Francouzský emigrant George Faure potřebuje zelenou kartu, tedy povolení k práci a pobytu, newyorská vegetariánka Bronte touží po obrovském střešním bytě se skleníkem. Řešení je prosté - Georgovi by k dosažení cíle stačila domorodá manželka, Bronte jakýkoliv manžel - majitel domu totiž pronajme byt jen manželskému páru. S pomocí společného přítele stráví tedy hodinku na úřadech, odloží prstýnky a všichni jsou spokojeni. Ovšem všeho do času. Ostražitost imigračního úřadu nespí, podobná manželství nejsou pro něj ničím novým a snaživí úředníci začínají klást všetečné otázky. Bronte si musí Gergeho nastěhovat domů a oba mají právě jen víkend na to, aby si vytvořili zdání společného života, snímky ze svatební cesty a dovolených, aby se důkladně poznali a byli schopni projít sítem zkoušek na úřadech. Soužití nesourodého páru s sebou ale přináší řadu komplikací - Bronte je abstinentka, nekuřačka a vegetariánka, kráska zabalená do svých předsudků stejně neprodyšně, jako do svého kytičkovaného pyžama. Pěstuje výzkumné byliny, sází po městě stromy. Naproti tomu George, profesí hudebník, nese zřetelně rysy jak svého povolání, tak své národnosti. Je veselý, nepořádný, lehkomyslný, kouří, kde ho napadne, miluje maso, víno a život jako takový. Zdá se, že spojení těchto dvou lidí může přinést jen katastrofu, ale zdání často klame... (oficiálny text distribútora)

FoxxX

Neoznačoval bych to vyloženě za "romantickou komedii", prostě jen romantický film s trochou toho humoru. Vtipných scén je poskrovnu, ovšem některé jsou přímo geniální. Příběh ale zas tak úžasný nebyl. Pro mě je to průměrný film, který sice neurazil ale ani moc nenadchnul... ()

BlackVelvet

Pobavi, neurazi. Nedavam tomu vice hvezdicek, protoze mne MacDowell a Depardieu proste jako dvojka nesedi, a take si myslim, ze je trochu nerealne, ze by mel takovy problem s pobytem v USA zrovna Francouz. Jinak to ale je OK film. ()

dauby

Průměrný film, od kterého bych očekával, že alespoň závěr bude promyšlenější. Nehrát v tom Gérard a Andie, nestálo by to za zhlédnutí. Suma sumárum: průměrný film. Souhlasím ovšem s názorem, že vegetariáni jsou podezřelí a nudní… :-) ()

Zofinka2

Nevím čím to je, ale Andie MacDowell mi v některých filmech nesedí. A tento film mezi ně patří. Buď je to jejím herectvím nebo typem. Depardieu je výborný jako všude jinde. ()

the_weaver

Príliš dlho som nevedel, komu ide o zelenú kartu. Príliš trápnych momentov a dosť neuveriteľných situácií: George si po niekoľkých spoločných dňoch uvedomí, že Bronte je pekná, až keď sa pozrie na jej fotku, ktorú pred chvíľou urobil - srsly?; ako sa Bronte živí a z čoho platí za gigantický byt v NYC?; George tak veľmi chce Zelenú kartu, až pred imigračným úradníkom povie, že "túto odpoveď si nemôžem zapamätať"; keď Bronte zháňa Georga, prečo nezavolá advokátovi, ktorý im sprostredkoval manželstvo?↵  Na druhú stranu film má veľmi pekné vizuály, peknú hudbu (ktorá sa doň moc nehodí) a i pár pekných dialógov. ()

BONOBON

Ve svém žánru bezkonkurenční a s ničím nesrovnatelný film. Nenásilný a mistrně dávkovaný humor, nikterak sentimentalizovaná, ale velice realistická romantika.. a ten konec.. Zelená karta se vymyká běžné hollywoodské prettywomanovské produkci snad úplně ve všem.. Peter Weir už vyzkoušel mnoho žánrů a v žádném nezklamal. O kolika režisérech se dá říct to samé? ()

sun.eagle

Jeden z nejlepších filmů v tomto žánru. Měli by se z něj poučit dnešní tvurci radoby romantických komedií. Inteligentní scénář a humor, navíc bez zbytečného kýče, k tomu dokonalí herci vytvářejí ve výsledku nezapomenutelný film. ()

eli.s

Sledovat něco tak naprosto nenuceného v podání skvělého Gérarda Depardiera, je radost. Obzvlášť pokud se jedná o romantickou komedii, ve které nechybí jak milostná zápletka, tak i tak trochu nastíněná realita, kterou mnohdy v tomto žánru postrádám. ()

Martyjoker

Pro mě osobně asi nejlepší zahraniční romantická komedie, kterou jsem doposud shlédl a která mi doslova přirostla k srdci. Kam se hrabe mnohem lépe hodnocená Láska nebeská!! ()

Lodovico

Mócart to není...Slyšíme. Drobnokresba v tomto filme ma potešila. Lízanie cez sklo ma neteší. Režisér mal väčšie ambície, boli zjavne ostrihané... Depardieu je herec..., aj v tomto filme. Ale angažoval by som niekoho iného. Tento film stojí za pozretie, aj niekoľkokrát, ako výstraha aj inšpirácia. ()

borboleta

Jsou tu tři věci, které dělají Zelenou karu nadprůměrnou - krásný skleníkový byt, šťastně zvolená ústřední dvojice a hlavně perfektní konec. ()

hujerita

Som v kine normálne na konci plakal. Fakt skvelé a ten koniec vždy človeka dostane. Depardieu je taký milý hromotĺk a Andie je sexy. Kto by ju nemiloval?P.Weir natočil skvelú romantickú komédiu, kde sa zasmejete aj si poplačete.Chcem byť Francúz ísť do Ameriky a nájsť si tam takú kočku, záver radšej vynechám :) ()

JARDAHONDA

Slad´ák, v romantickém pojetí Petra Weise je naprosto geniální. G. Depardieu svou roli pojal velmi přirozeně. Myslím si, že si zahrál opravdu sám sebe.. Naprostá spokojenost 100 % ()

zoruska127

Výborná romantická komedie, která dokazuje, že tento žánr se dá natočit i bez překrásné a inteligentní blondýnky v hlavní roli, která je sice naprosto dokonalá, ale nikdo ji z neznámých důvodů nechce, bez přemíry růžové, bez kýčovitosti a bez trapností. Tento lidský a uvěřitelný příběh má velké kouzlo. Navíc ho herci nehrají, ale prožívají. ()