Francouzský emigrant George Faure potřebuje zelenou kartu, tedy povolení k práci a pobytu, newyorská vegetariánka Bronte touží po obrovském střešním bytě se skleníkem. Řešení je prosté - Georgovi by k dosažení cíle stačila domorodá manželka, Bronte jakýkoliv manžel - majitel domu totiž pronajme byt jen manželskému páru. S pomocí společného přítele stráví tedy hodinku na úřadech, odloží prstýnky a všichni jsou spokojeni. Ovšem všeho do času. Ostražitost imigračního úřadu nespí, podobná manželství nejsou pro něj ničím novým a snaživí úředníci začínají klást všetečné otázky. Bronte si musí Gergeho nastěhovat domů a oba mají právě jen víkend na to, aby si vytvořili zdání společného života, snímky ze svatební cesty a dovolených, aby se důkladně poznali a byli schopni projít sítem zkoušek na úřadech. Soužití nesourodého páru s sebou ale přináší řadu komplikací - Bronte je abstinentka, nekuřačka a vegetariánka, kráska zabalená do svých předsudků stejně neprodyšně, jako do svého kytičkovaného pyžama. Pěstuje výzkumné byliny, sází po městě stromy. Naproti tomu George, profesí hudebník, nese zřetelně rysy jak svého povolání, tak své národnosti. Je veselý, nepořádný, lehkomyslný, kouří, kde ho napadne, miluje maso, víno a život jako takový. Zdá se, že spojení těchto dvou lidí může přinést jen katastrofu, ale zdání často klame... (oficiálny text distribútora)

josieaddms

Prostě sladká a zábavná romantická komedie s roztomilou Andie a vtipným Gérardem. Patří ve svém zařazením k nejlepším, pobaví a potěší. Žádný hlubší smysl ve filmu není, ale je to prostě taková lahůdka pro deštivé (v mém případě mlhové) odpoledne. ()

danny_21

Příjemná romantika pro starší ročníky, kterou táhne hlavní dvojice, mezi kterými to pěkně jiskří a je potřeba říct, že to imigrační dobrodružství oběma slušelo. Nejlepší byla scéna na imigračním a zjeména mi utkvěl v pameti pleťový krém Monticello :-) 70% ()

Jonatána

Tak jsem se po dlouhé době podívala na Zelenou kartu a uvědomila jsem si, proč jsem tomu dala 4 hvězdičky. Ano, Gérard Depardieu v době, kdy to byl charismatický zajímavý chlap, krásná Andie Mac Dowell, příběh, láska...tři hvězdičky. Ta čtvrtá je za neobvyklý a kouzelný konec, který (alespoň pro mě) tuhle romantickou komedii činí něčím, co si 4 hvězdičky zaslouží. ()

Nocturno culto

Já moc na romantické filmy nejsem ale tohle je takové umírněné, civilní, nepřeslazené. Andie je okouzlující a Gerard je tady v plné síle, nemám tomu co vytknout, 80 % . ()

Zikus

Další ze super filmů, který si býval zasloužil pokračování, ale nedostalo se mu ho. Škoda, protože Depardieu a MacDowell byla opravdu přirozená dvojice, dodávájící filmu jakousi uvolněnost. ()

Taffey

Když jsem film poprvé viděl v TV, z počátku jsem ho chtěl vypnout, protože bylo pozdě a chtělo se mi spát. Vydržel jsem ale, ale dobře jsem udělal. MacDowell je naprosto vynikající, stejně jako Depardieu. Tak civilně hrající dvojici jsem snad v jiném filmu deviděl. ()

Rodin

Tohle není Weir. Film je zábavný, to ano, hraje v něm moje milovaná Andie, ale celkově je to tak kulisa k odpolednímu kafíčku s bábovkou. A sladké já nerad. ()

Margerie

Gérard je opět neuvěřitelný buran a asociál, Andie tradičně upjatá puritánka, která si žije ve svém dokonale nalinkovaném světě. Jenže dohromady jim to prostě funguje. Když se dvě zcela rozdílné povahy spojí, aby dosáhly svých snů, vznikne z toho (a u Weira to snad ani jinak nejde) více než příjemný film, který se v záplavě romantických komedií jen tak neztratí. P.S. Jestli na imigračním pokládají opravdu takové otázky, pak by min. 3/4 (nejen) českých manželství neprošly. :-D ()

maruli

Film, ve kterém nevíte, co je pravda a co lež, co se doopravdy stalo, nebo se stane - a vlastně je to jedno. Protože jediné, na čem nakonec záleží, je, že najdete toho, kdo vás perfektně doplňuje. Kdo vás rozesměje, když vám není do smíchu. Kdo vás čas od času děsně rozčílí. Kdo vás přinutí vystoupit z ulity a být takoví, jací jste. Kdo vás přiměje dobrovolně vystoupit ze starých dobrých kolejí známého "fajn" do nejistého neznáma. Kdo vám bude chybět, když nebudete s ním. Kdo ve vás vidí to lepší. A kdo ve vás to lepší probudí. "Why did you fall in love with me?" "Why, why.. wait, there must be a reason... Oh yes! - because I started to hear the music again." ()

Falco.araea

Když se na filmy dívám se svou sestrou, obvykle to stojí za houby (nevím proč, ale s ní mě to nikdy nebaví). Včera jsme taky nějak neměly co dělat a v televizi máme už od Vánoc nahranou Zelenou kartu, tak jsme se ve společnosti rybízové buchty podívaly. A ono to vážně nebylo špatné. Když přetrpíte Brontein otřesný image a Obelixovu držku, která vypadá romanticky, vyjde z toho vážně moc pěkná a hlavně vtipná komedie. ()

hekla

Velmi příjemný fim, originální zápletka, krásný soundtrack a výborná chemie mezi nádhernou Andie a skvělým Gérardem. ()

maeb

Velice pěkná a milá romantická komedie s trochu netradičním mužským hlavním hrdinou - ovšem vynikajícím! To víte, Gérard Depardieu.. ()

vitac.

30. 7. 2009 - Jedna z těch romantikých komedií, které mám opravdu rád. Zelená karta příjemně plyne, na nic si nehraje a vtip s romantikou servíruje v dobře odměřeném množství. Mnoho situací včetně konce neřeší do konce a nechává ve hře i divákovu fantasii. Politický balet v nejlepší formě!;) ()

DJ Kritik

Jedna z mojich top komédií a ktorú si vždy rád pozriem. Výborne zvládnutý humor, skvelý Depardieu v úlohe neotesanca s veľkým srdcom, krásna MacDowell a v neposlednom rade i pekná hudba. Spomienka na večierok, kde George Faure zahrá svoju skladbu je úžasná. Humor: **** Romantika: ***** Hudba: **** Vtiahnutie do deja: ***** ()