Francouzský emigrant George Faure potřebuje zelenou kartu, tedy povolení k práci a pobytu, newyorská vegetariánka Bronte touží po obrovském střešním bytě se skleníkem. Řešení je prosté - Georgovi by k dosažení cíle stačila domorodá manželka, Bronte jakýkoliv manžel - majitel domu totiž pronajme byt jen manželskému páru. S pomocí společného přítele stráví tedy hodinku na úřadech, odloží prstýnky a všichni jsou spokojeni. Ovšem všeho do času. Ostražitost imigračního úřadu nespí, podobná manželství nejsou pro něj ničím novým a snaživí úředníci začínají klást všetečné otázky. Bronte si musí Gergeho nastěhovat domů a oba mají právě jen víkend na to, aby si vytvořili zdání společného života, snímky ze svatební cesty a dovolených, aby se důkladně poznali a byli schopni projít sítem zkoušek na úřadech. Soužití nesourodého páru s sebou ale přináší řadu komplikací - Bronte je abstinentka, nekuřačka a vegetariánka, kráska zabalená do svých předsudků stejně neprodyšně, jako do svého kytičkovaného pyžama. Pěstuje výzkumné byliny, sází po městě stromy. Naproti tomu George, profesí hudebník, nese zřetelně rysy jak svého povolání, tak své národnosti. Je veselý, nepořádný, lehkomyslný, kouří, kde ho napadne, miluje maso, víno a život jako takový. Zdá se, že spojení těchto dvou lidí může přinést jen katastrofu, ale zdání často klame... (oficiálny text distribútora)

Vajonek

Milý film, kde nepravděpodobný pár hraje dvojice herců, které by mě také asi nikdy nenapadlo spojit dohromady. Překvapivě mi k sobě ale ve výsledku seděli. Líbila se mi také například doprovodná hudba. A už dlouho jsem nebyla tak nadšená ze závěru nějakého filmu (emocemi nabitý, velmi uvěřitelně zahraný, happy a vlastně no happy end v jednom). Na hraně mezi čtyřmi a pěti. 80 %. ()

cab

Francouzsky emigrant George potrebuje zelenou kartu a Bronte chce pretvorit svuj byt. Aby dosahli sveho snu, musi si najit partnery a ozenit se. Prumerny romanticky pocin. 65% ()

Paity

Tohle je skutečně příjemná romantická pohodika pro dva. Andie MacDowell jako vždy roztomilá a na Depardieho ještě nemuseli šít oblek jako na slona. Určitě doporučuji pro hezké chvilky ve dvou a sklenku vína, když zrovna za okny půdu skrápí déšť. ()

Shedom

Pri slovnom spojení "romantická komédia" sa mi ježia vlasy na hlave, tento žáner mi nič nehovorí... Isté však je, že spolu s Love Actually je Zelená karta asi tým najlepším, čo sa v danej oblasti natočiť dá. Skvelý Depardieu je absolútne prirodzený, verím mu úplne všetko a viem si predstaviť, že jeho repliky mu hovorili z duše a bol s nimi stotožnený aj v civile :) Námet a zápletka je výborná, o vtipné situácie nie je núdza a zároveň je to film, ktorý vás môže nakopnúť k zamysleniu, možno na základe neho si uvedomíte aké dôležité je žiť naplno a vykašlať sa na život podľa pravidiel...(tých domnelých pravdaže...) Film plný zaujímavých kontrastov: upätá vegetariánka versus mäsožravý, francúzsky gurmán, bývalý kriminálnik, divoch a večný rebel-mestská betónová džungľa vs. prekrásny Brontein skleník-surový ruch veľkomesta, trúbenie áut vs. nádherná hudba s nádychom afrického folklóru, ešte podporená Enyou a Mozartom... Inteligentná, romantická zábava s vynikajúcimi hereckými výkonmi, myšlienkou a pár hláškami, ktoré mi zostali v hlave dodnes. ("...sloni byli už zase neklidní...") ()

Cement73

Úžasne zábavná romantická komédia s mojim obľúbeným prerasteným Gérardom D. Z nenápadného pomáhača v kuchyni sa vykluje sympatický talentovaný "kvázi" umelec, ktorý svojim predstavením politického baletu už navždy zostane špičkou klavírnej avantgardy. :))) Všetky peripetie s narýchlo vymysleným sobášom len prinášajú smiešne situácie. ()

Mikino00

Příjemná romantická komedie se sympatickými herci, vtipně odlišnými povahami ústředních postav a hlavně pohodovou atmosférou, i přesto, že příběh si jde předem očekávatelnou cestou a nepřekvapí. ()

aLPaC

Romantické filmy moc nemusím. Je to taky můj první romantický film tento rok a to už je červenec. Nicméně i v tomto žánru mám své oblíbence. A po dnešku bude o jednoho oblíbence víc, protože tento film, celý scénář, hudba a hlavně oba hlavní herečtí představitelé působí neuvěřitelně mile, upřímně a krásně. Andie je kouzelná, jako v první polovině devadesátek byla vždy a Gérard se svým velkým nosem a ne ještě tak velkým břichem působí rovněž nesmírně sympaticky. Za tyto filmy jsem rád, protože kdyby se dnes něco podobného točilo, hlavní roli by hrál hispánec, arab nebo černoch a děsně by se tam řešil rasismus a podobné věci. Není nad kouzlo těchto starých dobrých filmů. P.S. Vím, že to zní trošku sentimentálně, ale bohužel to tak zkrátka je a já si ani nechci představovat, kam se kinematografie posune třeba za deset let. ()

Kratoc

Vynikající komedie, která není ani tak moc Americká (happy end se nekoná), ale ani moc Francouzská (Depardieu nehraje trhlého cvoka) a zůstává tak rozkročena nad oběma kontinenty. Herecké umění není třeba zdůrazňovat, oba hlavní protagonisté (na kterých to celé stojí) opravdu umí a postupná proměna jejich vztahu se dá sledovat opravdu po drobných krůčcích. Problém trochu nastane (a to je důvod proč tomu dávám "jenom" čtyři hvězdy) u zápletky, protože podle toho testu, kterým úřady testují vzájemnou znalost manželů by neprošlo odhadem tak 90% všech párů (kdo zná něco z manželčiny kosmetiky???). ()

in nomine

Úžasné, opravdu romantické a skvěle zahrané. G.Depardieu jako George Faure a půvabná kráska Andie McDowell jako Bronte (Bety) Parrish. Ty role jim sedly jako prdel na hrnec.Trošku mrzí závěr s krémem monticelo, mohlo to být vymyšleno lépe. Ale u mě 100%. ()

inachisio

Oficiálně se prohlašuji za milovníka francouzského humoru a francouzských komedií. Samozřejmě bych to udělala dřív, kdyby mě to napadlo, alespoň jsem se však považovala za milovníka neoficiálního. První půlka byla skvělá a neuvěřitelně vtipná, druhá byla více drijákoidní, ale nebylo to špatně. Abych nezapomněla na nápad - originální, neotřelý, skvělý. Jako téměř vždy. 79% ()

Rannveig

"VYPADNI, TY MRKVIČKO...!" - Při Každé Repríze Zelené Karty, Jsme Se Doma Po Této Větě, Váleli Smíchy Až Břicho Bolelo. Teprve Po Letech, Kdy Smích Trochu Ubral Na Intenzitě, Jsme Zjistili, Že To Není Celé, A Že Jsme Dříve Zcela Přehlušovali Následující "...OKURKO!" Takže Celý Smích Se Zase Opět Vrátil Na Původní Intenzitu A Patřičný Břichabol"-) ()