnej večer pro jakýkoliv publikum, čtyři sinější hvězdy. ()

Miki68

Co k tomu říct? Asi nejznámější film nenápadného ale skvělého režiséra Weira. A jedna z romantických komedií, která se hned tak neokouká... :-) ()

tranquill

"Nemám proti vám nic, ale nevyznám se ve vás..." Andie MacDowell je pro tyhle role jako stvořená. Spolu s Hromnicemi další krásná romantická komedie s víceméně ošklivým, ale o to více sympatickým a charismatickým Gerardem Depardieu. ()

Razzor_82

"Zabila jsi někoho kvůli tomu bytu? Určitě jsi ho rozsekala a strčila do kompostu." Na romantickou komedii je tady dost netradiční zápletka. Depardieu v dost jiné a svěží roli. Andie MacDowell je sympatická. Rozjezd filmu je sice slabší ale finále je stojí za to čekání. Vkusný humor a lehké popichování. Masožrout a ptačí zob. Devadesátková klasika s originálním scénářem. 7/10 ()