V zemi

Vědec, který zkoumá složení půdy, vyrazí do pralesa hledat kolegyni. Cestou ale odhalí nečekaně temnou stránku matky přírody a brzy se nad ním začnou stahovat mračna. (Netflix)

RypavaDvojka

Překladatelský kousek: Ve své překladatelské horečce se mi povedlo dostat k tomuto kousku. Na první pohled vypadal docela zajímavě a zajímalo mě, co ten šutr vlastně bude dělat. Titulky jsem sice dokončil, ale věřte, že odteď budu "mykorhízu" používat jako sprosté slovo, protože překládat to několikrát v různém kontextu mě opravdu vytáčelo. Teď k filmu: Opět jsem nenatrefil na dobrý kousek. Jako horor to je zbytečně utahané, střihy jsou otřesné, divák si občas připadá jako na tripu a hlavní postavy jsou vyloženě nesympatické. Na to, jak jsem myslel, že film bude zajímavý (51% na IMDB, 51% na csfd není úplně nejhorší na horor) tak jsem se opět ujistil, že toto horor NENÍ. To, že je Martin vůl a nekouká pod nohy, šítí jeho nožky a následné useknutí prstů + jeden píchanec do oka je na všekerý gore v 100 minutách zoufale málo. Mysteriózno tu také není... Dějová linka zoufale suchá.  Shrnutí: Já vám nevím. Viděl jsem docela špatný utahaný thriler, který mi zhnusil několik přírodovědeckých pojmů a jehož dialogy a střihy mě naprosto znudily. Za kolík v oku a pěknou kameru (Kterou kazí střih) 20% Jo... Abych nezapomněl, komentář obsahuje spoilery :) Mnou vytvořené titulky najdete již brzy na titulky.com Zajímavý komentář: EvilPhoenix ()

SAINTS

Ukázalo sa,že,pobyt v lese nie je taky relaxačný,ako by sa čakalo.Film sa zameravia na hlboké metafyzické témy o konflikte medzi vedou a prírodou,o interakcii a vztahu ludstva k prírode a o tom ako málo skutočne chápeme prírodu.Dve hlavné postavy sú vystavene mozog prenikajúcim zážitkom,ktorá ich úplne dezorientuju a hrôzy ktoré preživajú sú ešte živšie.Film bol však aj mätuci a tažko pochopitelný.Režisér bol možno na Lsd.Film však dobre zapadne do súčastneho moderneho virusoveho sveta v ktorom žijeme.Ani uplna katastrofa ani nič vynimočné. ()

J.Mayen odpad!

Výhoda tady těch zkurvených filmů tkví v tom, že si během jejich sledování můžete vyřídit spoustu dalších nevyřízených věcí který vám leží měsíce na stole, protože tyhle pseudo horory neboli pseudo filmy žádným způsobem nedokáží upoutat vaši pozornost. V tomhle případě ten film byl tak debilní a blbej že jsem opravdu přemýšlel, že ho vypnu. Byť mi moje mnohaletá zkušenost říká, abych filmu vždy dal nějakou tu šanci, tak jsem byl opravdu na vážkách. Lepší a kvalitnější videa se dají natočit přes ti k tok a to nepřeháním. Těm se můžete aspoň zasmát. ()

xxmurphyxx

Divný ekologický horor, ktorý ku koncu nevie kam posnuť dej ani ako ho zmysluplne vygradovať a ukončiť a preto sa spolieha ako drvivá väčšina podobných filmov na psychedelický mišmaš tváriaci sa ako intelektuálny art pre úzky okruh hipsterov. Napriek tomu aj znateľnému low budget zaradeniu má ale film celkom podmanivú, originálne ozvučenú atmosféru s niektorými vydarenými pasážami a dokáže zaujať. Len nie je naozaj pre každého, sám som poň siahol čisto z nudy, ale žeby som ľutoval povedať nemôžem. ()

B3n

Mám rád, keď si umenie vo filme nájde mňa, nie keď ho musím hľadať nasilu ja. A nakoniec nenájsť. Aj ako laik mám plné právo považovať tento výtvor za pseudoumenie. V tomto filme je len pekná príroda a atmosféra lesa. Úplne mi uniklo, o čom to celé bolo, nedopozeral som to, ani ma nezaujíma, ako to celé skončilo. A čo vlastne? ()

jouzy odpad!

Prvních pět minut: muslim, cikánská indka a černoch, vypnul jsem. Jděte s tím rasizmem naopak do prdele, kdo se má na tu verbeš dívat. ()

Kushina

Slabý horor jak prase, otravné postavy, nudný příběh, scénář taky ne moc propracovaný a režie s těmi strobostkopy...to jsem měl dost. 35% ()

Seffi

Myšlenka děje je založena na komunikační síti stromů v lese se symbiotickým soužitím hub s kořeny, což se v reálu normálně děje, to je ta mykorhiza, akorát tady z toho dělají starodávnou lesní entitu. Svým způsobem je film originální bizár, který mě držel v napětí, ale spíš jsem byl zvědavý, co se z toho lesního stvoření vyklube. Nakonec se z toho nevyklubalo prakticky nic, akorát mi ze stroboskopických a psychotropních scén krvácely oči. 45% za netuctovost. ()

Miroslav.Zac

Od Bena Wheatleyho jsem zatím viděl dva filmy. Seznam smrti a In the Earth. U obou filmů jsem měl pocit, že obsahují dvě roviny (takový pocit mám u více režisérů). Tu vizuální a ještě druhou, kterou pochopím až po jejich shlédnutí. Jsem člověk značně jednoduchý, takže jsem si užil jen tu první rovinu a tu druhou vzdal, protože sem prostě hloupej... Kdybych se zhulil, asi bych si ten filmový stroboskop užil víc, takhle jen dvě hvězdy za režisérovu snahu vytvořit originální film a za kočku Elloru Torchiu. ()

vinducha

Hned jak se objevil na scéně R. Shearsmith ačkoliv bez S. Pembertona , věděl jsem , že můžu čekat nějakou kulišárnu . No haluz je to teda slušná .  Tenhle režiser asi nikdy nebude mejnstrýmově oblíbený hráč. Každopádně něco do sebe to má , protože je to minimálně tak svojské, že ten jeho styl těžko někdo může vůbec napodobit. ()

tonysawer odpad!

Je mi fuk, že to byl režisérský záměr. U filmu budete fyzicky trpět a přemáhat se ho dokoukat. (Jo a epileptici na to nekoukejte!!!). Mít možnost dát -5 hvězd, tak jdu ještě pod odpadní dno. ()

jethrotull odpad!

Horor? Neskutocna stupidita,debilita a psychomagorina o styroch dementoch v lese. Picovina roka.!!! Tych 4 az 5 hviezd mozu dat len divaci co su na praskoch alebo riadne sfetovany. Neuveritelny grc a zbytocna strata casu.Fuj. ()

Mr.HahaHihi

Po mrdkách typu Kadáver nebo Vlk Viking tohle byl hotový svatý grál hororu. Nebavilo mě to celou dobu, jednou mě to i malém ztratilo ale nakonec jako celek dobrý. Má to ksicht, je to divné, je z toho cítit fyzickost a scéna se sekerou nervydrásající. 3,5* ()

lineker

Slušná šílenost, o které si vlastně není možnost něco jednoznačného myslet. Halucinigení výlet do lůna matky přírody, které zrovna neoplývá přátelskými úmysly. Najevo to dává skrz dva mental sick people, kteří kouzlu matky přírody bezhlavě propadli. ()