V zemi

Vědec, který zkoumá složení půdy, vyrazí do pralesa hledat kolegyni. Cestou ale odhalí nečekaně temnou stránku matky přírody a brzy se nad ním začnou stahovat mračna. (Netflix)

dubinak

Tak tohle pro mě byl fakt tvrdý oříšek na rozkousání. Ben Wheatley mi poslední dobou přijde jako ten, co se oficiálně řadí už jen k rozporuplným režisérům a sama jsem byla naposled paf akorát ze Sightseers. In the Earth je ale naprosto jiná liga. Tzv. ekohoror je něco, co se teď začíná hojně objevovat a v tomhle podání jsem to fakt těžko pobírala. Hlavním problémem pro mě byli už extrémně nesympatičtí herci a dalším kamenem úrazu byl scénář, který na mě prostě působil jako fraška a to nemluvím o tom finále. To finále by se snad ještě pochopit a možná i ocenit dalo, ale cesta k němu byla náročná a trnitá. Efekty, hudba a vizuál je spíš na pochvalu, ale nezachrání to to veškeré podivno a nesmyslno, co to provázelo. Celkem challenge tohle dokoukat a lituji i pana titulkáře. ()

okkac

Filmy Bena Wheatleyho vždy nějak divně očekávám a pustím si je co nejdříve, ale nikdy mne úplně neusadily na zadek. In The Earth je během lockdownu natočený psychedelický horor s pár postavama v lese. Na ty podmínky a rozpočet to má velmi dobrou kameru a vizuál a skvělou atmosféru navazující hudbu od Clinta Mansella, ale je to stále takový menší mindfuck (ale né zas takový jako Field in England), kde se odpovědí nedočkáte a v závěru, pokud si nešlehnete LSD, z té vší stroboskopie a barviček vás akorát bude bolet hlava. Opravdu to není dobrý film na dívání se v tmavé místnosti na 65 palcové TV uprostřed noci.  6/10 ()

Reverse01

HUDBA- Clint Mansell 1) Return To The Green. Film začínal ako dokumentárny film dvoch ľudí, ktorí sa vybrali do lesa niečo skúmať. Neskôr prišla snaha o niečo mysteriózne a vy sa budete snažiť zapojiť všetky svoje schopnosti na pochopenie legendy, prečo? pretože tomu chcete veriť. Celý príbeh však od začiatku zlyháva, nebolo to vôbec tajomné ako pán režisér zamýšľal, približne v strede filmu príde ďalšia snaha a to o horor/thriller, čo tiež nevyjde možno na pár minút, kde ste v napätí, keď týpek chodí po lese zo sekerou v ruke (malý spoiler), ale to je všetko. Potom tu máme nezmyselné LSD scény, ktoré sa objavujú častejšie ako v akomkoľvek filme o drogách, jedine čo bolo vtipné bola postava Martina. Tento človek mal nešťastné zranenie nohy, ktorú mu tam vylepšovali asi 3x, ďalší kandidát na Ježiša. V neposlednom rade tu máme herecké výkony, tu by som spomenul asi "výkon" Ellora Torchia, ktorá to zahrala hrozne, mňa by vážne zaujímalo kto z tých ľudí povedal: "hráš to dobre, berieme ťa do tohto filmu". Čo môžem pochváliť sú zábery z lesa, kde je počuť spev vtákov a proste máte pocit akoby ste v tom lese reálne boli, a teraz zniem ako totálny lesofil ale snažil som sa nájsť niečo pozitívne okrem hudby. Bohužiaľ ani Clint sa tu síce nepredviedol akoby som si želal 40% ()

oveckaoa odpad!

Takhle nějak by vypadal film kdyby ho natočila Greta s voliči Pirátů.  Tak, že na světě je epidemie a chlápek jde do lesa  do jakési výzkumné stanice tam nabere ženskou a jdou do lesa (nečekaně kam jinam) navštívit jinou ženskou co se tam čemusi věnuje. Po cestě narazí na prázdný stan a jednoho magora co zde zabíjí lidi, aby je obětoval jakémusi kameni tak je chce oba zabít  tak mu utečou a narazí na tu ženskou následuje plot twist i ta ženská je magor akorát ona je hodnější ona chce zabít jen toho chlapa. Pak tu máme halucinogenní záběry kde jde vidět úplné hovno a les jich nechce pustit zpět , aby si to z ničeho nic rozmyslel a nakonec je pustil   a konec . Jinak ten chlap co zde vystupuje je ostuda mužského pokolení větší sračku nenajdete momentálně v hororech kdyby tam bylo malé mimino a plazilo se tam celý film předvedlo by více a bylo by to zážitnější.  P.s. tento režisér točí za 2 roky Mega 2 už nyní se bojím. Ty 4 a 5 hvězdičkové komentáře jsou nejspíše od uživatelů co si předtím něco vzaly. ()

bizz_mjc

Délka je neúnosná a jen silou vůle jsem film dokoukal. Folk horor asi ne, spíš halucinogenní přírodovědecká psychóza v lese, z něhož hráblo i samotným vědcům. Do závěru mě u filmu udržela myšlenka lesního vědomí (Avatar), ale tvůrci ji nevyužili a nerozvedli tak, abych se na In the Earth zpětně rozpomínal. ()

VanTom

Relativně nevšedně zasazená túra po hlubokém lese (v době doznívající těžké celosvětové pandemie => kontrol, testů, opatření) se zvrtla do navýsost psychedelické napůl monstr, napůl folklórní legendy. Asi jako kdyby čarodějnice z Blair zešílela z/do o106 blikajících stroboskopů a podprahově dunivých basů. Moc jsem to tedy nepobral, nicméně přírodní záběry si kamera vychutnala stejně, jako artově nepříčetný režisér pár slušně odpudivých krváků (zašívání chodidla). ()

Devadesát Dva

Wheatley je underrated, ale stejně tak dokážu pochopit rozpačité reakce z druhého tábora ohledně všech jeho negativ. A na druhou stranu, kdo si jen tak vezme pár herců, nějaký vybavení, jde do lesa a natočí psychedelickou horor ujeťárnu jakou je tahle, než Ben Wheatley? Jeho tvorbu sleduju od doby, co natočil 'Pole v Anglii' (stylem dost podobné hraní s krasohledem) a patrně ho vždycky sledovat budu, už pro ten styl a přístup, sic ne vždycky je to trefa do černého. Ale tohle mě bavilo, i když to ke konci ztratilo dost ze svého počátečního lesku a poutavosti. ()

Han22 odpad!

Psychedelická artová smaženice. Dvojice se vydá do lesa, kde je čeká divý muž co je chce obětovat lesní bytosti, pak je tu nějaká vědkyně které taky hrabe a finále vybředne v nějaký blikající LSD záchvat. Nepochopil jsem to, nebavilo mě to, rozbolela mě z toho hlava, mám chuť se na horory vykašlat a vrátit se k retro filmům a nechápu. Proč se takový strašný blbosti točí, proč se na to někdo kouká a jak se to proboha dostalo do amerických kino žebříčků? Dříve by taková blbost zapadla někde v prachu video/DVD béček a neotravovala v kinech, vlastně dříve by takovou blbost nikdo nenatočil. ()

SpaceOdyseus

Wheatley se vratil ke korenum a natocil low budget psychedelickou artovku, tentokrat riznutou folk-hororem a ja mu to zase zeru. Cim vic je osobitejsi, tim je Wheatley lepsi a tady nas svou excentricitou opravdu nesetri. Co se tam doopravdy stalo? Jak to skoncilo? Kdo vi... ()

Corpsegrinder

Že má Wheatley zvláštní styl už ví za ty roky asi každej, tenhle karanténní nízkorozpočťák je ovšem návrat k jeho nejdivnějším kořenům na který už si asi tolik lidí nevzpomíná. Je to taková hra na subžánry stejně jako suprový Kill List, i když to bylo o několik tříd lepší. In The Earth dojíždí hlavně na chaotickou expozici, mít ve filmu 4 postavy z nichž ty dvě co maj vysvětlit co se děje jsou magoři, to na zážitku moc nepřidá, ale naštěstí to je kvalitně natočeno (hodně hezkejch lesních záběrů) a o celou hvězdu to zvedá Mansellův jako vždy perfektní doprovod. ()

petikacka

WTF! Poslední dobou si vybírám fuckticky samé obskury. Tutok byl evidentně celý štáb na LSD nebo spíš houbách (hlavně střihač) a tím pádem vznikl tento film aka psychedelicko-čarodějnický blábol o tom, že když to s tou ochranou a pochopením přírody přeženeš stane se z tebe psychor. Málem mi z toho jeblo. Za mě oslepnutých 25% ()

ink flo

Ben Wheatley je typickej love/hate režisér, když se rozhodl natočit lesní folk horror, tak bylo jasný, že když už nic, tak to bude minimálně hodně divný. Infekce, halucinace, houbová mlha, dva druhy snahy o komunikaci s "jiným/posvátným/zapovězeným" - skrze uctívání a oběti nebo skrze vědu (stroboskopy, drone zvuky), kamera alá Malick, čtení z Malleus Maleficarum, nejistota, nedůvěra. Hudba Clint Mansell, závěrečné titulky od Julian House, které dokoukáte až do konce, přičemž posledních 10 minut filmu vypadalo jako všechny jeho oživlý obaly na desky naráz. Svým způsobem to řeší stejný téma jako podobně geniální "Gaia"...."people get a bit funny in the woods sometimes" ()

KUFI odpad!

To byla zhovadilost prvni kategorie. Chtel jsem dat jeden bod za peknou manikuru sekyrkou, ale fuck off. Dalsi z tech filmu kde mamrda omraci, jenom aby se za 5 minut zved a dal je terorizoval. V realu by mu kazdej v tom bezvedomi rozmlatil hlavu na kasi aby bylo posychrovany, ze od nej bude klid. Nejvic by me ale zajimalo cim napajeli ty desitky reflektoru, reproduktoru, pocitacu a jinych picovin. To by neutahla snad ani ta megavykona elektrocentrala co maj hasici. ()